Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 13:24   #1
A Cure for Wellness (2017)

"Lijek za život", novi psihološki triler G. Verbinskog, od 17.2.2017. u kinima.

PLOT:

Mladi ambiciozni direktor, poslan je u idilični "wellness centar" u Švicarske Alpe. Ubrzo počinje sumnjati da "čudesan spa" nije onakav kakav se čini. Kada počne otkrivati njegove mračne tajne, saznaje da mu je dijagnosticirana "bolest" od koje boluju svi u spa centru te su tu iz razloga što traže lijek za nju.

TRAILER:

Fforumaš1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:31   #2
Kakav god da bude, sviđa mi se što plot i trailer otkrivaju samo osnovne crte priče, za razliku od većine koji zadnjih nekoliko godina pokažu praktički cijeli film, ponekad uključujući i twist (Allied).
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:51   #3
Pogledano.inace ne volim filmove s upitnikom iznad glave i porilicnom nedorecenoscu.ovaj je donekle takav i jos se nakon svega pitam sto je zapravo "normalno"...a ovaj me film iznova i iznova baca upravo u takve male dejavue da je zapravo-fenomenalan. Škripa štaka u filmu mi i sada odzvanja u ušima a koloriti tek u filmu su naprosto stvarno nestvarni.foršpan filma puno je već rekao u filmu pa sam napeto baš isčekivala kad će baš ta scena naići. Jer film vodi sve dublje i dublje kao neka podsvijest i naprosto tjera na idući level kojeg zapravo i nema...bar ne u onom smislu kojeg potajice priželjkujemo. I tu je zapravo otkriće.po meni 9/10ali samo zato što na neka pitanja i dalje nisam uspjela odgovoriti.sad vidim da je netko gore napisao da foršpan govori malo...po meni je upravo suprotno.no možda meni zato jer sam pogledala valjda sve najave za ovaj film.najbolja mi je svakako ona s pjesmom ramonesa i wanna be sedated. koje ipak u filmu nema.verbinskom kapa dolje za ovaj film svakako.
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:11   #4
Trailer izgleda obečavajuće, al sam ga ugasio na 2/3, čini mi se da previše toga pokazuje, i te 2/3 su mi previše rekle!! Veselim se nekom kvalitetnom torentu!
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:48   #5
Ovaj se film isplati pogledati u kinu.još sada mi odzvanja škripanje njegovih štaka u ušima dok hoda po kutevima i zakutcima dvorca i metalni ritmični zvuk vodokotlića.brijem da je kafka živ,napisao bi upravo takvu priču.glavni glumci savršeno pogođeni.
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:59   #6
O da... to mi je najiščekivaniji film ove godine.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:10   #7
uhhh ovo se mora u kinu pogledat
lena lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 19:04   #8
pogledao u kinu...prvih 3/4 filma odlicne...napeto, uzbudljivo, misteriozno...podsjetio me na shutter island. A onda zadnja 1/4 odlazi u katastrofu i film pada na ocijenu 6. Ne znam što im bi da tako useru film.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:42   #9
Istina je, podsjeća na Shutter Island.
Redatelj je rekao da film nakon što se odgleda i nije gotov, naprotiv, on traje i dalje.
Kraj je takav kakav je, možda misliš da nije dobar onaj dio koji seže daleko u povijest pa se tu izvlače neke paralele sa stvarnošću. Slažem se da je tu onaj upitnik što je pisac time htio reći i da bi film bez toga bio smisleniji, a ovako je upravo i meni taj dio ispao "wtf"...ali nastojim ipak biti blaža u ocjeni jer sve ovo drugo je itekako vrijedno.
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:14   #10
Bas sam jucer pogledala ovaj film u kinu i vjerujem da da sam ga doma gledala, sumnjam da bi izdrzala do kraja.
Sve je super sto se same izvedbe tice, gluma, glavni glumci, ti zvukovi koji ti se urezu u sjecanje, pa i neke scene, kontrasti koji prate cijeli film
(predivan dvorac i okoliš,priroda-a iznutra brrr, zatim korisnici dvorca stariji ljudi dok su osoblja ugl mladji i privlačni ljudi itd..)

Iako je trailer pre dobro napravljen, cak ga nisam htijela odgledat do kraja da si ne upropastim film, i bas sam se zagrijala, ali me se kraj i nije toliko dojmio. Štoviše, nisam sigurna ni da li ga razumijem(kraj).Fali mi nesto , ali ne znam sto.

U svakom slučaju Ne mogu reći da je loš, a ne mogu reći ni da je odličan. Možda još malo trebam razmisliti o viđenome. Svakako iziskuje dublju analizu.
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:22   #11
Trailer me baš nabrijao, dao mi je neku Shutter Island vibru i nadam se pogledat ga u kinu
Inače volim takvu vrstu filmova pa se nadam da neću biti razočaran...


Sent from my iPhone using Tapatalk
destruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:06   #12
80% je okej skroz. 20% tesko dno.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Biti članom Hajduka pitanje je časti, stava i opredjeljenja!
Učlani se!
Doktor baluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:05   #13
Gledao u kinu, razočaran.

S tim da je dobra atmosfera i način na koji je snimljeno, fotografija i ostalo uz tehnički dio.
Al gluma, priča, tobože duboki monolozi i twist za twistom... mislim sve te i tijekom gledanja podsjeća na Shutter Island i dok ti je više-manje izgledno predvidljivo kaj bi barem donijelo nekoj kolko-tolkoj korektnoj zaokruženoj priči, ovaj ima valjda najgore moguće odabrane klišeje koji su trebali ispasti kao teži mindfuck...

Bojim se da je Verbinski krenuo silaznom putanjom...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:22   #14
Film ne treba gledati u kinu jer ne znam kako je to uspio, na traileru izgleda vizualno fakat lijepo i nadaš se da će još biti i dramatičniji i bolji u tom pogledu na velikom platnu, a kad ono baš suprotno. Bezveze. Nisam zadovoljan što sam otišao u kino to pogledati jer je na kraju ispao običan triler koji se (ne)treba gledati doma.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:47   #15
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
... jer je na kraju ispao običan triler koji se (ne)treba gledati doma.
ili ne gledat uopće
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:28   #16
braća u Kristu su pogledala film, tojest jedan je pogledaoa drugi okačio njegovu kritiku

http://cultofghoul.blogspot.ba/2017/...ness-2017.html

malo sam pročitao i ja ću filmu dati šansu... ako bude smarao GAŠENJE
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 00:52   #17
Razvikan nepotrebno.
Radnja se može predvidjeti, meni osobno nimalo napet "horor".
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:46   #18
Klasicni horor da se prepadnes, to nije.
Ali svakako ima neku bolesnu vibru.
I vise mi se sviđa atmosfera nego sama radnja. Tu kao da mu nesto fali, a ne znam sto.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 15:48   #19
Jako interesantan film, nije savršen, daleko od toga, ali atmosfera je jako dobra, nažalost, što film više ide prema kraju, to više pada.

Predvidljiv je dosta, ali mi to nije smetalo.

Možda najveća zamjerka što se mene tiče je da film počne graditi neku priču u prvih 45 min, a to onda nigdje ne završi, nekako je meh.

Ali ne mogu reći da mi nije bio zanimljiv, solidan uradak.

3.5/5
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 19:15   #20
smeće
zoltan kabok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.