Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2015., 18:18   #421
I Luna je prije koji dan na u šetnji krenula hvatati komarca.

U kući nitko ne reagira panično na kukce, niti nju odmiče od njih. Ova se panika na muhu pojavila prije otprilike dva mjeseca.

Od jučer ni jedna muha nije uletjela u stan i Luna je puno druželjubivija, bolje reagira na moje pozive i manje boravi pod stolicom.

Vani joj je ponašanje uobičajeno - malo šetam, malo protestiram jer nije sve po mom, iz petnih žila lajem na Paka i sretno trčim pozdraviti svog novog susjeda Mišu i staru prijateljicu Mimu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:28   #422
Imam na čuvanju isto jednu Lunu (zabranila sam udomiteljima i volonterima da nazivaju kuje tim imenom, jer su nam Lune uvijek ispale s nekim ''kratkim spojem'' )

Evo sad ove kod mene - Luna se panično boji zvuka vjetra koji huji i to samo kad je u stanu (zatvorenom prostoru), a vani je hladna ko špricer. Doma to pokazuje dahtanjem, nervoznim hodanjem po stanu, zavlačenjem pod stol, krevet (tamo gdje sam ja) ili kad se umori onda se zavuče u kupaonicu.

Luna je bila 2,5 godine udomljena pa vraćena, očigledno je da su se ljudi dobro brinuli o njoj, savršeno je odgojena i poslušna. Dva tjedna prije nego što je stigla k meni, bila je kod udomiteljevih prijatelja. Brijem da ju je možda za vrijeme neke oluje držao u nekoj šupi, samu ili je to od neke druge traume iz djetinjstva.

Je li netko imao ovakvo iskustvo?
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:36   #423
Quote:
Flokithedog kaže: Pogledaj post
Imam na čuvanju isto jednu Lunu (zabranila sam udomiteljima i volonterima da nazivaju kuje tim imenom, jer su nam Lune uvijek ispale s nekim ''kratkim spojem'' )

Evo sad ove kod mene - Luna se panično boji zvuka vjetra koji huji i to samo kad je u stanu (zatvorenom prostoru), a vani je hladna ko špricer. Doma to pokazuje dahtanjem, nervoznim hodanjem po stanu, zavlačenjem pod stol, krevet (tamo gdje sam ja) ili kad se umori onda se zavuče u kupaonicu.

Luna je bila 2,5 godine udomljena pa vraćena, očigledno je da su se ljudi dobro brinuli o njoj, savršeno je odgojena i poslušna. Dva tjedna prije nego što je stigla k meni, bila je kod udomiteljevih prijatelja. Brijem da ju je možda za vrijeme neke oluje držao u nekoj šupi, samu ili je to od neke druge traume iz djetinjstva.

Je li netko imao ovakvo iskustvo?

Jap, zvuk vjetra povezuje s olujom (kiša, grmljavina) a toga je prošle godine bilo puno
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:53   #424
Thumbs up

Moja povezuje zvuk kiše sa grmljavinom i olujom pa joj je doma nelagodno i kad normalno pada kiša.
Isto kao kad je sezona pucanja petardi, onda trza na svaki zvuk jer stalno iščekuje pucanj dok mjesec dana nakon nove kad se uvjeri da nema vise čestog pucanja, počinje smirivanje i normala.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:53   #425
Susjed u stanu do je veliki ljubitelj nogometa i redovno prati tekme i navija.


Nakon kaj naši daju gol on vikne nekaj, a onda desetak kretena vani bacaju paterde.


Došli smo do toga da kad on vikne Mona krene u paniku jer zna da slijede petarde


Da ne spominjem da se Mona boji kad auto dojuri uz škripu guma jer je mene pokupio auto prije par godina i jer sam se u početku ja sledila svaki put kad sam to čule


Strašno su perceptivni
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 11:40   #426
Da vam , možda, pomognem sa našim slučajem vezanim uz leteče insekte.

Našu kuju je stršljan upiknuo; i nije nigdje bilo za vidjeti oteklinu al je ona u roku keks , od normalnog ponašanja gdje je trčala prema meni, došla do toga da je usporila u hodu, pa stala pred mene, sjela i onda se izvrnula na leđa i ni makac.


Došao je muž po nas autom; tada je već bila sva u grču od boli; a to izgleda tako da joj usta nisam mogla razjapiti kolko je zube stisnula; i sva je drhturila i bila podosta dezorjentirana. Zvali veta; dobila injekciju protiv bolova i još nekaj ( nemam pojam kaj ); jer nismo znali kaj se desilo. Nakon sat vremena su bolovi popustili jer se opustila; odspavala je par sati i naon toga je vse bilo okej.

Tek sutradan sam povezala da je stršljan jer su oboje dan prije , na tom diojelu nasipa, kopali zemlju i ako nekaj skužili ali su se odmakli na brzinu.....


Ona je baš protrčala po tom dijelu gdje je gnijezdo.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:55   #427
Zvjerka je prošle godine po ljetu upikla pčela u usnu, ne znam dal ju je lovio bio je u dvorištu. Nisam to povezala s ovim strahom od muhica, mislim da on iz nekog razloga reagira na taj zvuk zujanja ...mi smo stavili mrežicu na balkonska vrata i prozore koje držimo otvorenima pa ćemo tako imati mira.
A što se tiče neuroloških problema kod njega ih je bilo svakojake vrste tako da je za nas ovo skrivanje i strah od muhe zanemarivo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 00:25   #428
Ima netko savjet kako psu pomoći da se ne boji kad vani zagrmi? Naime, moja se sve više toga boji s godinama. Sad reagira i kad primijeti da se vani naoblači i počinje jako drhtati i dahtati i više joj ni jedno mjesto zamračeno u kući ne odgovara u tom trenu
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:36   #429
[IMG][/IMG]

.......muhe
matko4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 14:08   #430
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ima netko savjet kako psu pomoći da se ne boji kad vani zagrmi? Naime, moja se sve više toga boji s godinama. Sad reagira i kad primijeti da se vani naoblači i počinje jako drhtati i dahtati i više joj ni jedno mjesto zamračeno u kući ne odgovara u tom trenu
Ne znam dal bi vam to pomoglo ali meni veterinar neki dan nudio anksiolitik koji ne izaziva ovisnost za pesa pa ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 17:43   #431
Bok!

kakava su vaša iskustva s psima i prelaženjem preko mosta?

Isto me zanimaju reakcije pasa na šetanje visećim prolazima/galerijama, poput prvog kata u šoping centrima, poput Arene i Avenue Malla?

Moj pas se totalno zblokira u takvim prostorima. Zanima me zašto je tako?
Inače nema strah od visine, da li je moguće da osjeća da nije posve stabilna površina? Svaka takva 'viseća' gradnja ima dozu vibracija na koju životinje mogu biti osjetljivije.
Gledala sam na netu ali nisam ništa našla na ovu temu.
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 18:06   #432
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
Bok!

kakava su vaša iskustva s psima i prelaženjem preko mosta?

Isto me zanimaju reakcije pasa na šetanje visećim prolazima/galerijama, poput prvog kata u šoping centrima, poput Arene i Avenue Malla?

Moj pas se totalno zblokira u takvim prostorima. Zanima me zašto je tako?
Inače nema strah od visine, da li je moguće da osjeća da nije posve stabilna površina? Svaka takva 'viseća' gradnja ima dozu vibracija na koju životinje mogu biti osjetljivije.
Gledala sam na netu ali nisam ništa našla na ovu temu.
Koja pasmina?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 19:40   #433
moja je prošla par rasklimanih prastarih mostova, bez ograde i pokoje daske. nije bila oduševljena no muž je išao prvi, a ona polako za njim. ja sam je zvala natrag, preopasna situacija po mojoj procjeni, no ljubljeni gazda je bio na drugoj strani.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 20:33   #434
Naš se kao mali bojao šupljih stepenica, ali ga je to prošlo. Nismo imali problema s mostićima, ali nismo niti prelazili preko ne znam kakvih već sus ve mali, drveni ili asvaltirani. . Jednom su muž i malac išli preko nekog željeznog i tu je stao, vratio ae nazad i cmugao. Muž ga nije forsirao i nagovarao već se i on vratio i otišli drugim putem. Poslije više nismo imali prilike isprobati prijeći preko tog ili sličnog mosta.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 09:47   #435
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
Bok!

kakava su vaša iskustva s psima i prelaženjem preko mosta?

Isto me zanimaju reakcije pasa na šetanje visećim prolazima/galerijama, poput prvog kata u šoping centrima, poput Arene i Avenue Malla?

Moj pas se totalno zblokira u takvim prostorima. Zanima me zašto je tako?
Inače nema strah od visine, da li je moguće da osjeća da nije posve stabilna površina? Svaka takva 'viseća' gradnja ima dozu vibracija na koju životinje mogu biti osjetljivije.
Gledala sam na netu ali nisam ništa našla na ovu temu.
Frendov šnaucer po šoping centrima ne želi hodati uz "rupe", staklene ograde... Vuče prema zidu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 12:20   #436
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Naš se kao mali bojao šupljih stepenica.
Nedavno smo bile u jednom dućanu koji ima 'šuplje' stepenice za odlazak na prvi kat. Nije bilo šanse da Luna krene sama gore, iako obožava stepenice i čim ih vidi, trči na njih. Savladala je sve koje su nam se do sada našle na putu. Odnijela sam je gore i spustila dolje. Otišle smo još dva tri puta u taj dućan i ista stvar - neće pa neće.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:16   #437
moj nema problema sa stepenicama, jedino ako odemo u shopping centar (koje btw.obožava, kao da izgubi razum kada u njega uđe ) onda ga nosim kada smo na pokretnim stepenicama jer znam da bi se on sam htio penjati/spuštati gore


moj ima veliku fobiju od kupanja i veterinara. obe dvije fobije su nastupile od malena, za kupanje ne znam koji je poseban razlog. nismo ga često kupali (jednom u pola godine), niti smo mu radili traumatsko iskustvo od toga
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 19:10   #438
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nedavno smo bile u jednom dućanu koji ima 'šuplje' stepenice za odlazak na prvi kat. Nije bilo šanse da Luna krene sama gore, iako obožava stepenice i čim ih vidi, trči na njih. Savladala je sve koje su nam se do sada našle na putu. Odnijela sam je gore i spustila dolje. Otišle smo još dva tri puta u taj dućan i ista stvar - neće pa neće.
Tako je i naš. Onda malo po malo uz nagovaranja i nagradice krenuo. Sjecam se prvi put kada je hodao po njima da nas nije htio niti pogledati niti uzeti poslasticu jer je toliko bio koncentriran na to hodanje. Tek kada se popeo do vrha se razmahao repom i pojeo sve što smo mu nudili. A sada u CC east kada prolazimo pored tih šupljih stepenica vuče prema njima jer je očito zapamtio da je bio jako nagrađivan kada se penjao tuda.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:57   #439
S obzirom da stiže "blagdansko" vrijeme puno pucnjave i petardi, a naš paso se strašno boji , mislila sam kupti Adaptil raspršivač, onaj koji se ušteka u utičnicu. Jel ima ko kakva iskustva, funkcionira to?
intervala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 19:50   #440
Funkcionira ako se pas boji dok je u zatvorenom prostoru odnosno prostoru gdje je rasprsivac. Ako vam treba i za van, imas opcijz adaptil ogrlicu ili npr kalm aid tablete koje su se nama pokazale kao izvrsni rjesenje.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.