Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2011., 21:18   #1141
CroMan132 pitanje za tebe ,a mogu i drugi muski odgovoriti jer mi muski imamo bradu Kod mene je brada raste ko u prici skoro svaki dan brijanje .Brijanje stvara dodatnu iritaciju sto seboreji itekako odgovara.Ako se ne obrijem dva dana ljuskanje je jos vise prisutno pa ne znam sta je gore .Moze li mi neko reci s cim se najbolje brijati jer ja koristim zilete jbg staromodan sam Onda koristim neki nivein gel za brijanje ovaj pretezno da li je ok? http://www.konzumshop.ba/konzum/face...t.jsp?id=92918


Znaci nekoliko pitanja

Sta koristiti za brijanje zilete,jednokratne,aparate?
Koji gel/pjenu za brijanje koristiti?
Da li koristiti neku kremu losion poslije brijanja ako da koju?

Hvala
fole13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 22:24   #1142
Ja nema s tim problema toliko kao ti. Lice je više manje čisto. Bude osjetljiva i koža mi izgleda loše samo taj dan kad se obrijem, sutra je već kao nova.
Za brijanje ne koristim ništa specijalno, isto kao i ti, klasika bez aparata.
Trenutno koristim sve od gillette-a, pjenu za brijanje, aftershave i britvice fusion koje su milina.
Neznam kakve žilete koristiš ali postoje samo jedni koji valjaju - fusion. One su mercedes za brijanje, sve drugo je drek na šibici, dere kožu, imaš posjekotine, nejednako obrije, brzo se potupe....
Skupe jesu ali vrijede svake lipe.
Od svakog toga proizvoda imaju baš za osjetljivu kožu i probaj s njima, ja ev već godinu dana na tom i zadovoljan sam.
Koristi pjenu a ne gel. Po meni je pjena puno bolja od gela, manje iritira i lakše se brije, barem u mom slučaju iako reklamiraju suprotno.
Ni slučajno stavljat one jeftine aftershavove gdje je čisti alkohol, samo spali i isuši kožu.
Vidio sam u dm-u da loreal ima novu liniju hydra sensitive, pjenu/gel i aftershave. Budem isprobao kad ove potrošim, ako ne budu valjali lako se vratim na provjereno.
Nema ti druge nego isprobavat.
Probaj pa javi.

Zadnje uređivanje CroMan132 : 25.04.2011. at 22:34.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 22:31   #1143
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
imam problem s licem..
stalno mi na lice izbija nekakva masna "necistoca", bijele točkice koje mi prekriju cijelo lice no najgore je oko nosa i sam nos. kada to ocistim, opet se pojavi nakon 2-3 dana. ja bih to zelio sprijeciti a ne lijeciti. sto moze bit uzrok "toga"?
takodjer kad se umivam izjutra to bude jos gore kad se umijem ..ne znam kako bi se postavio. a iritira me, jer vidim ljude oko sebe i niko nema s tim problema.
Bojim se da još nismo tako daleko došli da se može napravit dijagnoza na daljinu
Pravac dermatolog da ti točno kaže o čemu je riječ a ne ovako napamet sam zaključivat šta to jest i tražit od drugi dijagnozu.
Pokup uputnicu kod opće prakse i odi kod dermatologa, ne vidim u čemu je toliki problem. Malo upoznaš doktore i bolnice i vidiš kako sustav funkcionira
Doktorima ide jedino dijagnostika ali liječenje njet.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 03:03   #1144
Znaci bio sam kod dermatologa i nista konkretno mi nisu rjesili, nego uglavnom davali nekakve kreme koje rijese problem za jedan dan.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 10:57   #1145
Ak si bio šta ti piše na nalazu odnosno povijesti bolesti, mora bit nekakva dijagnoza pa nemože ti propisat terapiju ako neznaju o čemu se radi, može bit nekakva infekcija kože, bakterija, alergija.....
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:27   #1146
Bila sam kod dermatologinje i moram reci da sam jako zadovoljna napretkom. Dobila sam od La Roche-Rosaya Kerium DS kremu i sampon. Njega jos nisam probala, ali sam prezadovljna kremom jer mi jse crvenilo kraj nosa znatno smanjilo i skoro se vise i ne vidi. Koza se jos uvijek peruta, ali kako kremu nanosim 2 puta dnevno, nadam se da ce i to nestati.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 15:02   #1147
dugonoga ako ti krema djeluje uzmi uz nju omegu3 i biotin obavezno da djeluješ iznutra i izvana.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 15:14   #1148
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
dugonoga ako ti krema djeluje uzmi uz nju omegu3 i biotin obavezno da djeluješ iznutra i izvana.
S kremom sam, za sada, jako zadovoljna. Uzela sam, prema vasoj preporuci vitamin b u tabletama (od Solgara) koji su mi preporucili u apoteci.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 13:13   #1149
Kako je vama sa vlasistem? Ispada li vam kosa?
Imate li genetsku predispoziciju ispadanja kose?
Gledao sam po webu i lijecnici ne dovode seboreju, kao uzrok ispadanja kose.

Ja sam sada u fazi kada koristim samo Rougj preparate, od rujna prosle godine.
Kada sam bio u Italiji ove godine, otisao sam u njihovu ljekarnu, oni nekako sa podsmijehomgledaju na ovaj proizvod Ne znam sto time porucuju, buduci da je to njihov proizvod.

Ima li nekakvih negativnih svojstava Rougj SAP NO SAP, i cisteca pjena za vlasiste uz KOLAGEN MARINO.
Meni se cini kao da oni imaju najmanje kemije, umiruju i uravnotezuju.
Skoro pa nestalo iza usiju, potpuno nestalo oko obrva i smanjena povrsina na celu, isto tako na vlasistu nemam crvenilo, sitne pristice, vec mi se samo masti. Imam dio ispod donje une, koji se nekada zacrveni, pa se nekada u pristice pretvori.

Sisam se nakratko, imam povisenije zaliske od nekih 4,5 cm. Nekada sam cesce prao kosu, jer je dulja bila, feniranje, gelovi. Koliko to ima negativan utjecaj na kosu? Ljudi cijeli zivot koriste gelove, pjene i nista se ne dogodi.

Nastojim regulirati prehranu. Ali je tesko.

Imam SD od 2006 mislim. Uzrok nije jasan, ali se moze pronaci u konzumaciji slatkoga, slanoga, takodjer dok sam studirao bio sam pod stresom, tada je to bilo jako grozno, obrve, oko nosa previse, iza usiju, vlasiste, nisam mogao niti na vjetroviti prostor, niti na suncani. Sada imam onaj dio oko nosnih supljina i sa strane, nemam vie onog "leptira" oko nosa, sa rasirenim krilima, kako najcesce usporeduju oblik toga. Imam jos ostataka na sljepocnicama, u trepavicama nisam imao, takodjer niti po grudima, pazusima.

Isao sam na pregled kamerom, ona me uvjerava da mi kosa ispada iskljucivo od SD, iako mi je tata celav, pa i djed. Kako je to moguce, hoce li ona samo prodati proizvod Rougj ili ima tu istine?

Do Rougja sam sam dosao, kada sam prestao slusati dermatologe.
Oni su mi gluposti uglavnom davali: Avene, MACON, Plibex tablete, Geramicyni, Bepanthen.

Sto mislite koliko je SD povezan sa funkcioniranjem jetre, u smislu da visak stetnih tvari *toksina jetra izbacuje na kozu lica?

Kakve su vase prehrambene navike bile?
Je li ima itko da se bas jako zdravo hranio, vjezbao i da je dobio tu bolest?

Zadnje uređivanje Filip_1974 : 14.05.2011. at 13:20.
Filip_1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 13:38   #1150
Quote:
Filip_1974 kaže: Pogledaj post
Kako je vama sa vlasistem? Ispada li vam kosa?
Imate li genetsku predispoziciju ispadanja kose?
Gledao sam po webu i lijecnici ne dovode seboreju, kao uzrok ispadanja kose.

Ja sam sada u fazi kada koristim samo Rougj preparate, od rujna prosle godine.
Kada sam bio u Italiji ove godine, otisao sam u njihovu ljekarnu, oni nekako sa podsmijehomgledaju na ovaj proizvod Ne znam sto time porucuju, buduci da je to njihov proizvod.

Ima li nekakvih negativnih svojstava Rougj SAP NO SAP, i cisteca pjena za vlasiste uz KOLAGEN MARINO.
Meni se cini kao da oni imaju najmanje kemije, umiruju i uravnotezuju.
Skoro pa nestalo iza usiju, potpuno nestalo oko obrva i smanjena povrsina na celu, isto tako na vlasistu nemam crvenilo, sitne pristice, vec mi se samo masti. Imam dio ispod donje une, koji se nekada zacrveni, pa se nekada u pristice pretvori.

Sisam se nakratko, imam povisenije zaliske od nekih 4,5 cm. Nekada sam cesce prao kosu, jer je dulja bila, feniranje, gelovi. Koliko to ima negativan utjecaj na kosu? Ljudi cijeli zivot koriste gelove, pjene i nista se ne dogodi.

Nastojim regulirati prehranu. Ali je tesko.

Imam SD od 2006 mislim. Uzrok nije jasan, ali se moze pronaci u konzumaciji slatkoga, slanoga, takodjer dok sam studirao bio sam pod stresom, tada je to bilo jako grozno, obrve, oko nosa previse, iza usiju, vlasiste, nisam mogao niti na vjetroviti prostor, niti na suncani. Sada imam onaj dio oko nosnih supljina i sa strane, nemam vie onog "leptira" oko nosa, sa rasirenim krilima, kako najcesce usporeduju oblik toga. Imam jos ostataka na sljepocnicama, u trepavicama nisam imao, takodjer niti po grudima, pazusima.

Isao sam na pregled kamerom, ona me uvjerava da mi kosa ispada iskljucivo od SD, iako mi je tata celav, pa i djed. Kako je to moguce, hoce li ona samo prodati proizvod Rougj ili ima tu istine?

Do Rougja sam sam dosao, kada sam prestao slusati dermatologe.
Oni su mi gluposti uglavnom davali: Avene, MACON, Plibex tablete, Geramicyni, Bepanthen.

Sto mislite koliko je SD povezan sa funkcioniranjem jetre, u smislu da visak stetnih tvari *toksina jetra izbacuje na kozu lica?

Kakve su vase prehrambene navike bile?
Je li ima itko da se bas jako zdravo hranio, vjezbao i da je dobio tu bolest?
Moja kuma je imala seboreju. Koristila je nesto 4-5mjeseci ne znam tocno i povuklo joj se sve, znam da se hvalila.
Rekla joj je dermatologica da joj je to sve od prehrane i da nema smisla da baca novce na kreme koje su ionako pune kemisjskih supstanci.
A dugo se mucila s tim.
money232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 15:04   #1151
Quote:
money232 kaže: Pogledaj post
Moja kuma je imala seboreju. Koristila je nesto 4-5mjeseci ne znam tocno i povuklo joj se sve, znam da se hvalila.
Rekla joj je dermatologica da joj je to sve od prehrane i da nema smisla da baca novce na kreme koje su ionako pune kemisjskih supstanci.
A dugo se mucila s tim.
I ja mislim da je od prehrane najvise: slatko, slano, onda neki jedu i zacinjeno jako, masno.
Stres je moguc ali sto kada smo preko ljeta, kada se nista ne radi, seboreja ne prolazi, ali ostajemo pri istim prehrambenim navikama.

Vec sam potrosio dosta novca za to, u posljednjih 5 godina.

Znas li mozda sto je koristila 4-5 mj.?
Filip_1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 00:36   #1152
Quote:
money232 kaže: Pogledaj post
Moja kuma je imala seboreju. Koristila je nesto 4-5mjeseci ne znam tocno i povuklo joj se sve, znam da se hvalila.
Rekla joj je dermatologica da joj je to sve od prehrane i da nema smisla da baca novce na kreme koje su ionako pune kemisjskih supstanci.
A dugo se mucila s tim.
hmh,ne bih se slozila... ili to nije bila seboreja ili joj se nije u potpunosti povukla (mozda samo na neko vrijeme). koliko god da sam citala, a znam i iz vlastitog 13-ogodisnjeg iskustva da se seboreja ne moze izlijeciti. ja sam imala periode kad mi je na prsima 'nestala' na par mjeseci ali bi se opet vratila. i ne mogu to povezati sa prehranom.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 17:18   #1153
U seboreji svi imamo isti simptom ali različite uzroke.
Kod mejan hrana ne djeluje a kod mene itekako.
Počeo sam bio nedavno opet sa mlijekom i vrhnjem u nadi da možda ću opet moći jest a da mi ne ometa seboreju i grdno sam se prevario. Seboreja mi je bila na minimum prije toga i dok sam jeo jedno tjedan dana ništa, sve super.
Ja već bio presretan kad ono nakon toga počela mi izbijat na rubovima vlasišta, uškama i iza uši, na tjemenu se proširilo i zadebljalo - ma katastrofa.
Sad se polako stanje čisti i smiriva ali jako sporo.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:03   #1154
Quote:
Filip_1974 kaže: Pogledaj post
Sto mislite koliko je SD povezan sa funkcioniranjem jetre, u smislu da visak stetnih tvari *toksina jetra izbacuje na kozu lica?

Kakve su vase prehrambene navike bile?
Je li ima itko da se bas jako zdravo hranio, vjezbao i da je dobio tu bolest?
po meni,tijelo će uvijek naći načina da nam pokaže da mu činimo štetu

imam dijagnosticiranu seboreju par mjeseci,ali simptome puno duže...jela sam sve,normalno,od mesa i povrća do slatkiša.Ugl. relativno živjela "zdravo",osim stresa,ali tko nije pod stresom u današnje vrijeme?


Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Kod mejan hrana ne djeluje a kod mene itekako.
Počeo sam bio nedavno opet sa mlijekom i vrhnjem u nadi da možda ću opet moći jest a da mi ne ometa seboreju i grdno sam se prevario.
E pa kod mene je promjena prehrane bila najbolji lijek...izbacila sam pšenične proizvode,kravlje mlijeko,gazirano,krumpir,bijeli šečer...ugl. prešla sam na LCHF prehranu,i seboreja mi se uz prirodne kreme (čajevac,jojoba,avokado,čičak,neven,ali čajevac najviše koristim) povukla.
Moje iskustvo je da priroda najviše pomaže.

btw. testiraj sam sebe...možda ti ne smetaju jogurti ili sir,već kravlje mlijeko,ili obrnuto...najčešće je kravlje mlijeko problem,a možda ti stvarno tijelo ne podnosi mliječne proizvode bilo kakve vrste.
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:23   #1155
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
U seboreji svi imamo isti simptom ali različite uzroke.
Kod mejan hrana ne djeluje a kod mene itekako.
Počeo sam bio nedavno opet sa mlijekom i vrhnjem u nadi da možda ću opet moći jest a da mi ne ometa seboreju i grdno sam se prevario. Seboreja mi je bila na minimum prije toga i dok sam jeo jedno tjedan dana ništa, sve super.
Ja već bio presretan kad ono nakon toga počela mi izbijat na rubovima vlasišta, uškama i iza uši, na tjemenu se proširilo i zadebljalo - ma katastrofa.
Sad se polako stanje čisti i smiriva ali jako sporo.
Na nekim websiteovima pise, kako seboreja ne utjece na ispadanje kose.

http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...ermatitis.html

"Seboroični dermatitis ne uzrokuje opadanje kose."

Mislim da je glavni problem u prehrani, jetra jednostavno ne moze razgraditi sve sadrzaje i salje upozorenja na kozu i vlasiste.

Ja jedem mlijecne proizvode, ne vidim neku stetu od njih, men su problem slatki proizvodi bili, cokolade, kolaci, chips, gazirana pica, proizvodi iz pekarnica za dorucak. Iako sam jeo i povrce (salate uglavnom, kuhano ne), jeo sam bijelomeso, nisam volio masno.

Takodjer mi i tata ima isto, samo sto on ije nikada isao doktoru, nego je mijenjao prehranu odmah. Kosu je izgubio prije seboreje, tj. crvenila.
Seboreju je dobio otprilike sa 35-40 godina.

Takodjer poznajem osobu sa seborejom i psorijazom sa normalnim volumenom kose, s tim da je ovaj sa seborejom imao bas u vlasistu, ne na lcu, dok ovaj sa psorijazom ima svugdje.

Takodjer sam cesto prao kosu, svaki drugi dan, jer mi se mastila, pa mi je bilo neugodno sa masnijom kosom ici van, onda sam poceo stavljati gelove, pjene i kada se to sve posusi, teze je rascesljavati poslije.

Da li netk oovdje postoji, da ima seboreju vlasista ili lica, a da ima ocuvan volumen kose?
Filip_1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:24   #1156
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
po meni,tijelo će uvijek naći načina da nam pokaže da mu činimo štetu

imam dijagnosticiranu seboreju par mjeseci,ali simptome puno duže...jela sam sve,normalno,od mesa i povrća do slatkiša.Ugl. relativno živjela "zdravo",osim stresa,ali tko nije pod stresom u današnje vrijeme?




E pa kod mene je promjena prehrane bila najbolji lijek...izbacila sam pšenične proizvode,kravlje mlijeko,gazirano,krumpir,bijeli šečer...ugl. prešla sam na LCHF prehranu,i seboreja mi se uz prirodne kreme (čajevac,jojoba,avokado,čičak,neven,ali čajevac najviše koristim) povukla.
Moje iskustvo je da priroda najviše pomaže.

btw. testiraj sam sebe...možda ti ne smetaju jogurti ili sir,već kravlje mlijeko,ili obrnuto...najčešće je kravlje mlijeko problem,a možda ti stvarno tijelo ne podnosi mliječne proizvode bilo kakve vrste.

Je li ima netko ovdje tko se bas zdravo hranio, redovno vjezbao, kretao se a da je dobio seboreju lica, tijela ili vlasista?
Filip_1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 00:13   #1157
ja slabo jedem mlijecne proizvode. eventualno vocni jogurt i tvrdi sir. mlijeko samo nikad ne pijem jer ga moj zeludac ne podnosi tako da mi mlijeko ne moze nikako utjecat na seboreju. a sto se tice 'lose' hrane, jedini porok mi je cokolada (chips jedem rijetko, a fast food gotovo nikad... ne volim masno). a koliko god cokolade da jedem ne mogu to povezati sa seborejom

jedino sto sam skuzila da mi jako pomaze kod ove seboreje na prsima (gdje mi je izrazeno samo crvenilo ali se ne pojavljuju krastice) su mi afroditini samponi za tijelo/kosu koji imaju u sebi med, pr.vanilija+med i grozdje+med. nazalost,taj sampon mi ne djeluje kod seboreje na vlasistu (gdje je jako izrazen svrbez, crvenilo i krastice).

tako da, kako kaze CroMan132, sve je to individualno... ali dobro je da mozemo podijeliti iskustva

@Filip_1974: citala sam blog od nekog lika koji je sve to povezao s jetrom i izbacivanjem toxina... sve to drzi vodu i slazem se skroz. na nama je da nadjemo nacin na koji ce se nase tijelo najbolje moc borit.
sretno nam svima
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 10:58   #1158
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ja slabo jedem mlijecne proizvode. eventualno vocni jogurt i tvrdi sir. mlijeko samo nikad ne pijem jer ga moj zeludac ne podnosi tako da mi mlijeko ne moze nikako utjecat na seboreju. a sto se tice 'lose' hrane, jedini porok mi je cokolada (chips jedem rijetko, a fast food gotovo nikad... ne volim masno). a koliko god cokolade da jedem ne mogu to povezati sa seborejom

jedino sto sam skuzila da mi jako pomaze kod ove seboreje na prsima (gdje mi je izrazeno samo crvenilo ali se ne pojavljuju krastice) su mi afroditini samponi za tijelo/kosu koji imaju u sebi med, pr.vanilija+med i grozdje+med. nazalost,taj sampon mi ne djeluje kod seboreje na vlasistu (gdje je jako izrazen svrbez, crvenilo i krastice).

tako da, kako kaze CroMan132, sve je to individualno... ali dobro je da mozemo podijeliti iskustva

@Filip_1974: citala sam blog od nekog lika koji je sve to povezao s jetrom i izbacivanjem toxina... sve to drzi vodu i slazem se skroz. na nama je da nadjemo nacin na koji ce se nase tijelo najbolje moc borit.
sretno nam svima
mejan taj lik sam ja
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 12:03   #1159
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
mejan taj lik sam ja
hahahhahhahahah....... i mislila sam si da je netko s foruma ali uopce nisam skuzila tko.... ili nisam ni isla za tim.. totalno sam zaboravila ime i sve... iako nije bilo ni tako davno
haha,sorry CroMan132
ali svaka cast..... blog je prva liga
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 00:37   #1160
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ja slabo jedem mlijecne proizvode. eventualno vocni jogurt i tvrdi sir. mlijeko samo nikad ne pijem jer ga moj zeludac ne podnosi tako da mi mlijeko ne moze nikako utjecat na seboreju. a sto se tice 'lose' hrane, jedini porok mi je cokolada (chips jedem rijetko, a fast food gotovo nikad... ne volim masno). a koliko god cokolade da jedem ne mogu to povezati sa seborejom

jedino sto sam skuzila da mi jako pomaze kod ove seboreje na prsima (gdje mi je izrazeno samo crvenilo ali se ne pojavljuju krastice) su mi afroditini samponi za tijelo/kosu koji imaju u sebi med, pr.vanilija+med i grozdje+med. nazalost,taj sampon mi ne djeluje kod seboreje na vlasistu (gdje je jako izrazen svrbez, crvenilo i krastice).

tako da, kako kaze CroMan132, sve je to individualno... ali dobro je da mozemo podijeliti iskustva

@Filip_1974: citala sam blog od nekog lika koji je sve to povezao s jetrom i izbacivanjem toxina... sve to drzi vodu i slazem se skroz. na nama je da nadjemo nacin na koji ce se nase tijelo najbolje moc borit.
sretno nam svima
Citao sam i ja to, bas je lijepo elaborirao, ali tko ce znati, u cemu je uzrok, kad apogledam pretile ljude, nemaju nista, oni su odavno opteretili jetru.
Filip_1974 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.