Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2015., 20:41   #2601
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Molio bih preporuku za parking u Beču za 3 dana (od petka do nedjelje) za osobni auto u blizini Nordbergstraße (Franz-Josefs Bahnhof).
U subotu i nedjelju možeš ostaviti auto gdje god u okolici nađeš mjesto, jedino ti je petak problematičan, jer se parking plaća do 22 h, a smiješ ostati najduže dva sata (http://www.wien.gv.at/verkehr/parken.../bezirk09.html)

Za petak bih ti predložila neku od Park & Ride lokacija. Mislim da ti je najbliži Spittelau, od tamo do Nordbergstraße ti je kratka vožnja s U4 ili čak šetnjica.

http://www.parkandride.at/Standorte.html

http://www.parkandride.at/Standorte.html#g9
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:52   #2602
Pozdrav. Ima netko tko je bio na zeljeznickom kolodvoru u becu ( glavnom)
Imam 15 min izmedju vlakova s time da moram ici kupito kartu. Koliko je to izvedivo?
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:54   #2603
Sasvim dovoljno, imas automate, čitaj pažljivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:38   #2604
khmm, automati? kovanice ili papiri da se znam opremiti

plavusa
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:10   #2605
imaš li karticu? Maestro je dovoljan.
Lizzie M is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:39   #2606
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
imaš li karticu? Maestro je dovoljan.
odlicno, to imam. hvala puno, valjda bum se snašla.
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:47   #2607
Hotel Mozart?

Bio netko?

Čitam recenzije i svašta piše..stara kupaona,potrgan tuš,smrdi u sobama..
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:35   #2608
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post
Hotel Mozart?

Bio netko?

Čitam recenzije i svašta piše..stara kupaona,potrgan tuš,smrdi u sobama..
Reći ću ti sljedeći tjedan
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:58   #2609
Ajde može,čekam recenzije iz prve ruke

Samo nemoj zaboraviti,stvarno me zanimaju.
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:40   #2610
Pozdrav ljudi, evo da osvježim temu, naime danas sam dobio kaznu za U-Bahn.
Kazna iznosi 103€ i moram je platiti u roku od 3 dana kako je bilo i prije vidim, no za dalje od toga mi nisu objasnili što ide. Pročitao sam prijašnje postove, prošlo je dosta vremena od tada i neke su se stvari mijenjale.
Pošto studiram samo jedan semestar i imam boravište tu u Beču (studentski dom) i tu sam još samo 2 tjedna pa idem nazad za HR,pa su mi uzeli tu adresu na kojoj trenutno živim u Beču.
Zanima me postoji li ikakva šansa za izbjeći tu kaznu (inače bi ju platio da se ne patim s tim, ali pošto brojim zadnje dane i prilično je teško izdvojiti 103€ sada) ili sam ju prisiljen platiti kako god da okrenem?
Xynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 23:27   #2611
pozdav forumaši
planiram ove godine napraviti malu ''turneju'' po srednjoj Europi pa mi je Beč prvi na popisu
vidim da mnogi pišu kako je Austrija dosta skupa pa me zanima koliko je dnevno dovoljno za trošiti. znam da taj iznos ovisi od osobe do osobe, ali idem kao ''budget traveller'' pa koliko je neki minimum, kakve su cijene npr. hrane u restoranima/supermarketima?
kiwi2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 23:43   #2612
U supermarketima isto ili jeftinije nego kod nas. Ako kod restorana tražiš jeftinu varijantu, azijski u vrijeme ručka imaju ponude po 6-7 eura. Turci isto nisu skupi.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:30   #2613
Quote:
Xynthe kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo da osvježim temu, naime danas sam dobio kaznu za U-Bahn.
Kazna iznosi 103€ i moram je platiti u roku od 3 dana kako je bilo i prije vidim, no za dalje od toga mi nisu objasnili što ide. Pročitao sam prijašnje postove, prošlo je dosta vremena od tada i neke su se stvari mijenjale.
Pošto studiram samo jedan semestar i imam boravište tu u Beču (studentski dom) i tu sam još samo 2 tjedna pa idem nazad za HR,pa su mi uzeli tu adresu na kojoj trenutno živim u Beču.
Zanima me postoji li ikakva šansa za izbjeći tu kaznu (inače bi ju platio da se ne patim s tim, ali pošto brojim zadnje dane i prilično je teško izdvojiti 103€ sada) ili sam ju prisiljen platiti kako god da okrenem?
Nema šanse za izbjegavanje.
Plati dok si u Beču,jer ako ti pošalju u Hrvatsku platit ćeš skoro dvostruko više jer se uračunavaju kojekakvi troškovi.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:55   #2614
Vjerojatno u svakom vozilu pise: Voznja bez karte - najskuplja voznja
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 12:40   #2615
Toga sam se i bojao. Moralo se i to kad tad dogoditi.
Hvala puno na odgovorima.
Xynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 19:49   #2616
ok hvala na odgovoru
kiwi2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 22:33   #2617
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post
Hotel Mozart?

Bio netko?

Čitam recenzije i svašta piše..stara kupaona,potrgan tuš,smrdi u sobama..
Lokacija je u redu, kvart je dobar, a povezanost odlična.

Iznutra nemam pojma, sorry.

Quote:
kiwi2014 kaže: Pogledaj post
pozdav forumaši
planiram ove godine napraviti malu ''turneju'' po srednjoj Europi pa mi je Beč prvi na popisu
vidim da mnogi pišu kako je Austrija dosta skupa pa me zanima koliko je dnevno dovoljno za trošiti. znam da taj iznos ovisi od osobe do osobe, ali idem kao ''budget traveller'' pa koliko je neki minimum, kakve su cijene npr. hrane u restoranima/supermarketima?
U samoposlugama ti ovisi što kupuješ, recimo peciva i suhomesnati proizvodi (dakle, klasični sendvič) su osjetno skuplji nego u Hr. S druge strane, većina restorana po gradu ima na meniju po dva jela (jedno s mesom i jedno vegetarijansko) dnevno za 5 do 7 eura, samo moraš paziti da dođeš na vrijeme. U većini je to od 12 do 14 h, ali variraju. Jela koja su na dnevnom meniju obično su ispisana na pločama na ulazu ili na posebnom papiru koji stoji na stolu. Jela iz jelovnika imaju normalne (nešto više) cijene.

Ako voliš strane kuhinje, probaj jesti u dalekoistočnim i bliskoistočnim restoranima, za lokalni štih pojedi kobasu na Würstelstandu, a većina restorana nudi lokalna jela (gulaš, bečku šniclu i sl.) po korektnim cijenama.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 13:56   #2618
Da, ali kvaliteta HR lijepljenih ostataka šunke je neusporediva. Tako da je to zapravo - neusporedivo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 18:05   #2619
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Da, ali kvaliteta HR lijepljenih ostataka šunke je neusporediva. Tako da je to zapravo - neusporedivo.
__________________
Aplikacija mVijesti omogućava da pratite sve hrvatske vijesti na jednom mjestu! (samo za android, uskoro iOS)-> https://play.google.com/store/apps/details?id=apps.idecor.mvijesti
MatijaNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 11:11   #2620
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post
Ajde može,čekam recenzije iz prve ruke

Samo nemoj zaboraviti,stvarno me zanimaju.
Kao što je kulerica rekla, lokacija i povezanost su super.

Hotel vrišti za renoviranjem, u rangu je hotela za maturalac od prije 10-ak godina. No čisto je i sve je funkcionalno,a madrac mi se toliko svidio da sam išao gledati koji je. Jedino nema papuča u sobi Osoblje priča li-la engleski, no može se sporazumiti. Doručak je klasičan švedski stol sa narescima i tim pi*darijicama iz Metroa. U foajeu je i neki šank, no nisam nikoga nikad tamo vidio.

Odmah pored hotela je japanski restoran, malo dalje neki talijanski pizza&špageti, kebabi i još neki japanski fast food, Spar trgovina, DM, bla bla. U sklopu bahnhofa je i Billa koja radi svaki dan do 22h (i nedjeljom).

Parkirali smo na P+R (park and ride) pored Heiligenstadt U-bahn stanice (2 stanice od hotela). Cijena je 3€ po danu. Jednu stanicu bliže je P+R Spittelau, ali trenutno se preuređuje, pa se ne može koristiti.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.