Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2005., 08:28   #21
I meni se čini pretjerano 2-3 puta na dan.
1ragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 09:23   #22
pocni pit tablete jabucnog octa pa ce ti se mozda desiti 2-3 puta dnevno
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 08:16   #23
Ja sam koristio probavin, nekako djeluje, ali i dalje imam tegobe u stomaku i podrigivanje, naročito ujutro.
1ragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 08:19   #24
Quote:
1ragan kaže:
Kakva imate iskustva sa probavinom.

A kad kažete piti puno vode, koliko vode to znači.

I da li je bolje da je voda topla ili hladna. Ako je topla da li treba biti jako vruča.

Jer neki kažu da treba ljeti piti 2 litre vode. Ali pretpostavljam da to nije zbog probave.

Moja iskustva sa probavinom su odlična, ali više to ne kupujem nego pšenične posije koje su ružnijeg okusa ali ih uvijek miješam sa mislijem ili pšeničnim klicama. Puno su jeftinije.
Imala sam stvarno velikih problema i kad sam ih ja uspila riješiti mislim da može svatko.

Također je bitno uz to uzimati puno tekućine. Ja pijem običnu vodu sa špine, ni prehladnu ni prevruću. LJeti i ne znam koliko je popijem. Dvije litre su mi premalo.


Što se tiče stolice nije svačiji matabolizam isti pa je nekome normalno imati više puta na dan, dok je nekome normalno jednom dnevno ili par puta tjedno. Ovo zadnje bi za mene bilo premalo.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:02   #25
Ozbiljno vam kazem, u stvari je normalna stolica 2-3 puta dnevno, samo sto se u danasnje vrijeme vecina ljudi jede tako malo vlakana, da im se to cini previse.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:36   #26
Quote:
u stvari je normalna stolica 2-3 puta dnevno
tako sam i ja cula,
poznajem osobe koje idu i po 4-5 puta

btw 1ragan, sad ti je sezona svjezih smokvi, probaj to jest i popit vode poslije
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:03   #27
Pa koliko onda hrane pojedu kad imaju 4-5 puta dnevno???
Ja mogu imati max dva puta i to onda ako sam jela više nego uobičajeno.
Previše vlakana također nije dobro jer onda izaziva plinove.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 10:18   #28
nema veze to s hranom, neki imaju to valjda "zdresirani" probavni sustav da to obave skoro svaki put nakon jela,
ali vidi se na njima ,valjda, jer su onak vise zgoljavice
uostalom, kak bebe znaju skoro svaki put nakon podoja to obaviti u prvim mjesecima
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 18:47   #29
Quote:
chani kaže:
nema veze to s hranom, neki imaju to valjda "zdresirani" probavni sustav da to obave skoro svaki put nakon jela,
ali vidi se na njima ,valjda, jer su onak vise zgoljavice
uostalom, kak bebe znaju skoro svaki put nakon podoja to obaviti u prvim mjesecima
Ima veze s hranom, nego s cim drugim????
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 19:05   #30
Quote:
talia kaže:
Ima veze s hranom, nego s cim drugim????
mislila sam na kolicinu hrane, da ne mora imat veze s time
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 22:24   #31
Quote:
talia kaže:
Ozbiljno vam kazem, u stvari je normalna stolica 2-3 puta dnevno, samo sto se u danasnje vrijeme vecina ljudi jede tako malo vlakana, da im se to cini previse.
istina, zapravo bi bilo idealno ici na wc poslije svakog veceg obroka...naravno u idealnim uvjetima
ja sam isto prije imala probavnih problema ali sad je ok

znaci puno tekucine piti, caja i vode....gazirano najbolje skroz izbaciti i sto manje slatkog jesti, i sve vrste onih jogurta probiotika, lgg i slicno , naravno i integralni kruh i zitarice
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 22:36   #32
malko serete o tom sranju


i to je sasvim individualno. ukoliko je probava normalna, bez nadutosti, stolica nije tvrda, nema bolova itd itd nije neophodno da chovjek po svaku cijenu ide i nekoliko puta dnevno srat.


mislim da svatko jako dobro zna da li ima problema sa probavom i stolicom ili ne. nije mu potrebno odredjivati koliko puta mora srat.

a kolichina koju izbacujemo najmanje ovisio kolichini unesene hrane, nego i o njenom sastavu, kvaliteti, vrsti namirnica kao i o nashoj probavi.


uostalom, probajte postit dva dana, ako ste do tada imali urednu probavu i ta dva dana cete kenjat, a nishta niste pojeli, ajme chuda
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 00:33   #33
Quote:
magic kaže:
malko serete o tom sranju


i to je sasvim individualno. ukoliko je probava normalna, bez nadutosti, stolica nije tvrda, nema bolova itd itd nije neophodno da chovjek po svaku cijenu ide i nekoliko puta dnevno srat.


mislim da svatko jako dobro zna da li ima problema sa probavom i stolicom ili ne. nije mu potrebno odredjivati koliko puta mora srat.

a kolichina koju izbacujemo najmanje ovisio kolichini unesene hrane, nego i o njenom sastavu, kvaliteti, vrsti namirnica kao i o nashoj probavi.


uostalom, probajte postit dva dana, ako ste do tada imali urednu probavu i ta dva dana cete kenjat, a nishta niste pojeli, ajme chuda

A kako ti to sve znas?
Jesi li to sve sama smislila ili?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 00:36   #34
Quote:
mush mushi kaže:
istina, zapravo bi bilo idealno ici na wc poslije svakog veceg obroka...naravno u idealnim uvjetima
ja sam isto prije imala probavnih problema ali sad je ok

znaci puno tekucine piti, caja i vode....gazirano najbolje skroz izbaciti i sto manje slatkog jesti, i sve vrste onih jogurta probiotika, lgg i slicno , naravno i integralni kruh i zitarice




I puno voca i povrca.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 02:49   #35
Quote:
magic kaže:
uostalom, probajte postit dva dana, ako ste do tada imali urednu probavu i ta dva dana cete kenjat, a nishta niste pojeli, ajme chuda
To samo govori da se hrana NE MOŽE probaviti u par minuta, i svaka pomisao da nakon svakog obroka ideš na wc može samo dovesti do zaključka da probava nije dobra, i da od svega onoga što smo pojeli nismo ništa iskoristili za dobrobit organizma (što je kod diareje više nego očigledno) ..
ex mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 09:01   #36
A probavin i tome slično je gašenje požara.
1ragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 10:16   #37
Quote:
talia kaže:
A kako ti to sve znas?
Jesi li to sve sama smislila ili?

pedijatri UPOZORAVAJU roditelje nek probavu svoje djece ukoliko BITNO NE ODSTUPA od uobichajene, prepuste prirodi.

jer je velik broj roditelja - izmedju ostalog jer vjeruju ovakvim pisanjima - postao naprosto opsjednut kakicama svoje djece. pa djecu od 3 godine vec kljukaju ogromnim kolichinama vlakana, kojekakvim chajevima i pripravcima, a da nisu ni sigurni imaju li ta djeca uopce problema.

kao shto znamo, nasha crijeva imaju tendenciju da se vrlo lako ulijene. pa ne treba objashnjavati chime to rezultira.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 10:35   #38
Magična, ovaj tvoj gornji post je fantastičan. Nasmijala si me.

Nekada je bilo pravilo da je sve između 2-3 puta na dan pa do jednom u 3 dana OK, ako se čovjek osjeća normalno.
Magic vam je sve točno napisala. I to da ne treba pretjerivati sa sredstvima za čišćenje jer se crijeva ulijene.


Ova tvrdnja da tko ćešće čuči na WC-u je mršaviji nije baš istinita. Vrijedi jedino ako ta osoba uzima neke lijekove tipa reductil.
Imala sam ja jednu takvu na poslu. Jela je kao zvijer, gutala tablete i išla na wc bar 6 puta u toku radnog vremena. I bila mršava. I završila u bolnici na mjesec dana punog pansiona. Pa malo kod psihijatra. Nadam se da je sad dobro.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 10:40   #39
mene inace fascinira potreba da se ljude u svemu izjednacava. Pa se naprimjer kaze da SVI trebaju ici jednom dnevno prazniti crijeva. ili da SVE zene terbaju imati ciklus 28 dana. Gimme a break, pa nemamo svi ni isti broj noge, zasto bismo svi imali jednako reguliranu probavu?
nekim je ljudima zaista normalno da idu par puta dnevno na wc, ali takvi su rijetki. i ne bih rekla da je to pravilo i zlatan primjer kojem treba teziti. Isto tako, postoje ljudi koji svaki dan poslije kave imaju , bog ih blagoslovio, blago njima.
a postojimo i mi, malo lijeniji. i to nije nikakav problem, mom organizmu je to normalno da nemam stolicu BAS SVAKI dan. of kors, to ne znaci da me ne zabrine kad se dogode duzi periodi lijenosti, ali vjerujte isto mi se tako ne bi svidjalo i da imam stolicu 5 puta dnevno...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 10:46   #40
bezvezne su mi rasprave koliko puta je normalno/nenormalno ići na wc.

meni je normalno 2x dnevno. nenormalo mi je kad ne mogu bar jednom, i onda me taj dan me sve boli i naduta sam.

s druge strane, moja sestra ide jednom u 3 dana i nema problema. češće ide samo kad ima proljev i onda to za nju nije normalno.

jedemo po prilici istu hranu, čak i slične količine.

i nisam žgoljava.

lastane, u čemu je stvar?

ja sam se katastrofalno "zaštopala" od nekog čaja koji kao i je za poboljšanje probave.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.