Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2006., 09:16   #41
Zna li itko koliko bi vrijedilo 52.96 udjela u fondu HB ??????
102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 16:51   #42
Ne znam zanima li ovo još koga osim Kemik, ali u vezi nasljeđivanja udjela, odnosno dionica.
Dakle, ako je branitelj preminuo, kada stigne potvrda o udjelu u fondu, nasljednici trebaju otići u općinski sud i pokrenuti obnovu (dopunu) ostavinske rasprave, a zbog novih činjenica.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 09:37   #43
Quote:
102 kaže:
Zna li itko koliko bi vrijedilo 52.96 udjela u fondu HB ??????

koliko sam ja skužil još niš ( taj broj ti piše gdje u gornjem dijelu ili donjem )

meni gore piše 330 a dolje 3.30 i te brojke mi baš nisu bistre a moram se ić žalit jer mi nisu kak spada popisali RP
__________________
And I hate your country, And I hate your world, I hate your Gods people who breed on earth who breathe on, Over to the other side, I'm caught stepping out, Over to the other side, I'm gonna recreate a religious experience to tear my fucking heart out...
N3bir0s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 09:38   #44
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
1949 bodova ilitiga 19,49 udjela...

Koliko je to trenutno love, dionica ili čegaveć? (Da, znam da se ne može raspolagati 3 godine, ali čisto radi praćenja situacije...)

mislim da 3 godine nemožeš prodat udio ali dobivaš dividendu
__________________
And I hate your country, And I hate your world, I hate your Gods people who breed on earth who breathe on, Over to the other side, I'm caught stepping out, Over to the other side, I'm gonna recreate a religious experience to tear my fucking heart out...
N3bir0s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 09:42   #45
Quote:
N3bir0s kaže:
meni gore piše 330 a dolje 3.30 i te brojke mi baš nisu bistre a moram se ić žalit jer mi nisu kak spada popisali RP
Kako znaš da se trebaš žaliti ako ti nisu jasni ti brojevi??? Ja sam, prije nego što sam dobio njihovo rješenje, izračunao broj bodova da znam trebam li se žaliti. Rješenje je poprilično jasno i jednostavno pisano.

Što se tiče brojeva; 330 ti je broj BODOVA izračunat iz broja dana provedenih u uniformi, a 3,30 ti je broj UDJELA u fondu koji se dobije tako da se broj bodova podijeli sa sto.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 09:46   #46
Quote:
vorpatril kaže:
Ne znam zanima li ovo još koga osim Kemik, ali u vezi nasljeđivanja udjela, odnosno dionica.
Dakle, ako je branitelj preminuo, kada stigne potvrda o udjelu u fondu, nasljednici trebaju otići u općinski sud i pokrenuti obnovu (dopunu) ostavinske rasprave, a zbog novih činjenica.

hm.... :zbunj:

meni je sad rekao tip u MOBMSu da ne treba ic na sud, da je dovoljno otic biljezniku sa starim rjesenjem o nasljedjivanju i da onda biljeznik napise addednum rjesenja o nasljedjivanju

isuse boze, ni oni sami ne znaju sto treba napraviti!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 09:55   #47
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Kako znaš da se trebaš žaliti ako ti nisu jasni ti brojevi??? Ja sam, prije nego što sam dobio njihovo rješenje, izračunao broj bodova da znam trebam li se žaliti. Rješenje je poprilično jasno i jednostavno pisano.

Što se tiče brojeva; 330 ti je broj BODOVA izračunat iz broja dana provedenih u uniformi, a 3,30 ti je broj UDJELA u fondu koji se dobije tako da se broj bodova podijeli sa sto.
na listi tj na RP mi nije upisan od 01.09.95 do 30.06.96 to mi fali ali to još moram provjerit jel više nisam siguran ( u to vrijeme sam bio va pula ) i bipo sam u uniformi

ali i onak mi nije niš bistro previše oko toga koliko se god trudio shvatit

najbolje kog god pitam svi imaju VELIKI znak upitnika iznad glave

jel uračunata u te dane i naša borba u bosni ( čini mi se da bi trebali biti jer su se vezali na datum )
__________________
And I hate your country, And I hate your world, I hate your Gods people who breed on earth who breathe on, Over to the other side, I'm caught stepping out, Over to the other side, I'm gonna recreate a religious experience to tear my fucking heart out...
N3bir0s is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 10:05   #48
Pokusavam si pojednostaviti:
ako je cca 500 000 branitelja i prosjek bodova je 1000, svaki od njih dobije u prosjeku 10 udjela. To je cca 5 milijuna udjela.
Ako je u fondu 5 milijardi novaca, svaki udjel vrijedi 1 000 novaca.
najvise mozes imati 5000 bodova - 50 udjela = 50 000 novaca - u pravima.
Ali, za podjelu dividendi moze se dijeliti samo trecina dobiti, dakle ako fond ima dobit 20% (sto nema niti najrizicniji), onda se ta dobit dijeli na 3, dakle za isplatu vlasnicima udjela ostaje trecina dobiti: cca 333 milijuna kuna, sto podijeljeno na 5 milijuna udjela, iznosi oko 66 kuna za isplatu po jednom udjelu godisnje.
Ako je pak dobit 10%, to je onda oko 30 kuna po udjelu godistnje.
Dakle, matematika je vrlo odokativna, vjerojatno sam i nesto krivo postavio, pa bih molio strucnije da je komentiraju i isprave!
__________________
Nemam potpisa.
samoborec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 11:03   #49
Evo, jasno da ne može biti jasnije:

A) BORBENI SEKTOR
05.08.1990. - 01.05.1991. 5 bodova
02.05.1991. - 15.01.1992. 8 bodova
16.01.1992. - 30.04.1995. 1 bod
01.05.1995. - 31.08.1995. 3 boda
01.09.1995. - 30.06.1996. 1 bod
Svaki dan sudjelovanja u Domovinskom ratu u različitom razdoblju množi se s pripadajućim brojem bodova.

B) NEBORBENI SEKTOR
Svaki dan sudjelovanja u Domovinskom ratu vrijedi 1 bod bez obzira na razdoblje sudjelovanja

C) OBITELJ SMRTNO STRADALOG, ZATOČENOG ILI NESTALOG HRVATSKOG BRANITELJA
Ostvaruje pravo na maksimalan broj bodova po kriteriju A (5296 bodova).

D) ZATOČENI HRVATSKI BRANITELJ IZ DOMOVINSKOG RATA KOJI JE U OBRANI SUVERENITETA REPUBLIKE HRVATSKE ZATOČEN U NEPRIJATELJSKOM LOGORU ILI ZATVORU
Svaki dan proveden u logoru ili zatvoru vrijedi 8 bodova bez obzira na vrijeme zatočenja.

Najčešća pitanja s pripadajućim odgovorima o Fondu HB.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 17:02   #50
Quote:
kemik kaže:
hm.... :zbunj:

meni je sad rekao tip u MOBMSu da ne treba ic na sud, da je dovoljno otic biljezniku sa starim rjesenjem o nasljedjivanju i da onda biljeznik napise addednum rjesenja o nasljedjivanju

isuse boze, ni oni sami ne znaju sto treba napraviti!!!
nažalost, u pravu si.
Ja ti mogu samo reći što sam saznao od jedne sutkinje (koja btw. ne vodi takve rasprave, ali ipak je kao sudac u obvezi pratiti sve Zakone). Po njoj, ako je ostavinska vođena prije 2003. godine (prije donošenja važećeg Zakona o naslijeđivanju), vođena je na općinskom sudu, i kod njih se i pokreće dodatak raspravi: Sud tada može dodijeliti taj predmet javnom bilježniku kojeg je taj sud ovlastio za provođenje ostavinskih rasprava, ali može i sam riješiti. A ako je ostavinska bila poslije 2003. i vodio je ovlašteni javni bilježnik, tada i obnova može ići preko javnog bilježnika.
Ali, mislim da bi o pojašnjenju ovoga ipak trebalo pitati nekog od modova sa prava.

Edit: oops, isti mod na pravu i ovdje.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"

Zadnje uređivanje vorpatril : 27.04.2006. at 19:32.
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:14   #51
Quote:
vorpatril kaže:
Narodna zaštita je u neborbenom sektoru, znači 1 bod po danu u sudjelovanju u naoružanim odredima narodne zaštite.
Meni su racunali '95, ali su malo zboravili narodnu zastitu '91
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:39   #52
Kondore, stvar je u tome da u ovom Zakonu o pravima branitelja, da bi za narodnu zaštitu dobio status branitelja, moraš biti pripadnik naoružanih odreda narodne zaštite najmanje 5 mjeseci. Sukladno zapovijedi ministra obrane (tadašnjeg - pok. Gojko Šušak) naoružani odredi formirani su i počeli s djelovanjem (koliko god to imalo ili nemalo veze sa stvarnošću) 30. srpnja 1991. godine. Kako je zapovijed o ukidanju naoružanih odreda narodne zaštite izdana 24. prosinca 1991. godine, ne možeš imati više od 4 mjeseca i 24 dana. Prema tome, imaš manje od 5 mjeseci i ne priznaje se u status branitelja, te sukladno tome niti ne ulazi u izračun za dionice. Predthodni Zakon (točnije Zakon koji je bio na snazi do "Pančićevog" Zakona iz 2001.) priznavao je direktan prijelaz u HV ili MUP, isto do 24. prosinca 2001. godine.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 16:56   #53
Braniteljski fond

Da li na internetu postoji popis branitelja i dragovoljaca koji imaju pravo na sredstva iz Braniteljskog fonda???
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 00:37   #54
Ne, to bi bilo otkrivanje osobnih podataka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 00:08   #55
koliko će biti love za jedan udio. Znam da je to još rano za takve prognoza ali hajde da vidimo koliko to mislite da vrijedi
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 00:43   #56
Da probam lupnut :

10 Eura ako bude možemo bit sretni
Volio bi da sam u krivu , ali . . .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 00:45   #57
Quote:
Leviant kaže:
Da probam lupnut :

10 Eura ako bude možemo bit sretni
Volio bi da sam u krivu , ali . . .
Netko tko je bio na ratištu od samog početka i tko je skupio 30 i nekoliko udjela smatram da ne može dobiti samo 300 eura. Možda si mislio na 10 eura po bodu?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 10:16   #58
Quote:
Leviant kaže:
Da probam lupnut :

10 Eura ako bude možemo bit sretni
Volio bi da sam u krivu , ali . . .
Mislim da bi moglo biti puno više.

Quote:
Početni datum za računanje roka od tri godine je 12.04.2005. odnosno datum prvog stjecanja imovine u Fond HB.
Quote:
Fond je trenutno vlasnik dionica Ina-e i HT-a, što znači da ste i Vi razmjerno vašem udjelu u Fondu vlasnik i dionica INA-e, HT-a i sve druge imovine koja se nalazi ili će se nalaziti u Fondu HB.
Ili možda ne.
Quote:
Neto dobit Fonda HB se, sukladno zakonu o Fondu HB, dijeli na tri dijela. Prva trećina se reinvestira, što znači ostaje u Fondu.
Druga trećina neto dobiti namijenjena je poboljšanju statusa hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji. Upravni odbor će u suglasnosti s Vladom Republike Hrvatske posebnom odlukom utvrditi namjenu ovog dijela dobiti.
I treća trećina se isplaćuje svakom članu Fonda sukladno broju udjela u Fondu
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 01:01   #59
Thumbs down

Zanimljivo.

Zove me jedna žena iz drugog kraja grada, jer je stari dobio poštu iz Splitske banke na staru adresu (ne živimo tamo od '93.).

Naime, dobio je rješenje sa zbrojem svojih bodova za provedeno vrijeme na ratištu. Postoji samo jedna kvaka.

Stari je još '92. pobrao metak za ovu izdrkotinu od države pa me zanima mora li on to osobno nešto potpisivati ili da pošalje Sv. Petra sa neba?

Nemreš vjerovat jebote.

Al' dobro, to je kod nas normalno. Dobio je i '96. iz MUP-a kaznu za prometni prekršaj iz '89. Za to sam platio babu vračaru da stupi u kontakt sa starim kako bi to sredio

Stara je, pak, za rad u vojsci (92.-96.) dobila 1200 bodova, čini mi se.
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:25   #60
Tko su sve članovi Fonda HB?
-hrvatski branitelji iz Domovinskog rata
-hrvatski ratni vojni invalidi iz Domovinskog rata
-članovi obitelji poginulog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata
-članovi obitelji umrlog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata
-članovi obitelji zatočenog ili nestalog hrvatskog branitelja
-članovi obitelji hrvatskog branitelja koji je o rane ili ozljede zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske umro nakon 31. prosinca 1996., odnosno nakon 31.prosinca 1997., ukoliko je smrt posljedica bolesti, pogoršanja bolesti ili suicida.
- članom Fonda smatra se i osoba koja je na temelju Zakona o nasljeđivanju stekla članska prava od osoba iz prethodnog stavka.


http://www.erste-invest.hr/main.asp?id=365
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.