Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 21:57   #61
evo nekih starih slika sa seta u prekrasnom Montrealu:




Kangaru, Arrival Soundtrack, Johann Johannsson

Zadnje uređivanje Caecus : 02.11.2016. at 22:17.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:44   #62



Quote:
“First and foremost, he cares about what’s in front of the camera and there’s the sound, the design, cinematography and the camera angles. Every thing plays together like an orchestra.”

Certainly, Arrival’s positive premiere at the recent Venice Film Festival suggests Villeneuve’s cast and crew succeeded. Renner remembers screening an early cut of the film before the Venice festival. “I was in this sucker but when I saw the unfinished movie for the first time, I was just floored emotionally,” he says. “I couldn’t believe what Denis had achieved.”
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 19:31   #63
Kod nas tek 24.11.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 03:29   #64
Nije to tako daleko, niti dva tjedna, samo da bude vrijedno čekanja! Nakon niza SF poluproizvoda valjda smo zaslužili nešto više od hrpetine CG-a, histerične jurnjave, pucačine i glupavih, plitkih likova uvaljanih u šuplji scenarij.

Teško je dati kritiku filma bez spojlanja, on je uspio u tome, i očito mu je film dobro legao.

https://www.youtube.com/watch?v=kFth4C0IrCE

Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Kod nas tek 24.11.

Zadnje uređivanje Bumboslav : 11.11.2016. at 03:44.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 20:25   #65
Još ga nema ni u pretprodaji kod nas, a niti u najavi!?
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:21   #66
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 14:31   #67
"Dolazak je najinteligentniji blockbuster još od Viteza tame"? Najgori blurb ikada.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:12   #68
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 19:24   #69
nerdist
uglavnom dolazak je 24.11 predviđen da sleti u naše kino dvorane(kao što se već znalo prije mjesec dana)...mislio sam da popizdim do onda..no već ima nocturnal animals pa bude ublaženo iščekivanje
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 23:21   #70
Tko je ponosni autor te glupave provale?

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
"Dolazak je najinteligentniji blockbuster još od Viteza tame"? Najgori blurb ikada.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 23:31   #71
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Tko je ponosni autor te glupave provale?
Piše na plakatu. "Nerdist", Noah Gittell.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 03:20   #72
Polažem nade u ovaj film.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:23   #73
Gledala sinoc. Jako, jako dobar film koji treba pogledati vise od jednom. Necu nista vise reci jer je nemoguce bez spojlanja, pa se cujemo opet kad dodje u hr kina.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 10:46   #74
I dalje nema karata u predprodaji, a film bi se trebao početi prikazivati u četvrtak, prekosutra. Blago rečeno ... čudno.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 14:17   #75
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
I dalje nema karata u predprodaji, a film bi se trebao početi prikazivati u četvrtak, prekosutra. Blago rečeno ... čudno.
maloprije je updejtano..
http://www.blitz-cinestar.hr/cinesta.../4065/20161122
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 21:05   #76
Done!

Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 17:51   #77
Pogledao danas na novinarskoj. Jako dobro. Volim kad film ima nekoliko razina, kad ti uz pristojnu SF priču usput pokuša totalno izokrenuti glavu. Npr. poimanje vremena, da vrijeme možda i nije nužno linealno, već da si uronjen istovremeno i u prošlost i u sadašnjost pa i budućnost. Da su svi sretni i tragični događaji u tvom životu uvijek tu, pa samim tim tragični i nisu tako tragični. A ni komunikacija ne mora nužno biti linearna... Sad kada sam naučio nešto o komuniciranju s vanzemaljcima idem to probati primjeniti na svojoj mački, razgovor s njom mi je oduvijek bio izazov. I ja mislim da komunikacija kroz dodir i prožimanje mnogo bolje funkcionira od riječi i mijaukanja.

Od sutra je u kinima.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 18:34   #78
Hoće li ovo biti nešto kao film Contact?

Nekako mi se čini da je u toj kategoriji.

Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Pogledao danas na novinarskoj. Jako dobro. Volim kad film ima nekoliko razina, kad ti uz pristojnu SF priču usput pokuša totalno izokrenuti glavu. Npr. poimanje vremena, da vrijeme možda i nije nužno linealno, već da si uronjen istovremeno i u prošlost i u sadašnjost pa i budućnost. Da su svi sretni i tragični događaji u tvom životu uvijek tu, pa samim tim tragični i nisu tako tragični. A ni komunikacija ne mora nužno biti linearna... Sad kada sam naučio nešto o komuniciranju s vanzemaljcima idem to probati primjeniti na svojoj mački, razgovor s njom mi je oduvijek bio izazov. I ja mislim da komunikacija kroz dodir i prožimanje mnogo bolje funkcionira od riječi i mijaukanja.

Od sutra je u kinima.
Uf, nemoj spojlat.

No to da vrijeme možda nije linearno imali smo primjerice već priliku vidjeti u SF seriji Star Trek: Deep Space Nine, gdje tzv. "pagh wraiths" (interdimenzionalna bića koja obitavaju u crvotočini pokraj planeta Bajor) ljudima (po)kazuju da vrijeme nije linearno kako ga mi doživljavamo. U SF smislu dakle ništa novo.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:48   #79
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Uf, nemoj spojlat.
Mislim da nisam, ne više od plakata filma, trailere da ne spominjem. To su bile tek šture impresije i vlastita nadgradnja koja i ne mora imati veze s fabulom.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 23:55   #80
Ovo je za mene film godine. Pa i dužeg vremenskog razdoblja. Makar je "glupača skinula kacigu". (Više o tome u spojlerskom dijelu).
U potpunosti savršen film koji sam gledao on the edge of my seat, pogotovo jer sam jezičar i prevoditelj. Ovo je meni bio ko najnapetiji akcić, pametni SF, sve što samo poželjeti mogu od pametnog SF filma, što je Interstellar htio biti. Mene je film kupio doslovce u prvih nekoliko sekunda.
Naklon do poda i nadam se da ćemo vidjeti još SF-a od ovog čudesnog redatelja.
Film, dakako, nije za svakoga. Nekima će biti spor. Vidio sam da su se u kinu neki meškoljili i izlazili. Ali bilo je smijeha i suza, odlične glume... Jednostavno savršen film koji je jednostavno proletio, a što je još važnije, nosi i poruku koja je itekako relevantna za današnje doba.
O glumi ne moram previše, to je sve 1A ekipa.

SPOJLERI!!!!! NE ČITATI AKO NISTE GLEDALI!!!

Dakle, film je čista fenomenalija. Fantastično razrađen koncept prvog susreta koji smo već vidjeli mnogo puta, ali nikad ovako. Vrlo kreativno i uzbudljivo, iako se veći dio filma gleda u zaslone računala i puževim korakom nastoji iskomunicirati vrlo jednostavno pitanje.
Film se ne hvata ukoštac samo s time nego i sa suradnjom s izvenzemaljcima. I naglašava važnost komunikacije, koliko među različitim vrstama, toliko unutar iste vrste.
No uz koncept komunikacije s izvanzemaljcima imamo čak i element putovanja kroz vrijeme, što definitivno nisam očekivao, ali sam shvatio dosta rano.
Drago mi je što je redatelj uspješno izbalansirao ove individiualne ljudske elemente s mnogo važnijim stvarima na kozmičkoj razini. I što ostaje otvoreno pitanje kako ćemo mi njima pomoći za 3000 godina. Što jedna ovako mala i beznačajna rasa može učiniti da pomogne tako naprednoj rasi.
Frend ovaj dio nije baš najbolje skužio, pa mu je kraj bio patetičan, ali ja mislim da je u kontekstu filma itekako nužan jer je dio priče s tim djetetom, koliko god na prvi pogled patetično izgledao, itekako važan na jednoj široj, kozmičkoj razini.
Tek ću sutra malo guglati ovaj dio radnje povezan s jezicima, no jako su zanimljivo predstavili koncept tog tuđinskog jezika i zanima me temelje li ga na već postojećoj jezičnoj teoriji (meni nije poznata) ili su smislili nešto posve novo jer uključuje i element vremena. Nadahnuto, koji god izvor bio, i svaka čast na detaljnom opisu kako jezik funkcionira i kako može funkcionirati te se upotrebljavati.
Ima tu i nekoliko SF wow elemenata. ali nipošto nije riječ o blockbusteru nego o jednoj finoj SF drami s militarističkim natruhama, ali više u smislu kritike istih. I ne samo kad je posrijedi SAD. Fantastičan mi je bio onaj dio kako su kinezi komunicirali s mahjong pločicama, što pokazuje koliko smo zapravo različiti. I kako taj prvi kontakt, najraniji dodir s novom vrstom ili civilizacijom, može utjecati na sve daljnje događaje, a sve zbog, u ovome slučaju, ljudske pogreške.

Glazba je od prve do zadnje sekunde fenonemalna! Tribal zvukovi, možebitno aboridžinski, i općenito ta prvotna ljudska komunikacija. Jako atmosferično. U dva trenutka pomalo i pretenciozno možda, ali ovaj redatelj to je zaslužio.
Nekoliko random komentara:

Očito je film sniman dok je Sanader kod nas bio premijer. Tko je pozorno gledao, skužit će zašto.

Film me podsjetio na jedan drugim film, djelomice, u kojem izvanzemaljci komuniciraju s glavnim likom slikama iz njezina/njegova života, ali ne mogu se sjetit koji je to film (ili serija), pa ako netko zna na što mislim, nek mi javi jer neću moć zaspat dok to ne nađem.

Znao sam priču s klokanom, fora.

Poveznice s prometejem . moram, a vezano uz kacigu, kako sam najavio. Dakle, elemente koji su se toliko pljuvali u Prometeju imamo i ovdje, i to da ti se mozak raspukne koliko ih ima:

-više se puta vraćaju tamo vamo.
-skidanje kacige
-otkucavanje do zadnje sekunde
-bježanje ljudi - moš ti bježat kud oćeš kad ne znaš kako će brod past - ovdje je mijenjao položaj i visinu. I u jednom trenutku se spusti toliko da pobere dalekovode.
Možda nema scene abortusa, ali uz velike teme kojima se bave, tu su negdje. Samo što se ovaj film ipak više posvetio detaljima samog procesa komunikacije, dok se Prometej više bavi samim fizičkim činom istraživanja.

Ponavljam, svakako pogledajte film. Prevoditelji, jezičari, ljubitelji SF-a jednostavno će uživati u ovome. Ostali će pak uživati i u napetosti, atmosferi, glazbi i jednostavnoj, ali ne uvijek linearnoj priči. Svaka čast redatelju koji je to tako fantastično predstavio. Neki će se možda malo pogubit, ali na kraju se zapravo sve lijepo objasni.


Baš me zanima kako su ostali doživjeli film. Čekam recenzije.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.