Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 10:44   #1
Visual studio neće odraditi publish, ne javlja koji je error

Pozdrav,

novi sam u Visual Studiu (VS) i ASP.NET i nisam baš upoznat kakva je veza između strukture fileova u VSu u radnom okruženju i nakon što se projekt publisha. (Time mi je problem teže shvatiti)

Krenuo sam sa Azure-om i prvih nekoliko publisha je radilo ok. Nakon što sam uključio webpack u projekt, nakon publishanja mi javi: "Publishing failed" , ali ne kaže ništa o tipu greške.

Nije mi bilo jasno kako webpack može utjecati na publish pošto on samo kompajlira neke fileove poput SASS-a -> CSS i vrti se lokalno izvan projekta. Nakon "povuci-potegni" istraživanja sam shvatio da se VS izblesira ukoliko tako neki vanjski alat obriše neki file unutar foldera projekta. (Bez obzira što se taj file ne koristi...nego je samo privremeno služio kao izvor koji se kompajlira u neke druge fileove)

Znači webpack je svojim manirom da obriše fileove koje je stvorio, zbunio VS koji je pucao na publish i javljao je također samo "Publishing failed". To se da premostiti tako da se pronađu ti fileovi u VS solution exploreru i ručno ih se pobriše. Također problem se neće stvoriti i ako se nikada tim filovima ručno ne zada "Include in project".

Ok, taj dio iskustva spominjem...mada je možda nebitno. Uglavnom, nakon nešto sitno vremena sam opet suočen sa "Publishing failed" i nemam pojma što da radim. Kako da uopće saznam u čemu je greška??

Da eliminiram problem s Azure-om, probao sam publishat projekt lokalno u folder i greška je također prisutna. Tražio sam da li je i dalje neki file slučajno pobrisan iz strukture VS solution explorera, i koliko vidim nije.

Nemam ideju od kuda krenuti... :/
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:53   #2
Da odmah sam sebi odgovorim, pošto sam našao kako vidjeti publish status:

View -> Other windows -> Web publish activity

..i da, opet se radilo o fileu koji je pobrisan i zbog kojeg je pucao publish.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.