Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2016., 18:02   #201
NELEGALNA AGENCIJA

Na ovu listu treba ići i STURM NEKRETNINE d.o.o. jer ih isto nema u registru posrednika.Totalni crnjaci i prevaranti.

http://www.njuskalo.hr/agencija/stur...e?categoryId=1

http://sturmnekretnine.hr/
babici401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 09:52   #202
Angry Nestali iz oglasnika

Zelenoplavo i Ključeve u ruke na Njuškalu odjednom imaju 0 oglasa.
Ipak netko vodi računa koje su agencije ilegalne ? Ili su sami odustali?
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 16:45   #203
Ilegalci update

Start
Nema ih u registru, nema imena tvrtke, nema adrese ureda

Nova -agencija za nekretnine
Nema ih u registru, nema imena tvrtke ni adrese ureda . Web stranica namjerno nepotpuna ?!?


To su vjerovatno sve ilegalci kojima je pobrisan profil pa otvaraju pod drugim imenom.

Ne znam zašto njuskalo podržava rad na crno kao da je teško,tražiti osnovne podatke ...
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 20:20   #204
Quote:
mrhappy kaže: Pogledaj post
Ne da mislim nego znam. Opereta mulja s dolaskom " potencijalnih kupaca".
Isto tako znam da su arogantni prema prodavateljima koji sami ili,preko druge agencije prodaju nekretninu. U jednom takvom slučaju su zvali i tražili da im plati proviziju jer: " Je taj koji je kupio vidio Operetin oglas (!?!) " iako nisu bili jedini koji su oglašavali tu nekretninu niti su vodili čovjeka koji je kupio.
Što se tiče agenata, znam i da otpuštaju jer ne ide baš tako kako se prikazuju. Lako je reći imamo xy agenata , ali realnost je drukčija.

A ti si očito prije bila u nekoj drugoj agenciji , a sada radiš ili pokušavaš honorarno raditi za Operetu.
O Opereti je danas članak u Jutarnjem, novinarka iz vlastitog iskustva imenuje agente i odnos prema prodavatelju.
linijavjera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 08:13   #205
Zanima me što ako nađem stan (preko agencije) koji mi se svidi i za koji mi je cijena prihvatljiva, a onda kod provjere agencije vidim da je nema u registru... Što u biti znači meni kao kupcu, ako je agencija nelegalna? Jasno mi je da ne zadovoljavaju neke kriterije, da nemaju dozvolu za posredovanje itd. ali konkretno, recimo da se zeznem i ne provjeravam u hgk, koje probleme mogu imati, u kojem dijelu ću zaglibiti? Kome se prijavljuju nelegalne agencije, hgk?
lilliam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:51   #206
Quote:
lilliam kaže: Pogledaj post
Zanima me što ako nađem stan (preko agencije) koji mi se svidi i za koji mi je cijena prihvatljiva, a onda kod provjere agencije vidim da je nema u registru... Što u biti znači meni kao kupcu, ako je agencija nelegalna? Jasno mi je da ne zadovoljavaju neke kriterije, da nemaju dozvolu za posredovanje itd. ali konkretno, recimo da se zeznem i ne provjeravam u hgk, koje probleme mogu imati, u kojem dijelu ću zaglibiti? Kome se prijavljuju nelegalne agencije, hgk?
Svaka agencija koja je dobila dozvolu za rad od nadležnog ministarstva je upisana u registar Hgk. Jedan od glavnih uvjeta za dobivanje dozvole i upis u registar je da agencija plaća osiguranje u slučaju štetnog događaja. To u praksi znači da ako imate štetu koja je nastala krivicom agencije, njihovo osiguranje plaća. Ako je agencija ilegalna, u slučaju štete nemate nikakav instrument naplate odnosno pokrivanja štete.
To je samo jedan problem koji vam se može pojaviti. Ako poslujete s ilegalnom agencijom i Vi kršite zakon kao i oni. Dodajmo na to i nestručnost agenata , nepoznavanje osnovne problematike imovinskog prava, "agent" nema licencu . ..

Ako ste gledali stan preko takve agencije , niste ga obvezni kupiti uz njihovo posredovanje.

Možete ih prijaviti carinskoj upravi , koja je sada nadležna za poslove inspekcije
Response1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:58   #207
Quote:
Response1 kaže: Pogledaj post
Svaka agencija koja je dobila dozvolu za rad od nadležnog ministarstva je upisana u registar Hgk. Jedan od glavnih uvjeta za dobivanje dozvole i upis u registar je da agencija plaća osiguranje u slučaju štetnog događaja. To u praksi znači da ako imate štetu koja je nastala krivicom agencije, njihovo osiguranje plaća. Ako je agencija ilegalna, u slučaju štete nemate nikakav instrument naplate odnosno pokrivanja štete.
To je samo jedan problem koji vam se može pojaviti. Ako poslujete s ilegalnom agencijom i Vi kršite zakon kao i oni. Dodajmo na to i nestručnost agenata , nepoznavanje osnovne problematike imovinskog prava, "agent" nema licencu . ..

Ako ste gledali stan preko takve agencije , niste ga obvezni kupiti uz njihovo posredovanje.

Možete ih prijaviti carinskoj upravi , koja je sada nadležna za poslove inspekcije
Hvala puno na informacijama!
lilliam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:53   #208
zna netko nešto o immowelt j.d.o.o. agenciji?
PiXi€ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:23   #209
Re: Immowelt j.d.o.o.

Quote:
PiXi€ kaže: Pogledaj post
zna netko nešto o immowelt j.d.o.o. agenciji?
O samom poslovanju s njima nemam osobnog iskustva, osim što sam vidjela par njihovih oglasa, i za prodaju i za najam i svugdje je u oglasu pisalo da kao ovlašteni posrednik naplaćuju proviziju od kupca/najmoprimca.

Uz to, fotografije i opisi stanova su bili najblaže rečeno skromni - jedna, dvije slabašne fotografije, jednake kao i u drugim oglasima za istu nekretninu i red-dva teksta bez ikakvih podataka.

Prisilna ili APP praksa naplaćivanja provizije kupcu koji nije nalogodavac mi je gadljiva i sama po sebi dovoljna da zaobiđem oglas. Kvaliteta prezentacije nekretnine u oglasu je razlog više. Bar meni.

Što se tiče legalnosti, evo pogledala sam, HGK registar kaže da je vlasnik/direktor Mato Bekić upisan u registar, pod registarskim brojem 128/2015, datum upisa 26.10.2015. Sama tvrtka je zavedena u registar pod brojem 96/2015, no kad se pretražuje taj broj (a i registar tvrtki po imenu) onda nema rezultata.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:10   #210
Evo da podjelim na forumu odgovor od ministarstva gospodarstva ukoliko ste kao zainteresirana stranka vidjeli oglas na njuskalu ili negdje u novinama, kako niste obvezni potpisivati naloge agencija, vec su vas oni duzni kao trecu osobu dovesti u kontakt sa vlasnikom bez da im placate proviziju. Nize je sluzbeni odgovor iz ministarstva i njihovo tumacenje zakona o posredovanju u prometu nekretninama:



Slijedom navedenog, nastavno na Vaš upit,ukratko navodimo zaključno mišljenje:
Osoba koja je oglas za nekretninu, koji je objavila agencija za posredovanje u prometu nekretnina, pročitala u novinama ili je oglas za nekretninu vidjela u ponudi na internetskim stranicama agencije nije nalogodavac (već je treća strana) te s toga nije u obvezi platiti agenciji posredničku naknadu. Nalogodavac je fizička ili pravna osoba koja s posrednikom u prometu nekretnina sklapa pisani ugovor o posredovanju. Ugovor o posredovanju je konsenzualni ugovor i temelji se na slobodnoj volji ugovornih strana sukladno Ustavu Republike Hrvatske, prisilnim propisima i moralu društva.

Treća strana može postati nalogodavac u slučaju ako ona sama, dobrovoljno i slobodnom voljom, angažira posrednika te potpiše Ugovor o posredovanju sukladno zakonskim propisima (npr. Treća strana javi se na oglas agencije za određenu nekretninu. Nakon što pogleda tu nekretninu vidi da ista ne zadovoljava njegovim željama i kriterijima. Međutim, iako se ta osoba nije odlučila na kupnju nekretnine za koju se javila putem oglasa, ta osoba može angažirati posrednika kako bi joj pomogao naći nekretninu koja bi mu odgovarala. U tom slučaju, treća osoba sklapa Ugovor o posredovanju sa posrednikom i u tom trenutku treća osoba postaje nalogodavac od kojeg posrednik ima pravo naplatiti posredničku naknadu).
progresive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:38   #211
UNOS nekretnine d.o.o.

Neugodno iskustvo s glavnom ženom koja radi tamo. Već pri prvom razgovoru u vezi jednog stana koji je uglasila daje nepotpune informacije te se osjeti da laže i mulja. Nažalost dogovorio gledanje stana za dva dana, iako nisam bio u Zagrebu. Nakon 4 sata vožnje zovem dotičnu da bi mi tad rekla da mora nazvati prodavatelja (ako je imalo profesionalna to je prodavatelju trebala najaviti prije). Nakon toga mi se uopće nije javljala na telefon, a kad je napokon odogovorila rekla mi je da je stan prodan - znači uopće se nije ni čula s prodavateljem da bi provjerila što je sa stanom. Kad sam već došao u Zagreb pitao sam je ima li nekih sličnih stanova za pogledati nakon čega mi je spustila slušalicu. Što je najgore taj isti "prodani" stan je objavljivan i dalje na njuškalu od strane UNOS nekretnina.

Iako još nisam kupio stan, kad vidim negdje njihovo oglase, ma da su im stanovi najbolji na svijetu ne bih na to kliknuo koliko su neprofesionalni i muljatori, tako da se ne isplati s njima igrat, tko zna kakvi su kad su u pitanju ugovori i pare :/

Eto nadam se da sam nekome pomogao.
shan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:07   #212
Quote:
shan kaže: Pogledaj post
UNOS nekretnine d.o.o.

Neugodno iskustvo s glavnom ženom koja radi tamo. Već pri prvom razgovoru u vezi jednog stana koji je uglasila daje nepotpune informacije te se osjeti da laže i mulja. Nažalost dogovorio gledanje stana za dva dana, iako nisam bio u Zagrebu. Nakon 4 sata vožnje zovem dotičnu da bi mi tad rekla da mora nazvati prodavatelja (ako je imalo profesionalna to je prodavatelju trebala najaviti prije). Nakon toga mi se uopće nije javljala na telefon, a kad je napokon odogovorila rekla mi je da je stan prodan - znači uopće se nije ni čula s prodavateljem da bi provjerila što je sa stanom. Kad sam već došao u Zagreb pitao sam je ima li nekih sličnih stanova za pogledati nakon čega mi je spustila slušalicu. Što je najgore taj isti "prodani" stan je objavljivan i dalje na njuškalu od strane UNOS nekretnina.

Iako još nisam kupio stan, kad vidim negdje njihovo oglase, ma da su im stanovi najbolji na svijetu ne bih na to kliknuo koliko su neprofesionalni i muljatori, tako da se ne isplati s njima igrat, tko zna kakvi su kad su u pitanju ugovori i pare :/

Eto nadam se da sam nekome pomogao.
Nažalost takvih ima puno na tržištu i sramote sebe i struku.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:23   #213
Ilegaci update

Primjećene ilegalne agencije ( nema ih u registru posrednika Hgk) :
Diara
Degoi
Nova agencija
Kvadar
Hiža
2fc
Info4

U oglasima većinom nemaju adresu ureda- što je zakonom propisano .
Pa ih vi nađite ako vas nasanjkaju .
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:18   #214
2fc nekretnine

Bez znanja prodavatelja uzimaju podatke stana iz njihovih oglasa pa ih objavljuju u svojoj ponudi.
Ilegalci
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 19:08   #215
jel cuo neko za agenciju leo-monte doo . na svojim str nude poveznicu na hgk da su registrirani al mi nis ne pokazuje kad upisem njihovo ime .
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 09:59   #216
JIM-PROM

Još jedan ilegalac: JIM-PROM d.o.o.

Oglašavaju na Njuškalu (s 29 oglasa za nekretnine), ali se tek klikom na profil korisnika vidi da se prijavljuju kao agencija, iz oglasa to nigdje nije jasno.

http://www.njuskalo.hr/agencija/jim-prom

Nema ih u registru posrednika, nema adrese sjedišta ni ureda, objavljeni su samo mobiteli, web adresa koja piše u profilu korisnika (www.camcro.com) ne postoji....
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:26   #217
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Još jedan ilegalac: JIM-PROM d.o.o.

Oglašavaju na Njuškalu (s 29 oglasa za nekretnine), ali se tek klikom na profil korisnika vidi da se prijavljuju kao agencija, iz oglasa to nigdje nije jasno.

http://www.njuskalo.hr/agencija/jim-prom

Nema ih u registru posrednika, nema adrese sjedišta ni ureda, objavljeni su samo mobiteli, web adresa koja piše u profilu korisnika (www.camcro.com) ne postoji....
ok, a sta to tocno znaci?
recimo da sam vidio od njih neki stan koji mi se svidja, pa sta ako imaju sve vazece papire od stana?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 08:49   #218
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
ok, a sta to tocno znaci?
recimo da sam vidio od njih neki stan koji mi se svidja, pa sta ako imaju sve vazece papire od stana?
Cydia, pogledaj malo iznad, post broj 207, odgovor od Response1.
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 09:54   #219
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Cydia, pogledaj malo iznad, post broj 207, odgovor od Response1.
Hvala
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:48   #220
Studio Ožbolt nekretnine

Evo da pribrojimo još jednu aganeciju. Istog dana kada je vlasnica agencije Studio Ožbolt (pretpostavljam da je vlasnica jer ima takav gard) objavljuje stan, govori da se ne može ni pogledat jer će ga već neki ljudi kupit. Nakon toga se ne javlja i objavljuje, nakon čega ga nakon kratkog vremena briše iz ponude. Nakon cca. mjesec dana ista priča, ponovno objavljuje isti stan (iskreno ne znam iz kojih razloga, iz dosade možda, i da prca kupce) i govori kako ga se opet ne može gledat jer je sutra potpisivanje ugovora s nekim kupcima. Naravno, idući dan se ne javlja, nego je ja moram zvati, nakon čega kaže da je ugovor potpisan i da je stan prodan. I evo, već 3. dan za redom nakon toga ga objavljuje da se i dalje prodaje (tko je tu lud?). Tako da malo pripazite na tu agenciju, ako muljaju u ovakvim stvarima, tko zna kakvi su u ozbiljnijim...
shan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.