Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2022., 20:41   #561
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Jingle All The Way - put that cookie down! Tujboman!
I ja sam ko klinjo htio Action Mana, stara mi kupila Kena 😂
cunyzg is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 20:54   #562
Quote:
cunyzg kaže: Pogledaj post
I ja sam ko klinjo htio Action Mana, stara mi kupila Kena 😂
Ja sam želio original He-Mana i Skeletora, ali su se oni jedva nalazili u cijeloj Europi, a ne samo po našim Duty Free dućanima (ne znam kako ali Šibenik je imao jednoga gdje sam kupovao te igračke po 10 maraka komad)...ali ništa od toga...

Na kraju sam si kupio sam Sauroda, Bladea i Scare Glowa (bio mi najdraži jer je svijetlio u mraku)...
dr_gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 12:58   #563
Bozicna prica (1983.). Odlican film, jucer je bio na hrtu 3
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 20:05   #564
Sam u kući 1 & 2.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 20:31   #565
Jos neki odlicni klasici bozicni su Trading Places, Christmas Vacation, Scrooged
ElRey1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 21:27   #566
Što vrijeme više prolazi to mi je više žao provalnika iz Sam u kući, a mali Kevin je ozbiljan sociopatski psihijatrijski slučaj.
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 22:12   #567
Jučer sam pogledao film "Violent night".
Film je kopija Die Hard 1 i 2, samo sa Djed Mrazom.

Deziluzionirani, alkoholičarski i napola propali Djed Mraz pronalazi novi smisao postojanja i novi idealizam, bivajući slučajno upleten u sukob terorista koji su uzeli bogatašku obitelj za taoce.

Matrijarh obitelji je odurna bogata žena kreirana po uzoru na J. Paul Gettyja, ostatak obitelji su odvratne ulizice.
Caka je u tome da obitelj u sefu u podrumu vile imaju 300 milijuna za koje se jasno kaže da je plod ratnog profiterstva.

Glavni bad guy je lik koji u filmu opiše svoje traume odrastanja u siromaštvu, radi čega je zamrzio Božić. Ostali negativci su miks anarhista i lopova.

Naprosto su mi teroristi počeli izgledati kao dobri momci, a John Mc Clainovski Djed Mraz mi je postao nasilni zaštitnik sistema koji održava klasni status quo, koji se brine da smrdljivo bogati ratni profiteri ostanu bogati.

Film je sa ideološkog gledišta odvratan, propaganda američke inačice kapitalizma na razini na kojoj su Sovjeti imali svoju propagandu.

***
Bio je odličan članak nedavno u podlistku "Jutarnjeg" namijenjenog kulturi.
Članak analizira američke božićne filmove sa marksističkog gledišta i jako uvjerljivo ih sve po spisku dekonstruira kao kapitalističku propagandu.

Najviše se bavi sa filmom "Sam u kući". Razmaženi klinac, pripadnik više klase se cijeli film sadistički iživljava nad ljudima nižih klasa. I to bi trebalo biti smiješno i simpatično.
Duh Božića, nema što.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 22:12   #568
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Što vrijeme više prolazi to mi je više žao provalnika iz Sam u kući, a mali Kevin je ozbiljan sociopatski psihijatrijski slučaj.
Pogotovo kad je pljačkaš Joe Pesci
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 23:00   #569
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Što vrijeme više prolazi to mi je više žao provalnika iz Sam u kući, a mali Kevin je ozbiljan sociopatski psihijatrijski slučaj.
Ljudi doslovno provaljuju u kuću svjesni da je u njoj maloljetnik.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 23:45   #570
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Ljudi doslovno provaljuju u kuću svjesni da je u njoj maloljetnik.
Ma znam ali svejedno bi ga mogli tužit za prekoračenje samoobrane.
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 09:48   #571
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Ma znam ali svejedno bi ga mogli tužit za prekoračenje samoobrane.
Nah, u SADu možeš upucat provalnika
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 10:05   #572
Ah; Sam u kući. Klasik. Nikad ga nisam doživljaval kao Božićni neki film nego parodiju i komediju. Iako realno to je jedan od boljih Božićnih filemka. No numero 1 je za klasu bolji od svih i pravi je Božićni film i poprilično je star. Divan Život iz 46 je daleko iznad svih meni.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 11:43   #573
Divan život, najdraži.
Zapravo ljubav, najromantičniji.
Dajla Mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2022., 07:49   #574
Christmas Chronicles (više prvi nastavak)
Vidi se taj duh Columbusa i Home alone duologije...jako dobro
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2022., 13:33   #575
Die hard - pogledah ga opet nakon 10-ak godina i nije ostario ni dana. Baš genijalan film, savršeno sve od glume, efekata, priče, humora, napetosti. 10/10

Die hard 2 - nisam ga nešto vidio na božićnim popisima. Nešto lošiji nego original, ali i dalje jako dobar film. Glumačka postava najbolji dio filma (mislim, radnja je malo nerealno pretjerana, ali opet zanimljiva) 8/10

Kako je Grinch ukrao Božić (2000.) - dokaz da je manje više, odnosno ovdje obrnuto. Previše kreveljenja Jima Carreyja, retardiranog humora, maske i frizure su mi pretjerane. Ali, opet gledljiv film s pokojom forom i prekrasnom naracijom legende (svi navode Freemana, a Anthony Hopkins je dosta podcijenjen u glasovnom smislu) 6/10
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2022., 13:38   #576
Uvijek se najvise prica o prvom die hardu i film je stvarno genijalan ali i sljedeca 2 nastavka su isto jako dobra (trojka i vise nego dvojka). Cetvorka mi dosta dobra a peticu je najbolje zaboravit.

Poslano sa mog SM-S906B koristeći Tapatalk
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2022., 20:09   #577
Quote:
cunyzg kaže: Pogledaj post
I ja sam ko klinjo htio Action Mana, stara mi kupila Kena 😂
Moj Action man je imao curu, Barbie.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2022., 18:04   #578
Quote:
RedH kaže: Pogledaj post
El dia de la bestia je božićni film. Čini mi se da je puno ljudi zaboravilo na njega...
Jučer baš gledao u Kinoteci, sad išao pogledat jel spomenut ovdje.

Koji vrh od filma, čak ga slabo viđam po listama 'alternativnih Božićnih filmova', tamo s Die Hardom, Elfom, Bad Santa, Batman Returns, Christmas Evil, A Nightmare Before Christmas, Silent Night, Deadly Night, Black Christmas i sl. Valjda je do toga što je španjolski.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2022., 18:07   #579
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Jučer sam pogledao film "Violent night".
Film je kopija Die Hard 1 i 2, samo sa Djed Mrazom.

Deziluzionirani, alkoholičarski i napola propali Djed Mraz pronalazi novi smisao postojanja i novi idealizam, bivajući slučajno upleten u sukob terorista koji su uzeli bogatašku obitelj za taoce.

Matrijarh obitelji je odurna bogata žena kreirana po uzoru na J. Paul Gettyja, ostatak obitelji su odvratne ulizice.
Caka je u tome da obitelj u sefu u podrumu vile imaju 300 milijuna za koje se jasno kaže da je plod ratnog profiterstva.

Glavni bad guy je lik koji u filmu opiše svoje traume odrastanja u siromaštvu, radi čega je zamrzio Božić. Ostali negativci su miks anarhista i lopova.

Naprosto su mi teroristi počeli izgledati kao dobri momci, a John Mc Clainovski Djed Mraz mi je postao nasilni zaštitnik sistema koji održava klasni status quo, koji se brine da smrdljivo bogati ratni profiteri ostanu bogati.

Film je sa ideološkog gledišta odvratan, propaganda američke inačice kapitalizma na razini na kojoj su Sovjeti imali svoju propagandu.

***
Bio je odličan članak nedavno u podlistku "Jutarnjeg" namijenjenog kulturi.
Članak analizira američke božićne filmove sa marksističkog gledišta i jako uvjerljivo ih sve po spisku dekonstruira kao kapitalističku propagandu.

Najviše se bavi sa filmom "Sam u kući". Razmaženi klinac, pripadnik više klase se cijeli film sadistički iživljava nad ljudima nižih klasa. I to bi trebalo biti smiješno i simpatično.
Duh Božića, nema što.
Film je srednja žalost, al ga malo nasilne scene dižu.

Super mi bilo kak su se u kinu klinci cerekali na scene gdje se lik bradom nabije na šiljak i sl.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2023., 09:14   #580
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Film je srednja žalost, al ga malo nasilne scene dižu.

Super mi bilo kak su se u kinu klinci cerekali na scene gdje se lik bradom nabije na šiljak i sl.
Kas pocucla lizaljku i napravi šiljak od nje s kojim kolje....neprocijenjivo
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.