Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2014., 13:28   #1
Carina - nastavak II

Nastavak prethodne teme:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post49656238




dobila sam pismo da mi je roba na carini i traže me da šaljem račun. problem je u tome što je muž bacio taj papir pa ne znam nikakvu informaciju kome poslat. je ima neki način da dođem do tih podataka opet. vec sam zvala carinu ali dva jako neljubazna gospodina su me samo otpilila i nisu pomogla. inače roba je u Zagrebu na carini

Zadnje uređivanje Wrbhhh : 28.04.2014. at 16:36.
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 14:28   #2
:blah:

Dakle, carina želi račun...

LINK

sad, koliko njima treba da me nazovu i zatraže taj račun, dali mogu ja njih negdje kontaktirati da ubrzam taj proces?

hvala unaprijed...
Cveba23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 18:09   #3
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
dobila sam pismo da mi je roba na carini i traže me da šaljem račun. problem je u tome što je muž bacio taj papir pa ne znam nikakvu informaciju kome poslat. je ima neki način da dođem do tih podataka opet. vec sam zvala carinu ali dva jako neljubazna gospodina su me samo otpilila i nisu pomogla. inače roba je u Zagrebu na carini
Nemaš račun poslan na mail?
PayPal izvod?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:30   #4
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Nemaš račun poslan na mail?
PayPal izvod?
imam račun, tj taj paypal izvod, ali carina mi ej poslal pismo da od mene traže račun i PCP broj a ja to pismo više nemam pa me zanima je netko imao lsičnu situaciju pošto sam jučer nazvala i izbirala jedno milijun brojeva i niko mi ništa nije znao reći, a ne želim ostati bez toga kupljenoga, nije problem u plaćanju ii ne plaćanju carine nego što ne znam kako ću doć do nekih njihovih podataka da im proslijedim račun
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 18:33   #5
Nema poziv od carine.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:11   #6
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nema poziv od carine.
dobro, neznam, šta ima? pismo? mail? šta?

prvi put imam ovakve komplikacije pa ako nije problem malo obrazloži, hvala.
Cveba23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:28   #7
Kako su tek danas skužili da će ti cariniti pošiljku, poziv za podnošenje s PCP brojem ćeš dobiti u petak ili ponedjeljak preporučeno poštom.
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Čekaj da ti dostave pismo s PCP brojem te im tek onda šalješ email.
Nakon što prime mail očekuj još tjedan dana da obrade tvoj email i još 2-3 dana da dođe do tvoje adrese.
Meni je Inovice missing od prošlog ponedjeljka, u srijedu dobio pismo i poslao email te još uvijek čekam (tjedan dana).
Nije to tako brzo kao što misliš.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:33   #8
Naručila sam jednu haljinu s neta, napisala uredno adresu, i gledam danas tracking broj piše da je u Rijeci, i da je paket preuzet u Rijeci a ja u Vinkovcima?! Zvala sam poštu i pitala ih kako je moguće, a oni mi odgovaraju da je očito napisana kriva adresa, no nije. Prodavač mi je slikao paket i na paketu jasno piše moja adresa pa jel me netko može prosvijetlit kako je moguće da je moj paket završio u Rijeci a na paketu piše moja adresa u Vinkovcima???

Šta da radim, kako da povratim paket, dođe mi da dignem tužbu protiv fucking pošte, tako su nesposobni da je to za poludit.
LouisVuitton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:49   #9
Jel na toj slici vidis i tracking broj posiljke ? Nisu mi jednom Kinezi zabrljali tracking brojeve.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 22:05   #10
Ne mogu baš razaznat tracking broj, al piše mi u detaljima narudžbe ovaj TN. China Post Air Mail RB425438836CN .. A po tome se vidi da je isporučeno u Rijeci?
LouisVuitton is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 22:13   #11
Ljudi, čitate li vi malo postove iznad vas. Na ips.posta.hr pratite paket. Navedeni paket je dostavljen primatelju u Rijeci.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 22:53   #12
Carina

I sto onda - tako je i "moja" posiljka dostavljena primatelju u Kanadi da bi par dana kasnije stigla i moja ali s drugim tracking brojem posto je posiljatelj zabrljao. Na ips.posta.hr koliko znam ne pise adresa primatelja.


Quote:
LouisVuitton kaže: Pogledaj post
Ne mogu baš razaznat tracking broj, al piše mi u detaljima narudžbe ovaj TN. China Post Air Mail RB425438836CN .. A po tome se vidi da je isporučeno u Rijeci?

Neka ti slika i posalje papir koji je dobio prilikom slanja jer na njemu pise tvoja adresa s trackingom.
Isto tako mi je malo cudan ovaj tracking posto prilikom primitka pise i ime onog tko je preuzeo, a ovdje toga nema.
Ako je gore doista tvoja adresa s tim trackingom onda pravac posta i dizanje prasine.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 00:19   #13
vjerovatno negdje pise, ja ne mogu nac, a zanima me jer mi bas nije jasno
kako i kad se placa pdv?
jel oni na carini posalju uplatnicu nakon sta obrade mail, ili kad mob.dođe na vrata, ili kako??
__________________
I ll be your keeper for life baby
Eliena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 00:24   #14
Postaru prilikom primitka posiljke.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 12:04   #15
nazovi i reci da si izgubila broj,morala bi moci dobiti informaciju
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 17:20   #16
Ag007 - Naravno da čitamo postove, no očito ti nisi shvatio da sam ja u Vinkovcima a da je pošiljku netko preuzeo u Rijeci... u tome i je problem..

Andrej- Zvala sam poštu i pitala ih za navedenu situaciju a njihov odgovor je bio da je posiljatelj napisao sigurno krivu adresu?! Kako jedan kinez može napisat baš tu adresu u Rijeci ko fol, ma dajte, očito je netko sebi stavio u džep paket i sad ni ćuk ni muk ..

Čekam da mi seller pošalje sliku gdje se vidi moja adresa s trackingom...
LouisVuitton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:47   #17
Carina

A pogledaj malo i s druge strane:
- zamisli koliko bi ljudi trebalo biti ukljuceno u tu muljazu da se paket iz Zagreba umjesto u Vinkovce preusmjeri u Rijeku gdje nestane.
- posto ima tracking zna se tko je zaduzio posiljku i kada ne isporucio, a za takvu kradu se ostaje bez posla i ide kaznena prijava. Jel ta roba doista toliko vrijedna da se sve ovo organizira ?
- vjerojatno nisi jedina koja narucuje od tog Kineza pa postoji mogucnost da je poslao i paket u Rijeku.
- po trackingu je posiljka dosla u Rijeku, a onda prebacena u drugu poslovnicu i poslana na dostavu. Zar ne bi bilo logicno ako je vec na njoj pogresna adresa da je netko u svim tim koracima vratio natrag nego je po dostavljacu otisla na dostavu ?
- stara fora gdje prevaranti na posiljke koje idu u istom smjeru jednu zamuljaju pa kad dode do disputea uredno priloze potvrdu urucenja i autistican eBay/PayPal zatvori case.

I ono najbitnije - uvijek al bas uvijek ce trgovac prvo posumnjati da narucitelj ima krivu adresu u profilu, a onda baciti krivnju na postu. Kad ti posalje sken digni frku, ovako je tu samo njegova rijec.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:11   #18
Pozdrav

Jedno pitanje, vezano za uvoz robe komercialne naravi.
Imam obrt, htio bih nekakve privjeske naručiti (cca. 50kom po paketu).
E sad, do sad se nisam se nisam susrecao s carinom vezano za uvoz komercialne robe, radio sam uvoz za osobne potrebe pa cijelu proceduru znam, ali što ako se radi o vecoj količini (u ovom slučaju 50kom). Nije problem, kako imam obrt mogu staviti adresu primatelja kao obrtnik no što mi je činiti ? Špedicija, HP ?
No kako se radi o vrijednosti paketa manjoj od 160,00 kn (28 USD, free shipping), ovdje http://www.posta.hr/poslovni/potansk...spedicija-4717 sam pročitao da je dovoljno ispuniti nekakav obrazac "Zamolba za oslobađanje od plaćanja carine i PDV-a – roba zanemarive vrijednosti" ?
Gdje naći taj obrazac ? i zna li itko cjelu proceduru oko ovakvog uvoza ?
max-damage is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 02:34   #19
par internih dokumenata o procesu carinjenja (procjena vrijednosti uključena)

http://www75.zippyshare.com/v/72950800/file.html
r8w5k2f4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 13:28   #20
Quote:
max-damage kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Jedno pitanje, vezano za uvoz robe komercialne naravi.
Imam obrt, htio bih nekakve privjeske naručiti (cca. 50kom po paketu).
E sad, do sad se nisam se nisam susrecao s carinom vezano za uvoz komercialne robe, radio sam uvoz za osobne potrebe pa cijelu proceduru znam, ali što ako se radi o vecoj količini (u ovom slučaju 50kom). Nije problem, kako imam obrt mogu staviti adresu primatelja kao obrtnik no što mi je činiti ? Špedicija, HP ?
No kako se radi o vrijednosti paketa manjoj od 160,00 kn (28 USD, free shipping), ovdje http://www.posta.hr/poslovni/potansk...spedicija-4717 sam pročitao da je dovoljno ispuniti nekakav obrazac "Zamolba za oslobađanje od plaćanja carine i PDV-a – roba zanemarive vrijednosti" ?
Gdje naći taj obrazac ? i zna li itko cjelu proceduru oko ovakvog uvoza ?

Nitko nezna odgovor ???
max-damage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.