Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 09:28   #81
Nema razloga ako se želi da se ne napravi montažna, pogotovo ako tavan nije predviđen za stambeni prostor. Bilo bi dobro jedino da vanjski zidovi betonskim vijencem budu povezani i središnjim dijelom kuće za oslanjanje greda od krovišta naravno po proračunu stručnjaka. Sama ploča se može na puno načina izvesti, neke firme i pilane prodaju čak prilično nestandardne profile tipa 5x15cm,20cm šta može dati priličnu nosivost za konstrukciju na veće duljine (iako su tu pregradni zidovi) i prostor za izolaciju. Sa unutarnje se stavi knauf, drvo ili sl, sa gornje do krovišta fosne il daske (naravno sve sa parapropusnim i nepropusnim branama ovisno o izboru i vrsti izolacije). Može se ojačavati i metalnim profilima, i kombinacijom, ima više opcija.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:04   #82
Nije da nema razloga za raditi AB ploču, jedan od njih bi bila važnost dijafragmi u preuzimanju horizontalnih opterećenja (potres), ali kako je ovo relativno mala i niska zgrada neće biti problema niti da se napravi ovakav strop (koji je lakši pa je opet to plus).

Inače ako ti nije bitna prohodnost tavana i prostor za ostavu što ne napraviti krovnu rešetku pa s nje spustiti strop?
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:29   #83
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Nije da nema razloga za raditi AB ploču, jedan od njih bi bila važnost dijafragmi u preuzimanju horizontalnih opterećenja (potres), ali kako je ovo relativno mala i niska zgrada neće biti problema niti da se napravi ovakav strop (koji je lakši pa je opet to plus).

Inače ako ti nije bitna prohodnost tavana i prostor za ostavu što ne napraviti krovnu rešetku pa s nje spustiti strop?
Misliš metalnu? Pa svejedno mi je od čega je, može i metalna.
Vidit ću sa arhitektom koje je najekonomičnije riješenje.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:32   #84
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Misliš metalnu? Pa svejedno mi je od čega je, može i metalna.
Vidit ću sa arhitektom koje je najekonomičnije riješenje.
Mislio sam na drvenu, čini mi se jednostavnije nego slagati ovaj roštilj s tvog linka, a u isto vrijeme imaš riješenu i krovnu konstrukciju.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:58   #85
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Mislio sam na drvenu, čini mi se jednostavnije nego slagati ovaj roštilj s tvog linka, a u isto vrijeme imaš riješenu i krovnu konstrukciju.
Pa onda ne znam na što misliš, kakva rešetka?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:11   #86
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:23   #87
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
http://i67.tinypic.com/9abm6u.jpg
Pa to je to sto sam i ja stavio?


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Zadnje uređivanje City : 16.02.2017. at 03:06.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:25   #88
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Pa to je to sto sam i ja stavio?


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
http://www.lonerganconsultancy.com/g...?gallery_id=90

Na ovom LINKU?

Pa nije baš isto. Sve to ovisi što želiš.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 06:51   #89
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
http://www.lonerganconsultancy.com/g...?gallery_id=90

Na ovom LINKU?

Pa nije baš isto. Sve to ovisi što želiš.
Pa dobro na tom linkuje riječ o podu na katu po kojem se hoda, ali slično je, mojim laičkim očima barem. Mislim moram neke horizontalne nosače imati da nose strop. Želim samo strop na katu imati, ne treba biti prohodan, samo izoliran.

Ugl, pomogli ste mi sa time da znam da se to radi i da ima. Pa sa time arhitektu mogu ići pa ću sa njim vidjeti.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 06:59   #90
Hvala svima na odgovorima.

Rekli ste mi da da se to može izvesti, da ima i više načina, to je sve što mi je trebalo.

Točna izvedba i sve sada je na arhitektu+izvođaču, ali sam to fino stavio na popis tema za razgovor sa arhitektom i to mi je najvažnije.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:37   #91
Balkonska vrata, podzidati

Postavljena su balkonska vrata 140/210 na novogradnji. Kako i čime ispuniti šupljinu ispod njih (ispod praga) ? Porobetonom, ciglom, betonirati...

Estih još nije napravljen.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:16   #92
Biločim tvrdim, najbolje betonirati.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 07:54   #93
Parcelacija građevinskog zemljišta

Pozdrav.

Da li je netko gradio kuću na području N. Zagreba te je morao izvršiti parcelaciju temeljem geodetskog projekta i građevinske dozvole?
Za nima me koliko je ta parcelacija na katastru trajala, jer koliko ja razumjem što piše u zakonu, prije nego se to ne provede ne mogu prijaviti gradilište, a samim time niti početi graditi.
Ima netko iskustvo iz prve ruke?
Hvala.
Emmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 08:58   #94
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Biločim tvrdim, najbolje betonirati.
da, najbolje betonirati i pripremiti podlogu polimercementnom hidroizolacijom
jer je to najkarakterističniji uzrok prodora vlage ili vode
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:47   #95
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
da, najbolje betonirati i pripremiti podlogu polimercementnom hidroizolacijom
jer je to najkarakterističniji uzrok prodora vlage ili vode
Muči me jedino da izbjegnem hladni most ispod praga, pa ako netko zna kako to praktično napraviti... Trenutmo mi porobeton pada na pamet kao najbolji za tu svrhu

S vanjske strane planiram na dio praga i to povišenje nalijepiti samoljepljivu bitumensku foliju da spriječim eventualni prodor vode u prostoriju i spojiti je sa bitumenskom ljepenkom koja se već nalazi ispod vrata.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:52   #96
slažem se i sa porobetonom na slijedeći način :
- zamisli trapez kad su dva međusobna kuta pod 90° a jedan dio (kosi, duži) ide prema vani
- i premaz poliuretanom ispod vrata, a premaz i cijeli pripremljeni premazani porobetonski blok
- nadam se da postoji podštok ispod vrata
probati ću nacrtati
poliuretani nisu neprijatelji sa bitumenom. Možeš koristiti i tekasil u tubi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:29   #97
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Da li je netko gradio kuću na području N. Zagreba te je morao izvršiti parcelaciju temeljem geodetskog projekta i građevinske dozvole?
Za nima me koliko je ta parcelacija na katastru trajala, jer koliko ja razumjem što piše u zakonu, prije nego se to ne provede ne mogu prijaviti gradilište, a samim time niti početi graditi.
Ima netko iskustvo iz prve ruke?
Hvala.
Ako imaš pravomoćnu građevinsku dozvolu onda je to riješeno i možeš prijaviti gradilište i graditi.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:10   #98
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Ako imaš pravomoćnu građevinsku dozvolu onda je to riješeno i možeš prijaviti gradilište i graditi.
krivo !!!

za prijavu gradnje trebaš dokaz da je formirana čestica

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=60730

a to nije građevinska dozvola nego formirana čestica u katastru
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:16   #99
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Da li je netko gradio kuću na području N. Zagreba te je morao izvršiti parcelaciju temeljem geodetskog projekta i građevinske dozvole?

Hvala.
Nisam u ZG gradio, ali mislim da je zakon isti u cijeloj državi. Dobio sam tadašnje rješenje o uvjetima gradnje, gdje je uvjet bio parcelacija. Nakon što je geodet odradio parcelaciju trebalo mi je još 3-4 mjeseca da sve to prođe na katastru i na ZK odjelu suda. Ovaj dio na sudu zna trajat i duže od ovoga. Meni je uvjet za puštanje kredita bio ZK izvadak na tu novoformiranu česticu zemlje.
bambushouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 11:22   #100
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
krivo !!!

za prijavu gradnje trebaš dokaz da je formirana čestica

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=60730

a to nije građevinska dozvola nego formirana čestica u katastru
A kako i kada formiraš tu česticu ako se u sklopu glavnog projekta radi i geodetski projekt?
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.