Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 15:52   #21
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
osim što se u manchesteru radnja stvarno odvija :klap: + by the sea
Ali se ne odvija u Engleskom Manchesteru, već u Američkom.
Čak i u filmu potencijalno zbunjenim ljudima daju do znanja da je Boston udaljen par sati vožnje.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:18   #22
Baš težak film, iako ima i dosta smiješnih situacija.
Nije patetičan. Jel postoji gora tragedija koja se čovjeku može dogoditi od ove...
Jedino me malo muzika nervirala.
Ovako na prvo gledanje dajem 8.5/10.

Edit: Grad se ne zove Manchester, nego doslovno Manchester by the Sea.
__________________
Curb

Zadnje uređivanje Pajkic : 03.02.2017. at 17:42.
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:50   #23
Quote:
Mentta one kaže: Pogledaj post
Ali se ne odvija u Engleskom Manchesteru, već u Američkom.
Čak i u filmu potencijalno zbunjenim ljudima daju do znanja da je Boston udaljen par sati vožnje.
aha. to sam i napisala.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:59   #24
mučno... ima i boljih načina da se utroši dva sata i nešto.

s druge strane, film je uvjerljiv, dojmljiv i sadrži par stvarno impresivnih momenata. općenito su glumci odradili bogovski posao, no Michelle Williams je "ukrala" film scenom susreta u gradu s bivšim suprugom.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:02   #25
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
e da, lijepo je suptilan. jelda, kaya?
No, pa to i velim.

A šta fali izdvojit koju scenu koja to i dokazuje?

Mene je recimo oduševila i jednostavnost one u kojoj Affleck (umjesto kakvog opsežnog kićenog govora kojim bi malom objasnio što je kako i zašto u stvari njegov problem radi kojeg se ne može cijelo vrijeme brinuti o njemu), samo kaže: I can' beat it.

Evo, samo to je trebalo napisat. Čak i malom je bilo jasno. I što je "it" i sve.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 00:20   #26
Upravo zbog te jednostavnosti djeluje neko prirodno i realno, a ima stvarno par smiješnih situacija, teži crni humor.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 03:04   #27
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Baš težak film, iako ima i dosta smiješnih situacija.
Nije patetičan. Jel postoji gora tragedija koja se čovjeku može dogoditi od ove...
Jedino me malo muzika nervirala.
Ovako na prvo gledanje dajem 8.5/10.

Edit: Grad se ne zove Manchester, nego doslovno Manchester by the Sea.
Kao što rekoh. Glupo američko ime
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:25   #28
Do sad uvjerljivo najbolji film koji sam pogledao iz 2016.
Težak ali predivan 9.5/10
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:33   #29
Odličan film. Ima mnogo više europskog u sebi nego američkog. Meni najbolje od američke produkcije prošle godine što se drama tiče.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:44   #30
Spoileri

Ona čitava scena u policijskoj stanici, iskaz šta se dogodilo i uzimanje pištolja, je prebrutalna.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:59   #31
Bome, mislim da se čovjeku teško može dogoditi veća tragedija u životu.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 19:56   #32
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Bome, mislim da se čovjeku teško može dogoditi veća tragedija u životu.
Da, i u tako teškim i tragičnim okvirima, rekla bih da ovaj film ima zapravo donekle happy end. Da je on sazrio do te mjere da donese odluku s kojom se može nositi u životu.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:17   #33
Meni je ovaj film nekako pretenciozan. I njegova gluma me uopće nije impresionorala. Plus neke stvari su mi neuvjerljive poput one da je cijela kuća uspila izgorit dok je on samo do dućana otišao. Il da Patricku umre otac, jedina osoba s kojom je živio a on živi i tulumaari s prijateljima i curama ko da se ništa nije dogodilo. Pa onda da se Randi preudala i rodila...Ne znam, malo mi je to sve too much.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:30   #34
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj film nekako pretenciozan. I njegova gluma me uopće nije impresionorala. Plus neke stvari su mi neuvjerljive poput one da je cijela kuća uspila izgorit dok je on samo do dućana otišao. Il da Patricku umre otac, jedina osoba s kojom je živio a on živi i tulumaari s prijateljima i curama ko da se ništa nije dogodilo. Pa onda da se Randi preudala i rodila...Ne znam, malo mi je to sve too much.
Da fakat, u 90% situacija u filmu Patrick izgleda kao da mu se nista nije dogodilo, jedino u par situacija oko sahrane je pokazivao ineres, lik je katastrofalno uredjen.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:33   #35
Rekao je da mu do dućana treba oko 20 minuta u jednom smjeru. :ne znam:

Patrickov otac je bio bolestan i dosta puta je već završio u bolnici, tako da nije iz vedra neba umro. Mali je znao da neće dugo. Svi se različito ponašamo nakon smrti bližnjih. Ne vidim šta je tu neuvjerljivo.

I molim te reci šta je u ovom filmu pretenciozno? Bože kako mrzim tu riječ.

Edit: Ovo za Randi. Opet kažem, svi smo različiti. Ona se nosi s tragedijom, a on s tragedijom plus krivnjom.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:33   #36
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj film nekako pretenciozan. I njegova gluma me uopće nije impresionorala. Plus neke stvari su mi neuvjerljive poput one da je cijela kuća uspila izgorit dok je on samo do dućana otišao. Il da Patricku umre otac, jedina osoba s kojom je živio a on živi i tulumaari s prijateljima i curama ko da se ništa nije dogodilo. Pa onda da se Randi preudala i rodila...Ne znam, malo mi je to sve too much.

Bilo je na početku objašnjeno, već je imao problema sa srcem i davali su mu 10 godina života čini mi se, tako da je klinac već bio pripremljen šta će se desiti.

A viš meni film nije pretenciozan ni patetičan, što mu je veliki plus kakve ovakve drame znaju biti.
Time se i izdvaja od ostalih, baš mi je odličan film bio.

To što je ova rodila i opet se udala, moraš okrenut novu stranicu u životu da se ne opterećuješ 0-24 da su ti klinci izgorili, novi život-lijek za patnju i bol (djelomično), tako bi objasnio njezin potez.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:42   #37
Meni se kod ovog filma svidja sto daje neku siru sliku, evo npr. ovaj mali nema jednu nego dvije cure, Affleckov lik ide kod te mame od jedne cure i ne uspije im, susrece se sa bivsom zenom itd, ono dostaizazova koji dolaze u tim teskim trenucima.
Nije bas onakva prica kako na prvu izgleda, nego je mnogo sira nego sto vecina nas misli prije nego sto se odluci pogledati film.
Jedino mi taj lik Patricka nije sjeo nikako, jos je mali nominiran za oscara.
Sveukupno film mi je ako ne najbolji, onda drugi najbolji, a odgledao sam vecinu kandidata za oskara, u ovim bitnijim konkurencijama.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:50   #38
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Meni je ovaj film nekako pretenciozan. I njegova gluma me uopće nije impresionorala. Plus neke stvari su mi neuvjerljive poput one da je cijela kuća uspila izgorit dok je on samo do dućana otišao. Il da Patricku umre otac, jedina osoba s kojom je živio a on živi i tulumaari s prijateljima i curama ko da se ništa nije dogodilo. Pa onda da se Randi preudala i rodila...Ne znam, malo mi je to sve too much.
Bolje snima tpretenciozne filmove nego pisat pretenciozne komentare

Evo i ja pogleda film glupom imenu unatoč. Ne znam šta bi mislio o filmu. Ostao sam bez riječi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 22:56   #39
Prikazano je kako se svi oni nose s teškim životnima situacijama. I to je poprilično raznoliko. Eventualno ih možemo vrednovati na ljestvici od matere alkoholičarke do malog
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 04:23   #40
Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Il da Patricku umre otac, jedina osoba s kojom je živio a on živi i tulumaari s prijateljima i curama ko da se ništa nije dogodilo.
a sto bi trebao radit decko tih godina koji je zivio s bolesnim ocem i znao da stari nece dugo? svira u bendu, ima dvije cure i ne moze se pomirit s time da mu stari lezi smrznut u hladnjaci, predobro napisan lik.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.