Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2015., 13:58   #3681
Jučer sam kastrirao svojeg psa i ne znam što bi vam napisao. Ako uspijem shvatiti da sam učinio dobru stvar, super. Ako ne, ne znam kako će to sve završiti.
YOT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 20:15   #3682
Može li mi netko napisati koje su negativne strane kastracije osim moguće inkontinencije i samog rizika stavljanja psa u narkozu?

Da me se krivo ne skuži, definitivno sam za kastraciju svih kućnih pasa koji ne idu u daljnji uzgoj bilo zbog mana bilo zbog potrebnih papira koji se ne mogu dobiti, svih pasa po skloništima i sl. ali na par strana već čujem kako se pogotovo muški psi ne bi trebali kastrirati zbog hormona, da im to može dosta štetiti u kasnijoj dobi, sa ženkama kao nema nekih problema.

Nije mi iskreno najjasnija ta (za sada) teorija nekih, jer od tisuće pasa koji su kastrirani u skloništu gdje volontiram nije bilo nikakvih zdravstvenih problema za pse koji su kastrirani, mnogi su doživjeli i dobru starost od 15-16 god. Stvarno ne znam niti jedan jedini slučaj gdje je kastracija zdravstveno naštetila nekom psu.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 09:33   #3683
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
Može li mi netko napisati koje su negativne strane kastracije osim moguće inkontinencije i samog rizika stavljanja psa u narkozu?
Ne znam odakle ti teorija, ali ima više negativnih strana ne kastracije/sterilizacije, od tumora mliječnih žlijezda, tumora testisa, problema sa prostatom... Isto što se tiče hormona, niti jedan pas se nakon operativnog zahvata nije toliko promijenio u negativnom smislu.

Inkontinencija je rijetka , a ukoliko se pojavi, moguće ju je držati pod kontrolom lijekovima.

Narkoza je rizik više u starijoj dobi.
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:48   #3684
To mi opet nije dalo odgovor na pitanje, jer ove stvari koje si navela itekako znam, a i napisala sam zašto sam to pitala.

Tražim odgovore dalje.
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:37   #3685
Ma mopsica je negdje na ovoj temi nešto linkala samo pitanje je koliko je to unatrag, trenutno ne mogu tražiti ali ako ti se da...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 16:10   #3686
Micu koju sam htjela uhvatiti nisam vidjela već tjedan dana. Ma kvragu.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 20:33   #3687
Quote:
Victory =) kaže: Pogledaj post
To mi opet nije dalo odgovor na pitanje, jer ove stvari koje si navela itekako znam, a i napisala sam zašto sam to pitala.

Tražim odgovore dalje.
Oprosti, ne znam zašto si pitala, a nemam vremena tražiti, ali evo ti dva linka.

Ovo ti je link za spaying / neutering, dakle, mužjake i ženke, mene su zanimale samo cure zbog loših iskustava sa Sitkom. Konačni je zaključak da je bolje kastrirati / sterilizirati. Ovdje se, međutim, iznosi suprotno mišljenje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 16:47   #3688
Jel ima tko preporuku za veta u Zg-u za sterilizaciju mace, a da koristi inhalacionu anesteziju? Maca je zakržljala u razvoju još kao mače, pa bi zbog sigurnosti inhalacionu.
Lalu6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 18:18   #3689
hej, imate prijedlog gdje kastrirati i sterilizirati mačke da su veterinari ok, a da nije preskupo. Imam mačku i mačka Lokacija Vk ili Vu
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:03   #3690
mislim da ti je najbolje pitati udruge koje se brinu o napuštenim životinja s tog područja, jer oni imaju najviše iskustva s vetovima, npr. ima na face-u: Pomoć životinjama iz Borovog naselja, Udruga za zaštitu životinja ''Rocco'' Vinkovci, možda ti mogu srediti i neki popust.
Lalu6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 11:53   #3691
Pozdrav svima,

uspjela sam par stranica unatrag pročitati ali nigdje nisam našla konkretnu "raspravu" o tome kada najranije kastrirati muško štene?
"Vani" nalazim informacije da se kastriraju već oko 6.mjeseca (i ranije), a većina savjeta naših veterinara/poznavaoca teme je od najranije godine dana.

Znam da treba čekati određene pojave, tipa spuštanje jajca, itd. ali me zanimaju vaši stavovi kada je najbolji trenutak, osim onog da se prati ponašanje, sazrijevanje pa da se izabere idealan trenutak (što osobno namjeravam)

*edit - sada sam naišla na neke tekstove o povezivanju rane kastracije s pojavom raka (kod "big boned dogs"). Zna li netko više o tome? izgubila sam stafficu zbog limfoma i ne moram reći da se bojim raka više nego ičeg, što je i glavni razlog kastracije novog psa, da eliminiram probleme s prostatom..

Zadnje uređivanje Lefti : 21.05.2015. at 12:14.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:20   #3692
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

uspjela sam par stranica unatrag pročitati ali nigdje nisam našla konkretnu "raspravu" o tome kada najranije kastrirati muško štene?
"Vani" nalazim informacije da se kastriraju već oko 6.mjeseca (i ranije), a većina savjeta naših veterinara/poznavaoca teme je od najranije godine dana.

Znam da treba čekati određene pojave, tipa spuštanje jajca, itd. ali me zanimaju vaši stavovi kada je najbolji trenutak, osim onog da se prati ponašanje, sazrijevanje pa da se izabere idealan trenutak (što osobno namjeravam)

*edit - sada sam naišla na neke tekstove o povezivanju rane kastracije s pojavom raka (kod "big boned dogs"). Zna li netko više o tome? izgubila sam stafficu zbog limfoma i ne moram reći da se bojim raka više nego ičeg, što je i glavni razlog kastracije novog psa, da eliminiram probleme s prostatom..
Mišljenja po pitanju kastracije su podijenjenja, pa ti svatko od nas može reći samo svoje iskustvo.
Ja imam samojeda kojeg smo planirali kastrirati sa oko godinu i pol, a na kraju sa 9 mj je već bio dovoljno zreo, sa svim elementima muškosti, agresijom i sl. tako da smo ga tada kastrirali. Sada ima 2.5 god, zdrav, prav, veseo, zaigran, bez ikakvih poteškoća, kod veta idemo samo na cijepljenja. Nismo ni u jednom trenutku požalili što smo ga tada kastrirali, jer je zadržao to svoje bebeće ponašanje, nije konfliktan samo ponekad provocira , agresija se javlja u rijetkim situacijama, puno rjeđe nego kod pasa koji su kastrirani kao odrasli (barem kod ovih koje poznajemo), obilježavanje teritorija je još rjeđe. Mislim da je možda razlog tome ta ranija kastracija, jer on praktički nije imao prilike potući se, niti je bio u dodiru sa kujicama u tjeranju, pa ni ne zna što propušta. Tako smo si mi predočili. Također, s kujama koje se tjeraju se igra isto kao i sa svima drugima, bez razlike.
I što je najbitnije, niti jedan mužjak ga nije nikad napao niti je reagirao na njegovu provokaciju,a bff su mu mužjaci koji ne trpe druge, s jajčekima.

edit: Izrastao je u reprezentativnog primjerka pasmine, normalnih dimenzija, eventualno 2-3 cm viši od drugih samojeda mužjaka koje znamo, kilaža idealna 24-25 kg.
Jedino što nam preostaje je očuvati sve tako kako je i vjerovati da će zdravstveno ostati bez ikakvih posljedica.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 18:13   #3693
Kad je najbolje sterilizirat kuju?neki kazu prije a neki poslije prvog tjeranja
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 15:30   #3694
Naručila sam maslačka za kastraciju.
U petak.
Ima skoro 8 mjeseci.
Malo sam nervozna, ali rekli su mi da je okej tajming. U smislu zdravlja.
Pa evo, da prijavim.
Ako netko ima štogod za reć, nek javi.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 15:35   #3695
I moj macor ide sutra, 7 mjeseci. Siroce se tolko muci, on bi nekaj zaskocio, a nema kaj
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 15:55   #3696
Moj maslačak je pas.
I sexualno nije nasrtljiv, osim što mu se trese gubica kad god pomiriši neku kuju, neovisno jel kuja sterilizirana ili ne.
Ali je lud i skače na sve pse, bez obzira na veličninu.
I teritorijalan je. I mislim da bi sranja ostala tek krenula.
Iako, još ne diže nogu kad piša.
Bože. Nadam se da ga neću sjebat.

EDIT: čak ni ne naskakuje.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 16:01   #3697
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Moj maslačak je pas.
I sexualno nije nasrtljiv, osim što mu se trese gubica kad god pomiriši neku kuju, neovisno jel kuja sterilizirana ili ne.
Ali je lud i skače na sve pse, bez obzira na veličninu.
I teritorijalan je. I mislim da bi sranja ostala tek krenula.
Iako, još ne diže nogu kad piša.
Bože. Nadam se da ga neću sjebat.

EDIT: čak ni ne naskakuje.
Jel imaš neki poseban razlog zašto se žuriš, ili ga samo želiš rano kastrirati? Možda da pričekaš još mjesec-dva, da bude sigurno spolno zreo.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 19:09   #3698
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Jel imaš neki poseban razlog zašto se žuriš, ili ga samo želiš rano kastrirati? Možda da pričekaš još mjesec-dva, da bude sigurno spolno zreo.
Pa recimo, kad smo kod dizanja nogice. Diže ju povremeno. Dečko je više s njim, pa mi je reko da zna dizat. Danas sam i ja to vidla. Od ostalog, unosi se psima u facu, ne bira jel to staf ili pudl. Laje ko lud po stanu na zvukove. Ne sluša, otrči za bilo kim i ne jebe. Onako je goropadan, da tako kažem. Pofajta se bez beda oko ničeg. Imam curu koja nikad nije bila takva, pa vjerojato usporedjujem s njom. Ne sluša kad odluči otrčat negdje. I tako. Misliš da trebam čekat? Jednom je probo naskočit na nju davno, uvjetno rečeno. To sam odjebala, pa to ne radi. I tako. Iako, izložbeni je pas, al nemam se volje bavit parenjima. I glavni je razlog to što ne želim da postane gori. Ajmo reć i ako me kužiš. Cura je sterilizirana. Sa 6 mjeseci.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 19:32   #3699
Skupna tema: sterilizacija/kastracija pasa i mačaka

Kuzim, takvo je bilo ponasanje i mog cuda, uz zapisavanje svakog pedlja, pa sam ga kastrirala. To ponasanje je nestalo, on se smirio, recimo ali je i dalje ostao bebast.
Najveci problem je bilo to nepostivanje drugih pasa, fajt i provokacije pa je to sad puno bolje. Ok, i dalje voli pod*ebavati pojedine pse, ali ga je sad puno lakse skulirati i prebaciti fokus na sebe.
Ako mislis da je tvoj sazreo i odlucila si ga kastrirati, onda nemas sta cekati.
Bitno je da mu to ponasanje koje smatras nepozeljnim ne preraste u nauceno.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 08:34   #3700
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Kuzim, takvo je bilo ponasanje i mog cuda, uz zapisavanje svakog pedlja, pa sam ga kastrirala. To ponasanje je nestalo, on se smirio, recimo ali je i dalje ostao bebast.
Najveci problem je bilo to nepostivanje drugih pasa, fajt i provokacije pa je to sad puno bolje. Ok, i dalje voli pod*ebavati pojedine pse, ali ga je sad puno lakse skulirati i prebaciti fokus na sebe.
Ako mislis da je tvoj sazreo i odlucila si ga kastrirati, onda nemas sta cekati.
Bitno je da mu to ponasanje koje smatras nepozeljnim ne preraste u nauceno.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Svejedno se malo osjećam kriva
Valjda će bit OK.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.