Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2003., 09:41   #61
kad sam pri lovi onda idem kod privatnog - i prvi put sam bila kod njega...i sve za pet...
nedostatak: užasno je skup, ali zato i nabolji u gradu
zadnjih dva puta ove godine sam išla kod soc., o njoj ne bih duljila, žena je užasna...bila je u veljači o.g. i tema o njoj...proglasila me trudnom, a nije me niti pregledala kako spada
uglavnom soc. mjenjam u prosincu kada imamo pravo promjeniti liječnika, u lipnju nisam stigla...jedva čekam
Paw is offline  
Old 03.10.2003., 10:59   #62
Moja soc.ginekologinja je katastrofa od žene. Zato se vjerojatno i svađam sama sa sobom kad trebam ići. Radije izmuzem novce od muža i idem privatnoj koja je super. Kod ove soc. se pravo nisam ni legla a kamoli raširila noge , a ona je već postavila dijagnozu neke upale i rekla " ma to je sigurno to!" , dala mi neke tablete i mrš van. Zar je to odnos doktorice i pacijenta?
A da ne govorim kako kopa po meni kao da sam auto. Užas
hator is offline  
Old 03.10.2003., 11:32   #63
Moj ginekolog je prestao raditi pa su mi karton premjestili kod tipa koji ga inače mijenja. I sad ja dođem, u utorak na standardni pregled a i pila sam Dijane napravila sam pauzu i htjela sam uputnicu za vađenje krvi. Kaže meni tip: kaj će vam uputnica, pa ne rade Diane ništa u organizumu, prosim Vas lepo...i nije i dao uputnicu
sad moram kod liječnika opće prakse tražit uputnicu za pregled krvne slike.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 03.10.2003., 11:38   #64
A jeste pročitali ovaj užas...

http://www.vecernji-list.hr/2003/10/.../trudnicu.html
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 03.10.2003., 11:42   #65
ja rađe dam godišnje 400 kn kod privatnika za kompletni pregled ( pregled, PAPA i pregled vaginalnim uzv) nego da idem svom ginekologu preko soc. da me raskasapi na onom odvratnom stolu.
Kikica is offline  
Old 03.10.2003., 12:02   #66
Quote:
soks kaže:
A jeste pročitali ovaj užas...

http://www.vecernji-list.hr/2003/10/.../trudnicu.html
ma nemam riječi, ma užas...kreten jedan, još joj se usudio ući u sobu i tražiti knjižicu

ma ja bi njega pred komisiju pa na sud i iza rešetaka i oduzela mu radnu dozvolu, pa nek ostatak života "porađa" svoj moral i nesavijesnost

ma bolje da šutim...ova priča je toliko grozna da groznija ne može biti...
i sada ti ostani trudan...ma..

btw. moja poznanica je svoju djecu išla roditi u Italiju i zamislite od troje djece samo je prvo dobilo žuticu, to djete je rođeno u Hr. bolnici.
talijani su joj objasnili da je to stvar prljavih bolnica i nikakvih uvjeta kod nas, da je na zapadu rijedak slučaj žutice u beba.
vjerujem im
Paw is offline  
Old 03.10.2003., 12:06   #67
Ne znam o kakvoj je zhutici rijech kod bebe te tvoje poznanice, ali fizioloshka zhutica dosta je chesta pojava kod novorodjenchadi. I ne uvjetuju je higijenski uvjeti.
magic is offline  
Old 03.10.2003., 12:20   #68
Quote:
magic kaže:
Ne znam o kakvoj je zhutici rijech kod bebe te tvoje poznanice, ali fizioloshka zhutica dosta je chesta pojava kod novorodjenchadi. I ne uvjetuju je higijenski uvjeti.
Njoj su kod oba poroda talijani tvrdili suprotno, ona je inače sve troje djece rodila carskim rezom - pretpostavljam zato
Paw is offline  
Old 03.10.2003., 12:21   #69
Rodila sam troje djece u Hrvatskoj, niti jedno nije dobilo žuticu.
sis is offline  
Old 03.10.2003., 12:48   #70
i ja sam rodila carskim rezom pa mi Kikenzi nije dobio žuticu. Osim toga, žutica nema veze s higijenskim uvjetima. Novorođenačka žutica nastaje zato jer bebina jetra još nije dovoljno zrela da preradi sav bilirubin pa se on nakuplja i taj višak putem krvi odlazi i u kožu i bjeloočnice koje zato poprime žućkastu boju. Žutica je češća i izraženija kod prijevremeno rođene djece.
Što se tiče rodilišta u Petrovoj ( odjel nakon carskog za mame i bebe) higijenski uvjeti su
Kikica is offline  
Old 03.10.2003., 13:44   #71


znači talijani su
btw. ta poznanica je med. sestra, pa sam njezinu priču uzela "zdravo za gotovo"

ali još ne mogu vjerovati da se onakve crne priče JOŠ događaju kod nas
hebate, kao da živimo u srednjem vijeku
Paw is offline  
Old 03.10.2003., 13:49   #72
Re: Ginekolozi!

Odlazak ginekologu obicno me preplavi osjecajem neizmjerne ljepote...

Nemam kaj "ljepog" napisat... nema mi goreg od ic tam, odvratan pregled u svakom pogledu... izbjegavam u sirokom luku, osim kad moram
dora is offline  
Old 03.10.2003., 13:54   #73
kikica, nemoj toliko hvaliti dr Harni, već je ionako prevelika gužva
verica is offline  
Old 03.10.2003., 14:08   #74
istina
Kikica is offline  
Old 03.10.2003., 15:46   #75
A ja sam bas bacila oko na Dr Harni... Jos nikad nisam isla kod ginekologa, sram me je reci...

Koliko kod nje kosta pregled?
 
Old 03.10.2003., 15:50   #76
imam zakon privatnog ginekologa..u horvacanskoj!

slusa te...objasni sve sam..ne trebas ga stalno zapitkivat razna pitanja..nije neugodan..i nije sirovina...

ne bih nikada isla kod zenske ginekologinje; nekako se ne bih osjecala ugodno....))
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 03.10.2003., 15:54   #77
Quote:
Navi kaže:
A ja sam bas bacila oko na Dr Harni... Jos nikad nisam isla kod ginekologa, sram me je reci...

Koliko kod nje kosta pregled?
Pregled sa ultrazvukom + PAPA test 450 (ili 400 ?) Kn
verica is offline  
Old 03.10.2003., 16:01   #78
Quote:
Navi kaže:
A ja sam bas bacila oko na Dr Harni... Jos nikad nisam isla kod ginekologa, sram me je reci...

Koliko kod nje kosta pregled?
400 kn. i stvarno je super doktorica. a to je jako važno,pogotovo ako ti je prvi pregled uopće.
Kikica is offline  
Old 03.10.2003., 16:27   #79
super zadovoljna svojom tetom doktorom. Osims to je ljecnica i covjek je sa srcem - a to mi je od ljecnika jako vazno.

O svemu se moze s njom popricati. Brine da mi se naprave svi potrebni pregledi i sama ih predlaze.

Ne idem privatno. Nema ovdje ljecnika privatnika. Tj ovo jest njena privatna mini klinika - zena radi u ginekoloskoj ordinciji svega 4 sata dnevno ostalo je u operacijskoj sali i slovi za jednu od boljih u gradu.

Ali prima pacijente normalno osigurane preko drzavnog zdrastvenog osiguranja.
Winona is offline  
Old 03.10.2003., 20:37   #80
ja sam u swediji, i tu su u principu svi ginekolozi "privatni", ali ipak drzava subvencionra tu njegu, tak da se placa samo participacija
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.