Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2008., 09:14   #1
Povišeni trigliceridi i proteini u trudnoći

Zdravo, kolegica mi je u 25. sedmici i radila je nalaze krvi i urina, pa se malo zabrinula:

trigliceridi su 2,66 a normalno je 0,45-2,1
Dr je rekla da je to s obzirom da se nije udebljala iznenadjujuce

holesterol je 6,04 a normalno je 3,1-6,5 on je u granicama ali povišen

u urinu

proteini 0,3 a treba biti neg

prisutne soli fosfata i dosta bakterija.


Sta vi mislite?

Hvala
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 09:33   #2
Trigliceridi

Masnoća iz hrane se hidrolizuje u tankom crevu, apsorbuje i resintetiše u ćelijama crevne sluzokože, ulazi u limfne sudove i u cirkulaciju tj. stiže do jetre. Višak se deponuje u obliku masnih naslaga.

Povišen je nivo kod povećanog unosa hranom, oštećenja funkcija jetre, hroničnog alkoholizma, šećerne bolesti, nefrotskog sindroma, opstrukcije žučnih puteva, uzimanja nekih lekova npr. kontraceptiva, i što je za savremenog čoveka veoma važno istaći stres.

Holesterol

Stvara se u jetri. Njegova koncentracija u krvi je usko povezana sa metabolizmom masti u organizmu a zavisi i od niza drugih faktora: pre svega načina ishrane, nasleđa, rada hormona tj. žlezda sa unutrašnjim lučenjem, funkcije i integriteta vitalnih organa poput jetre i bubrega.


Povišen je kod ishrane bogate masnim materijama, loše kontrolisane šećerne bolesti, snižene funkcije štitne žlezde, hroničnog oštećenja jetre (upala, ciroza) i bubrega (nefrotski sindrom). I neki lekovi mogu da povise nivo holesterola, kao npr. anabolici i kontraceptivi

po meni trebala bi otići na daljnje pretrage
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 09:52   #3
da, da ici ce na dalje pretrage, ali smo se upitale sad jer je tek dobila nalaze...
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 09:58   #4
čuj proguglaj malo... nije to dobar nalaz
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 10:02   #5
A evo trazimo... Thx
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:18   #6
Ne se bedirati!!!!!!!!!

i meni su se pokazali poviseni i trigleciridi i holesterol.. ali sve je to u granicama normale... slicno kao i kod mene...

cak 3 dr. su mi rekli da je to uredu s obzirom da se u trudnoci dobivaju kilogrami , da se unosi kaloricnija hrana, itd...

ipak, savjet je da ukine bijeli kruh, sve masno , tipa majoneza, puter i sl., masne pavlake, masno mlijeko (ja sad pijem o,9%) .. unositi sto vise ribe i maslinovog ulja.. i vec na slijedecoj analizi bi trebalo da se sve vrati na normalu...

bez panike.. vidjet cete da ce vam dr. isto reci...


sto se tice bjelancevina u mokraci, one znaju biti znak upale ili neke bestije i to bi vas trebalo brinuti...
iapk dr. ce vam reci sta i kako dalje..
meni je na zadnjem nalazu urina pisalo nesto bjelancevina - opal i niko nije puno paznje tome pridavao.. kad sam pitala, rekli su mi da su to super nalazi i da ne moze biti sve savrseno.. ipak smo mi trudnice...

e, sad.. kako vidim kod nje nalaz mokrace stvarno ne valja, jer ima i bakterije i sl.

dr. ce vas slati na daljenje pretrage..
helem, za krv se ne sekirati, ali mokraca je vec zabrinjavajuca...

eDIT: bajdvej, ne trebas dobiti neke kile da dobijes holesterol... i ta dr. mi je stvarno presmjesna sa tom izjavom... odite pravom dr., odnosno ginicu
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:38   #7
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
Zdravo, kolegica mi je u 25. sedmici i radila je nalaze krvi i urina, pa se malo zabrinula:

trigliceridi su 2,66 a normalno je 0,45-2,1
Dr je rekla da je to s obzirom da se nije udebljala iznenadjujuce

holesterol je 6,04 a normalno je 3,1-6,5 on je u granicama ali povišen

u urinu

proteini 0,3 a treba biti neg

prisutne soli fosfata i dosta bakterija.


Sta vi mislite?

Hvala

a zna li se kakvi su prije bili nalazi?
ja se ne bi preeeeetjerano uzbuđivala-malo smanjit masnoće u prehrani, kolesterol je u granicama...

proteini su meni uvik jako povišeni u mokraći , a zdrava sam-postoji nešto što se zove ortostatska proteinurija-oće reć da u prvom jutarnjem urinu je sve ok, a samim stajanjem i hodanjem se povećava konc proteina-niš strašno, to imam cili život-kad sam išla rodit imala sam 3+++ u mokraći , a normalno je nijedan i sve bilo 5!!!
bakterije su pak znak upale-treba napravit urinokulturu, i ev. popit odgovarajući antibiotik ako treba
ja bi malo smanjila masnoće i ponovila za jedno mjesec dana, a urin odma iz kreveta-prvi jutarnji...sretno
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:41   #8
da nije jos isla na pregled, nego je samo uzela nalaze, pa je taj ljekar dao taj komentar...
hvala
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:43   #9
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
a zna li se kakvi su prije bili nalazi?
ja se ne bi preeeeetjerano uzbuđivala-malo smanjit masnoće u prehrani, kolesterol je u granicama...

proteini su meni uvik jako povišeni u mokraći , a zdrava sam-postoji nešto što se zove ortostatska proteinurija-oće reć da u prvom jutarnjem urinu je sve ok, a samim stajanjem i hodanjem se povećava konc proteina-niš strašno, to imam cili život-kad sam išla rodit imala sam 3+++ u mokraći , a normalno je nijedan i sve bilo 5!!!
bakterije su pak znak upale-treba napravit urinokulturu, i ev. popit odgovarajući antibiotik ako treba
ja bi malo smanjila masnoće i ponovila za jedno mjesec dana, a urin odma iz kreveta-prvi jutarnji...sretno


to je ono sto sam i ja rekla...

gemini
, nek se ona ne bedira... a dr. opce prakse ne moze komentirati nalaze trudnice.. jer kod trudnica je npr. normalno da ima oko 14 leukocite, a kod drugih ljudi nije..
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:46   #10
Quote:
martha kaže: Pogledaj post
a zna li se kakvi su prije bili nalazi?
ja se ne bi preeeeetjerano uzbuđivala-malo smanjit masnoće u prehrani, kolesterol je u granicama...

proteini su meni uvik jako povišeni u mokraći , a zdrava sam-postoji nešto što se zove ortostatska proteinurija-oće reć da u prvom jutarnjem urinu je sve ok, a samim stajanjem i hodanjem se povećava konc proteina-niš strašno, to imam cili život-kad sam išla rodit imala sam 3+++ u mokraći , a normalno je nijedan i sve bilo 5!!!
bakterije su pak znak upale-treba napravit urinokulturu, i ev. popit odgovarajući antibiotik ako treba
ja bi malo smanjila masnoće i ponovila za jedno mjesec dana, a urin odma iz kreveta-prvi jutarnji...sretno
prosli mjesec radila urinokulturu jer je bilo bakterija i nalaz sterilan, proteini su bili negativni
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:47   #11
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post


to je ono sto sam i ja rekla...

gemini
, nek se ona ne bedira... a dr. opce prakse ne moze komentirati nalaze trudnice.. jer kod trudnica je npr. normalno da ima oko 14 leukocite, a kod drugih ljudi nije..
Da, hvala
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 22:25   #12
meni su isto bili povišeni trigliceridi i kolesterol, doktor mi je objasnio da je to u trudnoći normalno uslijed djelovanja nekog hormona (zaboravila sam kojeg).
nemoj se bedirat, pogotovo ako je ogtt test dobar - tako je bilo u mojem slučaju
dabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:56   #13
Hvala na odgovorima
Bila je kod dr., za trigliceride je rekao da nije problem, samo malo pripaziti na ishranu, ne jesti masno,slatko... Sto se tice proteini dao je terapiju: antibiotik i vaginalete i more caja od brusnice
Nakon terapije uraditi urinokulturu
Pozzzz
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 12:59   #14
upravo sam nosila doktorici nalaz mokraće i urina. uglavnom imam bakterije u mokraći i dala mi je piti "Novocef". sad me zanima jeli itko imao slična iskustva sa bakterijama i koliko je ovo opasno za bebu. sutra me opet poslala da odnesem urin na pregled. luda sam zbog ovog... i samo se nadam da će sa bebicom sve biti ok....
please utješite me
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.