Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 15:37   #2541
Pa gle, mislim da ti u svakom slučaju ne može naškoditi. Ako ti je krema dobra, slobodno ju iskoristi do kraja, kad si ju već tolko platila.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:52   #2542
Quote:
blushing flower kaže: Pogledaj post
joooj, Mg Alois, ja imam iste probleme kao papilova i nemoj LRP Hydraphase Intense legere nikako. Izaziva mi potkožne a lice ne nahrani ni napoji, i iskreno, to mi je najgora krema valjda u već dugo Naravno, jako je individualno ali obavezno papilova nabavi tester prije. Na prvu loptu je superhidratantna, ali ostane mi lice suho od nje a masnjikavo na t zoni i izbiju sitni prištići, ma užas. koristila ju 2 mjeseca skoro i kad sam prestala lice se preporodilo. iako je i dalje šugavo jer valjda meni niti jdna krema ne odgovara
puno bolja mi je hydreane, pa probaj nju možda, a više nego duplo je jeftinija p.s. ak ti je jako osjetljiva koža kao moja, nemoj previše pilingirat,br ne sa grubim česticama ni koristit agresivne kreme za prištiće-dugoročno si zezneš hidrolipidni sloj pa dobiješ još jedan problem uz postojeće i lice tanko kao papir. na kojem opet izbije potkožni i crna gamad
pardon, moraa sam se malo izventilirati, lice me jako živcira
a vidiš, baš čudno, ljudi su obično oduševljeni s tom kremicom,a na hydraene sam i zaboravila, da i to mi je super kremica i isplati se probati za tu cijenu.
Ali ne slažem se da se treba bojati pilinga, postoje ljudi koji zaista imaju tanku kožu ko papir, ali to im je tako uvijek, ne možeš si to napraviti osim ako dugoročno radiš na tome iz tjedna u tjedan. pogotovo kada se radi o masnoj koži jer koliko sam shvatila njoj lice regira prištevima, a ne crvenilom i to potkožnim prištevima koji su obično karakteristični za masnu i deblju kožu, ali ko bi to sada znao ovako preko neta procijeniti.

ja sam na uriage creme thermale i ništa što sam do sada probala ne da se s time usporediti, a cijena je ali mi vrijedi svaku lipu. ne znači da je svima tako i ja možda nisam ogledni primjer jer zbilja mogu staviti skoro sve na lice i dobiti malu ili nikakvu reakciju,ali dugo sam bila na hidrat. nivei i poslije šarala po avenu, eucerinu i lrp i bila manje ili više zadovoljna(tim redom), ali od ovoga se ne mičem. drugi ne vide razliku, ali ja kužim koliko mi je mekana koža na dodir čak i na bradi gdje imam neki dermatitis kronični i suhu,ali zapravo masnu i tvrdu kožu, i tu su mi lrp i uriage dali najbolje rezultate jer sada taj dio kože izgleda skroz zdravo.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 20:40   #2543
Cure, jel probao tko ovu Roc kremicu da ju malo recenzira?
Nikad nisam probala ništa njihovo a primamljivo mi izgleda, a na FD-u su cijene i više nego prihvatljive.
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 21:52   #2544
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Evo popis sastojaka, sry kaj mi je tak dugo trebalo.
http://www.pohrani.com/f/a/i7/3748LaaV/rosal.jpg
ok su sastojci.i taj spf je odmah drugi po redu. nisam našla ništa alarmantno. jedino kaj ima dosta alkohola. pa je možda prikladnija za nekog s masnijom/mješovitijom kožom. ja trebam nekaj s više ulja i takvih pizdarija,koža mi postane suha prek zime ako mi krema nije dovoljno hidratantna...
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:03   #2545
Quote:
Muffet kaže: Pogledaj post
Cure, jel probao tko ovu Roc kremicu da ju malo recenzira?
Nikad nisam probala ništa njihovo a primamljivo mi izgleda, a na FD-u su cijene i više nego prihvatljive.
Probala sam verziju za mješovitu kožu i bila sam prezadovoljna.

Fino mi je hidratizirala kožu, lijepo se upijala, nije mastila lice unatoč SPF (s čime sam imala par iskustava), a za vrijeme dok sam ju koristila nisam imala baš nikakvih problema s tenom, ni točkice (što može, ali ne mora biti do nje, naravno )... Sigurna sam da ću ju kupiti ponovo.

Jedino mi se isprva malo trusila s lica, ali sam tome doskočila tako što bi ju prvo malo "ugrijala" među prstima (ne znam kako bi to ljepše objasnila), pa onda namazala na lice - to je iz nekog razloga pomagalo.

Od mene ima toplu preporuku.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:18   #2546
Splenda, ja imam mješovitu kožu, pa mi odgovara. Ispod kreme stavljam balea serum, jer mi je dehidrirana koža. Malo je masnija krema, ali nisam primjetila da mi dodatno masti kožu, baš je okej, dobro se upije. Probaj Garnier Total fresh za suhu kožu, ja sam zadnji put zabunom kupila tu umjesto one verzije za mješovitu kožu, pa sam dala sestri koja ima suhu kožu i oduševila se s kremom.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:41   #2547
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Probala sam verziju za mješovitu kožu i bila sam prezadovoljna.

Fino mi je hidratizirala kožu, lijepo se upijala, nije mastila lice unatoč SPF (s čime sam imala par iskustava), a za vrijeme dok sam ju koristila nisam imala baš nikakvih problema s tenom, ni točkice (što može, ali ne mora biti do nje, naravno )... Sigurna sam da ću ju kupiti ponovo.

Jedino mi se isprva malo trusila s lica, ali sam tome doskočila tako što bi ju prvo malo "ugrijala" među prstima (ne znam kako bi to ljepše objasnila), pa onda namazala na lice - to je iz nekog razloga pomagalo.

Od mene ima toplu preporuku.
Tnx, fino zvuči svakako

Kakvu kožu imaš, mješovitu bez ikakvih posebnih problema/stanja? Ja se dvoumim između te i one za suhu jer sam strašno dehidrirana (inače mješovita).
I koja je uopće cijena ovdje? S FD-a bi bila oko 65kn, ali da ne naručujem i čekam ako ovdje nije puno skuplja
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:54   #2548
Mješovitu, ne pretjerano problematičnu (pokoja crvena točkica u PMSu i kad sam pod stresom), povremeno dehidriranu.
Inače, imala sam i njihovu gel-kremu - onu sa zelenim poklopcem - za normalnu kožu (koja je isto na sniženju na FD) i za ljeto mi je također bila super, no za zimu bi mi bila preslaba.

Ako ti je koža mješovita i dehidrirana, krema za suhu kožu neće ti riješiti problem, mogla bi ti dapače samo začepiti pore i izazvati probleme.
Radije investiraj u neki izrazito hidratantni serum (recimo Clarins, Biotherm, Gatineau se znaju naći povoljnije na Jagodi...znam da ga, od ljekarničkih marki, imaju Avene i Nuxe, ali je cijena potonjeg baš visoka, koliko se sjećam), a ova će ti kremica biti odlična nadopuna tome.

Cijena je ove RoC, prošle godine, bila oko 125kn, a možda je od tada i malo poskupjela sijedeći opći trend, tako da se isplati naručiti, svakako.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 23:06   #2549
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Splenda, ja imam mješovitu kožu, pa mi odgovara. Ispod kreme stavljam balea serum, jer mi je dehidrirana koža. Malo je masnija krema, ali nisam primjetila da mi dodatno masti kožu, baš je okej, dobro se upije. Probaj Garnier Total fresh za suhu kožu, ja sam zadnji put zabunom kupila tu umjesto one verzije za mješovitu kožu, pa sam dala sestri koja ima suhu kožu i oduševila se s kremom.
jednom davno sam imala neku njihovu kremu i izbilo mi je crvenilo po obrazima i potkožni prištevi.
to mi se jedino s garnierom dogodilo, nemam inače tako osjetljivu kožu.
od tad od garniera ništa ne kupujem. tko se meni jednom zamjeri, najebo je.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 23:06   #2550
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Mješovitu, ne pretjerano problematičnu (pokoja crvena točkica u PMSu i kad sam pod stresom), povremeno dehidriranu.
Inače, imala sam i njihovu gel-kremu - onu sa zelenim poklopcem - za normalnu kožu (koja je isto na sniženju na FD) i za ljeto mi je također bila super, no za zimu bi mi bila preslaba.

Ako ti je koža mješovita i dehidrirana, krema za suhu kožu neće ti riješiti problem, mogla bi ti dapače samo začepiti pore i izazvati probleme.
Radije investiraj u neki izrazito hidratantni serum (recimo Clarins, Biotherm, Gatineau se znaju naći povoljnije na Jagodi...znam da ga, od ljekarničkih marki, imaju Avene i Nuxe, ali je cijena potonjeg baš visoka, koliko se sjećam), a ova će ti kremica biti odlična nadopuna tome.

Cijena je ove RoC, prošle godine, bila oko 125kn, a možda je od tada i malo poskupjela sijedeći opći trend, tako da se isplati naručiti, svakako.
Hvala ti
Svakako kupujem onda ovu verziju za mješovitu kožu, a potraga za serumom se očito nastavlja
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:03   #2551
Imam neobičnu kožu - masnu na T-zoni,na obrazima kako kad, ali je uvijek osjetljiva i čini mi se dehidrirana (zateže i pecka). Budući da se nikako ne mogu riješiti prištića i mrlja na t-zoni, a dosad mi niti jedna krema nije odgovarala, baš niti jedna, odlučila sam se pozabaviti traženjem dobre kombinacije. Zasad imam Rosal Clear Face tonik, kupit ću mlijeko za čišćenje šminke iz iste linije i upravo sam dobila Garnier Pure Active.

Htjela bih još uzeti neku kremu. Dosta sam čitala i dvoumim se između Cera di Cupre iz zelene linije (pritom ne znam bih li uzela gel kremu ili multiaktivnu za sve tipove kože, pretpostavljam da mi ni ne bi savjetovale ovu protiv bora iz iste linije) ili Rosalovu Clear Face aktivnu kremu za lice (nebitno što ću imati tonik i mlijeko iz iste linije, bitno mi je koja je bolja gledano pojedinačno). Hvala i molim hitan odgovor budući da su sutra u u Kozmu kreme 40% off, pa da odlučim do tada.
Knjiški moljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:47   #2552
meni je rosal clear face krema kojoj se stalno vracam nakon eksperimenata. na forumu je jako hvaljena i na osnovu tih preporuka sam je i isprobala. smiruje bubuljice i hidrira kozu, brzo se upija i ne ostavlja mastan sloj. probaj
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 11:11   #2553
Ja trenutno koristim Rosalovu hydro fresh i ok mi je. Ne pogoršava stanje, hidratizira a ne masti (imam prilično čudno lice - na nekim djelovima strašno suho da se ljušti, na nekim masno, pa malo potkožnog crvenila, neki prišt iskoči povremeno...svega tu ima) i jako je dobra kao podloga za puder. I čak mi je bolja od nekih skupljih.
Inače, najbolja krema i serum koji sam koristila bilo je od ADi beauty, točnije ovo: http://www.adi-beauty.com/3013.htm
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:55   #2554
Cure, jel probala koja kreme za lice Die totes meer iz Mullera? Mislim, ne znam da li se tak zove marka, ali na cijeloj liniji proizvoda piše to i onda za koju je vrstu kože, ne vidim drugih naziva. Sva ambalaža je plavo-bijela i cijene krema oko 40kn. Ja bi kupila, pa me zanimaju iskustva.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 09:59   #2555
kupila Afrodita kamilicu na akciji u Kozmu (srijeda) i prezadovoljna sam hvala na preporukama i pohvalama ove kreme, curke
hrčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 19:02   #2556
jel netko probao oil of olay kreme sa zaštitnim faktorom za ljeto? kakve su vam?
Jel ima možda ovakva u kozmu, dm-u ili mulleru? krema
i koliko dođe?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:44   #2557
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
jel netko probao oil of olay kreme sa zaštitnim faktorom za ljeto? kakve su vam?
Jel ima možda ovakva u kozmu, dm-u ili mulleru? krema
i koliko dođe?
Meni to nije faktor za ljeto već za mračnu zimu
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:24   #2558
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Meni to nije faktor za ljeto već za mračnu zimu
da za nekoga tko je često vani na suncu, a ne kad se ide do posla i natrag
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:35   #2559
Zar nije dovoljno SPF 15?
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:17   #2560
jel mi može ko preporučiti koju kremu za lice da uzmem od nuxe-a: creme fraiche za normalnu kožu ili creme fraiche light? koja je bolja za zimu. inače, koža mi je tipična mješovita: čelo sjajno, brada crvenkasta, obrazi dehidrirani sa pokojom aknom u par mjeseci.

do sada sam koristila rocovu sa zelenim čepom, al mi je ona super preko proljeća i ljeta.
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.