Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 19:18   #101
Prije gledanja sam išla malo pogledati intervjue s Tomom Fordom, da malo steknem neki dojam o njemu, jer osim da je gay dizajner skupih odijela i bolesno skupog make-upa, nisam znala ništa. Zapravo, bila sam totalnog uvjerenja da je lik britanac, da bi saznala da je zapravo oriđiđi amer, bivši farmer, Teksašanin koji si je jednostavno ispolirao taj neki naglasak, koji ne pripada nigdje, pa cjelokupni dojam o njemu učinio pomalo čudnim.
Veoma je smiren i staložen u govoru i gestikulacijama, na momente zastrašujuć, a na momente simpatičan. Stepford husband all the way....

Nakon odgledanog filma, čini mi bar što se psihološkog aspekta tiče, da je u Suzan vidio sebe, koji se bori s unutarnjim demonima, pa me ni ne čudi što je odabrao baš tu knjigu za adaptaciju. Vjerujem da se vidio u nekim stvarima.
Naizgled dobar, stabilan život, ispunjen reflektorima i bogatstvom, a s druge se pita što bi bilo da nije trčao za svim tim glamurom, ali nikad neće saznati.
Naravno, možda sam u krivu.

Mimo toga, film mi je bio poprilično zagušen i osim scene s otimicom na cesti, mi se ništa nije svidjelo. Nisam ga ni mrzila, al mi se nije niti svidio.
Suzan je dobila što je zaslužila - ništa. Čak nije ni kažnjena, nego je jednostavno ostala s ničim.
Njen život kroz cijeli film djeluje prazan do boli. Mučno za gledat i ne pruža nimalo zadovoljstva gledatelju.
Možda mi se zato nije svidio. Ja volim ili da kraj bude nerealno dobar, ili da netko umre. Ove neke sredine ne volim. Nit je itko mrtav, nit je itko sretan. "Ostavio sam te da čekaš, eto ti ga na, nakon 20 godina, joke's on you" kraj mi ne znači ništa. Znam da Toniju znači mnogo, jer je napravio closure i oterasio se starih demona i doduše, ubio ih sve u knjizi, ali ne....nešto me smeta u tome.
Nakon toliko godina vraćam se u tvoj život samo da ti dokažem da ne želim bit u tvom životu???
Ne vidim svrhu cijele te priče uopće? Isto bi postigao i ne javljanjem. Suzan bi ostala jednako nesretna ko i na početku.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:22   #102
Quote:
Mentta one kaže: Pogledaj post
Čak nije ni kažnjena, nego je jednostavno ostala s ničim.
Njen život kroz cijeli film djeluje prazan do boli. Mučno za gledat i ne pruža nimalo zadovoljstva gledatelju.
Možda mi se zato nije svidio. Ja volim ili da kraj bude nerealno dobar, ili da netko umre. Ove neke sredine ne volim. Nit je itko mrtav, nit je itko sretan...
"This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper."

Quote:
Mentta one kaže: Pogledaj post
Nakon toliko godina vraćam se u tvoj život samo da ti dokažem da ne želim bit u tvom životu???
Ne vidim svrhu cijele te priče uopće? Isto bi postigao i ne javljanjem. Suzan bi ostala jednako nesretna ko i na početku.
Dobro to je sve nategnuto, ali radi se o filmu pa je i nešto više dozvoljeno pustiti si na maštu. Ali, ne vjerujem da bi isto postigao čistim ne javljanjem. Ovako ju je izvukao iz ispraznosti na trenutak, tj. dao lažnu nadu za nekakvu sreću, podsjetio na prošlost i vrijeme kad je mogućnost drugačijeg života bila realna da bi je zakucao natrag gdje je i bila.

Pasivno-agresivna gay osveta.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:20   #103
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Ali, ne vjerujem da bi isto postigao čistim ne javljanjem. Ovako ju je izvukao iz ispraznosti na trenutak, tj. dao lažnu nadu za nekakvu sreću, podsjetio na prošlost i vrijeme kad je mogućnost drugačijeg života bila realna da bi je zakucao natrag gdje je i bila.

Pasivno-agresivna gay osveta.
Je, istina, ima smisla...bila bi ona jadna kako god okreneš, al ovo joj je baš dalo nadu i ispuhalo se ko balon u sekundi.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:10   #104
Kad je završio film, bio sam oduševljen. Vrlo dojmljiv u mnogočemu - fotografija, glazba, režija, editing, production design, priča o kojoj neću puno jer su neki forumaši već napisali vrlo lijepe interpretacije... kraj nije mogao biti bolji. Inače mi je Amy Adams ok glumica, standardno dobra, ali nikad mi nije bila toliko upečatljiva u nekom filmu da bih pamtio ulogu. Ovdje je glumila tužnu ženu koja je skoro otupjela od očaja i opterećenosti time kako su joj ispali život, posao, ljubav u odnosu na ono kako si je to ona planirala u mlađim danima. I Adams je to savršeno uvjerljivo odradila i uspjela glumeći takav lik biti upečatljiva i na neki način karizmatična. Šteta što nije dobila i priznanje od Akademije, no nebitno kad se pogleda da filma nema ni u Best picture i Best director kategorijama u kojima sotji vrlo mediocre Hacksaw Ridge i Mel Gibson. Možda i najjači film 2016.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:02   #105
vizualna poslastica indeed. svidila mi se i sama prica, jel. sam kraj filma mi je naprosto prekrasan
xalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:48   #106
Spasio si Guči, ali nisi spasitelj filmske industrije.

Po mom sudu debelo je u ovom slučaju sadržaj u sjeni forme, što ne znači da film ne funkcionira sjajno u mnogim drugim elementima.

Casting vrhunski odrađen, Adams snažna i klinički precizna, Gylenhaal rutinski odradio, no grijeh je ne napomenuti upravo nadnaravno dobru rolu Laure Linney u ulozi majke, te maestralnog Shannona koji je ukrao film.

Fotografija dojmljiva, lokacijski casting kvalitetno odrađen, odabir boja (kao logičan forte Forda) u funkciji dočaravanja emotivnog stanja glavne protagonistice i njenih životnih faza/odabira nepogrešiv......vizualno je tu teško čak i uz maksimalnu odioznost prema Fordu naći neku manjkavost filmu.

Nelinearan narativ fino se uklapa u ovaj vizualni dio u art konceptu, no supstanca nažalost vuče ukupan dojam prema dole, bez obzira na metaforičku nakrcanost koja ostavlja prostora da ti netko sa visoka dobaci kako nisi shvatio autorovu ingenioznost.

Ostavila te cura jer ipak nije bila ono što si u nju uprojicirao, so what.....eh da, osvetit ću joj se na način da ću napisati prilično nezanimljivo alegorijsko djelce (a izolirana priča o smotanom ocu/mužu osvetniku to jest) i pokazati joj da sam sad uspješan i da neće mene nitko ostaviti a da ga jednom ne izignoriram na nekoj večeri.

Patetično da prostite, a cijela baby storija je u funkciji prisnaživanja te iste patetike.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:27   #107
SPOILERI

@federico
meni je knjiga bila super. neocekivani osvetnicki triler. kazem 'neocekivani' jer je lik muza totalni sonjo, koji poslije dolazi do prijelomne tocke i u savezu sa smrtno bolesnim serifom poravnava racune.

a sto se tice djeteta. liku u knjizi je ubijena kcer, dok je piscu abortirano dijete. nema tu nista pateticno.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:46   #108
Slazem se sa svima onima koji smatraju da je ovdje klasican primjer one krilatice - "style over supstance".

Puno sam očekivao od filma, i nije mi ni blizu ispunio očekivanja.

Najviše čudi nominacija za Oscara za Michael Shannona.
Čovjek je maestralan glumac i pada mi na pamet niz filmova zadnjih godina u kojima je dao
puno upečatljivije i značajnije uloge od ove (npr. Take Shelter)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:54   #109
Eto, a meni je ovo recimo baš lijep primjer stila u funkciji substancea.

Shannon odličan.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:55   #110
prekrasan, preprekrasan. kakva estetika..
mallarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:27   #111
danas sam ga opet gledo. prejak je.

__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:03   #112
Režiser je vjerojatno samog sebe prepoznao u romanu pa odlučio napravit adaptaciju..kroz cijeli film pratimo 'slabića' Tonya kojeg maltretiraju wannabe alfe (ko zna kroz kaj je režiser prolazio u mlađim danima zbog svoje orijentacije, scene na cesti su jako simbolične) čiju scenu na autoputu tumačim na način da mu je manjak ambicioznosti 'odnio' ženu pošto mu je ona srala da je neambiciozan, govorila kak je osjetljiv, romantičan..pa mu je ženu 'odnio' jedan naizgled ambiciozan, muževan, dominantan muškarac. U posljednjim scenama vidimo Tonyevu transformaciju, više nije 'slab', odluči upucat rednecka odnosno odluči konačno reć 'ne' njoj ne pojavivši se na večeri, dok bi onaj stari Edward prije sve učinio za nju.
Shannon vjerojatno simbolizira samog Edwarda, odnosno sredstvo za postizanje cilja, tj. njegov prijelaz iz weak u strong.
Poanta priče nije osveta, ili da je ona dobila što je 'zaslužila', već prikaz realnosti..nije sretna uz trenutnog muža koji ima sve poželjne karakteristike no nije mu tolko stalo do nje i vara, no istina je da ne bi sretna bila ni uz Edwarda, lika koji prodaje knjige i živi u garsonjeri, kolko god se nju pokušavalo prikazat žrtvom vlastitih loših odluka, njena težnja za materijalnim je oduvijek bila dio nje i da su nekak ostali zajedno, ona bi patila i također bila nezadovoljna isto kao što je sad nezadovoljna s trenutnim mužem mada čini se dost manje neg s Edwardom, na Edwarda se bila stalno otresala dok se ovom ne usudi to napravit, moli ga za slobodno vrijeme i prelazi preko prevare.
Da je njen trenutni muž vjeran i bude mu stalo do nje, ona bi itekako bila sretna i ne bi ni pomišljala na Edwarda.

Zadnje uređivanje zoomzoom888 : 17.02.2017. at 10:30.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:33   #113
kolko hvalospjeva za ovu isforsiranu splačinu

jebački su spali kriteriji, nekad imam feeling da je dovoljno samo ubaciti haljinu s žarkom bojom ili neonsko svjetlo u pozadini i mam imamo remek djelo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 20:00   #114
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
...ili neonsko svjetlo u pozadini i mam imamo remek djelo
To, zato je Only God Forgives remek-djelo...
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:11   #115
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
danas sam ga opet gledo. prejak je.



dobra scena..i film , morala ga dvaput pogledat
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:56   #116
ja nisam morao nijednom, ali sam takodjer gledao dvaput!

btw, to nije scena, nego fotografija sa zida.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 01:05   #117
Inace,dvije scene na koje sam pukao od smijeha u kinu..

1.Kad privode onog ubojicu na sranju, Shannon mu kaze ajde s nama ovaj odgovori: OK,ali okrenite se da se obrisem,a Shannon:Volio bih vise od sveg na svijetu da mogu,ali ne mogu.

2.Kad Shannon govori Gyllenhaalu:Osvetili smo ih,ti odlazi, a ja cu uzivati u blagodatima raka do krsjs zivota
Shannon, kakav badass i kakva pojava ala Eastwood ili Van Cleef nekada
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:09   #118
Film je nekakva parodija na Davida Lyncha.Početak obećava,kasnije meh...
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:58   #119
jel još netko primjetio da je čak i isti (ili barem sličan) auto koji dostavlja knjigu Susan i auto s kojim se Tony i obitelj voze?

inače odličan film, ne mogu ni opisati riječima koliko sam oduševljen glazba pogotovo

posebno mi je domljiv kraj, kad ga ona čeka, nema ga, a odjednom se čuju koraci i "Right this way, sir." i taman pomisliš, evo klišejasti kraj sa njegovim dolaskom, kad ono šipak

P.S. ne znam zašto, ali imam neki osjećaj da je njena kćer (koju zove na telefon) imaginarna, em što izgleda prestaro da bi bila njena kćer, em je u sceni u istoj poziciji kao i kćer i majka kad ih nađu mrtve (u romanu) mislim, ionako Susan nije nikako spavala, halucinacije je imala i poslije (jump scare)

Zadnje uređivanje sesve : 26.02.2017. at 16:08.
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:21   #120
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
jel još netko primjetio da je čak i isti (ili barem sličan) auto koji dostavlja knjigu Susan i auto s kojim se Tony i obitelj voze?
Kao što je i auto pokraj kojeg Suzan ostavi Edwarda isti onaj kakav voze negativci.


Film je nekako... meh. Ni vamo ni tamo. Niti je poštena drama, niti je nekakav triler osvete... svašta i ništa i slab kraj, puno slabiji nego je u knjizi.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.