Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 23:25   #1601
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Imam mješanca pekinezera (udomljen iz azila,star godinu i 3 mjeseca),koji unatrag mjesec možda dva odbija svu kupovnu hranu,pojede možda na silu nešto malo navečer .Do sad je već dosta izgubio na težini,probali smo bar 4-5 vrsta suhe i isto toliko vrsta" mokre" hrane tj limenki.Otišli bi sa njim kod veterinara no to mogu tek kad mi bude plaća(cca tjedan dana),što da radimo do tada?Hvala
Ok, tebi je to unatrag 2 mj, meni je bilo kad sam udomila kujicu, trebalo mi je valjda pola godine i sve hrane ikad isprobane (živjela je praktički od poslastica za to vrijeme) da skužim što želi jesti - sirovo meso.. i sad jede BARF (tj Darwin ili joj sama kupim meso..)..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 14:14   #1602
Bolestan macic

Macka je okotila dva muska macica, s jednim je sve u redu progledao je te je poceo hodat i penje se, a ovaj drugi kao da mu je oduzeta lijeva strana. Ne moze stat na prednjoj lijevoj nozi i glava mu pada na lijevu stranu ne moze je drzat uspravno.
luka428 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 21:21   #1603
Već si bio kod veterinara s njima? Ako nisi, vrijeme je.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 11:01   #1604
Hipoglikemija kod štenaca

Pozdrav,

otvorila sam ovu temu jer već mjesec dana imam problema sa štencem i niskim šećerom. Prije mjesec dana u naš doma došlo je štene yorkshire terrier-a, staro 2 mjeseca, i već nakon dolaska u dom palo nam je u hipoglikemički šok. Otada imamo muke, kod veterinara je svaki drugi dan, moramo ga hraniti po 10 do 12 puta dnevno i davati glukozu 3 do 4 puta dnevno (40%) (znači prosječno spavanje po noći nam je 3 do 4 sata), međutim stanje neide na bolje tj. šećer mu je sa svime time uvijek na nekoj granici oko 3,6 što bi značilo da ne uzima glukozu vjv. nebi bio živ. Pas je inače izrazito vesel, igra se, mazi, jede, ima redovitu stolicu. Dali je netko imao sličnih iskustva? Dali u pozadini svega toga može biti neka druga bolest (veterinar će ovaj tjedan napraviti potpunu biokemijsku analizu krvi)? Molim vas neke savjete, pomoć....

Unaprijed zahvaljujem
Toto26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 12:39   #1605
Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim? - part II

Vjerojatno ce pretrage detektirati uzrok ali bih ukazao na moja iskustva.

Moj je stigao s 2,5 mjeseca kada je imao 700g i vec mu je prvi dan pao secer, srecom sam prethodno proucio temu pa sam na to bio spreman i prst s medom je bio dovoljan. U narednim danima se ponovilo jos jednom ali smo onda vec usaglasili rutinu da se to ne ponavlja.

Pad secera je dosta cesta pojava kod malih yorkia, poglavito kod minijaturnih jer u prvim mjesecima nemaju dovoljno misicne mase koja bi spremala energiju, premali zeludac koji ogranicava unos dovoljno hrane,ma sami su toliko razigrani da ne znaju prestati s igrom i jednostavno se potrose.

Kod nas je upalila rutina da pravovremeno prekidamo igru i saljemo ga na spavanje te stalna dostupnost hrane tako da se to nikad vise nije ponovilo, a negdje s 5-6 mjeseci i najmanji dovoljno narastu da taj problem (ako nema drugih uzroka) vise nije problem iako se njima i dalje preporuca stalna dostupnost hrane.

Svrati na yorkietalk forumu, s obzirom na masovnost sasvim sigurno je ovaj tvoj problem visestruko obradivan.

Zadnje uređivanje AndrejX : 17.05.2015. at 13:56.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 13:13   #1606
Psu je natekla desna strana donje vilice, ima kao kvržica ispod donje čeljusti i nateklo je meso kod zuba s te strane. On ima 14 godina i zubi su mu u jako lošem stanju. Ne da mi da mu diram to mjesto, ali ne cvili kad dotaknem. Normalno jede. Ne znam što da radim, on je slijep i gluh i trauma mu je vožnja u autu, a veterinar pogotovo (tj bilo koji novi prostor). Ne znam ni kako bi ga podigla na veterinarski stol jer ga boli kad ga se podiže
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 13:27   #1607
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Ne znam što da radim, on je slijep i gluh i trauma mu je vožnja u autu, a veterinar pogotovo (tj bilo koji novi prostor). Ne znam ni kako bi ga podigla na veterinarski stol jer ga boli kad ga se podiže
Nazovi veterinara da dođe doma, idu oni i u kućne posjete...

Ove mi je izbacilo
za kućne posjete, ali u principu manje više svi bi trebali ići, veterinar je dosta na terenu,
po selima obilazi životinje...i na poziv dođu i pse cijepiti itd.
File not Found is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 20:21   #1608
S vecinom vetova se moze dogovoriti kucni posjet, to nije problem. Bitnija stvar je sto ne moze bas puno doma pogledati, idealno bi bilo da ga odvezete do nekog veterinara. Na stol ga nije nuzno dizati, vet moze i cucnuti/sjesti na pod.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 23:01   #1609
IZBIRLJIVI MAČIĆ S GASTRITISOM

Dakle, mačić ( 6 mj. ) kod mene je dva mjeseca - prije tjedan dana je ili pojeo pokvarenu hranu ( realne šanse ) ili cvijeće. Imao jedan dan grozan proljev, nakon toga samo povraćanje i 4 dana nije htio ništa jesti.

Svaki dan infuzije i injekcije peptorana, bili i na rentgenu s kontrastom nakon čega je ponovo počeo jesti. Dva dana OK i sad opet dva dana povraća. Danas opet odbija hranu. Vrti se oko zdjelica, njuška, ali neće ništa pojesti.

Kažu veterinari - gastritis i mora na medicinsku hranu, ali i inače je izbirljiv, pa je ovo živa muka - ni gastro, ni sensitiviti, trenutačno ni kuhanu piletinu s rižom. Inače je više od mokrog nego suhog. Očišćen od parazita višekratno prije nego što je došao k meni. Govance prije dva mjeseca bilo na analizi - nema ničega.

Ima li netko takvih iskustava? Što da mu dam za jesti?
biancanera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 01:04   #1610
Kuhana piletina bez rize, ful raskuhana
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 07:38   #1611
Papigica tigrica

Pozdrav ljudi, trebam pomoć!

Naime, imamo papigicu tigricu već kojih 6, 7 godina i sada je prvi put da smo primjetili nešto negativno. Naime, izgleda da se razbolila, a simptomi su sljedeći:

- zeleni izmet koji je prije dva-tri dana bio čak dosta vodenast (rekla bih proljev), ali sad je već čvršći i u crvićima no dosta se osjeti miris.
- velika pospanost... prije bi ptica ludovala kad bi joj se približili, sada samo ako nas primjeti prije nego zatvori oči..
- očerupano perje oko anusa. (ako se mogu tako izraziti) Primjećujem da joj se izmet lijepi za perje pa ga je vjerojatno zato i skinula..
- slabo pjeva i slabo se kreće u odnosu na prije

Još uvijek jede i pije, dakle to ne izbjegava, a dala sam joj Beaphar Santalina K3 i sada kada treći dan (danas) prestane to piti, onda ću joj sljedećih pet dana složiti vitamine Omni-vit.

Ptičica je izuzetno plašljiva i nekako se bojim da ne bi izdržala pregled veterinara jer se stalno boji i nije kao druge ptice. Nije htjela nikada ni u bazen, ne želi jesti voće i sl..

Pomagajte..
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 19:40   #1612
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, trebam pomoć!

Naime, imamo papigicu tigricu već kojih 6, 7 godina i sada je prvi put da smo primjetili nešto negativno. Naime, izgleda da se razbolila, a simptomi su sljedeći:

- zeleni izmet koji je prije dva-tri dana bio čak dosta vodenast (rekla bih proljev), ali sad je već čvršći i u crvićima no dosta se osjeti miris.
- velika pospanost... prije bi ptica ludovala kad bi joj se približili, sada samo ako nas primjeti prije nego zatvori oči..
- očerupano perje oko anusa. (ako se mogu tako izraziti) Primjećujem da joj se izmet lijepi za perje pa ga je vjerojatno zato i skinula..
- slabo pjeva i slabo se kreće u odnosu na prije

Još uvijek jede i pije, dakle to ne izbjegava, a dala sam joj Beaphar Santalina K3 i sada kada treći dan (danas) prestane to piti, onda ću joj sljedećih pet dana složiti vitamine Omni-vit.

Ptičica je izuzetno plašljiva i nekako se bojim da ne bi izdržala pregled veterinara jer se stalno boji i nije kao druge ptice. Nije htjela nikada ni u bazen, ne želi jesti voće i sl..

Pomagajte..
Sve identicno je i moja tigrica imala, osim ovog da joj izmet ima miris. No ostalo sve identicno. Također joj se to javilo dok je imala 6 ili 7 godina i isto ju nisam nigdje vodila jer je bila jako plasljiva i divlja, pa sam smatrala da ce joj to biti mucenje. Ona je eto tako zivjela sve do svoje 14. godine. Nedavno je nazalost uginula ali ne bi rekla da su ti probavni problemi bili uzrok.
Ona je imala i jednu fazu kad nije htjela ni glasa ispustiti a inace je bila krijestava da te usi pocnu boljet. To je trajalo oko 2 mjeseca i onda odjednom sama od sebe pocela vikat
S time da sam ja uvijek govorila da ona ima 100 zivota, jer bi jedan dan izgledala ko da ce svaki dan uginut i bila sva depresivna, a onda odjednom poskoci i danima je zivahna i luda (osim izmeta, on je skoro uvijek bio tako vodenast, obilniji i zelenkast, tu i tamo bi se desio koji normalan izmet)

Ne znam sta bi ti savjetovala, ja sam odlucila tako kako jesam i eto ona je zivjela lijepih 14 godina. Uvijek si mislim da sam ju tad dok je imala 7 godina vozila veterinaru da bi joj tad srce otkazalo... Mozes jedino doc na veterinarski fakultet na zavod bas za ptice, bez nje, i ispricat im kakvi su simptomi, pa mozda ne bude trebalo nikakve pretrage radit pa da joj se na tvoju odgovornost da lijek koji bi mogao pomoci, naravno ako budu uopce po tim simptomima posumnjali na nesto...
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:04   #1613
Izgleda da se vraca jedan poznati problem, ali stvarno nemam pojma sto ovaj put uciniti.

Prosle godine (par tjedana nakon zadnjeg cjepiva i cipiranja) stene jorkija pocelo gubiti dlaku sa glave, prvo se pojavio jedan mali bijeli kruzic s ljuskicama pa smo posumnjali da mozda nije od prejako stegnutog repica ali svakim danom se taj dio bez dlake sirio. Otisli u Vetpoint, posvijetlili s lampom, gledali s mikroskopom, uzeli uzorak za kulturu i dali nam antifungicidnu kremu koju smo mazali.
Stanje nije bilo bolje, mjesto se sirilo, te nakon sto se svi nalazi vratili negativni obrijali u cijelu glavu radi lakse aplikacije kreme
Ali se zahvaceno mjesto i dalje sirilo iako se na pocetnim mjestima nazirao novi rast dlake pa su kirurskim zahvatom uzeti uzorci i poslani na patologiju. Nalaz nije rekao bas nista pametnog, u stilu sto je bilo toga vise nema.
Zarko je predlozio da malo pauziramo, dlaka je narasla i to zanimljivo umjesto prethodno crne raskosno zlatna - veci dio vremena sam sumnjao da to mozda nije nesto specificno za same jorkije.

Uglavnom glava krasno odlakavila i zaboravilo se na tu epizodu.
Cijepljen prosli mjesec, prije par tjedana drugu za zarazne bolesti i danas mu s glave skinem komadic koze promjera cca.3mm s dvadesetak dlaka, prakticki na istom mjestu

Jel ima netko slicno iskustvo?
Vetpoint je korektno odradio pricu bez da smo na kraju znali sto je bilo i jel smo uopce nesto ucinili ili je stalo prirodnim putem, a sad mi se negdje drugdje ponovno ne prolazi ista prica s bezbroj testova i izbrijavanjem krasne glave kojoj ce opet trebati godinu dana za oporavak.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 01:26   #1614
Prva pomoć - bolestan ljubimac, što da radim? - part II

Jeste cijepili istim cjepivima (proizvodjac, marka) ili drugim? Nekad se dogode kozne reakcije na adjuvante iz cjepiva. Makar, mozda ima veze i s nekom alergijom na nesto iz okolisa (jeste radili alergotestove?) posto je u isto doba godine; iako je i za jedno i za drugo cudno da bi bilo lokalizirano samo bas na glavi.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 08:40   #1615
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Jeste cijepili istim cjepivima (proizvodjac, marka) ili drugim? Nekad se dogode kozne reakcije na adjuvante iz cjepiva. Makar, mozda ima veze i s nekom alergijom na nesto iz okolisa (jeste radili alergotestove?) posto je u isto doba godine; iako je i za jedno i za drugo cudno da bi bilo lokalizirano samo bas na glavi.

Koliko vidim po knjizici ista cjepiva, lokalizirano kao i zadnji put od sredine cela pa se sirilo prema usima, nismo radili alergo testove jer ih nitko nije predlozio ali mali inace nema bas nikakvih problema cak ne cese niti mjesto gdje je otpadalo.

Najveca je misterija sto je glava bila potpuno crna:


A nakon oporavka tocno se moze vidjeti gdje je otpadalo jer je izrasla nova zlatna dlaka:


Evo i tog cuvenog nalaza:


Nema druge nego pratiti jel se siri.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:23   #1616
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
K
Najveca je misterija sto je glava bila potpuno crna:
Ne znam što bi moglo biti sa kožom, ali kod jorkija nije neuobičajeno da se boja dlake mijenja. Moj je bio srebrno-zlatni, a kao mali/mlađi pas tipično crni sa paležima. Nakon neke ozljede (imao je bradavice, pa npr. nakon što bi krastica zacijelila) narasla bi crna dlaka koja bi s vremenom postala srebrna kao ostatak tijela.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 15:06   #1617
To za mijenjanje boja kako stare je normalno iako bi on kao Biewer trebao ostati vecinom crni ali je zanimljivo kako je upravo podrucje zahvaceno prethodnim ispadanjen jedino promijenilo boju, sve ostalo je ostalo isto.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 01:07   #1618
@Tislave, postovi su ti prebačeni na temu Skotnost i okot.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 16:13   #1619
Question mace 1 mj. stare, nešto curi iz očiju

Pozdrav, imam jednu zensku i jednog muskog macica. Stalno kisu i nesto im curi iz oci. Malome Cupku oci suze onda ih otvori, a maloj su oci zatvorene i skroz krmeljave. Uopce ne jedu kod mame kada dojdem. Neznam sto da radim . Je li to mozda macja gripa?
Ivana Arška is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 23:30   #1620
Odvedi ih veterinaru na pregled i terapiju.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.