Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 14:17   #81
početnih pol sata sam strpljivo pratio film ne bi li nešto propustio i ondak sam shvatio da tu zapravo ništa niti nema niti će biti
koncept kao da je osmislio neki nadobudni ambiciozni pretili srednjoškolac (s hipsterskim cvikama) koji od objesti ne zna šta bi sa sobom.

a kolke hvalospjeve ste ovdje nadrobili

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 14:26   #82
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
početnih pol sata sam strpljivo pratio film ne bi li nešto propustio i ondak sam shvatio da tu zapravo ništa niti nema niti će biti
koncept kao da je osmislio neki nadobudni ambiciozni pretili srednjoškolac (s hipsterskim cvikama) koji od objesti ne zna šta bi sa sobom.

a kolke hvalospjeve ste ovdje nadrobili

I ne pretjerano talentiran.

Kao što rekoh, Fordu bi bilo najoptimalnije da se prebaci na snimanje videospotova i reklama, to je njegov maksimalni doseg.

Kao ozbiljnog redatelja ga ne mogu shvatiti niti mislim da ima potencijala izaći iz ove svoje uske prizme obilježene profesionalnom deformacijom.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 14:32   #83


ovaj film je kao da si umislite da uživate u tišini u sobi s zvučnoizoliranim vratima a kad ih otvorite doslovno ne možete izdržati koliko iz njega vrišti style over substance
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 15:03   #84
"style over substance" se najbolje vidi na odjavnoj spici i "thanks to" roli:
Apple Dior Koons Miu Miu..

ovako amaterski film se rijetko vidi u profesionalnoj produkciji(iskljucujuci hrvatsku)
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 20:50   #85
Pogledao film u kinu jer su drugi htjeli ić ga gledati. Nisam ljubitelj takvih filmova i rijetko kad ih gledam. No nije loš za ubiti vrijeme. Ispreplitanje fikcije,prošlosti i sadašnjosti neloše odrađeno. Kraj ugodno iznaneđenje. Jednostavno i efektno. No nije film koji ću pogledati više od jednom. Isto tako,čim sam vidio one hillbilly redneckse,pretpostavio sam da će netko od njih nastradati.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:33   #86
spoiler...


pogledala drugi put. sad sam primjetila jednu stvar ,tipa; on se slučajno upucao u stomak/ona napravila abortus..
Drugaćije sam ga doživila sa drugim gledanjem.

i evo šta Tom Ford kaže o kraju;

In an interview on Jeff Goldsmith’s Q&A podcast, writer/director Tom Ford affirms this interpretation:

Does he not show up as an act of revenge, or does he not show up because he just literally can’t face her? [The ending] seems the correct conclusion to me, because she falls in love with him again through reading [the novel]. She is liberated, by the way, at the end. This has been painful.

She’s taken those rings off. She’s wiped off that lipstick, and she is not going back to that life. We don’t know what the next chapter is for her, but [the previous] chapter is over.
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 00:02   #87
SPOILER

@lena
pa da, to sto se glavni lik knjige slucajno upucao i umro nam je isto kao u stvarnom zivotu kako je on "umro" nakon sto ga je ona ostavila i ubila njihovo dijete.

pisac je u stvarnom zivotu izgubio zenu i dijete, isto kao glavni lik u knjizi.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 05:15   #88
Meni je ovaj film izrazito los. Pretenciozan, wannabe artistic, wannabe everything pomalo. A nije ni jedno ni drugo, niti nesto trece. Nit mi smrdi niti mirisi, sto mi je gore od toga da se radi npr. o trashu. Poprilicno mi je umjetan, kao da je autor zelio zavarati publiku i prodati nesto mlako i osrednje pod nesto kvazi umjetnicki, cool, nedoreceno i duboko smisleno. Nije mi namjera vrijedjati nikoga kome se ovaj film dopao, no meni je jadan.
MKay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 09:44   #89
inače onaj nekakav vođa tih rednecka je iritantan do bola, od pojave do glume, dugo nisam tako nešto gadljivo vidio na ekranu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:36   #90
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@lena
pa da, to sto se glavni lik knjige slucajno upucao i umro nam je isto kao u stvarnom zivotu kako je on "umro" nakon sto ga je ona ostavila i ubila njihovo dijete.

pisac je u stvarnom zivotu izgubio zenu i dijete, isto kao glavni lik u knjizi.
da da znam
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:35   #91
Čitajući ovaj topic, mislim kako je film baš dobar primjer toga koliko ameri s jedne strane godišnje snimaju malo ok filmova, a koliko s druge ljudi tražeći taj ok film čitaju razne kritike i prije filma nabriju očekivanja u sasvim određenom smjeru...i onda kada to tako ne bude kako je u njihovim glavama očekivano onda se razočaraju i ne uspijevaju film doživjeti iole "normalno".



Također, ne razumijem kritike koje ističu da je film artistički ili kvazi umjetnički, u njemu vidim baš suprotno, režiserovo gađenje prema tom svijetu bogatih, slavnih i prema toj kvazi umjetnosti kojoj u vlastitoj ispraznosti teže, svijetu kojem i sam pripada. Svoje gađenje je prikazao vrlo jasno i nedvosmisleno, odmah u uvodnom dijelu kroz ona ogromna "hiper realistična" ljudska tijela koja nam zauzimaju cijeli vidik. To je ujedno i prikaz tog "bogataškog", silno umjetničkog i izvještačenog načina suočavanja s "stvarnim svijetom" koji je kaktili puno ružniji od onog njihovog, apsurdno skupog u filmu izrečeno od snob frenda joj kroz jednu rečenicu:"Susan, enjoy the absurdity of our world. It's a lot less painful. Believe me, our world is a lot less painful than the real world."



A kada već pričamo o režiserovom oku za detalje, boje i teksture i istančanom ukusu onda bih spomenula nešto drugo, uopće to kako je Susanin lik isfuran kroz boje.

Pa se možemo tijekom gledanja filma pitati zašto ju nije ljepše našminkao i istaknuo, zašto ju ta šminka ne poljepšava i zašto je iz kadra u kadar na njoj pomalo otužna a podosta neuredna, ali ipak ističe dvije boje: zelenu tamniju (haljina na kraju), te bordo crvenu boju ("boju odstajale krvi").

Zelena je boja proljeća i mladosti, boja prirodnosti...dok je crvena boja instinkta za životom, boja strasti i energije. Tj. tu nije korištena ona Tarantinovska jaka, uzavrela crvena, već njezin škorpionski pandan - bordo nijansa (tkz. zrela crvena). Ta bordo crvena boja je boja njenih emocija, odnosno emocionalnog života koji je prešavši točku strasti kada život ima potencijal otvorenosti, iskrenosti, kreativnosti i onaj mladenački zanos i žar počeo prelaziti u svoju "dark" verziju, odnosno izražavati svoju tamnu nijansu. Strasti su potisnute, ali nisu nestale...samo su "potamnile". Drugim riječima ona sada živi ravnodušan i prazan život toliko da boli njena čežnja za svakim trenutkom topline i pozitivnosti koji je nekada osjetila u svojoj prošlosti, ali ipak u njoj ima još neiživljene krvi. Tu krv, tu "noćnu životinju" je nanjušio Ford kada je smislio roman osvetu. Mislim da bi se film komotno mogao gledati bez zvuka i da bi se još uvijek shvaćala njegova suština.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 02:00   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
"hiper realistična" ljudska tijela koja nam zauzimaju cijeli vidik.
A kada već pričamo o režiserovom oku za detalje, boje i teksture i istančanom ukusu onda bih spomenula nešto drugo, uopće to kako je Susanin lik isfuran kroz boje.
Imaš sjajno oko.
Mene tek čeka drugo gledanje, a putokaz si mi dala.
S obzirom na to da je iz kina izašao, a ovaj kineski masakr me ubio u pojam, imam strpljenja pričekati neki pristojni DVD/BR rip.
A vi koje muči redneck s dva prezimena, pogledajte si bar Kick-Ass (Godzilla vam se sigurno nebi dopala, pa se nemojte ni truditi, Avengersi 2 su razočaranje, premda je bio OK i tamo) i Nowhere Boy, u kojem je glumio mladog (pre-Beatle) Johna Lennona.
U Nocturnal Animals sam ga jedva prepoznao, i to uglavnom zahvaljujući tome što ga nisam gledao u kineskom kinu pa sam po najavnoj špici očekivao da se pojavi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Taylor-Johnson
Ne samo da je jebeni glumac, nego je i kameleon...
Limanov The Wall tek dolazi - čini mi se, u Amazonovoj produkciji, pa se ne morate mučiti s eventualim odlaskom u kino ili usranim kineskim verzijama.
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:34   #93
Nikaj mi se u ovom filmu nije svidjelo. pretenzija na stotu. WTF Holivude?!
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:16   #94
Quote:
SpoBob kaže: Pogledaj post
A vi koje muči redneck s dva prezimena, pogledajte si bar Kick-Ass (Godzilla vam se sigurno nebi dopala, pa se nemojte ni truditi, Avengersi 2 su razočaranje, premda je bio OK i tamo) i Nowhere Boy, u kojem je glumio mladog (pre-Beatle) Johna Lennona.
U Nocturnal Animals sam ga jedva prepoznao, i to uglavnom zahvaljujući tome što ga nisam gledao u kineskom kinu pa sam po najavnoj špici očekivao da se pojavi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Taylor-Johnson
Ne samo da je jebeni glumac, nego je i kameleon...
ne da mi se pisati sva njegova imena/prezimena, znam ja arona od prije, no on je redneck koliko i ja. znam zasto ga je ford birao (nije trebao) no film mi je toliko dobar da cu ukazanje aaronovo redatelju bez daljnjega oprostit.



@fich 1968,
lijepa recenzija
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:25   #95
Dobar! Imal sam velika očekivanja i na kraju sam zadovoljen bio! Skup vrhunskih glumaca u jednom finom, mirnom filmiću! Aaron od mlađe generacije vrh! Kad se pojavil nakon Kick Assa u Savageu nisam mogel vjerovat. Mali ima stila za ove mrvicu pomaknutije uloge,a ljepotan je. Ne paše ko neki marinac i klasični junak. Moram imat malo pomaknute uloge!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 15:49   #96
Upravo pogledao Noćne životinje.

Film je odličan i definitivno ga preporučujem svima, jedan od najboljih filmova godine bez dileme.

Zanimljiv spoj trilera, drame, misterije. Priča filma nije linearna već imamo tri različite priče koje se smjenjuju(sadašnjost, prošlost, fikcija), upravo nas sve te priče vode zapravo ka jednom cilju i kad se na kraju sve sjedini u jedno dobijemo cjelu poentu.

Film je brutalno realističan, postupci likova su iznimno logični i vjerujem da bi većina nas isto tako postupila u takvim situacijama.

Likovi su odlični također. Glavna junakinja je žena koja je imala velike snove i željela je uspjeh ali kad je do njega došla zapravo je bila nesretnija nego ikada a sve zbog savijesti. Glavni lik knjige je čovjek kojeg je osveta proždrla i pretvorila ga u nešto što on nije. Šerif je opet čovjek koji sa ciljem opravdava sredstvo.

Film također sadrži i dosta pozadinskih poruka, tipa gdje se ismijala današnja umjetnost i tehnologija( govori o tome koliko su današnji uređaji kratkotrajni i nemaju posebnu vrijednost hehe :mrgreen, također govori o tome kako ponekad lakši put nije jedini ispravan put( glavna junakinja), osveta nije rješenje( glavni junak)...

Također ovaj film sadrži film unutar filma( knjiga)i samo da su se držali toga mogli su napraviti dobar film.

Ja inače ne plačem tokom gledanja ali ovaj me film dirnuo do suza. Uopšteno film je dosta bolan i mračan, životi su na neki način uništeni i na kraju puta se samo vidi tuga i razočaranje.

Gluma je fantastična. Amy Adams i Jake Gylenhal su glavni akteri i pošto se radi o samom vrhu onoga što današnje glumište može ponuditi onda nemamo šta drugo dobiti nego vrhunske izvedbe, prelijepo je gledati kako glumci portretiraju iste likove u različitim periodima. Jake mi je čak i zaslužio nominaciju za Oscara ovdje jer čovjek portretira dva lika u filmu podjednako izvrsno. Michael Shanon i Aaron Taylor su odlični i u sporednim ulogama( možda padne nominacija neka).

Sve u svemu o ovome filmu nije lako pričati jer svako ko gleda može ga protumačiti na drugačiji način, svaka rečenica nešto znači i treba biti maksimalno koncentriran tokom gledanja. Meni je bilo odlično iskustvo i dojam me neće pustiti još dugo. Preporuka
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:35   #97
Dubokoumni ne mogu ostati ravnodusni na ovaj film niti sekunde.
U tebi budi raznorazna pitanja,zakljucke i dojmove.
Za danasnje filmove ovo je postignuce.
Preporuka!
Btw. Karma is the bitch!
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 00:09   #98
Ne tako dobar film. Nabacane su tri priče. Priča u prošlosti funkcionira, sviđa mi se vrlo razgovor majke i kćeri. Sadašnjost je mlaka voda. Roman je loš pokušaj metafore, gdje silovatelji predstavljaju ženu, a on sam sebe, raste kroz priču i na kraju uspije realizirati agresiju simbolički ubijajući u sebi barem dio žene. Kraja nema. I to je to.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 00:28   #99
Kako kraja nema?
Ima...
Popušila je,dobila glamur i samoću,glamur i tugu,glamur i prevaru,glamur i ne ljubav,glamur i knjigu.
Dobro joj je rekao : You might never get it again!
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 01:23   #100
SPOILER

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ne tako dobar film. Nabacane su tri priče. Priča u prošlosti funkcionira, sviđa mi se vrlo razgovor majke i kćeri. Sadašnjost je mlaka voda. Roman je loš pokušaj metafore, gdje silovatelji predstavljaju ženu, a on sam sebe, raste kroz priču i na kraju uspije realizirati agresiju simbolički ubijajući u sebi barem dio žene. Kraja nema. I to je to.
ma o cemu ti, covjece bozji?

zena ga je sjebala, on joj se 'osvetio' tak sto sto je napiso knjigu o tome kak je ona njega sjebala i onda se nepojavio na veceri. to je to.

u knjizi su mu ubijene zena i kcer. a zapravo je osto bez zene (ostavila ga) i kceri (zena abortirala dijete).

ima smisla.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.