Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 22:44   #81
Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
I? Who cares?
Sreća pa američki filmovi (odmah ni pamet pada Eastwoodov Snajperist) nisu puni patetike i patriotizma.
Da, i ?

Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Drugi par cipela je što ti imaš problem sa činjeničnim stanjem u Domovinskom ratu. I vraćamo se zapravo na početak zatvorenog kruga gdje ti zapravo trolaš.
Je li ? Ti si vidovit ili što ?

Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
Ponovit ću ovdje ono što sam napisao na jednom drugom forumu - ako ne voliš ovu zemlju kupi stvari i van.
Culej jr. jesi to ti ?

Quote:
Doma184 kaže: Pogledaj post
I kakve veze imaju partizani s DR?
Nikakve, ali nekako od partizanskog redatelja očekujem "partizanski" film.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.02.2017., 23:05   #82
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Da, i ?


Je li ? Ti si vidovit ili što ?


Culej jr. jesi to ti ?


Nikakve, ali nekako od partizanskog redatelja očekujem "partizanski" film.
Možeš li onda navest neki primjer već postojećeg filma koji bi priličio onome šta ti želiš da od ovoga ispadne. Primjetio sam da dosta diskutanata govori da će ovo bit patetika po uzoru na partizanske filmove, pa me zanima na konkretnom primjeru šta bi oni htjeli da budu zadovoljni.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:21   #83
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Možeš li onda navest neki primjer već postojećeg filma koji bi priličio onome šta ti želiš da od ovoga ispadne. Primjetio sam da dosta diskutanata govori da će ovo bit patetika po uzoru na partizanske filmove, pa me zanima na konkretnom primjeru šta bi oni htjeli da budu zadovoljni.

When trumpets fade, ozbiljan (anti)ratni film
Full metal jacket, malo neozbiljniji
Apokalipsa danas, malo psihodeličan
Platoon, malo patetike

Eto, kad bi bio pola od ijednog od ovih filmova, bio bi ugodno iznenađen
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:48   #84
Vrdoljak je režimski redatelj, za vrijeme juge snimao je ideološke režimske filmove, koji su veličali sustav i zadovoljavao želje tadašnje jugokomunističke oligarhije koja ga je hranila.

Mislim da će sada primjeniti isti recept, ali da zadovolji sadašnje briselske vazale a u stvari preodjevene jugonacionaliste koji se nazivaju HDZSDP, a film će im poslužiti kao dimna domoljubna zavjesa iza koje će skrivati svoju prljavu izdajničku rabotu.

Sedlar bi bio puno primjereniji, tvorac je jedinog domaćeg filma kojeg sam pogledao dvaput "Četverored" i to je po meni jedini dobar hrvatski film ikad.

Sedlar nikad nije primio ni lipe od države za svoje projekte, čitavu karijeru je na tržištu, cijenjen van jer mu filmovi vraćaju uloženo.

Uz Sedlarovo ime vežem beskompromisnost i želju za cjelovitom istinom. Tim se odlikama automatski diskvalificirao kao kandidat za režisera ovog čini mi se jeftinog populističkog filma/tv serijala koji bi se lako mogao iskoristiti za nove umjetno stvorene, autogenerirane političke podjele u društvu.

Odabir Vrdoljaka pokazuje da se na ovim prostorima od 45. ništa još promijenilo nije. Privilegiran onda, privilegiran sada.

Od filma ne očekujem ništa, mislim da će biti nešto u rangu Duge mračne noći ili čak možda još i za nijansu lošije. Pogledat ću jednom iz znatiželje jer me tematika zanima i žaliti za propuštenom prigodom zbog Sedlarove moralne nepodobnosti.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:13   #85
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
Vrdoljak je režimski redatelj, za vrijeme juge snimao je ideološke režimske filmove, koji su veličali sustav i zadovoljavao želje tadašnje jugokomunističke oligarhije koja ga je hranila.

Mislim da će sada primjeniti isti recept, ali da zadovolji sadašnje briselske vazale a u stvari preodjevene jugonacionaliste koji se nazivaju HDZSDP, a film će im poslužiti kao dimna domoljubna zavjesa iza koje će skrivati svoju prljavu izdajničku rabotu.

Sedlar bi bio puno primjereniji, tvorac je jedinog domaćeg filma kojeg sam pogledao dvaput "Četverored" i to je po meni jedini dobar hrvatski film ikad.

Sedlar nikad nije primio ni lipe od države za svoje projekte, čitavu karijeru je na tržištu, cijenjen van jer mu filmovi vraćaju uloženo.

Uz Sedlarovo ime vežem beskompromisnost i želju za cjelovitom istinom. Tim se odlikama automatski diskvalificirao kao kandidat za režisera ovog čini mi se jeftinog populističkog filma/tv serijala koji bi se lako mogao iskoristiti za nove umjetno stvorene, autogenerirane političke podjele u društvu.

Odabir Vrdoljaka pokazuje da se na ovim prostorima od 45. ništa još promijenilo nije. Privilegiran onda, privilegiran sada.

Od filma ne očekujem ništa, mislim da će biti nešto u rangu Duge mračne noći ili čak možda još i za nijansu lošije. Pogledat ću jednom iz znatiželje jer me tematika zanima i žaliti za propuštenom prigodom zbog Sedlarove moralne nepodobnosti.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:26   #86
Čekaj, pa nisi boldao ključno:

Uz Sedlarovo ime vežem beskompromisnost i želju za cjelovitom istinom

jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:16   #87
ovaj film ce biti rekorder po prodaji ulaznica...samo ga orijunasi,i oni koji nisu sanjali hrvatsku nece ici gledati,crveni...zuti..zeleni i ostali vragovi
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 20:33   #88
Mnogi su sanjali Hrvatsku ali su rijetki sanjali ovakvu Hrvatsku.
Orijunaši ne postoje, možda si mislio na orjunaše?

Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
ovaj film ce biti rekorder po prodaji ulaznica...samo ga orijunasi,i oni koji nisu sanjali hrvatsku nece ici gledati,crveni...zuti..zeleni i ostali vragovi
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:45   #89
Bojao sam se da će Prdoljak poslove podijeliti unutar familije a meni se stvarno ne gleda Višnjića kao Gotovinu : (
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:34   #90
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
...
Sedlar bi bio puno primjereniji, tvorac je jedinog domaćeg filma kojeg sam pogledao dvaput "Četverored" i to je po meni jedini dobar hrvatski film ikad.....
Istina, bio bi primjereniji režiser ovakvom nečem..još ako si ti pogledao dva puta.....
Podsjetilo me ovo na definiciju tzv realsocijalističke umjetnosti. Definicija kaže da je to umjetnost napravljena točno u onoj mjeri u kojoj su realsocijalistički dužnosnici umjetnost jedino u stanju shvatiti.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:45   #91
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Istina, bio bi primjereniji režiser ovakvom nečem..još ako si ti pogledao dva puta.....
Podsjetilo me ovo na definiciju tzv realsocijalističke umjetnosti. Definicija kaže da je to umjetnost napravljena točno u onoj mjeri u kojoj su realsocijalistički dužnosnici umjetnost jedino u stanju shvatiti.
*socrealistička
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:02   #92
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
When trumpets fade, ozbiljan (anti)ratni film
Full metal jacket, malo neozbiljniji
Apokalipsa danas, malo psihodeličan
Platoon, malo patetike

Eto, kad bi bio pola od ijednog od ovih filmova, bio bi ugodno iznenađen
Nije ti ipak dobra usporedba.

Filmovi o Vijetnamskom ratu su uglavnom mračni, jer taj rat nije omiljen u javnosti niti se smatra pozitivnim.

Ali pogledaj s druge strane filmove o Amerikancima u WW2 (dio s Europom ne s Pacifikom), tamo bome u većini filmova patriotizma ima napretek.

Trumpets kao iznimka me zato iznenadio i zato sam zapamtio taj film.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:11   #93
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
*socrealistička
Prošlo je nešto vremena .....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 10:41   #94
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije ti ipak dobra usporedba.

Filmovi o Vijetnamskom ratu su uglavnom mračni, jer taj rat nije omiljen u javnosti niti se smatra pozitivnim.

Ali pogledaj s druge strane filmove o Amerikancima u WW2 (dio s Europom ne s Pacifikom), tamo bome u većini filmova patriotizma ima napretek.

Trumpets kao iznimka me zato iznenadio i zato sam zapamtio taj film.
Pa dobro, ja sam nabrojao par filmova koji su lišeni (više manje) tog patetičnog sranja. Mogu ih još nabrojati desetak ...

A amerikanci su naravno majstori patetike, tako da sam mogao slobodno upotrijebiti naziv holivudski umjesto partizanski. Ali kako je Vrdoljak partizanski redatelj upotrijebio sam taj epitet.

EDIT: Patetika i patriotizam ne moraju nužno ići ruku pod ruku. Bez problema se napravi odličan domoljubni film bez imalo patetike. Mislim da to u ovom slučaju nećemo gledati, ali volio bi da se varam.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:47   #95
Počela kuknjava sa druge strane.

Quote:
Ministarstvo odbrane BiH široke ruke: Tenkove za film o generalu koji je proterao 200.000 Srba dali BESPLATNO

Snimanje „Generala“ predstavlja najskuplji filmski projekat na području bivše Jugoslavije u proteklih 30 godina. Budžet s kojim režiser tog filma Antun Vrdoljak raspolaže za snimanje u Hrvatskoj i BiH iznosi čak četiri miliona evra! Upravo zbog toga je neverovatno da su nadležni u Ministarstvu odbrane i OS BiH pristali da Vrdoljaku i njegovoj ekipi besplatno dodele tenkove, topove i drugu vojnu opremu – ističu naši sagovornici.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:51   #96
Quote:
MORH će osigurati vojnu opremu za snimanje filma o Gotovini, vlada dala suglasnost

VLADA RH je u srijedu na sjednici dala suglasnost da Ministarstvo obrane pruži logističku potporu i pomoć pri snimanju filma "General“, u kojem će se obrađivati određene vojno-redarstvene operacije iz Domovinskog rata kao i ratni i životni put generala Ante Gotovine te njegove generacije hrvatskih dragovoljaca.

MORH će tako logistički pomoći snimanje filma i serije tijekom 65 dana na različitim lokacijama u Hrvatskoj - Gređanima, Obrovcu, Šepurinama, Zadru, Prkosu, Kašiću, Islamu Grčkom, Škabrnji, Zagrebi, na Sljemenu, Imotskom, Kninu, Crnoj Mlaki, Pagu, Dalju i Erdutu.

Filmskoj ekipi MORH će osigurati tenkove M-84, helikoptere Mi-8, zrakoplove MiG-21, kamione, šatore, lako pješačko naoružanje, protuoklopna i protuzrakoplovna sredstava, odore i ostalu vojničku opremu koja je korištena tijekom Domovinskog rata, kao i vojnike statiste.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...st/955341.aspx

PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 18:09   #97
evo nam novovjekovne neretve...
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:48   #98
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
evo nam novovjekovne neretve...
Neretva je bio dobar film za to doba......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:27   #99
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Počela kuknjava sa druge strane.
a kad je kusturici trebalo i ostalim gubitnicima rata...tad je moglo šakom i kapom
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 16:05   #100
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Neretva je bio dobar film za to doba......
ma sve pet samo bih volio na kraju balade vidjeti koliki je bio budžet generala. da se sve za neretvu plaćalo to bi vjerojatno bio najveći budžet ikada u trenutku nastajanja filma, a sa svim ovim doniranim za generala mislim da će to biti najveći budžet za neki hr film ikada.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.