Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 18:06   #2521
Ptanje za nekog...ko zna,,,imao samojeda i naravno sve smo se pripremili da je i ovakav i onakav....posto supruga dosta radi sa njim i zeli da ga izvede makar na jednu izlozbu moram da pitam da li peti prst ili kandza predstavlja problem kad je na izlozbi? I ako predstavlja do kog doba moze da se to odsece.......
Puc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:28   #2522
Bokić!

Imam ženku samojeda staru 2 god. i 6 mj. i prije tjedan dana smo ju prvi puta parili. Što se tiče parenja sve je prošlo glatko i nadam se da su bebice u bušeku. To ću provjeriti UTZ-om kada prođu tri tjedna od parenja. Da li netko ima iskustva sa štenjenjem? Naime, dosta sam čitala o tome i piše da obično većih problema kod okota imaju ženkice manjih pasmina, ali bolje da budem spremna na najgore, pa da sve prođe savršeno nego obrnuto. Osim što ste bili uz nju kao potpora, da li ima onih koji su na okotu svoje samojedice trebali asistirati i više od toga? I ako vas ima, koje su najčešće komplikacije?

Unaprijed se zahvaljujem!
M A R I N A is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:33   #2523
Quote:
M A R I N A kaže: Pogledaj post
Bokić!

Imam ženku samojeda staru 2 god. i 6 mj. i prije tjedan dana smo ju prvi puta parili. Što se tiče parenja sve je prošlo glatko i nadam se da su bebice u bušeku. To ću provjeriti UTZ-om kada prođu tri tjedna od parenja. Da li netko ima iskustva sa štenjenjem? Naime, dosta sam čitala o tome i piše da obično većih problema kod okota imaju ženkice manjih pasmina, ali bolje da budem spremna na najgore, pa da sve prođe savršeno nego obrnuto. Osim što ste bili uz nju kao potpora, da li ima onih koji su na okotu svoje samojedice trebali asistirati i više od toga? I ako vas ima, koje su najčešće komplikacije?

Unaprijed se zahvaljujem!
Imaš cijelu temu o okotu, vjerujem da ćeš tamo pronaći sve odgovore, u slučaju da ti se ovdje nitko ne javi.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 07:55   #2524
Kolika je cijena samojeda?

Gledam njuškalo i naletio sam na ovo. Isto vidim i ovaj link. Također, gledam i ovaj link.

Vidim da su prosječno 1000-1500. Zanima me - da li je to sa papirima, ili bez papira?

Na što pripaziti kod Samoyeda? Kroz mjesec/dva se useljavam sa curom, a onda bih kupio psa. Mislili smo Akita Inu ili Samoyeda, nekako potonji prevladava

Neće mi biti problem potegnuti iz Pule bilo gdje u Hrvatsku :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:15   #2525
Cijena samojeda je oko 1000 eura iz uzgajivačnice s papirima i ako imaš namjeru kupiti psa, onda je to jedini način. Na njuškalu su štanceri, dakle prodaja bez papira i kontrole i za takvog psa ne možeš sa sigurno tvrditi da je 100% samojed. Mačak u vreći. Ili udomi psa.

Ja sam svoju dobila tako da nemam iskustva s uzgajivačnicama kod nas, ali mislim da su dvije i da je of toga jedna baš ono dobra. Anglesss?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:25   #2526
Više preferiram uzgajivačnice. Koji su dobri u HRV?

Pitam jer iskreno, kao štenci može mi se podvaliti bilo što pod samojeda, jer na raznim linkovima su mi svi različiti

Planiram kupiti jednog (mužjak), pa kroz 2 godine kada dobijem klinca da bude uz njega/nju
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:38   #2527
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena samojeda?

Gledam njuškalo i naletio sam na ovo. Isto vidim i ovaj link. Također, gledam i ovaj link.

Vidim da su prosječno 1000-1500. Zanima me - da li je to sa papirima, ili bez papira?

Na što pripaziti kod Samoyeda? Kroz mjesec/dva se useljavam sa curom, a onda bih kupio psa. Mislili smo Akita Inu ili Samoyeda, nekako potonji prevladava

Neće mi biti problem potegnuti iz Pule bilo gdje u Hrvatsku :klap:
Ovo što si linkao nije s papirima pa to nisu čistokrvni samojedi.
Cijena čistokrvnog štenca je oko 1000€. Možeš bacit oko i van Hrvatske, čak ne mora nužno biti skuplje.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:57   #2528
U Hvratskoj znam za Nox Poli, ali mi nisu bili odgovorili na mail.

Gledam da ne potrošim još 5000 na put
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:14   #2529
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
U Hvratskoj znam za Nox Poli, ali mi nisu bili odgovorili na mail.

Gledam da ne potrošim još 5000 na put
U Hr je jedina aktivna i uspješna Nox Poli. Osim njih, imaš u Srbiji dvije uzgajivačnice, koje su cjenovno povoljniji, u Beogradu su locirani i imaju između ostalog, štence iz Nox Polija.
Znam da ih u Srbiji ima još ali nisu uspješni, popularni i štenci im nisu uvijek reprezentativni primjerci pasmina.
Nox Poli najveći dio štenaca proda van, dosta su poznati i cijena im je 1000eur. Oni su u Đurđevcu, možeš ih posjetiti, raspitati se o svemu i vidjeti kako žive. Ti psi, po onom što ja vidim i pratim, zasta uživaju i jako paze na njih.
Prošle godine znam da su imali dva legla, ove još nisu pa bi trebao vidjeti s njima kada imaju u planu. Probaj ih nazvati, i sama sam skužila da na mailove ne odgovaraju previše ažurno. Gdin Kovačev je sudac u FCI grupi V i fakat zna što radi.
Ako ti je to preskupo, mogu ti preporučiti dvije iz Srbije, vjerujem da su nešto jeftiniji, nešto su mlađe uzgajivačnice pa još nemaju toliko uspjeha kao Nox Poli (Adorable Smile Kennel i Samoyed For Love Kennel).
Eto, ako imaš još koje pitanje - pucaj
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:19   #2530
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti jednog (mužjak), pa kroz 2 godine kada dobijem klinca da bude uz njega/nju
Mi imamo curku (Bella) i ona će taman imati tri godine kad dođe prinova. Ne mogu ti opisati koje će to biti savršeno vrijeme, mislim i s dvije bi bilo ok, ali ovo sad (dvije i pol ima) je milina. Jako se smirila, ali ne u smislu da joj se ništa ne da, naprotiv, ali vidiš joj u očima neki mir, shvaćanje, razumijevanje... onda je pustiš na nasipu i ponaša se kao štene. Tako da, po meni, stvarno savršen pas, ali da mu daš priliku da "odraste" prije prinove. Kako si i sam napisao.
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
U Hvratskoj znam za Nox Poli, ali mi nisu bili odgovorili na mail.
Odgovorit će ti, kad sam se ja raspitivala onda su mi nešto kasnije odgovorili, ali prilično konkretno. I još su me kontaktirali nakon legla jesam li možda zainteresirana, ali Bella je već bila s nama.

I samo nešto: samojedi i akite su ti po karakteru suprotni psi. Malo si bolje istraži kaj bi radije htio: vječno zaigranog, bedastog, punog ljubavi, stalno u pokretu psa (samojed) ili skuliranog, radije-ležim-nego-išta-drugo, skeptičnog psa (akita). Obje pasmine su jako svojeglave, samo kod akita imaš crtu pasmine da baš ne podnose druge pse. Eto, dok ti se Nox Poli ne javi - malo si još istražuj i pitaj još kaj te zanima.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:20   #2531
Jedini mi je problem vrijeme i sreća. Ubrzo kupujem stan, i tu sada ovisi što ću kupiti + koliko ću morati uložiti, ili koliko neću morati uložiti. Kada to sve sredim, odmah vidim koliko mi ostane i kako mi ostane.

Psi su stvarno prekrasni, dajte još slika ljudi
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:29   #2532
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Odgovorit će ti, kad sam se ja raspitivala onda su mi nešto kasnije odgovorili, ali prilično konkretno. I još su me kontaktirali nakon legla jesam li možda zainteresirana, ali Bella je već bila s nama.
Travanj je drugi mjesec, od tada nema odgovora

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
I samo nešto: samojedi i akite su ti po karakteru suprotni psi. Malo si bolje istraži kaj bi radije htio: vječno zaigranog, bedastog, punog ljubavi, stalno u pokretu psa (samojed) ili skuliranog, radije-ležim-nego-išta-drugo, skeptičnog psa (akita). Obje pasmine su jako svojeglave, samo kod akita imaš crtu pasmine da baš ne podnose druge pse. Eto, dok ti se Nox Poli ne javi - malo si još istražuj i pitaj još kaj te zanima.
Znam znam, dosta čitam. Osobno, koliko god mi je Akita Inu jako draga pasmina, nekako više mislim da će Samojed biti bolji za moju ženu (kroz koju godinu) i dijete (isto kroz koju godinu). Iovako ionako smo razigrani
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:29   #2533
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
I samo nešto: samojedi i akite su ti po karakteru suprotni psi. Malo si bolje istraži kaj bi radije htio: vječno zaigranog, bedastog, punog ljubavi, stalno u pokretu psa (samojed) ili skuliranog, radije-ležim-nego-išta-drugo, skeptičnog psa (akita). Obje pasmine su jako svojeglave, samo kod akita imaš crtu pasmine da baš ne podnose druge pse. Eto, dok ti se Nox Poli ne javi - malo si još istražuj i pitaj još kaj te zanima.
Ako je riječ o mužjacima, onda su isti u pogledu netrpeljivosti pasa istog spola.
Moj mužjak je baš nezgodan a kastirali smo ga rano, tako da je ta netrpeljivost uvelike smanjena a opet je jako prisutna.
X-Plosiv, ako želiš mužjaka, moraš biti spreman na to da je daleko veći izazov nego kujica. Nema opušteni šetnji, nego uvijek moraš imati uključene radare, prepoznavati mužjake i svog na vrijeme primiti.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Jedini mi je problem vrijeme i sreća. Ubrzo kupujem stan, i tu sada ovisi što ću kupiti + koliko ću morati uložiti, ili koliko neću morati uložiti. Kada to sve sredim, odmah vidim koliko mi ostane i kako mi ostane.

Psi su stvarno prekrasni, dajte još slika ljudi
Uzmi si vremena prije odluke, nemoj da to bude ishitreno. I samojedi i akite su jako zahtjevni psi, s tim da su akite staloženije i nisu previše društvene poput samojeda. Nisu baš sušta suprotnost samojedima ali ja smatram da su one za ljude koji nisu previše aktivni, tj nabavit ću jednu kad budem imala 45-50. Znači, kad mi životni tempo bude smireniji, jer su i one dosta skulirani psi, vole duge šetnje a ne luda istrčavanja poput samojeda.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:34   #2534
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Travanj je drugi mjesec, od tada nema odgovora
To je stvarno predugo.

Budi spreman na jako zahtjevnog psa. Samojed hoće svuda s tobom, sve ga zanima. Muž i ja smo jako bedasti i djetinjasti i to je pas za nas, Bella je luda na nas i tak. Ali jako zahtjevan pas i na to budi spreman. Ja bih uvijek izabrala samojeda, ali stječem dojam da dosta ljudi "ne zna" u što ulazi s ovom pasminom. Pa ih onda proglašavaju zločestima.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:41   #2535
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Psi su stvarno prekrasni, dajte još slika ljudi
Evo, upoznaj Yukija





Još nešto što treba da znaš, jako su pričljivi, lajavi i morate biti spremni na život ispunjen dlakama.
Kad se uselite, prije nabavke samojeda obavezno pobacajte sve tepihe. I da, posjetite koju izložbu, vidite ih uživo, pitajte uzgajivače o njima...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.

Zadnje uređivanje Angelsss : 16.06.2015. at 10:35.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:12   #2536
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ako je riječ o mužjacima, onda su isti u pogledu netrpeljivosti pasa istog spola.
Moj mužjak je baš nezgodan a kastirali smo ga rano, tako da je ta netrpeljivost uvelike smanjena a opet je jako prisutna.
X-Plosiv, ako želiš mužjaka, moraš biti spreman na to da je daleko veći izazov nego kujica. Nema opušteni šetnji, nego uvijek moraš imati uključene radare, prepoznavati mužjake i svog na vrijeme primiti.
Rađe preferiram mužjaka nego kuju. Možda je to strah, jer mi je sestra imala ogromnih problema sa kujicom Jack Russel (morali joj vaditi maternicu, bla bla) .


Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Uzmi si vremena prije odluke, nemoj da to bude ishitreno. I samojedi i akite su jako zahtjevni psi, s tim da su akite staloženije i nisu previše društvene poput samojeda. Nisu baš sušta suprotnost samojedima ali ja smatram da su one za ljude koji nisu previše aktivni, tj nabavit ću jednu kad budem imala 45-50. Znači, kad mi životni tempo bude smireniji, jer su i one dosta skulirani psi, vole duge šetnje a ne luda istrčavanja poput samojeda.
Razumijem ja to sve, zato prvo čekam da se sredi stan i život, da vidimo koliko trošim mjesečno itd., pa sam onda siguran što mogu priuštiti, što ne.

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
To je stvarno predugo.

Budi spreman na jako zahtjevnog psa. Samojed hoće svuda s tobom, sve ga zanima. Muž i ja smo jako bedasti i djetinjasti i to je pas za nas, Bella je luda na nas i tak. Ali jako zahtjevan pas i na to budi spreman. Ja bih uvijek izabrala samojeda, ali stječem dojam da dosta ljudi "ne zna" u što ulazi s ovom pasminom. Pa ih onda proglašavaju zločestima.
Razumijem ja to sve. Mislim da će zbog toga prevladati samojed.

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Još nešto što treba da znaš, jako su pričljivi, lajavi i morate biti spremni na život ispunjen dlakama.
Kad se uselite, prije nabavke samojeda obavezno pobacajte sve tepihe. I da, posjetite koju izložbu, vidite ih uživo, pitajte uzgajivače o njima...

Prekrasan! ...najdraža mi je prva slika kada je prljav. Jedva čekam situaciju da onako legne u blato sav bijel. Nemam ništa protiv toga, neka se samo valja.

Što se tiče dlaka, znam kako je to. Cijeli život sam imao pse tako da mi je sada čudno imati odjeću bez imalo dlaka
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:17   #2537
Super, drago mi je što pišeš da prvo želiš sve srediti pa uzeti psa. Nas dvije smo samo oprezne jer se prečesto naslušamo ekipe koja si uzme slatkog malog fluffy medu, a kad medonja malo poraste onda je zločest, zahtjevan pas. Ja ne žalim ni za sekundom što sam njoj dala, da se mogu vratiti natrag, dala bih joj još više. Divan pas, predivan karakter. I definitivno nije robot pas, smiješna je, zna sve "naredbe", ali ako ne želi poslušati, ne želi. Kažem joj "natrag" i točno vidiš da procjenjuje jel to ima smisla, dobro zna što to znači, al ne bu napravila ak ne vidi da joj je to ok.

Inače jako sluša i privržena je i uvijek si mislim kako se ljudi riješe pasa kad nije više slatko štene - pa odrasli pas je nešto savršeno!

Ja sa ženkom nemam takvih zdravstvenih problema jer je sterilizirana pa piometriju (to si mislio?) niti ne može dobiti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:37   #2538
Mrzim ljude koji uzmu štence (većinom djeci) i onda kada malo naraste, a treba se na put == šut na ulicu. Psa ću uzeti kada opremim stan kako ja hoću da bude, znači kada je meni savršeno u njemu, onda će i on, tako da mu ništa niti ne nedostaje.

Mislim da će biti rat naučiti ga da ne ulazi u spavaću sobu. Nadam se da ću dobiti tvrdoglavog i svojevoljnog, baš to što ti pišeš, da zna misliti svojom glavom, ali da shvaća tko je alpha...barem ja shvaćam tko je alpha u vezi :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:44   #2539
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
barem ja shvaćam tko je alpha u vezi :klap:
Tvoja cura?



Sve je moguće, ako ga ne želiš u nekoj prostoriji, jednostavno ga nikad tamo ne pustiš, niti od malih šapa (a ne ono, ajde sad si mali i slatki pa možeš). No, nemoj se čuditi ako fakin bude namjerno odlazio tamo dok vas nema (ako je moguće). Jako su pametni i mudri, tek kad čuješ kak "odgovaraju" hahaha! Kad prevrši neku mjeru kažem joj NE, ona mi prvo "odgovori" pa ode dalje (posluša, al kak bi se reklo - hoće da se zna da je i ona nekaj tu sad rekla i pridonijela).

Zakon psi.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:46   #2540
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Rađe preferiram mužjaka nego kuju. Možda je to strah, jer mi je sestra imala ogromnih problema sa kujicom Jack Russel (morali joj vaditi maternicu, bla bla) .
Ak je steriliziraš, nema problema te vrste. Samo ti kažem da dobro promisliš jer smo mi isto iz sličnih razloga uzeli mužjaka pa sad muku mučimo sa susretima drugih muškića koji su isto dominantniji. A uz to je pasorasist pa ne voli neke pasmine.
Kujice su generalno privrženije vlasnicima i nisu konfliktne kao mužjaci, u većini slučajeva.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Mrzim ljude koji uzmu štence (većinom djeci) i onda kada malo naraste, a treba se na put == šut na ulicu. Psa ću uzeti kada opremim stan kako ja hoću da bude, znači kada je meni savršeno u njemu, onda će i on, tako da mu ništa niti ne nedostaje.

Mislim da će biti rat naučiti ga da ne ulazi u spavaću sobu. Nadam se da ću dobiti tvrdoglavog i svojevoljnog, baš to što ti pišeš, da zna misliti svojom glavom, ali da shvaća tko je alpha...barem ja shvaćam tko je alpha u vezi :klap:
Ljudi su često idioti, što je razlog zašto smo mi ovdje na temi jako zaštitnički nastrojeni prema ljubimcima.

Inače, uopće nije problem naučiti samojeda ali je problem ako očekuješ da će te poslušati, svaki put. Oni rade što oni žele i to je odlično, ako si spreman da te izluđuje do iznemoglosti dok se ne privikneš.
Ja ne mogu više zamisliti život bez jednog, jer je sve preokrenuo naopako i dan danas me iznenađuje svojom inteligencijom.

A o tome tko je alfa, pogledaj sliku niže. Mom mužu, kad god izgubi živce s Yukicom u šetnji i počne o tome tko je glavni u kući, samo pod nos stavim taj magnet.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.