Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 13:24   #641
čito sam neke postove i još neke stvari na nekim drugim stranicama i nije mi baš sve jasno što se tiče rada na kruzeru pa sad bi molio nekoga da mi odgovori na ova pitanja:

1. Dali je potrebno ikakvo radno iskustvo?
2. Koliko je potrebno znanje engleskog jezika za neki najlošiji plaćen posao
3. Dali je moguće napredovat, znači počnem na početku neki najlošiji pa za dva tri mjeseca dodjem na neki bolje plaćen posao
4. Kolika je plaća za najlošiji posao
5. pročitao sam da moram pisat životopis na engleskom, a na drugom sam mjestu pročitao da ima Filipinaca koji jedva da znaju išta na engleskom, ili taj životopis traže samo naše agencije
6. Realno koliko je posao težak, koliko se sati radi na dan( ja sam pročitao 10), imali koji dan u tjednu slobodan ili se stalno radi
7. Sada najbitnije za mene jeli je potrebno što platiti, na jednom sam mjestu pročitao da nije, dok na drugom sam vidio da ljudi govore od 600 do 800 €
8. Kako mogu kontaktirati agenciju, prvo moram slat životopis i pa oni mene kontaktiraju ili mogu direktno otići do njih i reći im ja sam zainteresiran za to i to , kakvo je trenutačno stanje
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:25   #642
Ovako, zanima me jedna informacija..možda bi mi mogli pomoć!
Zanima me jel zna itko za kompaniju Topić plovidba, sa sjedištem u Monte Carlu i njihov brdo Lissa, da li ta kompanija ima kakvo sjedište u Hr i kako doći u kontakt sa njima? Trebao doći u kontakt sa jednom osobom koja radi na tom brodu! eto..ne znam kome da se obratim..
Znači radi se o teretnom brodu..jel radnici na brodu uopće imaju ikakav pristup internetu dok su na brodu? znam da mogu zvat kuci sa satelitskog tel. par puta..a baš me zanima jel mogu recimo sa svojim laptopom pičit po netu sa broda?

Hvala unaprijed
Ignis385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 02:25   #643
Quote:
Ignis385 kaže: Pogledaj post
Ovako, zanima me jedna informacija..možda bi mi mogli pomoć!
Zanima me jel zna itko za kompaniju Topić plovidba, sa sjedištem u Monte Carlu i njihov brdo Lissa, da li ta kompanija ima kakvo sjedište u Hr i kako doći u kontakt sa njima? Trebao doći u kontakt sa jednom osobom koja radi na tom brodu! eto..ne znam kome da se obratim..
Znači radi se o teretnom brodu..jel radnici na brodu uopće imaju ikakav pristup internetu dok su na brodu? znam da mogu zvat kuci sa satelitskog tel. par puta..a baš me zanima jel mogu recimo sa svojim laptopom pičit po netu sa broda?

Hvala unaprijed
ovisi sve o kompaniji... sta ce priustit svojin ljudima... na zalost nije jos uvik toliko rasirena mogucnost s broda ''picit po netu''
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 09:00   #644
Pozdrav svima!
Da li teretni brodovi imaju Medic-a? Ako imaju kako dobiti taj posao i kolika je plata? Koliki vremenski period provodis na moru a koliko si slobodan?
P.S. : Kruzer me ne zanima jer već znam da tamo ne mogu dobiti posao sa mojim kvalifikacijama! ( Medicinski tehničar, BiH diploma, radno iskustvo u Hitnoj itd)
Zahvaljujem na svim odgovorima!
ljs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 00:10   #645
Quote:
ljs kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Da li teretni brodovi imaju Medic-a? Ako imaju kako dobiti taj posao i kolika je plata? Koliki vremenski period provodis na moru a koliko si slobodan?
P.S. : Kruzer me ne zanima jer već znam da tamo ne mogu dobiti posao sa mojim kvalifikacijama! ( Medicinski tehničar, BiH diploma, radno iskustvo u Hitnoj itd)
Zahvaljujem na svim odgovorima!
nisan jos za to cuja na brodovima trgovacke mornarice... i koliko znan to ne postoji... a da postoji virujen da bi cuja za to... to ''obavljaju'' časnici palube... koji imaju tečajeve za pružanje prve pomoći unesrećeniku...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 08:44   #646
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
nisan jos za to cuja na brodovima trgovacke mornarice... i koliko znan to ne postoji... a da postoji virujen da bi cuja za to... to ''obavljaju'' časnici palube... koji imaju tečajeve za pružanje prve pomoći unesrećeniku...
Zahvaljujem na brzom odgovoru!
ljs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 17:03   #647
Koliko je sad D2?
WTFFTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:22   #648
Quote:
WTFFTW kaže: Pogledaj post
Koliko je sad D2?
1850 kn
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:23   #649
Quote:
Ignis385 kaže: Pogledaj post
Ovako, zanima me jedna informacija..možda bi mi mogli pomoć!
Zanima me jel zna itko za kompaniju Topić plovidba, sa sjedištem u Monte Carlu i njihov brdo Lissa, da li ta kompanija ima kakvo sjedište u Hr i kako doći u kontakt sa njima? Trebao doći u kontakt sa jednom osobom koja radi na tom brodu! eto..ne znam kome da se obratim..
Znači radi se o teretnom brodu..jel radnici na brodu uopće imaju ikakav pristup internetu dok su na brodu? znam da mogu zvat kuci sa satelitskog tel. par puta..a baš me zanima jel mogu recimo sa svojim laptopom pičit po netu sa broda?

Hvala unaprijed
U Trstu im je sjedište najbliže nama, ul.Catarine di Siene 5
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:27   #650
Quote:
Ivan V.10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,imam pitanje vezano uz tecaj D2 u Zagrebu.Namjeravam uskoro polagati radi platforme, a rekli su mi da je zajednicki i pomorcima i platformasima tecaj. Moze li mi netko reci iz iskustva kako se prolazi na usmenom dijelu , tj.polaganju teoretskog djela u Zagrebu? Cuo sam da daju neku skriptu,a da se prakticni dio polaze prije teoretskog,pa me zanima da li se to zbilja treba nauciti dobro ili je to samo formalnost, jer pretpostavljam d je prioritet da se prakticno sve savlada? Unaprijed hvala
D2 se prolazi i da skriptu niti ne otvoriš.Njima je bitno da si platio tečaj i ispit kapetaniji od 215 kn.
Znanje se tek pita na poručničkom!!
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 01:04   #651
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
D2 se prolazi i da skriptu niti ne otvoriš.Njima je bitno da si platio tečaj i ispit kapetaniji od 215 kn.
Znanje se tek pita na poručničkom!!
točno tako...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 01:20   #652
Pozdrav ekipa, zakon je tema, pročitao par stranica ali ko bi stiga sve
Imam pitanje u vezi zapošljavanja na brodu. Studiram elektroniku, stručni studij (3.godine) i zanima me kakve su mogućnosti zaposlenja. Općenito koliko je traženo zanimanje elektroničar/električar na brodu, i dali je uopće moguće upast na tu poziciju s mojim faksom (višom školom)? Otac mi radi kao pomorac već nekoliko godina ali po domaćim firmama i njegove riječi mi ne ulijevaju neku nadu veliku šta se tiče zaposlenja i plaća (kaže da su male plaće električarima/elektroničarima), pa sam htio pitat vas iskusnije koji radite na "strancima" kakva je tamo situacija? hvala...
st sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 10:05   #653
Quote:
st_sonic kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, zakon je tema, pročitao par stranica ali ko bi stiga sve
Imam pitanje u vezi zapošljavanja na brodu. Studiram elektroniku, stručni studij (3.godine) i zanima me kakve su mogućnosti zaposlenja. Općenito koliko je traženo zanimanje elektroničar/električar na brodu, i dali je uopće moguće upast na tu poziciju s mojim faksom (višom školom)? Otac mi radi kao pomorac već nekoliko godina ali po domaćim firmama i njegove riječi mi ne ulijevaju neku nadu veliku šta se tiče zaposlenja i plaća (kaže da su male plaće električarima/elektroničarima), pa sam htio pitat vas iskusnije koji radite na "strancima" kakva je tamo situacija? hvala...
moze se...

Pasat je ukrcava električare, doduse sa iskustvom... na off-shore brodove i tamo su dobre place...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:31   #654
evo ovako zavrsija sam srednju školu tehničar za elektroniku, prije godinu dana. Neman nekog radnog iskustva, ali iman volje radit u tom poslu i dosta toga kužin. E sad, razmišlja san na brod pa me zanima može li mi neko reći koliko triba odradit pripravničkog staža i koliko bi mi bila početnička plača na nekom strancu? Kakve predispozicije iman sa tom školom, uz to odlično baratan engleskim jezikom i pasivno njemačkim jezikom? Ljudi hvala vam unaprid
John Matan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:45   #655
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
D2 se prolazi i da skriptu niti ne otvoriš.Njima je bitno da si platio tečaj i ispit kapetaniji od 215 kn.
Znanje se tek pita na poručničkom!!
dobro je znati.

Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
1850 kn
tnx.
WTFFTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 00:21   #656
Trebam pomoc!

Pozdrav svima ovdje na forumu.Moram Vas pitati jednu stvar...
Meni je otac upravo ostao bez posla(chief engineer) jer se brod na kojem je navegavao prodao.On je uglavnom radio na manjim brodovima porivne snage do 3000 kw.....
E sad....

Kome bi bilo najbolje da se javi sa obzirom da moze navegavati samo na manjim brodovima(do 3000 kw) za rasuti teret ili kontenjerasa,ali ima samo zavrsenu srednju skolu.Znaci nikakava visa skola.Ali je radio 15 god kao chief engineer,s time da je zadnjih 7 bio Engine Advisor na kompanji CMA-CGM.
Znaci iskustvo je na njegovoj strani,ali godine nisu s obzirom da ima 57 god.Inace u vrlo dobroj formi i zdravlja.

Dakle,pitanje je isto s obzirom na sve gore navedeno....Koja bi kompanija ga mogla zaposliti.Kome bi se bilo najbolje javiti?

Unaprijed zahvaljujem!
dariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 01:55   #657
Quote:
dariob kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima ovdje na forumu.Moram Vas pitati jednu stvar...
Meni je otac upravo ostao bez posla(chief engineer) jer se brod na kojem je navegavao prodao.On je uglavnom radio na manjim brodovima porivne snage do 3000 kw.....
E sad....

Kome bi bilo najbolje da se javi sa obzirom da moze navegavati samo na manjim brodovima(do 3000 kw) za rasuti teret ili kontenjerasa,ali ima samo zavrsenu srednju skolu.Znaci nikakava visa skola.Ali je radio 15 god kao chief engineer,s time da je zadnjih 7 bio Engine Advisor na kompanji CMA-CGM.
Znaci iskustvo je na njegovoj strani,ali godine nisu s obzirom da ima 57 god.Inace u vrlo dobroj formi i zdravlja.

Dakle,pitanje je isto s obzirom na sve gore navedeno....Koja bi kompanija ga mogla zaposliti.Kome bi se bilo najbolje javiti?

Unaprijed zahvaljujem!
zar ga ne moze ista kompanija ukrcat na drugi brod??

cekaj je li navigava ili radija ka advisor... zadnjih 7 godina...

a moze sastavit lipo CV i slat ga na sve moguce mail adrese pa ce vidit ko ce mu odgovorit...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:48   #658
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
zar ga ne moze ista kompanija ukrcat na drugi brod??

cekaj je li navigava ili radija ka advisor... zadnjih 7 godina...

a moze sastavit lipo CV i slat ga na sve moguce mail adrese pa ce vidit ko ce mu odgovorit...




Ne moze,jer onda ne bi bilo nikakvih problema.
Problem je u tome sto nema zavrsenu visu skolu,ali i to nije neki veliki problem jer ako je mogao do sada raditi na brodu valjda moze i nastaviti.

Navegava je kao Advisor...

Ali,on moze raditi samo na manjim brodovima do 3000 kw...e tu se stvari zakompliciraju.....

Dobro bi mi dosla informacija koje kompanije, domace/strane, imaju takve brodove?

Sto se tice CV-a to je sljedeci korak sto cemo poduzet,pa sto bude...
dariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:05   #659
Quote:
dariob kaže: Pogledaj post
Ne moze,jer onda ne bi bilo nikakvih problema.
Problem je u tome sto nema zavrsenu visu skolu,ali i to nije neki veliki problem jer ako je mogao do sada raditi na brodu valjda moze i nastaviti.

Navegava je kao Advisor...

Ali,on moze raditi samo na manjim brodovima do 3000 kw...e tu se stvari zakompliciraju.....

Dobro bi mi dosla informacija koje kompanije, domace/strane, imaju takve brodove?

Sto se tice CV-a to je sljedeci korak sto cemo poduzet,pa sto bude...
Ovo boldano mi nije nikako jasno....

pa sta covik ne bi isa u penziju ima 57 godina.... naviga cili zivot...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:07   #660
Popis pomorskih agencija

1. [email protected] 020/357-920
2. [email protected] 051-255-587 kapetan Stiv
3. Rogić Columbia Shipping 051/214-701
4. Jadranski pomorski servis 051/214-578 [email protected]
5. IMA Krste Radečić 022/244-810
6. Azalea Zadar 023/250-348 [email protected]
7. Tehmar-Dolinšek 051/212-021 [email protected]
8. Mario Linić & kap. Mišković 051/333-403
9. Euros gđa Sanja 051/313-604
10. Vodopivac 021/323-580
11. Tankerska Zadar 023/202-202
12. Baraka Adriamar Tanker Pacific Management 022/213-751 ili 201-170
13. Dubai Tankers www.register-IRI.com [email protected] 00-9715-0489-1690, Na Dubai
14. Maritec NV Belgium 00-323-213-9027 [email protected] Ms Somers-
15. Sea Trans kap. Gardeli 051/424-227 091/524-2272
16. Atlanship S.A. (CH) +41/ 21-977-9193; fax: +41/21-944-9180 [email protected] Frane Zubčić preporučio
17. www.conmar.hr
18. AMCS (sestrinska agencija Adriamara) 022/201-180
19. Mariner-Trogir 021/885-645
20. .pasat.hr 098-336-892 022/213-750
21. SSM Danijela Licitar 021/558-527
22. www.zorovic.hr 051/311-123 [email protected]
23. TA-NA Ivan Božić Zagreb 01/492-3184
24. Globe Marine 051/322-420 fax: 051/322-500 [email protected]
25. Gregor Belič Koper 00386/413-45-832 ro-ro 3000usd
26. V-ships 051/214-795 fax: 051/214-942 [email protected]
27. Bogdan Sinj 021/821-567 za MSC
28. DIVERSO IMPEX 021/453-040
29. Globtik 021/439-602
30. Marinconsult 098/833-902
31. Vladimir Lukin 098-1748958: fax: 023-331-429 mail: [email protected]
32. www.cruiseservices.co.uk
33. www.seereisenportal.de
34. www.aida.de
35. www.tos.nl
36. www.maritimeemployment.com
37. www.offshoreguides.com
38. www.marinehighway.com
39. www.marinelink.com
40. www.sea-jobs.com
41. www.seatime.net
42. www.shippingjobs.com
43. www.seamanship.co.uk
44. www.shiptalk.com
45. www.vikingrecruitment.com
46. www.martime.de
47. www.ahrenkiel.net
48. www.seacover.com
49. www.1800miti.com
50. www.hal-pc.org
51. www.crowley.com
52. www.maritime.com info stranica
53. www.shipowners.com info stranica
54. www.mgglobal.com
55. www.hartmann-reederei.de
56. www.icseletronics.co.uk info stranica
57. www.jobships.com
58. www.cruisejobline.com
59. www.marinecrew.com
60. www.steinerleisure.com
61. www.mp-consulting.net
62. Uner Shipping AB Sweden Kent Carlberg
63. www.numast.org časopis
64. www.seamariner.com navodno dobra stranica
65. www.internationalmarine.co.uk navodno vrlo dobra stranica
66. www.faststream.co.uk nvds
67. www.shipping-connections.com nvds
68. www.jobs-at-sea.com nvds
69. www.crewnetwork.com nvds u Veneciji,Antibesu...
70. www.rnli.org.uk
71. [email protected] apply to Allan Burn Not largest,possibly the busiest
72. www.nmm-stena.com
73. www.yachtjob.com
74. www.clydemarine.com nvds
75. www.sealifecrewing.co.uk nvds
76. [email protected] terce za kontejnere naglasi znanje njemačkog
77. [email protected] izvrsni: terce za vlcc i lng
78. www.marine-recruitment.com nvds
79. Sealion Farnham Surrey traže terce...CV slati običnom poštom
80. www.antarctica.ac.uk/employment
81. www.gsm.co.gg nvds
82. www.nuwavepersonnel.com nvds
83. www.ipspersonnel.nl
84. www.uma.co.uk nvds
85. The Kuwait Oil Tanker Co. S.A.K. is one of the largest Shipowner, Tanker Management plus Oil and Gas transportation & distribution companies in the world
86. www.trinityhouse.co.uk
87. www.genesis-personnel.co.uk
88. [email protected] stand by vessels nvds
89. www.adpsltd.com
90. [email protected] supply,survey and emergency rescue vessels,tugs
91. http://www.geocities.com/TheTropics/...addresses.html
92. www.dal-mar.com
93. www.worldwideworker.com
94. www.marinetalk.com
95. 2. ACOMARIT RIJEKA D.O.O. RIJEKA POMORSKA AGENCIJA
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.