Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 14:45   #41
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Slažem se. Pretenciozno smeće.

Ako voliš malo eksperimentiranja i izvrtanja očekivanja u žanru mjuzikla, onda bi ti se mogao svidjet. Ako očekuješ klasični mjuzikl, vjerojatno neće jer ima puno praznog nemjuziklovskog hoda ispunjenog izvrsnom pričom.
musical je musical, rijetki su i dobrodosli (meni, jel). tak da jedva cekam pogledat.
jest mu prvi film pretenciouzno smece, no nije on redatelj za odbacit.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:42   #42
sjetimo se mjuzikla Chicago - pokupio Oscar, danas film pao u zaborav
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 23:34   #43
Pregledala danas, po meni dosta precijenjen film, jednostavno ne ostavlja utisak. SPOJLER
Odnosno, da nije rijesenje na kraju takvo kakvo je, vjerojatno bi utisak bio jos i manji. Ovako je ipak neocekivano i ne hihilala sladunjavo, i to sjetno-nostalgicni šbbkbb riješenje u zadnjoj sceni - on svira, a alternartivna stvarnost s njih dvoje skupa se prikazuje, ali samo dok muzika svira....kad prestane muzika, prestane i sanjarenje. Jako lijepa scena i jako lijep kraj, iako je generalni zakljucak onak - nije mi ovo trebalo u zivotu od filma koji se reklamira kao hepi mjuzikl, da sam htjela gledat surovu realnost gledala bi dnevnik
Jebiga, to je trenutni stanje misli.


Drugo, ne mogu reci da mi je glumacki itko iskocio, i Stone i Gosling jesu dobri, ali nista sad nesta ekstra da padnes na dupe od izvedbe.
Stimung, kostimi, scenografija, i glazba su okej, pogotovo Gosling i dijelovi sa srrastvenim stovanjem jazza, to je dobro ispalo.

Ja bi mu dala recimo klimavih 7/10. U slicnoj dramokomedija kategoriji, recimo Florence Foster Jenkins mi je bio puno bolji film od ovog.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:12   #44
Jako lijepo! Moji skepticizmi su pali u vodu, film mi se svidio i, povrh toga što izgleda lijepo, uz sve te boje, glazbu i setting, priča je zbilja dobra. Moglo je bez onih lebdenja i bajkovitih sranja koja su mi bila malo cringy, ali ok. Dobro je to osmislio Chazzelle, stvarno odlična režija.

...

Film je ipak malkice podvojena ličnost. Do posljednjeg Emminog songa (audicija) pitala sam se što je filmu trebao uopće taj predznak mjuzikla; songovi kroz film bili su zgodni, no nisu imali baš neku funkciju. Kao, malo bi, malo ne bi. Prvo unutarnji monolozi kroz pjesmu, pa onda sat vremena ništa. Spomenuta scena audicije me baš dirnula, i tu mi je valjda tek postalo jasno zašto je film mišljen kroz formu mjuzikla. Bio je to valjda jedan eksperiment koji nije baš redefinirao žanr mjuzikla (khm Dancer in the dark khm ), ali malo ga je možda približio široj publici. Ipak, suštinski je to tipična (dobra!) romantična drama.
Dvostruki kraj mi se svidio.

Emma je po meni izdominirala Goslinga, ovo joj je najbolja uloga dosad (on svoju ostavio u 2001., čini mi se...). Kemija štima.

P.S. Par songova me podsjetilo na nedavnu novu epizodu It's always sunny, a scena u kojoj njih dvoje tandrče po klavijaturama na Dayman scenu
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 23:36   #45
Pogledao danas i nemrem reć ništa više od - simpatično.
Mislim ima jako dobrih momenata, uloge su dobre, glazbeni dio je odlično uklopljen. Međutim, kada krenu s dobro organiziranim koreografijama u seemingly dugom one-take kadru nekako ti se čini da će film uglavnom i ići u tom smjeru, tako da je film napola mjuzikl, napola romantična komedija/drama.

Međutim, upravo zbog najava kakve su bile očekivao sam nešto ne toliko očekivano. Mislim na zaplete i tijek same priče.

Naravno da se "običnost" u ovakvim stvarima i ne može izbjeći, a i samom režijom puno se momenata spašava i uvodi u zanimljive i originalne kontekste. Isto tako i dreamlike sekvence s asocijacijama i posvetama nekim drugim vremenima, filmovima i motivima pojačavaju cjelokupni dojam.

A sad kaj se tiče samih uloga, nije mi Stone bila puno jača od Goslinga. Nominacije će svakako pasti, ali sad da netko od njih osvoji... a treba vidjet i ostale u konkurenciji.

Sve u svemu redatelj je na dobrom tragu, iako mi je Whiplash bolji.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 23:53   #46
Na grahamu nortonu ema i gosling.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:58   #47
Gledao sam lošu kopiju, morat ću pogledat još jednom u boljem stanju.

Odavno nisam vidio bolji kraj filma. Prvo sam pomislio, koja ljiga od filma, totalno bez veze, a kad ono... svaka čast!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:02   #48
Meni je kraj bio razočaranje. Ne mislim na glazbenu završnicu, već sam taj skok u priči. Al to sam samo ja...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:40   #49
Meni je film bio predivan - od pocetka do kraja. Svakako se isplati pogledati jer te prenese u neko ljepse razdoblje. Zapravo, film je i realan i magican. Mozda je to najbolji opis same radnje

Sto se tice glumaca, i Ryan i Emma su odlicni iako je meni mozda ipak Ryan bio malo bolji.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:09   #50
Genijalan film, od početka do kraja. Savršena režija, kemija između Ryana i Emme. Definitivno će pokupiti puno nominacija za Oscara te bi čak mogao dobiti za najbolji film, režisera i glumicu.
__________________
Everything is negotiable. Whether or not negotiation is easy is another thing.
Kety9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:12   #51
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Do posljednjeg Emminog songa (audicija) pitala sam se što je filmu trebao uopće taj predznak mjuzikla; songovi kroz film bili su zgodni, no nisu imali baš neku funkciju. Kao, malo bi, malo ne bi. Prvo unutarnji monolozi kroz pjesmu, pa onda sat vremena ništa. Spomenuta scena audicije me baš dirnula, i tu mi je valjda tek postalo jasno zašto je film mišljen kroz formu mjuzikla.
Emma je ubila ovu audiciju. Ostatak filma je bila dobra, ali kao da mi nije bila posve u ulozi. Kad je ta audicija krenula, kao da je nešto kliknulo s filmom i sa mnom i sve mi odjednom postaje miljama bolje. Šteta što se to dogodilo tako kasno u radnji. Tu je i film dobio neki smisao kao mjuzikl, prije toga su songovi bili potpuno nepotrebni i komotno za prespavati

Pjesma koja je lajtmotiv filma se savršeno provlači svako malo, baš kad treba, uvijek se nađe tu. Jako dobro

Gosling ima par trenutaka u kojima je zasjao, ali in general, po meni, ništa vrijedno nekih nagrada. Za Emmu me, u drugu ruku, ne bi čudilo da pokupi kipić

Uglavnom, ništa neviđeno i novo, no sve u svemu lijepo i simpatično.

7,5/10
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:21   #52
SPOILER

dobar film, uzivao sam od prvog kadra kad kamera prolazi, pa slusamo ono sto slusaju ljudi koji su u autima zarobljeni na cesti.

neke scene su mi bile blesave, npr. onaj ples medju zvijezdama


ne bih se iznenadio da emma dobije oscara za ovo, ali treba pogledati i ostale glumice koje ce biti nominirane.

imam i par pitanja:

1. kako je moguce da emma ne zna kako zvuci bend njenog dragog? na koncertu se vidjelo po reakciji da nema pojma, sto je meni nepojmljivo. mislim, znam da je cijela bila u svojoj monodrami, ali ipak su mjeseci u pitanju

osim toga, scena koncerta je bila odlicna, pogotovo kad se emma izgubila u mraku u publici.

2. u sceni na pocetku filma, emma se nakon nocnog izlaska vraca do auta, da bi vidjela da ga je pauk odvezo ...ali gdje su joj prijateljice? ona je njih dovezla van, a vraca se sama. wtf?

3. sto emma radi u ovoj sceni?

__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:26   #53
SPOILER

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
1. kako je moguce da emma ne zna kako zvuci bend njenog dragog? na koncertu se vidjelo po reakciji da nema pojma, sto je meni nepojmljivo. mislim, znam da je cijela bila u svojoj monodrami, ali ipak su mjeseci u pitanju
Nije li to bio prvi njihov zajednički nastup? Nije baš nevjerojatno da ih nije čula, jednostavno nikada nije bila na probi.

Quote:
2. u sceni na pocetku filma, emma se nakon nocnog izlaska vraca do auta, da bi vidjela da ga je pauk odvezo ...ali gdje su joj prijateljice? ona je njih dovezla van, a vraca se sama. wtf?
One su ostale, ona je ranije otišla. Nije da je nešto bitno, ali vjerojatno se njima još nije dalo kući, a ona je htjela otići od tamo.

Quote:
3. sto emma radi u ovoj sceni?
Ovo moram priznatti uopće nisam skužio, ni zašto je otišla do tog auta, ni što je pokušavala.
__________________
"Do I wanna know?"

Zadnje uređivanje L3go : 15.01.2017. at 23:46.
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:30   #54
.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:31   #55
SPOIL

Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Nije li to bio prvi njihov zajednički nastup? Nije baš nevjerojatno da ih nije čula, jednostavno nikada nije bila na probi.
ali interneeeeti...

znaci njihov intervju na jubito ima 900k pogleda, a ona nema pojma kako zvuce? daj molim te.

3. izgleda kao da pokusava otvoriti vrata, ali vidi da su zakljucana i onda odustane. medjutim, kad se scena ponavljala s goslingom, onda je samo prosla pored tog auta
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:45   #56
SPOILER

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
ali interneeeeti...

znaci njihov intervju na jubito ima 900k pogleda, a ona nema pojma kako zvuce? daj molim te.
Ne znam ni kako je moguće da im je intervju imao toliko pogleda prije prvog zajedničkog nastupa. Možda je Mia očekivala da će krenuti u neke druge vode od prije viđenog jer je Sebastian (po njezinom mišljenju) imao neke standarde ispod kojih nije htio ići, a pridružio im se.

Ne znam ni zašto branim film, vjerojatno je jednostavno propust
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 00:24   #57
SPOILER

Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ne znam ni kako je moguće da im je intervju imao toliko pogleda prije prvog zajedničkog nastupa. Možda je Mia očekivala da će krenuti u neke druge vode od prije viđenog jer je Sebastian (po njezinom mišljenju) imao neke standarde ispod kojih nije htio ići, a pridružio im se.

Ne znam ni zašto branim film, vjerojatno je jednostavno propust
ne znam, ne mogu se sad sjetiti da im je to stvarno bio prvi zajednicki nastup uzivo.

a za video je moguce da ima toliko pregleda jer mi ne znamo koliko je bend star. znamo samo da je gosling novi clan.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:05   #58
SPOILER

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
ne znam, ne mogu se sad sjetiti da im je to stvarno bio prvi zajednicki nastup uzivo.

a za video je moguce da ima toliko pregleda jer mi ne znamo koliko je bend star. znamo samo da je gosling novi clan.
Ako tako gledamo, s obzirom na popularnost intervjua (i samim time vjerojatno i popularnost benda), nekako bi mi u toj cijeloj priči bilo nevjerojatno da Mia nije znala Legenda kad je prvi put došao do Sebastiana dok su slušali onaj jazz bend.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:20   #59
SPOILER


Ma film ima prekonekoliko propusta. Radi se o tzv svemirskoj ljubavi (prava ljubav u krivo vrijeme i slične gluparije), a ona ne zna što on svira, kako mu bend zvuči, gdje mu se bend u to vrijeme nalazi, ... Tek nakon nekoliko tjedana/mjeseci njemu padne na pamet pitati je da putuje s njim, on ne može pomaknuti bezvezno fotkanje da bi joj došao na predstavu, ... Općenito, cijela njegova podrška oko njene karijere mi je bila dosta mlaka. Stalno je ponavljao istu mantru tipa ti si zakon, to je mrak, ti možeš što god hoćeš, i onda bi preokretao priču na sebe i svoje pokušaje.

Kao što je netko već napisao, ovdje je opisana veza dvoje egoističnih umjetnika u usponu koja nije uspjela. OK, u toj priči je ona sitno manje egoistična, iako je njen ispadaj nakon koncerta nepotreban i dramatičan. Oboje su fokusirani na sebe i svoje želje, ona druga strana im dođe kao publika.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:20   #60
haha, sad ce ispast da ne volimo ovaj film
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.