Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 10:35   #401
ja sam jučer u google ukucala platnene pelene i ugodno se iznenadila da postoje i drugačije pelene od onih koje sam ja koristila kao mala.... ove pelene su mi totalno iznenađenje, ne znam nikoga da ih koristi!
Iskreno... ja sam mislila kupiti tetra pelene... ali ovo mi se čini praktičnije. Međutim nisam ni znala da postoji toliko vrsta pelena, natura, flafi, tabita...
zanima me od onih mama koje su probale više vrsta pelena, koje bi preporučile!? I za tek rođeno dijete, da li kupite pelene koje imaju 3drukera ili postoje neke manje za tek rođene bebe!?
Ja se ispričavam ako negdje piše na temi...
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 11:14   #402
koje su najbolje?

Pozdrav svima! Mi očekujemo svoju bebicu krajem 9.mj., ali već na veliko razmišljamo o kupnji platnetih pelena. Pa nam dajte par savjeta: s kojima ste najzadovoljniji? Koliko komada je najbolje kupiti (budući da je bebica još na putu)? Koje su najpovoljnije? Imam još masu pitanja, ali o tom potom.
alana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 12:22   #403
joj drage buduće mame imate odličnog izbora platnenih pelena na SuperBaby forumu home made kutak nisam viudjela ništa ljepše
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:21   #404
nekako sam sve manje oduševljena platnenim pelenama od kad je moja bebačica postala aktivnija.

tak se lijepo igra s nogicama i mlatara, žvače prstiće i čarape ali samo kad je gola ili u jednokratnoj. u platnenima jedva da može do usta s nogicom.
ne stavljam joj ni one uloške da bolje upijaju, samo da to bude što tanje, ali mi je opet nekak šugavo jer mi djeluje da joj smeta.
čini mi se da joj i za okretanje smeta, ne okreće se još samostalno ali kad je u jednokratnoj je jako blizu a u pp nema šansi.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 18:10   #405
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
nekako sam sve manje oduševljena platnenim pelenama od kad je moja bebačica postala aktivnija.

tak se lijepo igra s nogicama i mlatara, žvače prstiće i čarape ali samo kad je gola ili u jednokratnoj. u platnenima jedva da može do usta s nogicom.
ne stavljam joj ni one uloške da bolje upijaju, samo da to bude što tanje, ali mi je opet nekak šugavo jer mi djeluje da joj smeta.
čini mi se da joj i za okretanje smeta, ne okreće se još samostalno ali kad je u jednokratnoj je jako blizu a u pp nema šansi.
šta stvarno

a ja se baš sjećam da si ti bila za njih, eh, sad kad sam pročitala tvoj post nekako imam manje želje da ih kupim.....a baš sam razmišljala o njima, i mislila kako ću ih kupiti
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:50   #406
ja ne primjećujem nikakvu razliku između platnenih i jednokratnih što se nošenja tiče - moja ima 14 mj i sve radi sasvim ok
ne smetaju joj a joj nosi najdeblju varijantu - Bambino mio
puže,hoda,trči...
nikakva prepreka joj ne smeta a kamoli pelena
ja bi ih opet kupila,hoću reći budem jer čekamo 2.
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 21:56   #407
moja ima 4 mjeseca, još je mala, valjda kad bude veća i jače se to nebu kužilo.
požalila sam se sestri (njemna mala je isto nosila pp) i veli da joj nebu ništa ak je tako, kak smo mi svi dobro ispali sa svim onim krpetinama kaj smo nosili.
sad je ljeto, obožava biti gola pa ćemo kombinirat pp, jednokratne i golu guzu

ne odustajem još!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 22:52   #408
kako sušite te pelene? ja sam danas opralasvu robicu i pelene, jer odbrojavamo još sitno, i te pelene su se sušile doslovno cjeli dan. a kako ću onda po zimi s njima?????
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:42   #409
ja imam sušilicu koja spašava stvar.

raširiš po radijatorima
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:13   #410
Bok curke, razmišljam već dugo o platnenima, i toliko je informacija na netu pa sam malo izgubljena. Imam još mjesec dana do odluke pa evo da vas malo priupitam. Je li neka uzimala one Flafi pelene, proučila sam ove stranice ali nisam baš naišla na neko iskustvo s njima (možda mi je promaklo). Jako su mi lijepi uzorci, ljepši nego Rodini a i čine mi se malo povoljnije.
Vidim da su s Natura pelenama forumašice dosta zadovoljne, meni se one jako sviđaju, jeste uzimale fitted ili split i da li se split stvarno brže suše kako ih reklamiraju na stranici?
I još jedno pitanje, ako preko pelene moram staviti i zaštitnu pelenu, onda se ne vidi lijepi uzorak na peleni a to mi je tak simpatično . Je li onda sve skupa debelo ispadne ili je ta zaštitna pelena tanka? I kakva je razlika između zaštitne pelene i zaštitnih gaćica, samo u načinu stavljanja?
__________________
04.09.09. Smjehuljica

Zadnje uređivanje SubiBubi : 30.07.2009. at 14:21.
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:54   #411
moja frendica ima flafi i zadovoljna je, ja ih nisam probala.

imam natura i super su, meni su bolje fitted, malo je materijal drugačiji, mekše su. razlika je u sušenju jer su unutarnji slojevi koji upejaju u spliticama podijeljeni na dva dijela pa su duplo tanje za sušenje.

to sa zaštitnim gaćama je i meni šugavo jer su bezveze i ne vide se pelene! ali to je tak. ja si planiram naručit iz austrije covere, materijel je puno bolji nego ovdje i nisu svi šugavi bijeli (ako te zanima, uguglaj ImseVimse). ja imam rodine i naturine covere, isto s**nje, živa plastika! to je ful tanko, bez brige.
uzimala sam odmah M covere i jedan S, taj S nam je već mali.

malo si pročitaj ovu temu, svašta tu ima i samo pitaj kaj ti nije jasno. iz kojeg si grada? u zgb-u imaš rodine za pogledat u dućanu, zato sam ja prvo te kupovala.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 15:09   #412
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
malo si pročitaj ovu temu, svašta tu ima i samo pitaj kaj ti nije jasno. iz kojeg si grada? u zgb-u imaš rodine za pogledat u dućanu, zato sam ja prvo te kupovala.
Hvala Ana, iz Samobora sam, možda skočim do Rode iako mislim da imaju neki godišnji (ili je to samo za webshop?) do 15.08.
Mislim da ću na kraju kombinirat nekoliko proizvođača dok ne nađem svoju najbolju varijantu.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 15:43   #413
ja sam rodine klupila u tkalči u dućanu za trudnice, to mi je više pasalo.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 19:11   #414
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post

malo si pročitaj ovu temu, svašta tu ima i samo pitaj kaj ti nije jasno. iz kojeg si grada? u zgb-u imaš rodine za pogledat u dućanu, zato sam ja prvo te kupovala.
i naturine možeš pogledat. pošalji im upit prek onog formulara na stranici, teta ti odgovori drugi dan i kaže ti adresu di možeš doći
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:19   #415
Drage moje ja od prije trudnoće zaključila da hoću koristit platnene pelene za moju bebu. Ni ja ne uživam u nošenju plastičnih uložaka, zašto bi maltretirala dijete. A ako smo svi živi i zdravi s platnenima preživjeli znam da će sve biti ok. Mislim da je sve pitanje organizacije što se tiće pranja i sušenja. Još sam rano u trudnoći, ali pošto se gotovo nigdje ne mogu vidjeti te pelene ja odlučila naručiti da ja vidim kak to izgleda.Nažalost nema više sajmova na jesen! U silnom izboru marki i no name odlučila sam se za tetu šivalicu iz bih, smatram da sam dobro odlučila i da sam dosta povoljnije prošla. Pošto teta ima puno različitih pelena uzela sam od svake po jednu i četiri newborn da imamo više za početak. Sad me zanimaju ti lineri. Koliko vidim imam opcije bambino mio 75 kn 200 kom i neke u brežicama. Kakve su to i dal su bolje, lošije, jeftinije skuplje? Ima li neka druga opcija?
Iako je još rano ja ne posustajem i nadam se da neću posustati. I ludim na ljude koji me odgovaraju i koji govore da su ljudi pokušavali pa odustali! Ja sam spremna! Sad još treba čekati bebu....
tigger is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:16   #416
samo mala obavijest ako nekoga interesira Bambino Mio - spustili su cijenu kompletnog paketa sa 2750 sa bijelim uzorkom covera na 2350 i sa 2850 sa šarenim na 2450
meni su te pelene najbolje jer ih mogu prati svaki put na 95 i jer su 100 % pamuk - nema flanela itd itd
paket pelena od rođenja do tute
imate i probni set za kupiti - 1 pelene sa 1 coverom
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 22:30   #417
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
samo mala obavijest ako nekoga interesira Bambino Mio - spustili su cijenu kompletnog paketa sa 2750 sa bijelim uzorkom covera na 2350 i sa 2850 sa šarenim na 2450
meni su te pelene najbolje jer ih mogu prati svaki put na 95 i jer su 100 % pamuk - nema flanela itd itd
paket pelena od rođenja do tute
imate i probni set za kupiti - 1 pelene sa 1 coverom
Pozdrav! baš sad gledam to na njihovoj stranici Možeš mi molim te pojasniti da li su to onakve klasične pelene (kao tetra) pa na njih idu gaćice - tako mi se čini po slici, ili su to šivane pelene sa drukerima ili čičkom? Čini mi se da su i sa nižom cijenom skuplje od ostalih proizvođača A koliko košta probni uzorak ako možda znaš? Imaju li maloprodaju negdje ili samo po određenim mjestima prodaju?
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 23:04   #418
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Pozdrav! baš sad gledam to na njihovoj stranici Možeš mi molim te pojasniti da li su to onakve klasične pelene (kao tetra) pa na njih idu gaćice - tako mi se čini po slici, ili su to šivane pelene sa drukerima ili čičkom? Čini mi se da su i sa nižom cijenom skuplje od ostalih proizvođača A koliko košta probni uzorak ako možda znaš? Imaju li maloprodaju negdje ili samo po određenim mjestima prodaju?
bez čička i drukera su, znači unutra je nešto kao prešivena tetra (ali deblje i bolje) i staviš to u gaćice i zakopčaš. meni su ok, al ne koristim stalno.

mislim da probni uzorak dođe nekih 70-ak kuna.

edit. vidim da si iz samobora - imaš ih za kupit u onoj ljekarni u mercatoru.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 23:23   #419
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
bez čička i drukera su, znači unutra je nešto kao prešivena tetra (ali deblje i bolje) i staviš to u gaćice i zakopčaš. meni su ok, al ne koristim stalno.

mislim da probni uzorak dođe nekih 70-ak kuna.

edit. vidim da si iz samobora - imaš ih za kupit u onoj ljekarni u mercatoru.
hvala ti na info, mislim da je Kadulja nekad imala i maloprodaju u Smb ali nisam sad sigurna gdje. Nema veze, pitat ću u Mercatoru.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 13:36   #420
moguće da se o tome već pisalo ali da ne kopam sad (puno mi je stranica ) - da li je moguće s novorođenčetom izdržati cikluse pranja i sušenja platnenih pelena a da ih ne bude više od 25?
I drugo pitanje - mi smo nabavili ove one size fits all na drukere i sad kad gledam koliko se to sve mora ispresavijati da budu u najmanjem formatu čini mi se kao da bi to na maloj bebi bilo preogromno (onako ogromna lopta oko guze a gore i dole od toga malo tjelešce ) Bojim se da kad se to sve prikopča da dijete ne može normalno ni ležati jer guza odstoji s obzirom na ostatak
__________________
04.08. Petar...malo crno čupavo čudo
Kater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.