Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2014., 13:05   #41
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Pozdrav životinje.

Ima li netko iskustva s NUTRIVET
(vidim da nema žitarica u toj hrani) i koja bi bila veličina tih granula.
Moj kavalirka (cavalier spaniel) je "navikla" jesti Royal Canin mini adult.
Ja ću ti samo reć da ti Royal nije kvalitetna hrana.
RC Mini adult
Ingredients Chicken meal, brewers rice, brown rice, corn, corn gluten meal, chicken fat, natural flavors, wheat gluten, dried beet pulp...

Kad zbrojiš postotke ovih žitarica onda je to previše žitarica u prehrani jednog psa.

Probaj malo guglat.
Orijen,TOTW,Acana(grein free),Canidae(grein free),Canagan,Carnilove,Acana klasična,Canidae(sa rižom),Brit care...
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_f...p/cat/8/page/2
Orijen i TOTW su ocjenjeni sa 6*a Acana i Canidae grein free imaju 5* a Royal je ocjenjen mislim sa dvije **
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 16:16   #42
Quote:
thompsonvukovar kaže: Pogledaj post
Bog.Pišem iz vukovara.Imam haskya starog 9 mjeseci ženku i imama već duže vrijeme problema sa hranjenjem.kupovao sam jij do prije mjesec dana premium hranu ali ona to jede na rate nepojede sve od jednom i tako stalno.ptije 2 mjeseca se počela tjerati i od onda kad god -curi neće jesti skoro ništa ,pričam o suhoj hrani .neznam više šta raditi omršavila je jako a neće da jede.kad joj dajem nešto kuhano to jede ali suho ne.molim pomoć. HVALA.
Ajd napiši s kojom hranom si hranio psa i s kojom hranom ga sad hraniš?

Zadnje uređivanje yopa1 : 27.07.2014. at 16:57.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:10   #43
Quote:
ambientchillout kaže: Pogledaj post
Ma nije cesta pojava,jucer sam prvi put to dozivila ufffffff
Nismo utvrdili sta je tocno,ali kad sam ga uzela imao je proljev,povracanje,cesto onakvo kao stucanje kao da mu se povraca,cesao se I grickao po tijelu svugdje,nisam znala gdje prije pocet...onda je dobio inekcije pa dijetu trovet I tu sam ostala jer se tada smirilo bas sve,kad bi pokusala purina hranu po malo davat da kao promjenim umjesto troveta,pa royal c,ma neznam vise nazive odma nakon dana I nekoliko grama u obroku vec bi imao rijedu stolicu I prepala bi se da se ne vrati ono povracanje I sta sve ne,pa bi odustala I nastavila trovet
Iskreno nije lud za njom jedeje jer ono,nedam nista dr jos kad mu ni komad slastice od troveta takoder nesmijem dat jer nemaju tu hypoal.nego objcnu patku s proteinima isto mu smijem dat najvise 2na dan a tako su male
Onda me ne cudi jer popapa I govno ak mu sto kazete zamirise , ne kuzim sta je jeo prije mene kad mu sve smeta
Ufff.a koje su slastice lakoprobavljive,imaju neke ukusno a da mu ne smetaju jadnom
Ja bih na tvom mjestu,u dogovoru s vetom,pokusala naci na sto je alergija,ako je hrana u pitanju. Radi se metodom eliminacije uglavnom,ali kad jednom znas sto psu smeta,onda znas i sto izbjegavati,a sto smijes dati.
Na trzistu ti trenutno ima toliko mnogo izbora,da se i najspecijalnijim slucajevima nadje nesto da odgovara. Preskoci te Purine,Royale i slicne stvari,baci se u posjetu pet shopovima,pogledaj i po njihovim online shopovima,baci si oko na grain free opcije,baci oko na BARF...

Za slastice ti vise stvarno nemam pojma,ja to vec neko vrijeme sama sebi radim. Neko je na prethodnoj temi napisao da su BRIT slastice jako fine i psi ih vole,pa eto recimo kreni s time. Stvar ti je pokusaja i pogreske,to vec i sama znas.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 22:31   #44
Ja sam kupio 3 vreće Carnilovea s veprom na akciji... Kujica je oduševljena
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:40   #45
Quote:
zeljkozg kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio 3 vreće Carnilovea s veprom na akciji... Kujica je oduševljena
Da joj neće bit previše.
Hrana je dobra a ni cijena nije loša.Jedino mislim da sa piletinom nitko nije bio oduševljen,bar ovdje koji su pisali na forumu a ova tri okusa su ok.
Uz ovakve akcije tebi bi se najbolje isplatilo ova ekonomična pakiranja na zooplusu.Moš kupit dvije vreće TOTW-a za nešto više od 700kn.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:36   #46
Ambientchillout, post ti je, zajedno s pripadajućom raspravom, prebačen na odgovarajuću temu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:51   #47
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ambientchillout, post ti je, zajedno s pripadajućom raspravom, prebačen na odgovarajuću temu.
Oprosti, fermina, ali gdje je ostatak rasprave? Nije sve prebačeno, pa niti moj i yopin zadnji upis?

Sad sam se jstila za neko pravilo da se ne komentiraju moderatorske odluke.

Molim uputu gdje mogu komentirati moderatorske odluke, hvala.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2014., 21:22   #48
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Da joj neće bit previše.
Neće, ravno 3 mjeseca hranjenja bez da moram voditi brige....
zeljkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 16:52   #49
prije par dana pokupila tester Green line hrane u pet shopu Lori peso je dobro reagirao na ribu. jucer kupila dvije kile cijena 170 kn no dvije kile imam mjesecima bitno da jede
prije dva tjedna kupila vrecu Acane koju nije htio ni pogledat.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 23:39   #50
Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
J
Probaj malo guglat.
Orijen,TOTW,Acana(grein free),Canidae(grein free),Canagan,Carnilove,Acana klasična,Canidae(sa rižom),Brit care...
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_f...p/cat/8/page/2
Orijen i TOTW su ocjenjeni sa 6*a Acana i Canidae grein free imaju 5* a Royal je ocjenjen mislim sa dvije **
Tnx na info.

Evo danas nam je stigao Orijen Adult i moja kavalirka je za sada oduševljena... Iako danas nije baš bila gladna, ipak se malo bacila na zdjelicu što baš i nije bio slučaj s Royal Caninom... Granule su veće od Canina ali su mekše...Zaliha je do cca kraja godine pa ćemo vidjeti...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 09:54   #51
Koliko u prosjeku mogu ocekivati da ce mi trajati vreca (13kg) Orijena Puppy Large ili TOTW-a? Uzevsi u obzir da imam stene od 4 mjeseca.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 09:59   #52
Vidi na samoj vreci,ima tablica koliko pas po velicini i tezini mora jesti.

vidi koliko dnevno mora pojest i eto jednostavne matematike
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:01   #53
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Koliko u prosjeku mogu ocekivati da ce mi trajati vreca (13kg) Orijena Puppy Large ili TOTW-a? Uzevsi u obzir da imam stene od 4 mjeseca.
A jebaga,znamo valjda citat i radit osnovne racunske radnje?

Na vreci ti ima tablica po kojoj hranis,vidis koliko dnevno ide za psa te i te kilaze i dobijes barem sturu kalkulaciju za tih 13 kg ;-)
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:06   #54
Ma nisam jos kupila, ovih dana planiram, ali ok, izguglat cu, vjerojatno ima tablica i na webshopu. Moj bed.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:11   #55
Imas online,a i u pet shopu mozes pogledati vrecicu. I te tablice su samo smjernice inace. Nisu pod muss,moze se desiti da ti peso moze pojesti kud i kamo vise od te napisane kolicine ili da mu ne treba ni toliko. Mada,ako je taj peso sa avatara tvoj,meni se cini da ce kao i svaki labic moci pojesti puno

Pogledaj ovdje,klikni na ''Feeding''.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:15   #56
Hahaha, je, moja je i svaki obrok (po)jede kao da sutra ne postoji.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 10:20   #57
A cuj,trajace koliko traje Bitno da je ona sita i da se lijepo hrani hihi
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 16:00   #58
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Hahaha, je, moja je i svaki obrok (po)jede kao da sutra ne postoji.
U toj dobi jedu pola kile, cak i malo vise tako da bi ti vreca trebala trajati cca 25 dana
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 17:53   #59
vec neko vrijeme sam na nutrivetu, radi se o francuzima, kujica i muskic, uzimaju maintenance i problem je u tome sto mi nekad dodje vreca suhog zrna, nekad masnijeg. maintenance bi trebao biti za reguliranje tezine ali ovaj masnijeg zrna bas i ne pomaze, dapace, zadnje 2 vrece su bile takve i zenkica se uprasila ne mijenjam kolicinu i ne dajem poslastice. inace naginju debljanju i prde uzasno ako ne pogodim hranu, s ovom ne prde, kakica je super, vole je ali kujica ima tendenciju zaokruzivanja. ona je inace oko 300 kn 20 kg sto mi je cijenom jako prihvatljivo. postoji li neka light hrana od koje ne bi prdili? i ako je moguce da je dostupna u zoo shopu da mogu normalno kupiti a ne voditi konta 15 dana prije koliko je jos imam. generalno to s dostavama mi je nezgodno pa trazim neku drugu opciju. nasla sam ovo ali ne nalazim koliko je ta hrana kvalitetna

http://www.zoocity.hr/msd-croq-delic...param=p0|light

inace, dodajem im vmp vitamine u prehranu, nekad svjezi sir, palentu ali ipak su najcesce samo na "okruglicama"
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:59   #60
kakva je ova hrana,jel vrijedi sta?
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...all-breed.aspx
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.