Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 19:44   #221
ja mogu vući na svoju stranu, vi na drugu
činjenica je da se situacija mijenja
ne zato što ja to kažem nego zato što I babe u mom selu znaju kako su prošle nakon što su se besplatno cijepile od gripe, pa neće vise niti da im platiš
ili moj prijatelj kojemu se objesila jedna strana lica
pri tome ne kažem da sva cjepiva treba izbjegavati nego da ih treba uzimati sa mjerom I neka I nisu baš neophodna
sada su sa tim cijepljenjima pretjerali, te docijepljivanja, te cijepi se iako je drugi tip gripe, te plaše sa ovom gripom, sa onom gripom
da... I hebene ospice
recimo da ste se potrudili da pogledate o čemu ovaj doctor priča, znali bi koja je ispitivanja radio I kada su cjepiva uistinu efikasna
A da ste imalo skeptični provjerili bi njegove reference I znali bi da li je teoretičar zavjere. Zato sam ga I linkao. Najlakše je biti conformist I prihvatiti sve što nam vam korporativni sector nudi.
Ako ste veterinar I imate imalo empatije želim vjerovati da Vam je ipak zdravlje životinja na prvom mjestu, a ne tablica u knjižici cijepljenja koja je pravljena po mjerilima dobrobiti-za branšu.
recimo njegov lab je ispitivao štenećak I ako se štene cijepi u pravo vrijeme ono stječe doživotni imunitet. Ne treba ga zlostavljati svake godine
za bjesnoću se neću ponavljati
Gromovnik11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 20:00   #222
I da se vratim na temu.
Cilj ove teme je smanjiti frekvenciju cijepljenja protiv bjesnoće.
Pretjeranim cijepljenjem možemo samo škoditi životinji, nikako pomoći. Ako je cjepivo atestirano za period tri godine nimalo se ne pridonosi smanjenju bjesnoće ako cijepimo psa svake godine.
Dobrobit mog psa mi je na prvom mjestu I ako treba imati ću ga ilegalno ne zato što ne želim dati novce nego jer ga želim zdravog
Gromovnik11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 20:07   #223
Držati čemo se teme
Za neke stvari su tu i podforumi alternativa i prirodne znanosti, a ima tema i na politici
Toliko o offtopicu kojeg ću od sad na dalje sankcionirati bez iznimke


Quote:
Gromovnik11 kaže: Pogledaj post
I da se vratim na temu.
Cilj ove teme je smanjiti frekvenciju cijepljenja protiv bjesnoće.
Pretjeranim cijepljenjem možemo samo škoditi životinji, nikako pomoći. Ako je cjepivo atestirano za period tri godine nimalo se ne pridonosi smanjenju bjesnoće ako cijepimo psa svake godine.
Dobrobit mog psa mi je na prvom mjestu I ako treba imati ću ga ilegalno ne zato što ne želim dati novce nego jer ga želim zdravog
Reci mi onda, jer cjepiva su samo dio priče, nešto o epizootiologiji bjesnoće
A tu ne mislim samo na RH
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:10   #224
Nismo si tak dobri da pređemo na ti.
moramo se držati teme
Gromovnik11 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.05.2015., 15:07   #225
ja isto nisam za cijepljenje svake godine,moji psi žive u boksu odvojeno,u dvoristu koje je ograđeno,kada ih pustim iz boksa samnom su u dvoristu i igramo se,kada ih secem na lajni su ine pustam ih,onda nevidi zasto bi ja svoje pse svake godine cijepio ako nisu u kontaktu sa drugim zivotinjama,a bjesnoca se prenosi ugrizom sa zivotinje na zivotinju,meni normalno dođe vetrinar ja mu kazem da cu sam cijepit psa on mi da cjepivo stavi naljepicu u knjizicu i ode,dvije-tri godine cijepivo ne iskoristim i onda cetvrtu godinu ih cjepim,psi su veseli sretni,puno jedu,i do sada nikada kod veterinara nisu bili osim kada su bili štenci i išli na prvo cijepljenje,nisam za cjepiva svake godine,znam da mi psi ne lutaju i da su u boksu dok ih ja ne pustim pa ne vidim zasto bi trebali biti svake godine cijepljeni.
usbcard is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.05.2015., 17:37   #226

Je je, to je sve masonska zavjera, virus rabiesa ne postoji, djecu donose rode, a kad umremo svi se pretvorimo u jednoroge koji kakaju duge.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 18:51   #227
Od nadriveterinarstva, kršenja propisa iz naredbe, do falsificiranja. Super
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 09:53   #228
Uopće ne podržavam nepotrebno cijepljenje svake godine.
Maltezerica kod mene u kvartu inače totalno zdrava prije 3 godine skoro otišla poslije cijepljenja, tresla se rušila, jedva su je spasili, ove godine se sve ponovilo istim intenzitetom ...nadam se sa će vlasnici ipak odlučiti ne riskirati više s tim.
Moj je pesonja na tabletama za štitnjaču za cijeli život i nače osjetljiv, krhkog zdravlja sigurna sam da mu cjepivo ne može koristiti bar ne svake godine.

dal je ovakav pristup alternativa ili ne ....rekla bih zdrave pameti nikad dosta a svatko o tome neka misli što želi ...

The symptoms of rabis miasm suggest that it’s much more commmon than you might suspect.

Rabies Miasm Symptoms

Hypersensitivity of all senses
Rage, agitation, violence, ferocity, sudden attacks, unprovoked attacks
Irrational fears, timidity, suspicions
Inappropriate responses to water – either extreme fear or great desire
Obsessive/compulsive behaviors – tail chasing, fly biting, chasing balls
Excessive focal licking
Excessive sexual drives
Sensitivity to close places or tight clothing/collars
Sensitivity and over-reaction to noise
Frequent or spasmodic sneezing
Spasms in the jaws
Choking, gagging, or coughing when swallowing liquids
Reverse sneezing, Laryngeal spasms
Involuntary urination
Constant or unwarranted erections, even in neutered males
Excessive licking of genitalia
Sensation of flea bites, violent itching with no obvious causation
Convulsions especially from the sight of running water or of shiny objects
Aimless wandering and vocalization
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 14:28   #229
Cijepljenje pasa protiv bjesnoće

Dobro da nije i disanje navedeno pod tim simptomima.

Inace, drugi put linkaj cijeli clanak: http://www.dogsnaturallymagazine.com/rabies-miasm-in-dogs/

A onda mozes i komentar iste 'dijagnoze' staviti, recimo ovaj, koji se bavi konkretnim objavljenim clankom iz kojeg si kopirala dio, kao i slicnim clancima gdje iznose neargumentirane i nedokazane teze da "cijepljenje protiv bjesnoce uzrokuje agresiju" i slicno:
http://skeptvet.com/Blog/2014/11/rabies-vaccines-aggression-in-dogs-pure-pseudoscientific-fear-mongering/

"he symptoms listed as supposed signs of Rabies Miasm are a hodgepodge of things that, like any good horoscope, one can see as applicable to absolutely every patient with any disease to one extent or another."

Zadnje uređivanje ryell : 19.05.2015. at 14:50.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:00   #230
Lječi se kokosovim uljem
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:27   #231
Jedino sto mogu potvrditi da mi je vise veterinara reklo kako su imali slučajeva teskih reakcija na cjepivo.
Necu o detaljima jer je to rečeno osobno ali nije da se ne desava, ima tu svega.
I nisu psi bili bolesni, slabi ili bolezljivi.
Nista nije crno bijelo.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 10:09   #232
Nitko ne kaze da nema reakcija na cjepivo, dapace, mom jako dobrom frendu pas nije prezivio.
ALI
'rabies miasm' je nesto sasvim drugo
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 10:37   #233
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Lječi se kokosovim uljem

.... i homeopatijom. Volim kad si ciničan i ili ironičan .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 19:36   #234
Ako pas ima reakciju na cjepivo to se upiše na zadnju stranicu knjižice i onda se kod sljedećeg cijepljenja uzima drugi proizvođač i problem se najčešće izbjegne. Samo vlasnik ne napomene, vet ne pogleda, sa psom dođe druga osoba koja ne zna za to i onda se opet dogodi problem.

Psi se cijepe najviše zbog zaštite ljudi s obzirom da lijeka ni za nas ni za njih nema. A dok god smo balkanski mentalitet i okruženi državama kojima smo okruženi , cijepit će se svake godine.
__________________
I have seen things so beautiful they have brought tears to my eyes. Yet none of them can match the gracefulness and beauty of a horse running free.
Nikich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 19:46   #235
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
.... i homeopatijom. Volim kad si ciničan i ili ironičan .
Kad vec spominjes, ako se n varam, lik koji je to sklepao i je hopeopat
A vjeruj da prodaje svoje i usluge i pripravke
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:02   #236
Homeopat ili ne svi branimo svoja uvjerenja i imamo neke svoje argumente za to nešto u ovom slučaju cijepljenje. Tako ja, ti, on...interesa uvijek može biti no ako smo pozitivni i zdravi u duši vjerovat ćemo da su u pitanju prvenstveno uvjerenja a ne zarada. Zar ne?
Čovjek uvijek gleda svijet iz svoje točke gledišta koliko je mrak kod nas doma toliko ćemo mrak vidjeti i kod drugoga.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:35   #237
Wink

Da nitko nije nikad propitivao smislenost nekih odluka nikada se one tijekom povijesti ne bi mijenjale.
Ili barem većina ne bi.
Isto je ovo pitanje oko cijepljenja svake godine.
Kad tad vjerujem ce uvesti i na ovim prostorima svake tri godine koliko vrijede neka cjepiva, pa ce ova prica postati dio proslosti.
Samo, stvari se mijenjaju polako a i ne jednako u različitim drzavama, pa bih rekla da to ima veze i s mentalitetom, načinom razmišljanja onih koji odlučuju.

Kod nas se stvari ipak sporije kreću nego negdje drugdje po pitanju puno toga-od gospodarskog rasta, općeg napretka, prava za ljude, pa tako i po pitanjima prava zivotinja uključujući i ovo pitanje.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:09   #238
U međuvremenu u Francuskoj...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 18:12   #239
Quote:
usbcard kaže: Pogledaj post
ja isto nisam za cijepljenje svake godine,moji psi žive u boksu odvojeno,u dvoristu koje je ograđeno,kada ih pustim iz boksa samnom su u dvoristu i igramo se,kada ih secem na lajni su ine pustam ih,onda nevidi zasto bi ja svoje pse svake godine cijepio ako nisu u kontaktu sa drugim zivotinjama,a bjesnoca se prenosi ugrizom sa zivotinje na zivotinju,meni normalno dođe vetrinar ja mu kazem da cu sam cijepit psa on mi da cjepivo stavi naljepicu u knjizicu i ode,dvije-tri godine cijepivo ne iskoristim i onda cetvrtu godinu ih cjepim,psi su veseli sretni,puno jedu,i do sada nikada kod veterinara nisu bili osim kada su bili štenci i išli na prvo cijepljenje,nisam za cjepiva svake godine,znam da mi psi ne lutaju i da su u boksu dok ih ja ne pustim pa ne vidim zasto bi trebali biti svake godine cijepljeni.
a sto bi učinio da ti pas nekog ugrize,a nije cijepljen?
mi našeg svake g cijepimo protiv bjesnoće
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:47   #240
Pozdrav,

tražila sam malo po internetu ali nisam mogla naći nikakvu noviju informaciju.
Znate li kolike su kazne ukoliko psa ne cijepiš nakon 12 mjeseci od prijašnjeg cijepljenja nego recimo tek nakon godinu i pol?
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.