Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2012., 13:19   #1
Problem sa MagLite svjetiljkom

Imam jedan trivijalan problem ali me je ipak jučer toliko iznervirao da sam bio spreman i svađati se sa curom samo da izbacim bijes i sad tražim savjet.
Odlučih se na ovaj podforum jer su tu ljudi od prakse a i čisto sumnjam da mi na politici...psihologiji ili turizmu mogu pomoći u rješavanju tehničkog problema.

Uglavnom problem je da su se baterijski ulošci zaglavili u MagLite baterijskoj svjetiljci i ne mogu ih nikako izvaditi van, a baterije su već nekoliko godina unutra i htio bi ih zamjeniti jer me je strah da će ubrzo i oksidirati.

Da se razumijemo baterije su još uvijek dobre i MagLiteica svjetli ali je svjetlosni snop slabiji u odnosu kad je bila nova pa sam odlučio zamjeniti uloške ali oni se nedaju van!
Ustvari prvi uložak ide bez problema nego druga dva su unutra zaglavili.

Magliteicu sam skupo platio i žao bi mi bilo da ju samo tako otpišem Čak sam iz zajebancije mislio poslati mail MagLite tvornici i onom starom vlasniku Maglici koji je uostalom hrvat.
tramper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 20:35   #2
Quote:
tramper kaže: Pogledaj post
Imam jedan trivijalan problem ali me je ipak jučer toliko iznervirao da sam bio spreman i svađati se sa curom samo da izbacim bijes i sad tražim savjet.
Odlučih se na ovaj podforum jer su tu ljudi od prakse a i čisto sumnjam da mi na politici...psihologiji ili turizmu mogu pomoći u rješavanju tehničkog problema.

Uglavnom problem je da su se baterijski ulošci zaglavili u MagLite baterijskoj svjetiljci i ne mogu ih nikako izvaditi van, a baterije su već nekoliko godina unutra i htio bi ih zamjeniti jer me je strah da će ubrzo i oksidirati.

Da se razumijemo baterije su još uvijek dobre i MagLiteica svjetli ali je svjetlosni snop slabiji u odnosu kad je bila nova pa sam odlučio zamjeniti uloške ali oni se nedaju van!
Ustvari prvi uložak ide bez problema nego druga dva su unutra zaglavili.

Magliteicu sam skupo platio i žao bi mi bilo da ju samo tako otpišem Čak sam iz zajebancije mislio poslati mail MagLite tvornici i onom starom vlasniku Maglici koji je uostalom hrvat.
Odvrni je s gornje strane,gdje se nalazi dioda,izvadi diodu s komplenim postoljem i eto ti baterija,samo gurni s nečim tanjim i ispast če.
Barem sam ja tako na mom modelu,s dvije baterije.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 15:10   #3
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Odvrni je s gornje strane,gdje se nalazi dioda,izvadi diodu s komplenim postoljem i eto ti baterija,samo gurni s nečim tanjim i ispast če.
Barem sam ja tako na mom modelu,s dvije baterije.

Ja mogu skinuti samo žaruljicu, a postolje se ne može odvrnuti jer prstima ne možeš doć do njega.
tramper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:17   #4
Uspio sam pa ću samo ukratko objasniti...možda nekome bude trebalo

Gumeni čepić od prekidača se skine i onda u rupicu od prekidača gurnuti mali imbus i odviti te se time otpušta stalak na kojem je žaruljica.

A kako sam došao do toga? You Tube
tramper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.