Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 15:51   #1
Hrvatski distributeri

Znači u Hrvatskoj imamo recimo dva glavna kino/video distributera

BLITZ FILM - http://www.blitz-film.com/
CONTINENTAL FILM - http://www.continental-film.hr/

I recimo nekoliko manjih:

DISCOVERY FILM - http://www.discoveryfilm.hr/

PA-DORA - http://www.padora.hr/
VTI - http://www.vti.hr/
MG FILM - http://www.mgfilm.hr/

NET - http://www.net-zg.hr

Blitz i Continental nekako drže cijelo tržište, te jedini od svih ostalih izdaju i blu-ray izdanja. No, interesantno mi je kako u 2013. godini skoro nitko o dnjih ne drži do internetskih stranica i njihova obnavljanja.

Blitz ovako već ima gotovo 10 godina u izradi. Nije da pretjerujem.

Continental je dugo imao u izradi, pa je otvorio ovu stranicu koja se donekle obnavljala, pa sad opet stagnira već mjesecima.

Discovery jedini "veći" distributer koji obnavlja svoju stranicu i stavlja novosti od onoga što uskoro dolazi u njihovoj distribuciji u kina, do DVD izdanja.

Pa-Dora je bila u izradi, pa je nešto malo radila, pa je opet u izradi...

VTI - reklo bi se skoro više i ne posluje, no zalomi se tu i tamo neki film u kinima, stranica postoji no ne obnavlja se. Interesantno prije 15 godina su bili podosta jaki

MG FILM - još gore od VTI-a

I dolazimo do NET-a koji zapravo radi samo kiosk izdanja DVD-a, no oni uredno obnavljaju svoju stranicu, stavljaju novitete u svim područjima njihove djelatnosti.
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 21:55   #2
Zaboravio si novog distributera 2i Film. Prvi film im je bio Mamurni kumovi.
http://www.2ifilm.hr/zagonetni-djecak/

Neznam dal imaju i dvd izdanja. Conti i Blitz izdaju samo blu ray izdanja od major kompanija dok nezavisne izdaju samo na dvd-u. Potpuno neshvatljivo za Blitz da nema svoju stranicu, online narudžbe, najave filmova itd..
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 00:47   #3
Da, mislim da oni nemaju DVD izdanja za sada, avidjet ćemo hoće li imati... Ali da hvala.

Imaju općenito čudnu podjelu na blu ray i ddvd. Tipa Ponoć u Parizu nisu izdali na blu-rayju, a Moneyball jesu, a vjerojatno bi im više ljudi kupilo Woodyja...

Ugl, Blitz stvarno više od 10 godina nema internetsku stranicu, neko vrijems u imali na Facebooku, ali ni to više ne postoji, dok je Continental dosta ažuran bar na Faceu
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 08:06   #4
Znam da smo malo tržište te da BluRay i kojekakvi VOD pružatelji polako zamjenjuju DVD-e ali apsurdno je da niti jedan od domaćih distributera nije prstom mrdnuo i izdao dva ponajbolja filma 2011. - Warrior i Drive!

Također znam da kod nas malo ko kitom mrdne na naslove koji su van engleskog govornog područja i svaka čast Discoveryu kao jedinom distributeru koji ima muda izbaciti poneki "slabo poznati" naslov + što ga prodaje za siću ali transfer im je blago rečeno grozan.

Pa-doru ne bi spominjao... to su valjda "preživjeli" iz prijašnje UCD distribucije... masakrirali su Argentovu Suspiriju a ostatak ponude im je valjda VHS transfer!
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 09:38   #5
U doba financijske krize ni jednom tržištu nije lako, a ovo je tržište gdje nove tehnologije u potpunosti zamjenjuju i brišu stare sada svakih par godina. VHS i DVD-e sam još znao kupovati, ali ne želim mijenjati čitave kolekcije prelascima na novije i bolje formate svakih 10 godina, niti krcati kuću plastikom i koječime. Zato više ništa od toga ne kupujem, Google i Apple guraju cloud servise, Sony i par drugih se opiru, ali držim da će na kraju pokleknuti pa će optički formati i čitači te neke druge komponente u ropotarnicu znate čega već prije ili kasnije.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 10:29   #6
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
U doba financijske krize ni jednom tržištu nije lako, a ovo je tržište gdje nove tehnologije u potpunosti zamjenjuju i brišu stare sada svakih par godina. VHS i DVD-e sam još znao kupovati, ali ne želim mijenjati čitave kolekcije prelascima na novije i bolje formate svakih 10 godina, niti krcati kuću plastikom i koječime. Zato više ništa od toga ne kupujem, Google i Apple guraju cloud servise, Sony i par drugih se opiru, ali držim da će na kraju pokleknuti pa će optički formati i čitači te neke druge komponente u ropotarnicu znate čega već prije ili kasnije.

A da... osjećam se kao Jackie Brown kad joj Robert Forsterov lik sugerira da cijelu svoju kolekciju ploča zamijeni sa CD-ima.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:03   #7
Stvarno jadno
Alpha 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:18   #8
sad se situacija malo promijenila, novi distributer 2i Film, koji je osnovan u 2012, nedavno je preuzeo distribuciju jedne (možda i najveće) major kompanije - Disney

prvi filmovi koje će distribuirati su Thor 2 i Frozen/Snježno kraljevstvo sad u studenom

CF od nekdašnjeg Foxa, Disneyja i Sonyja - ostao je samo na potonjem
Blitz ima UIP (Universal, Paramount), WB i Fox
2i Film - Disney
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 11:09   #9
Oho

A, 2i Film je preuzeo i video distribuciju ili ona ostaje Continentalu?
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:35   #10
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Oho

A, 2i Film je preuzeo i video distribuciju ili ona ostaje Continentalu?
Kolko ja znam video distribucija u HR je na izdisaju. Od nove godine se povlače svi major studiji.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:53   #11
za sada samo kino-distribucija, mada imaju planove i za video
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 23:44   #12
Jel`se sjeća još netko Kinematografa d.o.o. ?

Nevjerojatno kako su oni kompletno nestali s trzista nakon par prvih godina kompletne dominacije (sredina 90-tih).
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 18:42   #13
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Jel`se sjeća još netko Kinematografa d.o.o. ?

Nevjerojatno kako su oni kompletno nestali s trzista nakon par prvih godina kompletne dominacije (sredina 90-tih).
Naravno kad im je došla konkurencija s multipleksima, i još su izgubili zastupstvo major kompanija.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 20:26   #14
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Oho

A, 2i Film je preuzeo i video distribuciju ili ona ostaje Continentalu?
ipak video-distribucija ide Menartu za Disneyja

još ne blu-ray, no možda nekada u budućnosti
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 22:20   #15
Vidio sam danas da su Avioni, Monsters University, Štrumfovi 2 (Sony) u izdanju Menarta - sve DVD izdanja.

Što se to trenutno događa s distributerima. Kako je Continental izgubio video distribusiju a dobio je Menart?
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:50   #16
Što se to Universal vratio na mala vrata? Vidio sam neka njihova izdanja na kiosku: Zemlja daleke prošlosti.... A i u Stripovi na kvadrat isto vidim pod noviteti Brzi i žestoki i neki combo od tri filma
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:05   #17
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Što se to Universal vratio na mala vrata? Vidio sam neka njihova izdanja na kiosku: Zemlja daleke prošlosti.... A i u Stripovi na kvadrat isto vidim pod noviteti Brzi i žestoki i neki combo od tri filma
Mislim da su to neke stare zalihe.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 13:41   #18
Ma, to sam i ja pomislio, no zašto ih tek sad izvlačiti? Koliko je godina prošlo od povlačenja....
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 18:42   #19
Quote:
serafin kaže: Pogledaj post
Ma, to sam i ja pomislio, no zašto ih tek sad izvlačiti? Koliko je godina prošlo od povlačenja....
ma mislim da je to samo par komada u u Stripovi na 2. znaju tu i tamo staviti na web neka stara izdanja. Inače cijene blu ray izdanja su stvarno prevelike.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 00:23   #20
Jako prevelike. Iako vidim da je Menart svoja blu ray izdanja cijenio 129 kn, što je za novo izdanje najbolje do sada. Blitz je na standardnih 200, kao i Continental na ja mislim 180
serafin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.