Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2009., 07:05   #21
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga moja.. ja već 15 godina radim posao gdje razvodim ljude i bavim se utjerivanjem alimentacija uglavnom od nesavjesnih očeva i naslušala sam se u 15 godina priča i priča koje ti inisi niti ćeš ikada..
Priča od kojih ti se diže kosa na glavi i priča nad kojom staneš i plačeš.. i znam što pišem.
Prvi put da sma se donekle našla u situaciji gdje sam bila sama... ali doslovno sama.. pa sam se sjetila svega što sam u 15 godina čula.. i znaš što??

Takvim majkama ja dižem spomenik.. ja im se iskreno divim kako one sve to mogu... a moraju jer nema tko osim njih
Dobro si to napisala, žalosno je da mnogi ljudi, uglavnom su to žene, prema samohranima ne pokazuju empatiju. Jednostavno kao da misle da se to njima nikada ne može dogoditi.
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:06   #22
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
dajem ti pravo. ok, larazg ima malu bebu, a nakon par mjeseci ce se jos vise ufurati.

moram priznati da sam nedavno iskolacila oci kad mi je rodjakova zena rekla da nece ici sa svoje troje vlastite djece sama na more, da ne bi dosla s njima na kraj.
ja to u potpunosti razumijem, posebno ako su djeca mala...mi smo išli sa jednim djetetom (23 mjeseca) i nije ti lako, nemaš minutu mira, a sa troje djece - nebi bilo izvedivo, posebno ako su djeca jako aktivna
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:13   #23
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ja to u potpunosti razumijem, posebno ako su djeca mala...mi smo išli sa jednim djetetom (23 mjeseca) i nije ti lako, nemaš minutu mira, a sa troje djece - nebi bilo izvedivo, posebno ako su djeca jako aktivna
cura je 6god, a decki 4god, s tim da je cura jaaako mirna, a decki ne bas
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:48   #24
smijeh.. ja se zaista suosjećam sa tobom, baš se uvijek sijećam jedne udovice (kao i ti nažalost) koja mi je rekla da joj je nagora stvar u samohranom roditeljstvu kada dođu prepreke i bitne životne odluke koje se inače dijele između muža i žene a ona nema sa kim podijeliti.. nema se sa kim (intimno) konzulltirati. a familija.. površno sasluša, onako dobaci koju ali daleko je to od roditeljske potpore..
Znam da joj to oduvijek bilo teško...
djeca imaju mirovinu od pokojnog supruga ona ima plaću ali neke stvari se ne daju ni novcem nadomaći...

Evo jedno dijete (muško dijete) je ušlo u pubertet... postalo nedokazano, agresivno počelo se postavljati na nju... znam da je suze ronila kako tom dečku fali otac...
baš mi je rekla da fali otac da se pohrva sa njim u igri, da zaigra nogomet sa njim na livadi.... one muške stvari koje mama ne može raditi...

Tada sam osjetila da u samohranom roditeljstvu fali drugi roditelj.

Na kraju one koje su razvedene a imaju korektne odnose sa bivšim, nekako su najbolje prošle u samohranom roditeljstvu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 10:17   #25
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ja se ne bih složila. možda je tebi teško, nekima nije, nismo svi isti. moj muž također putuje često, nekad ga nema po 5 dana, nekad 2, 3, onda ima 2-3 dana slobodno. nemam nikog da mi pričuva malu, živimo u drugoj državi (ovo valjda pišem po 100-ti put ovdje na forumu ) , a dadilju ne trebam na plac, u dućan, shopping idem s njom ako ne stignemo obavit kad je tata tu. kad dođemo u zg, čuva ju je moji starci kad ja i mm odemo van. ali tu sam solo. i ne bih se nikako nazvala sirotom i ne mislim da mi je teško.i to nikako ne mogu usporediti sa samohranim roditeljstvom.
ja sam u slicnoj situaciji kao i ti..jer moj partner isto zbog posla neprastano putuje a ovdje nemamo obitelji - i vrlo malo prijatelja..
moram priznati da se vrlo cesto osjecam ko samohrana majka- a za razliku od tebe mi isto tako zna biti jako tesko- mogu si misliti kako je pravim samohranim majkama u hrvatskoj (znam par slucajeva)..
ja bi svakoj odmah dala medalju zasluga za narod..drzava ih zanemaruje (iako stvaraju temelje drustva i buduce gradjane i konzumente i tax-payere)..nisu konkurentne na trzistu rada pa su i automatski finacijski ovisne o nekome (ako nisu bogate ili prije zaradile sto ih je jako malo)..na tom se primjeru vidi kako je drustvo i drzava zapravo lose organizirano i licemjerno...
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:43   #26
Teško je, možda najteže naći pravu mjeru u svemu kad si samohrana majka.
Pružiti djetetu ljubavi, pažnje i sebe toliko da uvijek zna da si tu, da može računati na tebe i da ćeš riješiti svaki rješivi problem..ali opet ne previše, jer i djete mora znati da si samo čovjek, da griješiš i nisi svemoguć. Ne želim da me moje dijete doživljava kao svemoguću mamu, dominantnu i onu koja sve može jer nisam takva i ne bih htjela da kroz život nosi takvu idealiziranu sliku mene. Znam da nekad griješim jer ne mogu biti i otac i majka, a nađem se u situaciji kad moram. I kad ne mogu, nemam koga drugog okriviti nego sebe. Ponekad se bojim da će mi zamjeriti u budućnosti što sam nas rastavom braka dovela u lošiji materijalni položaj, manji stan, manja primanja, što nema tate koji bi radio one tipične stvari koje tate rade...onda ga bjesomučno vučem na utakmice, treninge, kuglanje, bilijar ili pecanje..učim ga gdje je gas a gdje kvačilo..i ne znam, izgleda mi sve ok, izgleda mi sretno, zadovoljno dijete sa svim mušicama i fazama kao i njegovi vršnjaci..a opet me kopka taj crv, da li pretjerujem, da li mogu malo popustiti, da li mogu biti više mama a manje tata.. nema tu recepta, ideš kako cesta vodi, sam donosiš odluke, sam izabireš između ponuđenih mogućnosti, sam snosiš posljedice.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:49   #27
Na kraju one koje su razvedene a imaju korektne odnose sa bivšim, nekako su najbolje prošle u samohranom roditeljstvu


I to je varka. Ja imam vrlo korektan odnos s bivšim, rastavljeni smo 4 godine a ljudi još uvijek znaju pitati hoćemo li se pomiriti jer nas često viđaju zajedno na kavama, pizzi, sladoledu, kupalištu. I izgleda da je lako tako, eto, nismo u braku a tako dobro funkcioniramo. Međutim ima tu jedna caka - bivši je tu kad poželi, kad ima vremena, volje i želje. Odigra svoje i slobodan je. Ako ima za nove patike kupit će ih, ali ako nema neće razbijati glavu s tim. Nema i gotovo. Mama će se snaći. Ako nema za knjige, a šta sad, nije on kriv, kriza je...mama će se snaći. Nema brige, nema odgovornosti - loš mjesec pa nema za alimentaciju. Bit će idući mjesec, preživjet ćemo. I tako u nedogled.
Htjela sam reći, samohrani roditelj je taj koji mora, kojeg se ne pita ima li ili nema, može ili ne može - jednostavno mora.
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:35   #28
slažem se da je teško naći mjeru.. moja sestra kaže da joj se diže kosa na glavi pri pomisli da sam joj ja mama jer ona smatra da sam stroga. Ali, ja i moja kćer živimo same već 5 godina i bitno mi je da znamo koja su pravila i šta se smije što ne. jer ipak ona dosta vremena porovodi sama, ja radim..
alimentaciju ne primam i jedini prihod od kojeg živimo je moja plaća. otac se pojavljuje povremeno.
Najgori dio je bio dio rastave, sada je bolje. Možda čak i bolje nego kod onih žena kojima muža nema po 8-10 dana. I to čisto iz razloga što znam na čemu sam, što ja znam da moram sve sama i onda to tako isplaniram i odradim. a ovako si, ipak, u nekoj "nadi" pomoći pa sad ovisi o samom muškarcu jer dođe doma odmarati ili sudjelovati u vašim životima.
i ima naravno večeri i noći kada sam prestravljena od straha zbog financijske nesigurnosti, gradiva u školi, porblema na poslu ili čisto jer npr veš mašina krepava, ali samo dok kćer spava, ujutro sam opet ona snažna mama, tješim, dijelim zagrljaje, određujem pravila..
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 11:44   #29
Quote:
balalayka kaže: Pogledaj post
Na kraju one koje su razvedene a imaju korektne odnose sa bivšim, nekako su najbolje prošle u samohranom roditeljstvu


I to je varka. Ja imam vrlo korektan odnos s bivšim, rastavljeni smo 4 godine a ljudi još uvijek znaju pitati hoćemo li se pomiriti jer nas često viđaju zajedno na kavama, pizzi, sladoledu, kupalištu. I izgleda da je lako tako, eto, nismo u braku a tako dobro funkcioniramo. Međutim ima tu jedna caka - bivši je tu kad poželi, kad ima vremena, volje i želje. Odigra svoje i slobodan je. Ako ima za nove patike kupit će ih, ali ako nema neće razbijati glavu s tim. Nema i gotovo. Mama će se snaći. Ako nema za knjige, a šta sad, nije on kriv, kriza je...mama će se snaći. Nema brige, nema odgovornosti - loš mjesec pa nema za alimentaciju. Bit će idući mjesec, preživjet ćemo. I tako u nedogled.
Htjela sam reći, samohrani roditelj je taj koji mora, kojeg se ne pita ima li ili nema, može ili ne može - jednostavno mora.
Čudim se?? kakav je to onda korektan odnos? Nemojte me krivo shvatiti, drago mi je zbog toga, ali opet kaj je to korektan odnos? nek djete vodi na sladolede, kupališta, a vi se posvetite sebi ili nekom kome je stalo..
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 00:39   #30
Malo sam bio odsutan a vi jadikujete , oplakujete jedne druge a neke prosipaju pamet od velikog iskustva. Ni jedna se nije javila da je pomogla samohranoj majci i dijetetu. Tipično hrvatsko "mi smo jadni i najpametniji"
Pa majke recite mi išta pametno što ste pročitale u ovoj temi.
Ja sam otac pa tema nisu samohrani očevi, očekujem od vas da odgovorite
Kako olakšati život samohranim majkama
Kako pomoći dijeci bez jednog roditelja
A ima milijun i drugih pitanja
Pozdrav svim majkama (pravim)
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 08:21   #31
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Malo sam bio odsutan a vi jadikujete , oplakujete jedne druge a neke prosipaju pamet od velikog iskustva. Ni jedna se nije javila da je pomogla samohranoj majci i dijetetu. Tipično hrvatsko "mi smo jadni i najpametniji"
Pa majke recite mi išta pametno što ste pročitale u ovoj temi.
Ja sam otac pa tema nisu samohrani očevi, očekujem od vas da odgovorite
Kako olakšati život samohranim majkama
Kako pomoći dijeci bez jednog roditelja
A ima milijun i drugih pitanja
Pozdrav svim majkama (pravim)
Mi smo jadni i najpametniji; tipično hrvatsko; i to ste i sami pokazali..
oličje ste toga. I tema je druga.
Pomoć samohranim roditeljima je evo i ova, da mogu razmjenjivati svoja iskustva i probleme kakvi god oni bili nekome.

baš me zanima kakve su to prave majke po vašem mišljenju?
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 09:13   #32
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ni jedna se nije javila da je pomogla samohranoj majci i dijetetu.
Na konkretno pitanje tko god da ga postavi dobiti će konkretan odgovor. Ovdje nije bilo niti jednog konkretnog pitanja - zato su odgovori općeniti.

Inače, tebi za informaciju na Forumu Život u dvoje, PDF- u Rastave imaš više praktičnih savjeta i konkretnih situacija na tu tematiku jer je to takav PDF.

Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Pa majke recite mi išta pametno što ste pročitale u ovoj temi.
da je teško biti samohran roditelj...


xedos.. mi smo se već raspravljani na PDF-u Rastave i znam tvoju situaciju.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 10:40   #33
Bubi
Tebe očito muči puno toga, pa režiš i tamo gdje ne treba.
Sa svojim pisanjem vas želim potaknuti da jedne drugima i pomažete da bi vam bilo lakše jer kakvo je društvo znate i same.Nije pomoć pisanje bajki i priča, to nam serviraju ovi sa vlasti svaki dan, već treba konkretna pomoć ili barem samo podrška.
A što se tiče mojih "pravih majki" to su prvenstveno one koje vode brigu o dijeci i bore se za njih, na žalost ima i onih drugih.
Znam da vam nije po volji moj način pisanja, znam da vam je teško, ali treba se trgnuti i naći riješenja za sve probleme, zato i pišem malo provokativno da probudim revolt i borbu u vama
I dalje pozdrav svim majkama (pravim)
Ja imam drugačije probleme , uglavnom ih riješavam. Nije nam lako ali smo sretni i ja i dijete
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:14   #34
Da, muči me puno toga. o tome je i tu riječ.
Grizem i ujedam, tako sam naučila jer nije lako a lakše je nego kukati.
Podršku nalazim ovdje čitajući razne postove kakvi god oni bili jer ponekad lakše "razmotrim" i svoju situaciju.
Svaka čast, uspio si probuditi revolt u meni i sad se smješkam sama sa sobom!
u pravu si..
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:01   #35
Upravo se radi o tome da ako ne pomognemo sami sebi naće nam ni nitko drugi
Da li postoji udruga samohranih roditelja
Da li postoji udruga za pomoć dijeci sa jednim roditeljem
Zašto u našoj birokraciji (CZSS) brigu vode žene koje nisu samohrane i ne razumiju vaše probleme
Evo za početak nekoliko pitanja
Pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:02   #36
pozdrav

Da li je moguće da samohrana majka sa četvero male djece(u dobi do deset godina) nema pravo na nikakvu pomoć kod kupnje udžbenika?u školi sam od ukupno 43 knjige dobila deset.A još nam kažu u školi da kupimo dupli pribor!?
ABenk20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:02   #37
pozdrav

imam tri đaka.
ABenk20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 20:42   #38
Ja forumashim dok mm drzi bebu u narucju. Citav dan sam s njom, uzivam, ali nema se vremena za nishta drugo dok je ona budna. I onda dodje on i mazi se s njom dok ja malo surfam. Ne traje to dugo, ali mi jaaako pomogne.
Moja dobra prijateljica se razishla s muzem kad je njihov sincic bio istog uzrasta...Kad se sjetim nekih stvari....
Ma, orden vam treba dat, sve i jednoj koja brigu o djetetu stavi na prvo mjesto.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 09:17   #39
Quote:
ABenk20 kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da samohrana majka sa četvero male djece(u dobi do deset godina) nema pravo na nikakvu pomoć kod kupnje udžbenika?u školi sam od ukupno 43 knjige dobila deset.A još nam kažu u školi da kupimo dupli pribor!?
mislim da trebas imati pomoc jedino ako ti mjesecni prihodi prelaze 1200 kn.po o sobi,ako ne onda imas pravo na besplatne knjige(muz od sestre novinar mi je bas neki dan to rekao)
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:00   #40
Red face

postoji i situacija u mojoj blizini, i to dvije cure od 22 godine koje život nije mazio. imaju s 22godine dvoje male djece, i obe su nedavno zbog zlostavljanja muževa odlučile se vratiti roditeljima. pričajte što hoćete ali to se zove hrabrost jer kad djete dobije dijete i dvoje a nađe se u takvoj situaciji bez prihoda i "ožiljcima prošlosti" treba dignut kapu. cure su skroz u redu i kažu da je podrška obitelji bila značajna i misao da se imaju gdje vratiti.
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.