Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2019., 01:32   #1
Rabljeni do 7500€

pozdrav, trazim nekakav rabljeni auto 5-6 god starosti i do 7500€, pa me zanima sto bi mi predlozili?

gledam nesto kao megane, focus, mozda i Pug ne znam kakvi su, ugl nesto u toj klasi kompakta ili produzenog kompakta (zbog gepeka sedane/limuzina nije opcija), da su provjereni pouzdani motori i bez nekih serijskih kvarova. Bitna mi je i dostupnost dijelova (redovne servise radim sam).

prelazim godisnje oko 20tkm od cega 10ak% grad, 80% magistrala i 10-15% autoput gdje mi se mali benzinci pokazuju kao nejaki i veliki potrosaci, pa bi mozda radije isao na diesela.

Uz to planiram nekakva duza putovanja cestama po Europi pa je pouzdanost prije sve kljucna, a i tu ce diesel pogotovo doci do izrazaja

Sto odabrati iz ponude koja je prilicno sarolika?

ps, molim bez Golfova.


hvala
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 06:55   #2
mislim da bi trebao sam nešto uvesti jer tako i onako ćeš ubost nešto iz uvoza pa sad preko naših vrlih uvoznika ili u svom aranžmanu...možda megan 1,5 dci karavan,pug 1,6 hdi ili fokus s istim motor...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 08:29   #3
Ja sam nekad davno sličan budžet (7900 e) potrošio na kupnju rabljenog kompakta. Kupio sam 4 godine star Citroen benzinac s 57.000 km. Orijentacije radi...
Znači, ako ćeš uzeti dizel onda ćeš žrtvovati malu kilometražu, ili ćeš žrtvovati malo godina. Nećeš moći i ovce i novce.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 09:59   #4
https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3...oglas-27736267

je li ovo ok
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 10:01   #5
sumnjivo malo km za tu godinu...jako...
__________________
"jinglebell, jinglebell, jinglebell rock
all I wanted is you to fuck..."
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 10:05   #6
Hmm,to se moze provjerit lako u ovlascenom,mada stanje volana i prednjih svjetala ide u prilog ovim kilometrima,e sad

Mene vise zanima malfunction lampica,vjerojatno samo treba reset servisnog intervala ali nisam siguran.
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 11:00   #7
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
mislim da bi trebao sam nešto uvesti jer tako i onako ćeš ubost nešto iz uvoza pa sad preko naših vrlih uvoznika ili u svom aranžmanu...možda megan 1,5 dci karavan,pug 1,6 hdi ili fokus s istim motor...
hmm, ne izgleda mi bas jednostavno to, treba tamo otici, naci aute, pogledati ih i izabrati, pa onda dovesti auto + papirologija, kad sve platis mozda se i isplati nekome dati 1000€ da ti to obavi.

S druge strane, ne znam po kojoj logici svi dizeli na njuskalu imaju 143tkm a kostaju isto kao i u DE

Mozda najbolja opcija ici po salonima, platiti malo vise i dobiti godinu dana garancije?


Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Ja sam nekad davno sličan budžet (7900 e) potrošio na kupnju rabljenog kompakta. Kupio sam 4 godine star Citroen benzinac s 57.000 km. Orijentacije radi...
Znači, ako ćeš uzeti dizel onda ćeš žrtvovati malu kilometražu, ili ćeš žrtvovati malo godina. Nećeš moći i ovce i novce.
Malo vise km nije probem ako su - stvarni km
Pa sve i kada bi htio benzinca, trenutno na njuskalu nema prakticki ni jedan kompakt 2013 ili noviji s manje od 100tkm, da je do 7500€.
svi redom su smartovi, tvingaci i sl autici za po gradu. Za autoput treba min 1.4, optimalno 1.6 a to su onda vec prilicni potrosaci. Mislim, trenutno imam 1,2 16V clio i auto je super ali ubi boze za duzi put, nema snage a posrce 7L bez pardona.
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 11:45   #8
Sto se tice uvoza tj. unosa, koliko je kupnja u DE pouzdanija od kupnje kod nasih soderasa, sto se tice vracanja km? Jeste da je DE sredjena drzava ali trgovac je trgovac i svugdi ima muljatora
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 12:48   #9
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
Sto se tice uvoza tj. unosa, koliko je kupnja u DE pouzdanija od kupnje kod nasih soderasa, sto se tice vracanja km? Jeste da je DE sredjena drzava ali trgovac je trgovac i svugdi ima muljatora
Od šljunčara je jednako (ne)pouzdana kao i bilo gdje drugdje. Osobno sam se mogao uvjeriti u to da što je netko duže u poslu i što je više domaći (Nijemac je l’ te), to je i veća vjerojatnost da je auto stvarno onakav kako je i u oglasu opisan. E sad, jako je dobro u tom slučaju barem zadovoljavajuće znati njemački jezik iz već očitoga razloga.

https://m.mobile.de/auto-inserat/for...3.html?ref=srp

Jedan od 27 fordova. Cijena u tvom slučaju je ona gdje piše netto.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 13:07   #10
cijelo jutro sam citao o tome i ipak cu odustati, staviti cash sa strane i cekati dobru priliku kod nas, mozda kraj sezone i neki noviji primjerak iz rentacar-a ako nista prije ne uleti.

Jednostavno je prekomplicirano ici sam buduci da Njemacki ne znam guknit a gore nemam nikoga.

A na njuskalu, za St zupaniju od ca 150 auta u rangu 6-8t€ 2012 i noviji, mislim da samo jedan nije od soderasa a i za njega nisam siguran. Strasno nesto
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 15:06   #11
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
neki noviji primjerak iz rentacar-a ako nista prije ne uleti.
Jedan od auta koje sam vozio iz RAC-a je bio Golf 7, 2.0 TDI, oko 40 tisuća kilometara, servisni brojač je na svakom paljenju pokazivao da je davnih dana redovni trebao biti obavljen.
Misliš da me to spriječavalo da ga gazim hladnog, gasim 20 sekundi nakon sat vremena na preko 160 km/h? Misliš da sam izbjegavao šahte, rupe i pazio na ležeće?
Astrom iz RAC-a sam išao kroz Gorski Kotar starom cestom i po rupetinama sam vozio kao da vozim po staklu, čak sam par puta mislio da je zadnji udarac nešto potrgao...
To su doslovno auti koji se voze kao da ti ih je netko dao da ih uništiš, pa ti stoga ne bih savjetovao kupovinu automobila iz RAC-a, pa makar 2000 kilometara imao.
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 15:14   #12
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
pa je pouzdanost prije sve kljucna, a i tu ce diesel pogotovo doci do izrazaja
pogotovo

Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
mozda kraj sezone i neki noviji primjerak iz rentacar-a ako nista prije ne uleti.
Napravi si uslugu i daj nekom drugom da ti traži auto
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 15:26   #13
Ima dosta rentacara koji se taksiraju, nije to klasicni rentacar, vec neke muljaze s leasingom pitaj ti boga sta oni sve muljaju. Uglavnom jedan koji se razumi kaze da su ti auti u dosta boljem stanju od onih iz klasicnog renta cara. A sad, svugdje se moze naletiti na drlog i naravno da cu cekati neki primjerak iz prve ruke koji je vozila starija gospodja i to samo po suncu i lijepom vremenu

No dobro, da sada ne ulazimo preduboko u tu tematiku, imate li jos koji model za preporuciti ili mozda neki koji treba izbjegavati?

Ne treba biti konkretni oglas jer mi nije hica, auto imam
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 16:14   #14
Super, jer je taksiranje puno bolje od RACa. Nema bolje nego auto iz sezonske muljaže. Sretno ti bilo.
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 16:23   #15
Jebote svi se kace na godine. Nek auto bude sto mladi, nema veze kaj je krama. Za te pare ja bi gledao aute od 2010 a ne 2014-5 jer za to mozes kupiti ili b segment ili kramu.
Gledaj od 2010 brava, giuliettu, focusa, octaviu, leona i eventualno megana. C4 taj model zaboravi jer je epski srot (imali ih 30kom u firmi i svi su bili usrani)
FCA ima odlicne dizelase relativno jeftine za odrzavanje, kod VAGa izbjegavaj 1.6 tdi (imali i golfove vi u firmi i ti motori su stalno nekaj trebali i trosili su za tak mali drek od motora dosta), megana sam vozio 1.5dci od susjeda par puta i nikakvih problem covjek nema. Na nekih je 130k km i kaze da ga ne bi mjenjao za nista.

Tak da ono. Odjebi godiste i idi na sto bolji auto ili skupi jos para pa uzmi sto noviju pilu.
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 20:49   #16
Quote:
Cutac kaže: Pogledaj post
Jedan od auta koje sam vozio iz RAC-a je bio Golf 7, 2.0 TDI, oko 40 tisuća kilometara, servisni brojač je na svakom paljenju pokazivao da je davnih dana redovni trebao biti obavljen.
Misliš da me to spriječavalo da ga gazim hladnog, gasim 20 sekundi nakon sat vremena na preko 160 km/h? Misliš da sam izbjegavao šahte, rupe i pazio na ležeće?
Astrom iz RAC-a sam išao kroz Gorski Kotar starom cestom i po rupetinama sam vozio kao da vozim po staklu, čak sam par puta mislio da je zadnji udarac nešto potrgao...
To su doslovno auti koji se voze kao da ti ih je netko dao da ih uništiš, pa ti stoga ne bih savjetovao kupovinu automobila iz RAC-a, pa makar 2000 kilometara imao.
Dobro i? Kaj to dokazuje osim da si ti KRETEN, tj. pardon, KRETENČINA.

Ti auti se kupuju na osnovu procjene, pregleda i s rizikom da se zaj... Ako nemaš neki insajderski info ne možeš znat dal je taj auto vozilo 10 najgorih kretena svaki dan ili čitavo vrijeme jedan pažljiv vozač. Ako s tim ne možeš živjet - preskačeš sve leasing i rac aute.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 20:57   #17
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
No dobro, da sada ne ulazimo preduboko u tu tematiku, imate li jos koji model za preporuciti ili mozda neki koji treba izbjegavati?
Astru J hatchback/karavan, 1.7CDTI, 96kw verzija, Cosmo oprema. Samo, taj auto se dosta dugo traži... Gledaj HR i SLO oglase...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 22:14   #18
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Dobro i? Kaj to dokazuje osim da si ti KRETEN, tj. pardon, KRETENČINA.

Ti auti se kupuju na osnovu procjene, pregleda i s rizikom da se zaj... Ako nemaš neki insajderski info ne možeš znat dal je taj auto vozilo 10 najgorih kretena svaki dan ili čitavo vrijeme jedan pažljiv vozač. Ako s tim ne možeš živjet - preskačeš sve leasing i rac aute.
Nisam htio nista komentirati da se ne rasplamsa nepotrebna rasprava. Ja kad god sam vozio rentacar pazio sam ga vise nego svoj auto i ne razumim to klanje i silovanje rentacara ali ok, nismo svi isti i svako radi prema svojoj savjesti.
Tema i nije gdje kupiti auto vec koji, naravno da ce se prije kupnje primjerak detaljni pregledati, odvesti mehanicaru i napraviti testna voznja
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 22:20   #19
Quote:
Johnny Kukumar kaže: Pogledaj post
Nisam htio nista komentirati da se ne rasplamsa nepotrebna rasprava. Ja kad god sam vozio rentacar pazio sam ga vise nego svoj auto i ne razumim to klanje i silovanje rentacara ali ok.
Tako rade svi normalni ljudi... Zašto nešto namjerno uništavat?
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2019., 22:51   #20
da zašto

zar pametnom čovijeku treba razlog

https://www.youtube.com/watch?v=04J0BwFnPa8

https://www.youtube.com/watch?v=qySB-DBGmVM
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.