Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 10:46   #1
Armaturna mreža

Pozdrav, da li mi možete reći ako netko zna, koliko debela mora biti mreža za armaturu za temelje? Temelji će biti dimenzija 8x5. Unaprijed hvala na odgovoru

Ispričavam se ako već negdje postoji ovakva tema, nisam ju našla u tražilici

Da li možda netko zna gdje nabaviti jeftiniji beton od redovne cijene? Ako netko ima negdje popust, bila bih mu zahvalna do neba za uslugu...
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 12:44   #2
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
....., koliko debela mora biti mreža za armaturu za temelje? Temelji će biti dimenzija 8x5. ..............
Da li možda netko zna gdje nabaviti jeftiniji beton od redovne cijene? Ako netko ima negdje popust, bila bih mu zahvalna do neba za uslugu...
Debljina ne ovisi toliko o dimenzijama buduće građevine nego od terena (iako u projektu vidiš da su svi temelji armirani, tako je jednostavnije i nema greške). Imače možeš raditi bez armature temelja, možeš armirati jednostruko, a možeš i dvostruko. Možeš graditi kuću bez temelja samo dvostruko armirana ploća!

A za beton se raspitaj na više mjesta (prije je Beton Lučko i dovoz iz Lučkog -50 km, bio jeftiniji od ovog iz Siska - 5 km)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 13:25   #3
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Debljina ne ovisi toliko o dimenzijama buduće građevine nego od terena (iako u projektu vidiš da su svi temelji armirani, tako je jednostavnije i nema greške). Imače možeš raditi bez armature temelja, možeš armirati jednostruko, a možeš i dvostruko. Možeš graditi kuću bez temelja samo dvostruko armirana ploća!

A za beton se raspitaj na više mjesta (prije je Beton Lučko i dovoz iz Lučkog -50 km, bio jeftiniji od ovog iz Siska - 5 km)
hvala puno na odgovoru. Naime ne znam ništa o građenju, ali znam da me netko želi debelo veslati i veslati i već mi je ZLO od ljudi koji ni sami ne bi željeli da ih netko cijedi za pare, a to isto rade drugima. Zato pitam koliko debela, jer vidim na njuškalu ponudu, ne razumijem se u armaturu, pa pitam za debljinu. Naprosto mi je recimo nevjerojatno da mi netko posebno npr. naplaćuje "ruke", a onda mi za 2 kubika betona želi još uzeti par tisuća kuna.. Nema šanse i ne pristajem na takve gluposti, pa želim sama pribavljati materijal i stoga sam i postavila ovaj upit......
ovakav osjećaj mi uopće izaziva pomisao da ću morati imati posla sa zidarima i drugima koji se bave gradnjom....
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:09   #4
Mene zanjima gdje je najjeftinije građevinsko željezo (šipke, mreže, drot) na području Zagreba? Treba mi u velikoj Gorici za građevinu. Tnx
Canon5DMkII is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 17:24   #5
Quote:
Canon5DMkII kaže: Pogledaj post
Mene zanjima gdje je najjeftinije građevinsko željezo (šipke, mreže, drot) na području Zagreba? Treba mi u velikoj Gorici za građevinu. Tnx
čini mi se da je preko njuškala dobro pogledati, ok su cifre (barem se meni tako čini u odnosu na ponude firmi koje su mi dostavile ponude s cijenom materijala)...
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.