Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 07:15   #21
Program poboljšanja energetske učinkovitosti, obnovio bi vanjsku stolariju i fasadu (kuća je katnica i iznad nje je tavan,da li krov ulazi u energetsku obnovu,pošto se tavan ne grije ili krov ulazi u energetsku obnovu samo ako su stambene tavanske prostorije.)
onin121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:17   #22
hej ljudi dali ima netko ikakvih iskustava sa fasadom preko energetske obnove obiteljskih kuca???
Rekli su mi da stiropor treba biti 12cm debel, sad ja neznam kakav je to stiropor ali navodno kad se napravi fasada da je jako osjetljiva i u slucaju ostecenja mora se cijela strana renovirati ili raditi ponovo.
Pokusala sam pronaci nesto na stranici ministarstva ali nisam uspjela???
Dali imate neka saznanja o cijeni jer meni se cini sve ovo preskupo!!! Jeftinije bi me dosao obican stiropor 5 cm koji se neradi preko miistarstva i ako oduzmes njihov poticaj.
fiona i shrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:20   #23
Quote:
onin121 kaže: Pogledaj post
Program poboljšanja energetske učinkovitosti, obnovio bi vanjsku stolariju i fasadu (kuća je katnica i iznad nje je tavan,da li krov ulazi u energetsku obnovu,pošto se tavan ne grije ili krov ulazi u energetsku obnovu samo ako su stambene tavanske prostorije.)
ima neka vrsta izolacije koja se stavlja na plafon koja ulazi u energetsku obnovu...zove se termoizolacija stropa, sad kod mene je prizemnica ali to nebi trebalo imati veze jer se radi o istoj stvari...
fiona i shrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 13:54   #24
Stiropol treba biti minimalno 14 cm debljine.Sve zavisi od čega je kuća građena,Izolira se i strop,tako što se poreda stiropol po tavanu ako se ne koristi.Cijena otprilike ide 250 kn po kvadratu.
Često ovlaštene firme dižu cijenu u nebesa.Pa sam tako čuo za jednu kuću veličine otprilike 10x8m na kat,Gdje je udjel 20 % Cijena za vlasnik je bila 21 000 kn što znaci ukupna cijena oko 100 000 kn.
Schmeichel9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 08:15   #25
Jel netko tko je već predao papire u Fond dobio kakvu obavijest ili nešto od njih i u kojem roku?
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 07:34   #26
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Jel netko tko je već predao papire u Fond dobio kakvu obavijest ili nešto od njih i u kojem roku?
Ja sam predao papire par dana nakon što je natječaj otvoren. U roku mjesec dana dobio sam odgovor od njih da sam prošao na natječaju.

Javio sam se samo za obnovu fasade.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:12   #27
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Jel netko tko je već predao papire u Fond dobio kakvu obavijest ili nešto od njih i u kojem roku?
Ja sam poslala papire, ali čekam odgovor.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 12:03   #28
Meni je nakon 25 dana stigao mail da su zahtjev zaprimili i da će biti riješen u najkraćem mogućem roku, s tim da je navedeno i koja referentica rješava zahtjev. Zato sam pitao jel još netko dobio takav dopis .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:16   #29
Ja sam prijavila obnovu fasade, stolarije i zamjenu peći na lož ulje s peći na pelete, znači pokušavam ići čak na 3 moguće mjere. Baš me zanima što ću dobiti kao odgovor, ali poslala sam papire ima 5 dana, tako da ću se još načekat za neki odgovor.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:10   #30
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
Pa što ne piše da će riješiti sve prijave u roku od 45 dana od zaprimanja?
Vjerojatno se Dalibor10 malo krivo izrazio, pa se može krivo shvatiti.

Da, sve prijave se brzo rješavaju, a kada prođeš na natječaju i dobiješ ugovore od njih, onda je rok godinu dana da se radovi naprave.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:13   #31
Predao sam papire među prvima, prošlo već preko 40 dana i nikakvog odgovora nema . Ne znam kako će oni riješiti ove zahtjeve kasnije kad su ljudi u tjedan dana predavali 2-3 puta više zahtjeva.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 20:10   #32
A baš se pitam što će biti od toga jer još uvijek nisu objavili da su potrošena sredstva. Npr. za kućanske aparate A+++ nakon tjedan dana su javili da su potrošena sredstva predviđena za ovu godinu.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 19:18   #33
Ima li kakvih novosti, jel još netko dobio odgovor?
Markan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 14:24   #34
Sveta Nedelja je i sluzbeno objavila da su sredstva potrosena. E sad da li to znaci na razina lokalne vlasti ili na razini Zagrebacke zupanije nisam siguran. Mi zbog nekih prenamjena na samom objektu ove godine nismo podnosili zahtjev ali slijedecu svakako, nadam se da ce biti isti uvjeti kao i ove godine(subvencije od 40% ukupnog iznosa, a do maksimalno 30000kn).
Ako je netko sa ovoga podrucja predavao, nek malo napise svoje iskustvo i kako je glatko (ili nije) sve proslo.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 15:01   #35
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
Sveta Nedelja je i sluzbeno objavila da su sredstva potrosena. E sad da li to znaci na razina lokalne vlasti ili na razini Zagrebacke zupanije nisam siguran. Mi zbog nekih prenamjena na samom objektu ove godine nismo podnosili zahtjev ali slijedecu svakako, nadam se da ce biti isti uvjeti kao i ove godine(subvencije od 40% ukupnog iznosa, a do maksimalno 30000kn).
Ako je netko sa ovoga podrucja predavao, nek malo napise svoje iskustvo i kako je glatko (ili nije) sve proslo.
Mislim da ovo zači da je za svih zatvoren jer kad se otvori dokument na stranici Sv. Nedjelje stoji da je dokument izdan od strane fonda. Iako piše 23.06. u naslovu dokumenta, stoji poslije da se svi zahtjevi predani do 10.07. u poštanskim uredima uzimaju u razmatranje. Znači tko je poslao ili će posla do ovog petka, još može ući na popis onih kojima će biti dodjeljena sredstva, ako sam dobro shvatila. Ja još čekam odgovor, sad je već cca mjesec dana prošlo. Neka se javi netko ako je dobio odgovor od njih, bilo kakav.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:30   #36
Cuo sam da je puno ljudi vec krenilo dobivat ugovore,
Markan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 07:35   #37
U mom slučaju je prošao rok kojeg su si sami zadali i - ništa, nema odgovora, ni da ni ne, a na telefon ne možeš nikog dobiti. Zoveš info, zoveš referenta, ili se javi automatski odgovor ili je zauzeto .
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 17:20   #38
a sigurno je onda negativno misljenje
Markan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 23:23   #39
Da, sigurno je
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 07:56   #40
Da li netko zna, koji je krajnji rok za predaju prijava?
Poslao sam fondu mail ali gospoda ne odgovaraju, valjda imaju puno posla.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.