Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 08:43   #41
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Da li netko zna, koji je krajnji rok za predaju prijava?
Poslao sam fondu mail ali gospoda ne odgovaraju, valjda imaju puno posla.
Ovdje stoji da je zadnji rok za predaju sad u petak 10.07.
http://www.grad-svetanedelja.hr/#!Ob...002/ibm5f9qy37
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 12:40   #42
Stigao pozitivni odgovor nakon 48 dana . S tim da su svi papiri koji su došli u koverti datirani prije skoro mjesec dana?!

Idemo pročitat, potpisat i vratit
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:08   #43
i daj reci, sta pise? koja je sada procedura, koliko su ti odobrili?
Markan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 20:25   #44
Moram im vratit 2 od 3 ugovora poštom u roku od 15 dana i nakon toga imam godinu dana da obavim radove. Sve kako je i pisalo da će bit .

Odobreno je 100% za certifikatora i 40% za izmjenu prozora, nekih 16k kn je to za prozore.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:13   #45
Ja sam se mislio prijaviti na ovaj fond ali sam shvatio da mi se ne isplati. Fasada me kosta oko 270.000kn, od toga je 50.000kn+ PDV. Ako idem radit bez PDVa onda ustedim 50.000kn, a fond mi vraca 30.000. Zato samse prijavio samo za prozore. Ocekujem odgovor uskoro. Nadam se da ce biti pozitivno odobren. Prozori su ocjenjeni na cca 100.000kn.
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:44   #46
Jel ta kuća uopće spada u ovu mjeru? Gornja granica je 600m2 GBP i max. tri stambene jedinice
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 09:23   #47
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Jel ta kuća uopće spada u ovu mjeru? Gornja granica je 600m2 GBP i max. tri stambene jedinice
Da zbilja i ja mislim da premašuješ površinu jer je naša kuća u netu cca 450 kvadrata i fasada s kamenom vunom 8 cm ispada 160000 kn s pdv-om. Ja se nadam još uvijek pozitivnom odgovoru, prošlo je tek cca 30 dana.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 16:45   #48
dobro je, bitno da su poceli odobravat
Markan7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 19:03   #49
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
Da zbilja i ja mislim da premašuješ površinu jer je naša kuća u netu cca 450 kvadrata i fasada s kamenom vunom 8 cm ispada 160000 kn s pdv-om. Ja se nadam još uvijek pozitivnom odgovoru, prošlo je tek cca 30 dana.
Naravno. Ja imam 480kvadrata fasade, 14cm kamena vuna i STOLotus fasada. Najjeftinija ponuda je bila oko 260.000 a mnogi su odustali kad su shvatili da moraju raditii iskljucivo po preporukama proizvodjaca (citaj: oni bi upotrebljavali jefinije materijale)
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 10:29   #50
englezi baš nisu zadovoljni sa ekološkim kućama. kažu da su previše izolirane. toplina ljeti ne može izaći van. čini se da je to toplina koja se stvara zbog nezaštićenih prozora (tj nemaju žaluzine?)

Quote:
But while she never had to turn on the heating in winter, summer was a curse.
‘Whatever I did, you just could not get rid of the heat,’ she said. ‘You could open the windows or draw the blinds, it didn’t make any difference. It was like a greenhouse and would be unbearable.
Quote:
‘Throw in likely increases in the number of unusually hot summers as the climate changes, more frequent and intense heatwaves, and continuing construction in dense cities, then more people could find they are living in homes which reach uncomfortable or excessive temperatures.’
http://www.dailymail.co.uk/news/arti...thal-risk.html
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 10:39   #51
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
englezi baš nisu zadovoljni sa ekološkim kućama. kažu da su previše izolirane. toplina ljeti ne može izaći van. čini se da je to toplina koja se stvara zbog nezaštićenih prozora (tj nemaju žaluzine?)
Naravno! Zato su vanjske zaluzine obavezne prilikom zamjene stolarije. Samo nazalost malo tko slusa savjete strucnjaka. Ja sam ih svugdje savio i jos automatizirao. Cim se poveca kolicina UVa kroz prozor, one se same pritvore ili cak zatvore do kraja ukoliko je to potrebno. Time stitim i svoje slike na zidovima.
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 13:05   #52
Quote:
DonF kaže: Pogledaj post
Naravno! Zato su vanjske zaluzine obavezne prilikom zamjene stolarije. Samo nazalost malo tko slusa savjete strucnjaka. Ja sam ih svugdje savio i jos automatizirao. Cim se poveca kolicina UVa kroz prozor, one se same pritvore ili cak zatvore do kraja ukoliko je to potrebno. Time stitim i svoje slike na zidovima.
Da li pod vanjskim žaluzinama misliš na klasične roletne??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 20:24   #53
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Da li pod vanjskim žaluzinama misliš na klasične roletne??
Ne! Mislim na vanjske zaluzine (nesto kao Aton Uniq). Ali i rolete mogu imati gotovo isti ucinak ako se redovito koriste.
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 22:55   #54
Quote:
DonF kaže: Pogledaj post
Ne! Mislim na vanjske zaluzine (nesto kao Aton Uniq). Ali i rolete mogu imati gotovo isti ucinak ako se redovito koriste.
Pozdrav, misliš na aluminijske žaluzine (brisoleje)? To bi mi stavljali, zanima me kako se kreću cijene. Ne treba mi automatika, samo da ne buče na vjetru
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 10:03   #55
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
Pozdrav, misliš na aluminijske žaluzine (brisoleje)? To bi mi stavljali, zanima me kako se kreću cijene. Ne treba mi automatika, samo da ne buče na vjetru
bolje je stavit (ako je moguče) imitaciju nadstreešnica tako da prozori nisu na suncu ljeti...

npr: https://www.pinterest.com/pin/138345019774432342/
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 15:08   #56
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
Pozdrav, misliš na aluminijske žaluzine (brisoleje)? To bi mi stavljali, zanima me kako se kreću cijene. Ne treba mi automatika, samo da ne buče na vjetru
Ovisi o velicini . Ako zelis ne bucne onda moras uzeti one koje imaju gumene brtvice izmedju lamela. Te su zaista dosta tise. Ja imam Z-lamelu (najtisa i najvise zatamni) s kevlarovom vrpcom. Mislim da bez motora nema smisla jer je dizanje/spustanje dugotrajno. Cijena motora je oko 100Eura.

Evo nekih cijena u ovisnosti o velicini (SxV):
170x70cm - 430Eur
280x950 - 570Eur
225x205 - 620Eur
90x205 - 400Eur
333x95 - 600Eur
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:47   #57
Ok, tnx, skupo, ali nudemo pronjuškali kad dođe vrijeme za to
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 22:12   #58
Quote:
DonF kaže: Pogledaj post
Naravno. Ja imam 480kvadrata fasade, 14cm kamena vuna i STOLotus fasada. Najjeftinija ponuda je bila oko 260.000 a mnogi su odustali kad su shvatili da moraju raditii iskljucivo po preporukama proizvodjaca (citaj: oni bi upotrebljavali jefinije materijale)
Mislis, po preporukama certifikatora ?

Jer u pravilima koje sam citao stoji da smo mi duzni za ispravnost ugradnje prema preporucenim i analiziranim mjerama...
I zamjena mora zadovoljiti odreden U.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 09:05   #59
Evo mi smo dobili poticaje za sve 3 mjere koje smo prijavili - fasadu, zamjenu vanjske stolarije i ugradnju kotla na biomasu Čekanje i trud se isplatio i zapravo onaj dan kad sam dobila mail tko vodi naš zahtjev, taj isti dan je ugovor iz Zagreba poslan.
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 10:55   #60
Quote:
anse22 kaže: Pogledaj post
Evo mi smo dobili poticaje za sve 3 mjere koje smo prijavili - fasadu, zamjenu vanjske stolarije i ugradnju kotla na biomasu Čekanje i trud se isplatio i zapravo onaj dan kad sam dobila mail tko vodi naš zahtjev, taj isti dan je ugovor iz Zagreba poslan.
Super!
Da li netko zna šta da radim sad jer koliko sam shvatio poticaja neće više biti do godine?
Naime, trebam kupovati kondenzacijski kotao i ugraditi fasadu na novu kuću. Da čekam slijedeću godinu s kupovinom i prijavom jer planiram useliti na godinu u negdje u 5-om mjesecu...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.