Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 09:39   #5481
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
O spreju i razmisljam.
Malo je nezgodno sto ih srecemo cesto i zenska je malo... hm,bezobrazna pa me i malo strah da se nebi osvecivala nekako.

I zna da se njen kolje s mojim al danas je uredno laprdala na mobitel za vrijeme "susreta".

sent using cute robot
Gle, ak je tvoj pas na lajni, ona mu se nema kako "osvetiti" jer ako i počne nešto ti njega možeš odvojiti od nje u roku odmah.
Sprej ti nije skup, a jako je efikasan, naročito kad je riječ o vlasnicima debilčekima.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:23   #5482
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Da, opet lajna u prvom postu...to pričam i ja stalno.
Stavi na lajnu a ne da mi drugi moramo misliti kako i sto.
U ovom slucaju bih ja stvarno oštro se postavila prema ženi jer njen pas stalno napada i to nije ok.
kod iduce situacije cu ju upozorit ali to je zadnje. kupujem sprej pa nek se misli

ali nije mi jasan taj mentalni sklop.
zna da joj pas napada ostale. u setnji obicno nastoji izbjegavat druge pse.
pa sa svojim ide i po blatu i po siprazju i sl.
zar joj je sve to lakse nego stavit ga na lajnu?

kad prelaze cestu dize ga na ruke


Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Gle, ak je tvoj pas na lajni, ona mu se nema kako "osvetiti" jer ako i počne nešto ti njega možeš odvojiti od nje u roku odmah.
Sprej ti nije skup, a jako je efikasan, naročito kad je riječ o vlasnicima debilčekima.
ide na popis



hvala cure
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:35   #5483
Scena jučer na povratku iz šetnje:
U ulici ima tip 2 rotvajlera i stalno laju i dosta su nabrijani kad prolaze psi, ali nismo imale problema nikad jer uvijek prolazim na suprotnoj strani ceste .
Jučer ulazimo u tu ulicu i tip ih kreće prošetat,izašli iz dvorišta, obojica na lajni reže i laju na tipa koji direkt preko puta njih sa nekim crnim povećim isto nabrijanim mješancem. I ja vidim da oba tipa baš se trude zadržat pse na različitim stranama ulice da ne bude pokolj. Ja stala s malom na sigurnoj udaljenosti dok se oni ne raziđu i gledam ponašanje vlasnika.
Ovaj s rotvajlerima nekako i uspio posjest ove da sjede relativno mirno iako su režali, a ovaj drugi s tim mješancem krenuo da će otići ispred njih da se makne, i pas se ne da on hoće rotvajlerima, reži, laje, i tip ga uzme za ogrlicu i digne u zrak tako da je stražnjim šapama jedva doticao pod!!!! Ja sam popizdila, prolaze kraj mene, pas čuješ da se guši jadan ali nije ga briga, tip ga je tako 15m vukao u zraku... Ok ni taj pas nije bio normalan, ali kako bit normalan kad su metode vlasnika da ga guši dok ne prođe pse?!
Nisam htjela pametovat nikome jer ne znam kako bi prošla sa 3 nabrijana psa u blizini
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:43   #5484
Quote:
koraVoda kaže: Pogledaj post
Ok ni taj pas nije bio normalan, ali kako bit normalan kad su metode vlasnika da ga guši dok ne prođe pse?!
Vlasnik nije normalan, pas nema veze s tim. Pas se ponaša onako kako mu je vlasnik dozvolio, a očito ga iz debelog neznanja potiče na ono što ne želi.

Za pse bi trebale dozvole i točka.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:12   #5485
Malac ima gljivicnu upalu uha pa smo danss bili kod veterinara. I u cekaonici zena pustila psa bez lajne da hoda kamo hoce (dakle ne stoji i ne sjedi pored nje) i onda se jos popisao u unutra. A zena je samo tamo na pultu obavijestila da se popiskio u cosku. Bez da se ponudila da ocisti ili ista slicnoga. Moj muz nije mogao vjerovati.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:40   #5486
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Malac ima gljivicnu upalu uha pa smo danss bili kod veterinara. I u cekaonici zena pustila psa bez lajne da hoda kamo hoce (dakle ne stoji i ne sjedi pored nje) i onda se jos popisao u unutra. A zena je samo tamo na pultu obavijestila da se popiskio u cosku. Bez da se ponudila da ocisti ili ista slicnoga. Moj muz nije mogao vjerovati.
Dobrodošla u moj svijet
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:43   #5487
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Dobrodošla u moj svijet
Vi kao veterinari ne smijete reći takvim ljudima da počiste za sobom (na lijep način)? Ono, jedno je kad se pas popiški od straha na pregledu, a drugo kad se šeće po čekaonici i popiša il posere. :n zna:

Jednom (samo) sam vidjela kak se pas popišao usred Pet centra, žena je samo otišla dalje. Nevjerojatno.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:45   #5488
naravno da ne

ako ne kažeš "nema veze mi ćemo" s osmijehom na licu optuže te da nsii ljubazan
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:51   #5489
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
naravno da ne

ako ne kažeš "nema veze mi ćemo" s osmijehom na licu optuže te da nsii ljubazan
A tek kad ih steraš da čekaju red
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:59   #5490
hehehe a gle normalno da je da će peso obavit nuždu kod veta...sigurno nije ni prvi ni posljednji...svašta oni vide i dožive i sumnjam da se zgražaju nad tim, al da, žena je trebala bar ponudit da počisti, zatražit od njih maramicu ili krpu pa bi onda ja da ssam vet rekla u redu je budem ja, čisto da se pokaže dobra volja i uljudnost klijentima.
Al iz ženske pakosti bi propustila nekog prije njih hehe čisto jer kao vlasnik psa moraš ga pustit da se popiša prvo vani pa onda ući u neku prostoriju
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:11   #5491
Mi smo nedavno bili vrlo cesto na previjanjima nakon operacije i isto vidjeli razne vlasnike.
Ok, bilo je puštenih pasa koji su bili tik uz vlasnika ali kad mi uleti sa puštenim psom u čekaonicu koji ide od jednog do drugog i jos se čudi kad kazes da ne pusta psa na tvog, onda skuzis da neki valjda misle da je čekaonica kod veta kao izlazak na pseću livadu.

Sve kužim ali nemati kulture na takvom mjestu gdje nisi došao na druzenje nego ljudi imaju bolesnog ljubimca; neki i vrlo tesko bolesnog.
Daj malo kulture...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 09:57   #5492
Quote:
koraVoda kaže: Pogledaj post
hehehe a gle normalno da je da će peso obavit nuždu kod veta...sigurno nije ni prvi ni posljednji...svašta oni vide i dožive i sumnjam da se zgražaju nad tim, al da, žena je trebala bar ponudit da počisti, zatražit od njih maramicu ili krpu pa bi onda ja da ssam vet rekla u redu je budem ja, čisto da se pokaže dobra volja i uljudnost klijentima.
Al iz ženske pakosti bi propustila nekog prije njih hehe čisto jer kao vlasnik psa moraš ga pustit da se popiša prvo vani pa onda ući u neku prostoriju
zakaj je to normalno?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 10:21   #5493
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
zakaj je to normalno?
Valjda zato što ona misli da je to normalno.

Normalno je da se pes ili mačka popišaju na pregledu (od straha, boli), nije normalno da pustiš pesa ili mačku da po čekaonici šeće, zapišava i kenja te pritom očekuješ da je to čist fajn i još se duriš ak te veterinar i/ili drugi ljudi grdo pogledaju.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 12:08   #5494
Normalno ili ne, trebaš počistiti. Vrlo jednostavno.
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 13:36   #5495
Taj pas se nije popišao od boli ili straha već je neodgojen. I on i njegova vlasnica.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:30   #5496
Moj se u par navrata istovario kod veta (istina bog da je u svim osim 1 slučaja bio tamo zbog probavnih smetnji) pa sam imala rolu papira u ruci i prije nego što su vetovi došli i rekli da će oni. DOk su došli sa krpom za pod ja sam već bila gotova.
Istina, pesi se prestraše, pomokre, stisne ih... kaj sad, desi se. Ali onda počisti a ne pravi se glup (posebno ako pas namjerno zapišava).

Nedavno je neka baba u parku bila sa psom koj je dizo nogu gje mu puhlo, zapišao kako ostale vlasnike tako i naše stvari.
Samo što ju nisam sterala u 3 pm jer jednom je slulajno, 5x već kretenizam vlasnika oko odgoja.
Uspjela sam samo odbrusit nek se stera iz parka dok pesa ne nauči ponašanju
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:51   #5497
Jucer gledam iz tramvaja - na Zrinjevcu pas u cvijecu (sad je drugacije, bujnije/ljepse)...lik ga drzi na lajni, priceka i produzi ...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 13:51   #5498
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Jucer gledam iz tramvaja - na Zrinjevcu pas u cvijecu (sad je drugacije, bujnije/ljepse)...lik ga drzi na lajni, priceka i produzi ...
Jooooj, onda dobro da nisi vikendom tamo, da ne vidiš prijepodne balavi nakot koji vrišti i čupa to cvijeće i baca šljunak po tome, a popodne droce i ološ u koji taj nakot izraste, a iza kojih po tom istom cvijeću ostane hrpa razbijenih boca, pišaline, rigotine, kondoma i ostalih divota :klap:
Lehane is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.05.2015., 12:30   #5499
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
molim lijepo, iako znam da ću opet toalno poživčanit jednostavno moram ovo reć..

naime, kod mene na čuvanju je jedna mala ljepotica sa slomljenom šapicom.. prijelom je gadan i ne smije se kretat puno..

e sad, šećem ju navečer oko 10 vani, na povodcu iako mi je do ispod koljena, mali nježan pasić.. odjednom, niotkud, dolazi do mene OGROMNI rotwailer.. al mrcina, bez gazde, bez lajne, ima ogrlicu.. ja se usrala, al totalno.. ono - ne znam kakav je pas, ne znam kak će reagirat na ovu malu moju a da uskačem u usta takvom psu mi nije prezabavna ideja, bojim se za sebe uostalom.. ne znam psa pobogu.. uglavnom, pas ok, ponjuše se i uspijemo otić od njega, odjednom doletava neka krava od cure, dere se na cucka.. ja ju pitam jel to njen pas, kaže da je, ja reko pa daj nemojte to radit ljudima, pobogu, kad mi srce nije stalo kad sam ga vidla.. još ono, ja pristojna, smijem se, vidla da je pas ok, al čovječe, pa nije mi svejedno, kaj da neko djete naleti na tolikog psa, kad sam se ja zasrala di neće neki bebač..

uglavnom, kuja se krene derat na mene 'pa jel neš napravio', reko nije al mrcina koja se šeće, ne znam psa, ne znam kakav je, ja sam se zasrala.. čuješ nju 'kaj me boli k** kaj se ti bojiš, daj me nemoj j*** kad nije niš napravio, kaj sereš bezveze'. ja u šoku, totalno, skupila se ekipa po prozorima, krenula dovikivat ženskoj da nije normalna, kaj se neš mora desit da bi ona cucka stavila na lajnu.. ja pukla, reko ženi, čovječe kaj je tebi, imaš cucka od kojih 50kila, pa nisam ja dužna u parku koji nije predviđen za pse bojat se za vlastiti život jer ti svog psa ne znaš kontrolirat, još ajde ja al kaj je s djecom, pa nisu svi dužni voljet pse jer ga ti imaš, ak ja vodim malu na lajni, ak žena vodi maltezera na lajni stavi i ti svog.. e kad me žena napala nije.. šta mi je sve izgovorila.. među ostalim 'kaj me j***, vidiš da je štene kad bi znala išta o psima, j*** te neobrazovanu bla bla'.. e majke mi, kad nisam uzela pištolj, prislonila joj na glavu i rekla, ono, kaj ćeš sad kučko neodgojena, seljačka kurvetino prokleta, ti imaš psa a ja jebenih 8 metaka pa da vidimo tko će duže izdržat.. sorry na izrazima al žena me ubila u pojam.. boli me živo jel pas štene od 50kg il je odrastao pas, pas je ogroman, ja ga ne znam, stavi ga na lajnu, u dječjem parku je pobogu.. evo, sad opet pizdim, kad ju vidim majke mi ak ju neću opalit.. ja pristojna a kuja defektna, al fakat brijem da je žena psihički bolesnik, mi j*** mater..

i kaj sad napravit s takvom kravom.. čisto sumnjam da će stavljat psa na lajnu.. a ja se fakat bojim kakav će taj pas bit kad full odraste, žena ga mlati i dere se na njega za poludit.. kad je ona tak nervozna brijem da će bit i pas.. a nervozan rotić u susjedstvu bez lajne je fakat već problem..

sorry još jednom na živčanjenju i prostačenju al majke mi, totalno sam luda.. ja fer, sve ok, a krava se ide derat na mene.. ajme, poludim na takve ljude..
o tome bi se dalo pisati, jer nema dana kad ne ludim zbog toga!!!
Bobs99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:47   #5500
Paradoks, ali ovdje su svi bili protiv vlasnice rottice jer je bez lajne, a zamislite kak je bilo meni kad su mi prigovarali a moj pas na lajni dok njihov nije.
Bas obrnuta situacija.
U mom slucaju je to bilo tad uskljucivo zbog pasmine, iako smo mi ti koji smo u pravu i na lajni mi je pas, ipak nekako ispadnes kriv samo zato jer se usudiš prigovoriti vlasniku puštenog psa da neka ne pusta psa bez lajne da ide gdje hoće.
Vidite kako imamo različita iskustva.
Ne bi mi palo napamet pustiti tako psa bilo da je rott, staf ili maltezer, ako nismo na psećoj livadi, ako ne poznamo vlasnika i psa ili iako se ne poznajemo ali se vlasnik i ja ne dogovorimo da pustimo pse da se igraju.
Ali ovako da ispadnes BAD guy a imas psa na lajni...doživjela ranije vise puta i potpuno mi je suludo.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.