Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 21:11   #621
i don't fell at home in this world anymore. zanemarit cemo pederski naslov i fokusirat se na film. stvarno solidan filmic, ima tu i brace coen stimunga. zabavno i nije predvidivo
VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 28.02.2017., 00:39   #622
this is england. prica iz '83 o skupini skinheada, u kojoj je djecak glavni lik. dobra drama, nema sta. stephen graham je odlican u ulozi osjecajnog alpha muzjaka.
VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 28.02.2017., 10:23   #623
This is England je dobar film, po meni najbolji s skinhead tematikom, od dosad pogledanih. : )
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 28.02.2017., 11:35   #624
Pogledaj Made in Britain ako želiš nešto surovo
Remam is offline  
Old 28.02.2017., 11:45   #625
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Snowpiercer.
Neozbiljan, nelogican, los cast, los ending. I think da je ovo dovoljno.
Vlak naginje trashu. Shvacam da je proslo 17 godina od human meltdowna, ali ne mogu progutati da nakon 17godina preslika ljudi iz vlaka slici na cirkus.
3/10
Na stranu sada film kao film, ali mislim da bi u nekoj takvoj sitauciji bilo dovoljno i 17 dana a ne 17 godina, gledajući ljudsku prirodu
ecobarbarus is offline  
Old 28.02.2017., 15:41   #626
fastest gun alive. tesko je pogrijesiti s obicnim vesternom. glenn ford u ulozi revolverasa koji se gnusa oruzja. sve na svom mjestu.
VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.03.2017., 18:01   #627
Key of Life

Japanska krimi-komedija. Kad se zanemari blesav zaplet i rasplet, nije to čak ni loše. Uchida ima, navodno, izvrstan debitantski film pa bacim oko na to. Inače, zbog par metafilmskih sekvenci vrijedi ovo pogledati. A ni humor, premda japanski prenaglašen, ne izaziva prevelik transfer (nepoželjne) neprijatnosti. Također, vidio sam jednu djevojku na projekciji ovog filma i zaljubio se k'o tele. Nisam joj prišao, naravno, jer sam, saznah sinoć, pičkica.
LouReeth is offline  
Old 01.03.2017., 18:20   #628
nije valjda japanka..lol
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Old 01.03.2017., 18:22   #629


Naša je.
LouReeth is offline  
Old 01.03.2017., 18:26   #630
nemas srece^^
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Old 01.03.2017., 21:18   #631
Oscar (1967)

Francuska komedija sa najpoznatijim francuskim filmskim komicarem, Louis de Funesom.
Meni je drag i film sa Stalloneom, iako je dosta drugaciji tip od Funesa. Funes standardan, mase rukama, pravi face, ali rijetko kome moze sjesti uloga totalnog neurotika kao njemu.
Zabavno, nenametljivo, sadrzajno. 8/10
OGM SA86 is offline  
Old 02.03.2017., 00:19   #632
Erasing Eden 2016

nešto između bajke i košmara, radi se o djevojci koja se taj dan udaje
šugavo pseto is offline  
Old 02.03.2017., 01:51   #633
que dio nos perdona (2016)
odlican spanjolski triler
7,8/10

american fable (2016)
kao nekakav triler. pri kraju se raspada, a i prije ima raznih nelogicnosti i bedastoca, plus ne volim kad je lik postavljen kao negativac i ne mrda iz zadanog okvira, to pa to...
5,5/10

the hangman: shepherds and butchers (2016)
sudska drama o odvjetniku koji brani ubojicu sedmero ljudi. po istinitom dogadjaju. da je barem zeru kraci...
6/10

sugar mountain (2016)
dvojica brace i cura zele prodati medijima laznu pricu o jednom od njih koji se navodno izgubio u divljini te jedva prezivio, no nejde to tako...
dobra ideja, bijedna realizacija, razvuko ga ko zvaku, jedva docekao kraj..
7/10
__________________
force majeure

Zadnje uređivanje Gustowny : 02.03.2017. at 02:14. Reason: dodo sugar mountain
Gustowny is offline  
Old 02.03.2017., 09:38   #634
"Victor Frankenstein" - nije mi jasna poanta ovog filma. Kao, idu napraviti malo drukčiji film o ludom i genijalnom znanstveniku, a zapravo naprave manje-više klasičan film na tu temu. Not impressed.

"Steve Jobs" - zgodna ideja o predstavljanju lika i djela još jednog ludog genijalca kroz tri epizode iz njegovog života koje se odvijaju neposredno prije predstavljanja njegovih proizvoda. E sad, vidi se iz aviona da je Sorkin scenarist, jer film vrvi njegovim dijalozima, ali da sam nešto pretjerano oduševljen filmom, i nisam. Nešto mi tu ne štima, a ni sam ne znam što. Možda to što o Jobsu nisam naučio ništa novo što već otprije nisam znao.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 02.03.2017., 16:52   #635
Ghost in the Shell (1995)

Već sam zaboravila koliko je ovo ustvari jako i kakvim se temama bavi, jer mi je serija ostala svježije u pamćenju od filma. I kako je film ustvari kratak, samo 80ak minuta. I koliko je filmova pokralo ideje i vizualna rješenja iz ovog filma, to je isto nevjerojatno. A i soundtrack je vrh.
Preporučam svima, i onima koji ne vole anime. Ima puno sisa jer Major mora biti gola kad uključuje nevidljivost, za razliku od serije.
9/10
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 02.03.2017., 19:40   #636
Henri Verneuil-Prva runda

I comme Icare (1979)
Odlican film koji bas kao i JFK ima brojne prednosti, ali niti jednu manu. 9/10

100.000 dollars au soleil (1964)
Belmondo i Lino Ventura se ganjaju kamionima po africkoj pustinji u ovoj zanimljivoj avanturi. Zanimljivi likovi, nezadovoljavajuci kraj. Pokoja traljavost u tucama. Slabije od prethodnog, ali dovoljno interesantno da drzi paznju. 7.5/10

Mélodie en sous-sol (1963)
Dobro razradjeni glavni likovi. Opet problem sa zavrsnicom, prelako se otvorila ona torba, mada je kraj interesantniji. 7.5/10
OGM SA86 is offline  
Old 02.03.2017., 20:17   #637
When the evening falls on Bucharest or Metabolism
Dosadan film. Likovi neuvjerljivi. Mozda bi i bili uvjerljiviji da nisu rezirani kao anemicna hodajuca stvorenja s uvijek jednim te istim tonom razgovora. Svaka scena mi se cini kao redateljski potez kistom gdje je on sitnicama pokusao dobiti na uvjerljivosti, iskazanju svojeg umijeca kako je koncipirao odnos izmedju likova, no meni je pola tih skrivenih fora ostalo skriveno, pola uocis, ali ne shvacas poantu.
Scene su zamorne, dijalozi takodjer gdje je gl.lik Paul ubrzo dosao do zasicenja svojim kontriranjima sugovornici. Ja kazem A, on B, ja C, on D, s vremenomtu gubi znacaj i postaje samo slijed koji se prati pracenja radi.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 02.03.2017., 23:12   #638
Thumbs up

Logan 2017

Uspio sam odmah da ce docepam kina i da pogledam film, mogu rec da je dobar film ima dosta krvavih scena sto je i za ocekivat. Kao ovo je zadnji film vise ih nece biti tako da morao se pogledat.

8/10
Papucar is offline  
Old 03.03.2017., 00:02   #639
Que Dios nos perdone (2016)

Madrid, ljeto 2011. Velike vrućine i veliki prosvjedi kontra svega. I tu negdje započne potraga za serijskim ubojicom. Odlični su likovi, pa i te neke svakodnevne scene u kužini, u crkvi.. Jako dobar film.


Tarde para la ira (2016)

Ovaj mi nije baš legao. Radi se o osveti i onda nekako čekaš da ih dokrajči, al zapravo ti je svejedno
earthsea is offline  
Old 03.03.2017., 23:34   #640
Man Down (2015)

Bio bi odličan film da su se držali osnovne ideje, da nisu otišli u halucinacije. Dobra glumačka postava.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.