Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 18:43   #1
Vlažni zidovi

Živim u prizemlju obiteljske kuće izgrađene 1970 godine. Zidovi su kameni i nemaju nikakvu vanjsku izolaciju osim žbuke, naravno. Kuhinja mi je podignuta (nožice cca 15 cm) te se nalazi na vanjskom zidu. Problem je u tome što mi se ispod kuhinjskih elemenata redovito kada je hladnije vrijeme skuplja velika količina vode. Zidovi iza kuhinjskih elemenata mi se doslovno cijede! Plijesan se već odavno nakupila iza kuhinsjkih elemanata. U stanu mi je temperatura relativno "normalna". Dakle nije niti prevruće, a opet niti se smrzavamo. Noću ostavljam prozor otvoren kako bi se sve to ventiliralo. Međutim ništa ne pomaže. Na proljeće moram sanirati predmetni zid i problem. Da li navući neku posebnu žbuku na taj zid, da li postaviti pločice na cijelom zidu s nekom posebnom fugom, da li staviti stiropor i najlon te potom navući neku žbuku... Ima li netko nekih prijedloga i iskustava?
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 19:15   #2
Staviti stiropor izolaciju/fasadu na kuću. Ili bar za početak na taj zid izvana.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 19:56   #3
Da li je netko ikad stavljao akril ploče iza kuhinjskih elemenata? Dakle, prvi izbor mi je postaviti pločice od poda do vrha visećih elemenata, s minimlanom fugom. Ako će plijesan opet doći doći će samo na fuge koje će biti minimalne. Ne znam da li je moguće zalijepiti akrilne ploče i da li bi to pomoglo?
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.