Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 11:49   #3101
Htjela sam s vama podijeliti svoje iskustvo vezano za ispadanje kose. Doslovno godinama istražujem razloge ispadanja, djelotvornost svih preparata, kako sintetskih, tako prirodnih. Kao ženi užasno mi je teško palo "ćelavljenje" pa sam nažalost postala stručnjak za ove stvari.
Iz tog razloga podijelila bih s vama sve što znam.
Ako vam kosa ne ispada zbog bolesti, hormona, manjka vitamina ili minerala, vjerojatno patite od androgene alopecije, tj zbog DHT hormona, odnosno zbog osjetljivosti folikule na taj hormon i kosa vam ne ispada na očit način...najčešće je to tako..ispada u normalnoj mjeri ( do 100 vlasi dnevno ) ali svejedno jednog dana se probudite ćelavi
To je zato što kosa postepeno postaje tanja i tanja dok uopće više ni ne izađe van. Često uz AA ide i masna kosa, tj seboreično vlasište, a najbolji savjet koji vam tu mogu dati je PERITE kosu svakodnevno. Unatoč tome što većina ljudi misli kako je to pogrešno, u ovom slučaju nije. DHT se taloži na vlasištu i ako je perete svaki dan logički-bit će ga manje.
Druga stvar, protiv DHT-a se vrlo lako boriti...možete smanjiti njegovu proizvodnju lijekovima za bolesti prostate...npr biljnim tabletama koje sadrže prirodne DHT blokatore poput palme sabal (saw palmetto) , bundeve i sl. Čak i ako pijete tablete cinka puno ste napravili jer je i on prirodni dht blokator.

Ja sam osobno svašta koristila, ali jedino što mi je pomoglo je emuovo ulje
Ulje od noja je jedino koje potiče rast na prednjem dijelu glave, a to je mjesto gdje žene najčešće gube kosu. Ono potiče rast uspavanih i odumrlih korijena kose i onda se veći dio vaših vlasi nalazi u anagenoj fazi. To je jedino ulje koje prodire duboko u kožu, ostali preparati ostaju više manje na površini, stoga je i poželjno u emuovo ulje umiješati ono što inače koristite kako bi bolje djelovalo. Ja koristim ružmarin s emuom i već par mjeseci i imam puno nove kose i dobila sam puno komplimenata u zadnje vrijeme.

Stalno dolazim do nekih novih saznanja vezanih za kosu tako da nemojte bez rezerve uzeti sve što sam rekla. Stalno čitam po forumima razne gluposti, tipa: nema ti pomoći, to su geni bla bla...
nije točno-ja sam živi primjer!
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:05   #3102
Gdje se može kupiti emuovo ulje?
Nessie :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:19   #3103
imas na ebayu


zanima me dal je netko probao ovaj losion od subana http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=127
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:32   #3104
Ja koristim rolls choyce essentials emuovo ulje-13 funti 3 bočice-skroz jeftino (imaš dosta za godinu dana ). Da, na eBayu, kod nas nema toga..

Zadnje uređivanje taichi87 : 07.11.2011. at 14:42.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:40   #3105
zanima me dal je netko probao ovaj losion od subana http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=127[/QUOTE]

Ja sam ga koristila dosta dugo..ne mogu reć da mi je pomogao..Koliko god da čitam po netu svugdje piše da je korijen koprive za ispadanje kose, a ne list, a u ovom losionu i u većini je list...Koliko znam bio terra ima baš tinkturu od korijena koprive. To si uskoro kupujem
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:08   #3106
Kal-hair force

Mislite li da su najucinkovitije kako kazu?
__________________
Life is God's novel. Let him write it.

Zadnje uređivanje gustertomxxl : 07.11.2011. at 20:35. Reason: dupla tema
gustertomxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:24   #3107
a jesi primjetila kakav napredak da se manje kosa masti ,meni je to jos veci problem
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:47   #3108
Teško je reć kad ulje stavljam svaku večer pa ujutro u svakom slučaju moram oprati kosu
Primjetila sam da me ne svrbi tjeme kao prije, tako da mislim da mi je i u vezi toga pomoglo. Možda da probaš ispirati svaki dan mješavinom jabučnog octa i vode..
Trebalo bi pomoći npr ako imaš k tome i rijetku kosu jer se onda masnoća javlja jer nekoliko žlijezda opskrbljuje 1 vlas...a onda ako djeluješ na rijetkost djeluješ i na masnoću. Valjda ovo ima smisla
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 21:04   #3109
meni jesu
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 08:22   #3110
Quote:
gustertomxxl kaže: Pogledaj post
Mislite li da su najucinkovitije kako kazu?
Proguglaj tablete ne nasem trzistu i uspoređuj sastav

Kal
Mertz
Fitoval
Natural wealth
Twinlab
Haar vital iz dm-a
Ima ih jos mozda ali sam vec zaboravio...
Tako sam ja napravio i kalove su imale najvise nutrijenata brojcano i kolicinski i hvaljene su na temi tablete i vitamini za kosu.Neznam koliko su druge dobre al meni je on dao rezultate i ponovo bi ga kupio jer ne vjerujem da bi mi neke druge vise pomogle cisto zasto jer imaju manje nutrijenata,tj kal ima jako puno svih vitamina a ne samo nekoliko.
__________________
Kad budeš umirao, ti se smij, a drugi neka plaču, jer kad si se ti rađao svi su se smijali, a ti si plakao.
Pajaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:39   #3111
Da li je itko od vas koristio ayurvedske proizvode, tj ulja poput sezamovog, kokosovog, amla i brahmi ulja i slično?
Čitala sam iskustva onih koji su ga koristili i navodno je super. Da li je itko probao?
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 18:13   #3112
Dali je tko u zadnje vrijeme naručivao sa minoxidildirect.com i dali sve stigne uredno? negdje sam pročitao prije cca 2 mjeseca neki post da navodno s naše carine vrate nazad zbog toga što je to lijek, ali neznam koliko je ta informacija točna pa me zanima dali je tko naručivao u zadnje vrijeme...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 18:34   #3113
ej bok svima. zna li tko možda kolika je carina kada se naručuje iz inozemstva? točnije kada se naručuju ekstenzije za kosu? hitno mi treba.
RenataR27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 20:39   #3114
Evo dio jednog članka jednog instituta gdje su proveli istraživanje s emuovim uljem. Pošto mi se puno ljudi javilo vezano za njega i pošto osjećam obvezu podijelit ovo s vama pročitajte :

Michael Hollick, MD, Ph.D., Professor of Medicine, Physiology, and Dermatology at Boston University School of Medicine conducted a study involving emu oil and hair growth. His study found that there was a 20% increase in growth activity of skin that received emu oil, compared to skin that received corn oil. Looking at the hair follicles, Dr. Hollick realized they were much more robust, the skin thickness was remarkably increased, suggesting that emu oil stimulated skin growth and hair growth. Additionally, the study showed that over 80% of hair follicles that had been "asleep" were woken up, and began growing. This is what emu oil may do for you!
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 22:31   #3115
Bok!
Nova sam ovdje no proucavala sam malo ovu temu jer mi je u zadnja tri mjeseca kosa strahovito pocela opadati,doslovce bi rekla da se prepolovila,full se nekako prorijedila,kao da nije gusta kao prije...premda mi moji govore da sam se umislila i da to nije tako strasno....ali mene vec lagano pocinje loviti panika...najvise jer mi ispada full puno kose tokom pranja,a ispada i kod cesljanja a da ne govorim da se probudim i vidim po jastuku kosu...sad ja jos nisam isla kod nikakvog dermatologa jer mislim da je moj problem uzrokovan stvarno velikim stresom a imam i policisticne jajnike pa je valjda kombinacija toga dvoga bila presudna da se to pocne dogadati....
uglavnom,prije mjesec dana sam si kupila merzove tablete i alomax 5% losion na preporuku....i sad sam potrosila to pakiranje merzera i kupila kalove tablete jer vidim da su dosta hvaljene tu na forumu....e sad ono sto mene zanima je da li je bolje jedan mjesec uzimati merz pa onda drugi kal...ili bolje da koristim samo jedne....i da li da mi je uz te tablete pametno uzimati jos i b-complex posebno...ili da se radije pustim toga?i naravno, sta mislite koja je realna procjena da se vidi nekakav napredak od tih tableta?
naravno,alomax koristim jednom dnevno vec mjesec dana...i mislim da ima pomaka...kao da mi je pocela rasti nova kosa...al kad sam ja sva tako u strahu ne zelim se nista prerano veseliti
TinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 00:08   #3116
Quote:
TinaS kaže: Pogledaj post
Bok!
Nova sam ovdje no proucavala sam malo ovu temu jer mi je u zadnja tri mjeseca kosa strahovito pocela opadati,doslovce bi rekla da se prepolovila,full se nekako prorijedila,kao da nije gusta kao prije...premda mi moji govore da sam se umislila i da to nije tako strasno....ali mene vec lagano pocinje loviti panika...najvise jer mi ispada full puno kose tokom pranja,a ispada i kod cesljanja a da ne govorim da se probudim i vidim po jastuku kosu...sad ja jos nisam isla kod nikakvog dermatologa jer mislim da je moj problem uzrokovan stvarno velikim stresom a imam i policisticne jajnike pa je valjda kombinacija toga dvoga bila presudna da se to pocne dogadati....
uglavnom,prije mjesec dana sam si kupila merzove tablete i alomax 5% losion na preporuku....i sad sam potrosila to pakiranje merzera i kupila kalove tablete jer vidim da su dosta hvaljene tu na forumu....e sad ono sto mene zanima je da li je bolje jedan mjesec uzimati merz pa onda drugi kal...ili bolje da koristim samo jedne....i da li da mi je uz te tablete pametno uzimati jos i b-complex posebno...ili da se radije pustim toga?i naravno, sta mislite koja je realna procjena da se vidi nekakav napredak od tih tableta?
naravno,alomax koristim jednom dnevno vec mjesec dana...i mislim da ima pomaka...kao da mi je pocela rasti nova kosa...al kad sam ja sva tako u strahu ne zelim se nista prerano veseliti
Kao prvo moraš otkriti uzrok opadanja kose da bi mogla početi s nekom terapijom... Najispravniji potez bi ti bio odlazak liječniku, i kada ti se ustvrdi uzrok opadanja kose tada tek počni s određenom terapijom (npr. uzrok ti može biti nedostatak vitamina, problem sa štitnjačom itd.)
Alomax ti se koristi kod androgene alopecija (naslijedna ćelavost) tako da nisam siguran koliko će ti on koristiti...
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:05   #3117
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Ja koristim rolls choyce essentials emuovo ulje-13 funti 3 bočice-skroz jeftino (imaš dosta za godinu dana ). Da, na eBayu, kod nas nema toga..

Možeš mi reći kako ga koristiš?
Na ebay-u sam vidjela i EMU OIL CAPSULES (90x500mg) za samo £9.95 da li možda imaš iskustva s njima. Ne znam kaj je pametnije naručiti ulje ili kapsule.
TIA002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:50   #3118
Smile

Quote:
TIA002 kaže: Pogledaj post
Možeš mi reći kako ga koristiš?
Na ebay-u sam vidjela i EMU OIL CAPSULES (90x500mg) za samo £9.95 da li možda imaš iskustva s njima. Ne znam kaj je pametnije naručiti ulje ili kapsule.
Svaku večer utrljam par kapi na tjeme a ujutro operem kosu. Ja sam u ulje još stavila i eterično ulje ružmarina, jer je ulje super "nosač"- tj neke ljekovite stvari se puno bolje iskoriste kada ih umiješate u emuovo ulje, jer ono duboko prodire i povuče to za sobom- laički rečeno
Nisam koristila kapsule, iskreno ne znam da li pomažu na taj način. Koliko sam čitala piju se zbog omega kiselina koje sadrži i jakih protupalnih sastojaka...ali valjda djeluje i na kosu, tj. trebalo bi. Jako puno ima napisanog o emuovom ulju, pa malo prouči što piše o tome
__________________
Set a goal so big that if you achieved it, it would blow your mind.
taichi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 12:41   #3119
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Ja koristim rolls choyce essentials emuovo ulje-13 funti 3 bočice-skroz jeftino (imaš dosta za godinu dana ). Da, na eBayu, kod nas nema toga..
Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
Svaku večer utrljam par kapi na tjeme a ujutro operem kosu. Ja sam u ulje još stavila i eterično ulje ružmarina, jer je ulje super "nosač"- tj neke ljekovite stvari se puno bolje iskoriste kada ih umiješate u emuovo ulje, jer ono duboko prodire i povuče to za sobom- laički rečeno
Nisam koristila kapsule, iskreno ne znam da li pomažu na taj način. Koliko sam čitala piju se zbog omega kiselina koje sadrži i jakih protupalnih sastojaka...ali valjda djeluje i na kosu, tj. trebalo bi. Jako puno ima napisanog o emuovom ulju, pa malo prouči što piše o tome
HVALA PUNO
TIA002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:06   #3120
Wink

Quote:
taichi87 kaže: Pogledaj post
zanima me dal je netko probao ovaj losion od subana http://www.suban.hr/proizvod_detalj.asp?ProductID=127
Ja sam ga koristila dosta dugo..ne mogu reć da mi je pomogao..Koliko god da čitam po netu svugdje piše da je korijen koprive za ispadanje kose, a ne list, a u ovom losionu i u većini je list...Koliko znam bio terra ima baš tinkturu od korijena koprive. To si uskoro kupujem
[/QUOTE]

Nisi pažljivo čitala.
Losion je etanolna iscrpinu lista i korijena koprive,
korijena čička i cvijeta arnike te eterično ulje ružmarina.
Koristim ga tek drugi tjedan, pa o njegovoj efikasnosti, zapravo, još ne mogu svjedoćiti, ali kako je to etanolna iscrpina navedenih biljaka nakon jutarnjeg korištenja i bez pranja kose kosa mi je rahlija, pa izgleda bujnija.
miramo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.