Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 16:43   #141
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
tim više što je u ime kršćanstva kroz 2000 godina mučeno i pobito oko 100 milijuna ljudi.
Komunjarama je za to trebalo tek 50-ak godina

I da ne budem sasma offtopic Doss je prikazan prilično realno, ne vidim nigdje nikakav senzacionalizam u prikazu njegovog lika i djela.

Jedina zamjerka je dosadna prva polovica filma, no bilo kako bilo Gibson je snimio još jedan mediokritetki uradak. Ništa iznenađujuće, osrednjost mu je redateljski trade mark, a bogami večeg dosega mu nisu ni manje više svi filmovi u kojima je glumio.

3/5
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:55   #142
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
Komunjarama je za to trebalo tek 50-ak godina

I da ne budem sasma offtopic Doss je prikazan prilično realno, ne vidim nigdje nikakav senzacionalizam u prikazu njegovog lika i djela.

Jedina zamjerka je dosadna prva polovica filma, no bilo kako bilo Gibson je snimio još jedan mediokritetki uradak. Ništa iznenađujuće, osrednjost mu je redateljski trade mark, a bogami večeg dosega mu nisu ni manje više svi filmovi u kojima je glumio.

3/5

Pa nekada Crkva nije imala toliko moćno oružje da na brzaka istrijebi sve oko sebe, no zato je bila puno inovativnija i naprednija u mučenju ljudi. Također, nekada je bilo na svijetu i puno manje ljudi. Nemreš pobiti više nevjernika i heretika negoli ih ima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:49   #143
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pa nekada Crkva nije imala toliko moćno oružje da na brzaka istrijebi sve oko sebe, no zato je bila puno inovativnija i naprednija u mučenju ljudi. Također, nekada je bilo na svijetu i puno manje ljudi. Nemreš pobiti više nevjernika i heretika negoli ih ima.
A čuj stari ako ćemo po tome, da su komunjare imale 2000 godina na raspolaganju za obračun sa "narodnim neprijateljem" ne bi nas ni za sjeme ostalo.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:03   #144
Ekipa... nećemo o tome ovdje. Tema za Politiku i Religiju.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:44   #145
Vrlo dobar film. Nije bilo nijednog perioda, sekcije, da sam jedva cekao da se prijedje na novi period njegovog zivotnog, ratnog puta.
Sve mi je kvalitetno vremenski koncipirano, dio filma koji je posvecen odrastanju, odnos s ocem, veza s Dorothy, kamp pa do ratnog puta. Bitka za Hacksaw-skoro pa tip top. Svidja mi se sto je Mel tokom filma, a to je posebno bilo uzrazeno na kraju, dio filma posvetio i Japanskom shvacanju rata. Makar se nebi skoncentrirao samo na kraj, kroz cijelu bitku, da se naci par trenutaka koji prikazuju Japansku filozofiju odnosa prema smrti na kad se dodje na bojiste. Dopalo mi se sto nije sve karte bacio na Amere nego s vremena na vrijeme nivelirati to i s Japanskim ubacivanje.
Citam kako su nekima scene s Dorothy bile nje-nje, ne znam zasto, jer meni je nacin na koji se on upucavao Dorothy itekako realan i primjeren tom vremenu koji je obilovao cheesy komplimentima koji bi danas bili ismijani uzduz i poprijeko.
Dossov herojki podvig mi je izvrsno odradjen, covjek je heroj i tako je morao biti prikazan, bez obzira kako se nekima ne svidjao one man army pristup filmu. Film je o njemu, da je bio film o 77 diviziji, onda bi vise gledali Howella, Milta, Vita, Ghoula itd.

Vince Vaugh-ok, on nije materijal za glumca, moze proci u komedijama, ostalo njet. Tako bise i u Hacksawu...ne mogu preskocit njega. Nisam znao da glumi u njemu, no cim sam ga vidio, oci mi zakolutase.

7.5/10
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 17:10   #146
Pogledao jučer na DVDu. I meni je ovo vrlo dobar film. Jedino mi nije legao Vince Vaughn, nije ovo tip filma za njega.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 11:30   #147
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pa nekada Crkva nije imala toliko moćno oružje da na brzaka istrijebi sve oko sebe, no zato je bila puno inovativnija i naprednija u mučenju ljudi. Također, nekada je bilo na svijetu i puno manje ljudi. Nemreš pobiti više nevjernika i heretika negoli ih ima.
Pa (ako smo gledali isti film) čovjek nije imao priziv savjesti iz čisto religijskih uvjerenja. To je tako samo objasnio nadređenima. Da im je rekao da je sa deset godina skoro ubio brata ciglom u tučnjavi, a par godina prije regrutacije skoru pucao u oca (oružije mu je bilo itekako dostupno) , alkoholičara i ptsp-ovca iz prvog rata, jer mu je zlostavljao majku (a u to vrijeme to se je na žalost smatralo normalnim) ne bi bio na promatranju. Odmah bi ga poslali doma....
smjesko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 11:58   #148
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Doss je u filmu potretiran kao svetac. Ne kažem da nije napravio velike stvari (čekam da netko snimi film o Hughu Thompsonu, čovjeku koji je zaustavio My Lai masakr) ali to što je tako prikazan ide na dušu Gibsonu koji ga je stavio uz bok Isusu Kristu. Samo zadnje scena, gdje Dossa odnose s bojišta, gdje se stvara dojam da leti i da ima aureolu svetosti... tu je Gibson pretjerao. Doss je te stvari radio jer nije želio ubijati ljude, imao je svoje razloge, vjerovao je u Boga - super. Paralela s Isusom ili nekim svecom je ipak malo previše.
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
U tome što ispada da je Doss jedini radio humane stvar u ratu. Radili su i drugi.

Ali je Doss bio bolničar na ratištu. Njegov posao je bio pomagati i spašavati ranjene I to što je Doss odbio nositi oružje je ustvari jedina stvar zbog koje je zanimljiv, da je imao oružje u ruci i napravio istu stvar... nitko ga ne bi dva puta spomenuo

OK, idemo malo staviti stvari u perspektivu. Doss nije imao oružje. Ali su ga imali svi oko njega. On je odlučio pomagati ranjenima i to je lijepo od njega, pohvalno, ali nije išao u rat goloruk jer je bio dio borbene jedinice koja je, iznenađenje, iznenađenje, naoružana. I, da, vojska je puna onih koje služe rok, a odbijaju nositi oružje. I Doss je želio ići na ratište, nije prisilno poslan ondje pa da je sve to napravio već je to bilo ono što je zamišljao da će raditi. Zašto je to bitno? Zato što su se inače izvlačili iz takvih stvari, ne odlaska u rat. Bernard Lawson (proguglaj) je želio raditi istu stvar kao i Doss u 1 svjetskom ratu, ali je završio u zatvoru. Bilo je ljudi koji su to željeli raditi na isti način, ali su zakoni bili drugačiji. Doss je, možda griješim, bio prvi kojemu je dopušteno i otići u rat bez oružja. Ali nije bio prvi koji je to želio.
Po meni iz pogresnog ugla gledas na Dossa.

On je heroj jer je ostao gore i "borio se" (na svoj nacin) i spasaio 75 ljudi. Zato je veliki i zato je dobar covek.

Zasto neki drugi bolnicar nije ostao i uradio to ili mu bar pomagao ? Doss je jedini ostao tamo gore. Jedini. Svi su gledali da spasu svoje dupe. BOLD - Sta kaze onaj drugi bolnicar daj ranjenom vojniku morfijum i ostavi ga a doss kaze ne pokusace da ga spasi. Eto imas dva bolnicara kojima je isti posao spasavati i pomagati ali jedino Doss zaista zeli pomoci.

Nije nosio pucu iz svojih razloga da ali je nosio muda i dobrotu koji niti jedan drugi bolnicar ili vojnik nije. Zato je dobar covek.

U tome je poenta.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:51   #149
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
.Zasto neki drugi bolnicar nije ostao i uradio to ili mu bar pomagao?
Zato što su bila dva bolničara, koliko sam vidio. Jedan je već bio ranjen u napadu (kasnije je i umro) i Doss je ostao jedini. Zato nije nitko ostao s njim.

Quote:
U tome je poenta.
Ustvari nije. Ispada, po tvom gledištu, da je Doss dobar čovjek zato što je spašavao ljude. Inače ne bi bio dobar?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 15:08   #150
Nije ni on trebao ostati, naredba je bila povlačenje. Oglušio se na naredbu i herojski je spašavo ljude, uključujući i neprijatelje.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 15:31   #151
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pogledao jučer na DVDu. I meni je ovo vrlo dobar film. Jedino mi nije legao Vince Vaughn, nije ovo tip filma za njega.
Nisam još pogledao ovo, ali vjerujem ti.
On mi je samo za šupčinu u komedijama.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:36   #152
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Nije ni on trebao ostati, naredba je bila povlačenje. Oglušio se na naredbu i herojski je spašavo ljude, uključujući i neprijatelje.
U stvari nije spašavao neprijatelje jer da je njegovi bi ga ubili. Film je malo romantizirao rat.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:04   #153
I za Hacksaw mi je drago da su dobili bar nešto od ovih tehničkih kategorija. Svakako zasluženo. U jednom trenutku dok sam noćas gledao, ne znam zašto ali sam dobio dojam da bi mogli napraviti "upset" i dodijeliti Gibsonu za redatelja. Na kraju nisu (meni opet dobro), ali i jedan i drugi film su mi sjajno režirani.
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:00   #154
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
U stvari nije spašavao neprijatelje jer da je njegovi bi ga ubili. Film je malo romantizirao rat.
medu onih 75 bilo je nekoliko japanskih vojnika...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:08   #155
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
medu onih 75 bilo je nekoliko japanskih vojnika...
Otkuda skupljaš te informacije?
Evo tu ima malo infa:
http://www.historyvshollywood.com/re...hacksaw-ridge/

I nije ih spasio točno 75 već su se dogovorili okvirno oko tog broja jer su tvrdili da ih je spasio 100, a on je rekao da ih je spasio oko 50, pa su zaokružili na 75.
Sumnjam da je pomagao japanskim vojnicima. Ako mi odgovaraš temeljem onoga što si vidio u filmu, onda se očito nismo razumjeli jer film nije prenio 100 %-tnu istinu kao što to nikada filmovi ne rade.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:30   #156
3/5

+ glavni glumac
+ efekti
+ ritam filma. Mislim da Mel Gibson ima dobar osjećaj za napraviti akcijski film.

- kada akcija počne maltene već znam kako će idućih barem 10-15 min izgledati.
- osjećaj da film malo previše gušta u krvavosti i "atraktivnosti" borbe, a s druge strane daje uzvišenu poruku

Zapravo već neko vrijeme imam osjećaj kako se ne mogu sjetiti postoji li ratni film koji je doista anti ratni. Čini mi se da sam medij filma i njegove metode kojima nastoji zadržati pažnju publike i biti komercijalan na kraju daju proizvod koji, bar za moj ukus, teško da može dovoljno dobro prenijeti neke teme tipa rata i sl. Lakše mi je prihvatiti film koji s neke skroz druge strane pristupa ovako nabijenim temama. Primjerice nedavno sam gledao "To be or not to be" komediju iz 40-ih i to mi se dosta svidjelo.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:44   #157
Dobar film i jako zanimljiva prica. Vidim da je dosta stvari prilicno realno preneseno sto mi je uvijek plus kod filmova koji su bazirani na istinitim dogadjajima.
Nekima je Gibson los a ja moram priznati da meni ovi njegovi filmovi koje snima nisu losi. Nisu to neka remek-djela ali su vise nego solidna ostvarenja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:21   #158
Sjajan film.
Bravo Mel, bravo Garfield i ekipa.

Baš sam uživao, 8,5/10
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 09:07   #159
jedan od top filmova. totalno nepredvidljiva radnja, 9/10.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:13   #160
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post

Zasto neki drugi bolnicar nije ostao i uradio to ili mu bar pomagao ? Doss je jedini ostao tamo gore. Jedini. Svi su gledali da spasu svoje dupe. BOLD - Sta kaze onaj drugi bolnicar daj ranjenom vojniku morfijum i ostavi ga a doss kaze ne pokusace da ga spasi. Eto imas dva bolnicara kojima je isti posao spasavati i pomagati ali jedino Doss zaista zeli pomoci.
Ti tvrdiš da ovaj drugi bolničar nije htio pomoći ljudima?
Zašto je onda postao bolničar?

Činjenica da je realan i da će prioritet dati ljudima koji se stvarno može spasiti, ne znači da je lošija osoba od Dossa.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.