Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2009., 06:55   #81
Moje pekic obozava sve sto hoda na 4 noge, bilo to macke, bili psi.
Sa odusevljenjem ce mahati repom kada mu netko pridje.
Meni je malo bed kada velika grdobina 10 puta veca od mog cucka krene prema njemu, ali posto pitam gazdu tog psa dal je ok da se posnjofaju (moja pokojna snaucerica je voljela samo pse, i to muske. Tko bi joj zamjerio. Po tome mi je ostalo u navici da pitam), probamo.
I ako vidim da se ijedan pocne cudno ponasati, polako micemo pse.
A ovo za lajnicu..
Posto je pekic od mame, i ona je od prvog dana preuzela brigu za njega najvise, nazalost nije ga ucila da ide uz nogu i da ne bjezi.
Tako da je malisa zavezan, jer znam da ga pustim da bi odsalabajzao svojim putem.
Na livadu bez prometa bi ga mogla pustiti, jer se odaziva.
Ali blizu prometa nikako, jer on jednostavno ne razumije sto je to auto, i da ce to ici bez obzira sto on hoda po cesti, tj izleti.

Kao sto ti savjetuju ljudi. Probaj ga pustit negdje daleko od prometa, i pomalo ga uci. Treba puno strpljenja i nagradi, da postignes zeljenu stvar, ali vrijedi.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:35   #82
Quote:
Makavelii kaže: Pogledaj post
E sad kaj se tice velikih pasmina... Ja znam da njihovi vlasnici njih vole i obozavaju i ne zele da budu nicim sputani... ali moj je stav bolje sprijeciti nego lijeciti (makar poslje nemas kaj lijeciti) I tak ionak je po zakonu propisano da bi psi trebali nositi brnjicu... I znam cesto cuti a zakaj onda mali psi nebi nosili brnjicu... Zato kaj mali pas ne ugrozava nikome zivot ako poludi i podivlja... niti ce ubiti malog psa niti nekog velikog...
Koliko predrasuda .
Nikad mi nece biti jasno kako netko moze imati psa i u isto vrijeme se panicno bojati pripadnika te iste vrste, samo radi velicine.

Inace, po zakonu samo odredene pasmine i psi moraju nositi brnjicu.
Meni na pamet ne pada stavljati svom odgojenom psu brnjicu koja je jako plasi i koju dozivljava kao kaznu i za kojom nema ni najmanje potrebe radi ljudi koji imaju male nesocijalizirane pse i boje se svih vecih - jer je to njihov problem, ne moramo zbog toga ispastati ni ja ni moj pas.
Zapravo, zbog njihovog problema prvenstveno ne bi trebao ispastati njihov psic.

Jedino sto mi padne na pamet kada vidim vlasnike kao ti koji panicno bjeze ili dizu svog psica na ruke cim vide drugog imalo veceg psa je zaljenje doticnog psica - niti ce ikad biti socijaliziran niti ce ikad moci proci normalnu setnju, sve samo zato sto je zavrsio kod takvih panicara.
Po meni to spada u zlostavljanje psa jer mu se onemogucuje najnormalnija stvar, komuniciranje sa vlastitom vrstom.

Odgojeni psi ne podivljaju i ne polude - zapravo, oni koje najcesce vidam da luduju okolo su mali nesocijalizirani i zivcani psici.
Jer su ih vlasnici takvima napravili.

I ne stavljaj vise linkove na onakve izdvojene slucajeve kako bi opravdao svoje predrasude - ovdje se to odavno smatra trolanjem.

Preporucam ti sto i svi drugi - nauci se kako odgojiti psa sto prije kada vec nisi dosad i ne prenosi svoj iracionalni strah na psa ako mu zelis dobro.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 09.03.2009. at 08:44.
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:39   #83
moj pekic hoda meni uz nogu,naravno na vodilici ali ne povlaci me,tako se naucio od malena....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 19:43   #84
Kolko je normalno da pekinezer dnevno pojede??? Meni se cini nekako da moj premalo jede i da je mršav....

Hranu sa stola bi jeo ko lud ali jednostavno ne smije i gotovo... vec je dva puta zavrsio kod veta na injekcijama zbog hrane sa stola pa se sad drzimo samo psece hrane.... Samo kaj nekad sam ide jesti a nekad ne jede nista cijeli dan nego ga moras nuditi i moljakati ko malo dijete da jede.... i onda pojede navise 5-6 onih komada suhe hrane... Jel to dovoljno za jedan obrok???

btw ima 5kg...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 21:17   #85
pa 5,6 komadica mi se cini malo premalo ipak,iako ps si uzme koliko mu je dosta ali bas ako duze vrijeme odbija hranu i mrsavi onda ti preporucam da svakako posjetis veta.moj pekic isto ne smije nista od nase hrane vec 6,7 god je na sesnibil hrani bio(sad ima 9 god),i vise mu ni to nije pomagalo pa smo sad nekih 6 mj na veterinarskoj hrani od royala i za sad je ok...inace sta ide stariji vise nekako bi jeo dok je bio mladji isto sam ga molila mmolit da jede,sama ga na ruku hranila jel nekad nije po 2 dana ni okusit htio...ima 7 kg sad i cini mi se da je taman ni predebeo ni premrsav....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 22:08   #86
prvo bok svima, naravno i ja mucim muku sa svojim pekijem i hranom, uglavnom ni moj nece same krokete, tako da mu mjesam royal canin sa mesom, dimcekom, jajima i jedino tako dolazi u obzir da nesto pojede, inace moze bez problema gladovati i preko tri dana
lucky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 22:40   #87
Quote:
lucky07 kaže: Pogledaj post
prvo bok svima, naravno i ja mucim muku sa svojim pekijem i hranom, uglavnom ni moj nece same krokete, tako da mu mjesam royal canin sa mesom, dimcekom, jajima i jedino tako dolazi u obzir da nesto pojede, inace moze bez problema gladovati i preko tri dana
Ma i moj isto moze gladovati ako nije po njegovom.... a kaj reci mali tvrdoglavac... ali ako vidim da nije nista jeo cijeli dan onda ga na vecer na silu nahranim...

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
pa 5,6 komadica mi se cini malo premalo ipak,iako ps si uzme koliko mu je dosta ali bas ako duze vrijeme odbija hranu i mrsavi onda ti preporucam da svakako posjetis veta.moj pekic isto ne smije nista od nase hrane vec 6,7 god je na sesnibil hrani bio(sad ima 9 god),i vise mu ni to nije pomagalo pa smo sad nekih 6 mj na veterinarskoj hrani od royala i za sad je ok...inace sta ide stariji vise nekako bi jeo dok je bio mladji isto sam ga molila mmolit da jede,sama ga na ruku hranila jel nekad nije po 2 dana ni okusit htio...ima 7 kg sad i cini mi se da je taman ni predebeo ni premrsav....
Ma sad prije jedno tjedan i pol kad sam zadnji put bio kod veta spomenuo sam mu da mislim da premalo jede i da je mršav pa je rekao da je malo žgoljav ali sve u granicama normale....

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 01.05.2009. at 19:57.
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 07:52   #88
Ajde, da ne otvaram novu temu, pa cu se nadovezat.
Pitanje za ljude koji imaju pekinezere.
Mali mi ima problema sa nogicom.
Jucer mu je dok smo se setali poceo sepati na nju u jednom trenu, i kao da nema osjeta u njoj.
Ici cu vetu, no trenutno me zanima dali je itko imao sa svojim pekicem tih problema? Kakva je terapija bila? Jeli sve bilo u redu?
Jer znam oni inace imaju vecu mogucnost za probleme sa kicmom, tj. cula sam jos prije.
Thnks na odgovorima.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 13:40   #89
ja imam pekica za sad hvala bogu nisam imala problema sta se tice mogica ni kicme,ali frendica mi ima pekicu sa kicmom muku muci,lijekove joj daje ,zna ju ulovit tako da ju ne smije taknut,dignut,nista,i par dana traje i onda ok,i tako svako malo,a sta se tice noge stvarno ne znam,....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 14:35   #90
Moj je star 5 godina.
Brijem da mu se zivac poceo klijestit.
Ne boli ga koliko vidim ali smeta, naravno..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:02   #91
moj ce u 9. mj imati 7 godina i vec smo dva puta imali problema s kraljeznicom
na zalost, tesko ga je oduciti od skakanja po krevetima

oba dva puta je dobio terapiju po cca tjedan dana injekcija, B vitamina
+ strogo mirovanje... nije smio niti u setnju, samo dok obavi osnovno i natrag i morali smo stalno paziti da negdje ne bi skocio
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 18:24   #92
da to je nazalost kod njih vrlo cesto,kao i problemi sa disanjem,3.kapak i srce,sta je moj obolio,ima jak sum i uzima tablete,ove vrucine nas izluduju a sta ce jos bit a ljeto ni pocelo,...strah me ni pomislit,jako se zapuse,strah me da se samo ne zvrne jedan dan.ima 9 god
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 18:27   #93
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
da to je nazalost kod njih vrlo cesto,kao i problemi sa disanjem,3.kapak i srce,sta je moj obolio,ima jak sum i uzima tablete,ove vrucine nas izluduju a sta ce jos bit a ljeto ni pocelo,...strah me ni pomislit,jako se zapuse,strah me da se samo ne zvrne jedan dan.ima 9 god
po pitanju vrucina... kako to rjesavate?
moj je dugodlak i grozno pati
s jedne strane slusam kako bi ga trebala sisati, s druge kako ga se ne smije sisati jer ga dlaka sititi od vrucine

do sada ga nisam sisala, pazim na njega, ide samo po hladu, biram vrijeme kad cu ga voditi van.... no svejedno vidim da se kuha
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 23:27   #94
isto je i kod mene,pazim ga da ne idemo bas po jakom suncu,uvijek u hlad,najgore mi je ono popodne oko 2,3 kad idemo,onda samo na kratko i to gdje je hlad,stalno ga vodom malo mocim da mu bude lakse jel kad dodjemo iz vana to je uzas,dise,jezik ispalzen mislim koda ce se srusit,a strah me radi tog srca,a u kuci je ok da nemamo klimu ne zanm kako bi bilo,tako da kad je sam pustim mu klimu da radi,jel mi je stan sve na juznu stranu,prema moru pa je sunce non stop upereno.ma mislim da se ga ne treba sisat,iako neki daju.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 12:04   #95
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto je i kod mene,pazim ga da ne idemo bas po jakom suncu,uvijek u hlad,najgore mi je ono popodne oko 2,3 kad idemo,onda samo na kratko i to gdje je hlad,stalno ga vodom malo mocim da mu bude lakse jel kad dodjemo iz vana to je uzas,dise,jezik ispalzen mislim koda ce se srusit,a strah me radi tog srca,a u kuci je ok da nemamo klimu ne zanm kako bi bilo,tako da kad je sam pustim mu klimu da radi,jel mi je stan sve na juznu stranu,prema moru pa je sunce non stop upereno.ma mislim da se ga ne treba sisat,iako neki daju.

joj ja imam mopsa, ista stvar, jadna bića
šta se tiće dlake, to im je izolator tako da nemoj šišat, tebi se čini da mu je vruće ispod tolike dlake, ali ona mu je izlotar
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 12:22   #96
znaci ipak ne... hvala

tako mi ga je zao
nije niti cudo da se izbezumi od radosti kad vidi snijeg... nikakav kaputic ne dolazi u obzir, naprosto ga ne zeli
a u snijegu bi mogao biti cijelli dan da mu dozvolim
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 12:26   #97
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
znaci ipak ne... hvala
a da pitaš nekog iskusnog groomera?
ja imam oštrodlaku fox-u i po ljeti se baš primjeti promjena volje kad ju se otrima, vidljivo živne baš kao da je poplon sa sebe zbacila
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 13:05   #98
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
a da pitaš nekog iskusnog groomera?
ja imam oštrodlaku fox-u i po ljeti se baš primjeti promjena volje kad ju se otrima, vidljivo živne baš kao da je poplon sa sebe zbacila
jesam... odgovor je isto bio ne, dlaka stiti

ali masa ljudi me zaustavlja po cesti sa shemom 'joj kako ima dugu glaku, vruce mu je, sto ga ne osisate'
samo sto me ne optuze da maltretiram psa
ubili su me u pojam
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 14:24   #99
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
jesam... odgovor je isto bio ne, dlaka stiti

ali masa ljudi me zaustavlja po cesti sa shemom 'joj kako ima dugu glaku, vruce mu je, sto ga ne osisate'
samo sto me ne optuze da maltretiram psa
ubili su me u pojam

da tako i meni znaju reci kad vide kako dise,ali ljudi ne kuze da se neka vrsta psa ne sisa i da ovi psi i mopsi,bokseri,buldozi,i svi koji imaju tupe njuskice teze disu,isto mi kazu joj kako dise sta ga ne osisas bit ce mu lakse.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 18:32   #100
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
da tako i meni znaju reci kad vide kako dise,ali ljudi ne kuze da se neka vrsta psa ne sisa i da ovi psi i mopsi,bokseri,buldozi,i svi koji imaju tupe njuskice teze disu,isto mi kazu joj kako dise sta ga ne osisas bit ce mu lakse.
onda ih ignoriram od sada
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.