Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 15:47   #61
Hello, not sure where to post this .... hoping someone can help translate the following passage as I do not understand the version by google translate.

" a tu se smrzo ko p i z d a samo sto sam po kinesku kranu otiso 2 minute od kuce "

Thankyou
Ariadne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 14:36   #62
Kakva je sad situacija s ovim fondovima? Konkretno bi me zanimalo par mogućnosti, je li veća šansa dobiti sufinanciranje u turizmu (izgradnja aparthotela) ili širenja postojećeg posla u pekarstvu (novi pogon itd)?
SunForYou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 12:47   #63
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Kakva je sad situacija s ovim fondovima? Konkretno bi me zanimalo par mogućnosti, je li veća šansa dobiti sufinanciranje u turizmu (izgradnja aparthotela) ili širenja postojećeg posla u pekarstvu (novi pogon itd)?

evo imas ovdje moje iskustvo https://www.forum.hr/showthread.php?t=515222&page=3 , još sam u toku građenja kuće
porecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:03   #64
Da nam tema ne ode u zaborav!

Usvojen je Operativni program za EU fondove za razdoblje 2014.-2020. Prema najavama smanjen je iznos sufinanciranja na 35-45 % prihvatljivih troškova ovisno o veličini poduzetnika. prvi antječaji će ići u 2.mjesecu 2015.godine! Mi ćemo biti aktivno uključeni u svu pripremu i apliciranje projekata , te psojedujemo veliko iskustvo na sličnom natječaju iz kraja 2013.godine- "Povećanje gospodarske aktivnosti MSP".

VIše na slijdećem linku: http://www.minpo.hr/default.aspx?id=3064

Za sve ostalo zbog veličine problematike i obujam silne dokuemntacije, možete me kontaktirati pp.

Sretno svima koji se odluče na daljni razvoj, uz iskorištavanje sredstava iz EU fondova jer dolazi do zantnog smanjenja financiranja iz domaćih izvora!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 23:02   #65
Ima li tko saznanja o tome kako davanje bespovratnih potpora funkcionira za
otvaranje privtnih vrtića? Imam super lokaciju, nalazim se u mjestu u kojem kronično manjka istih. Pa evo svaki savjet bio super!!
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 09:27   #66
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Ima li tko saznanja o tome kako davanje bespovratnih potpora funkcionira za
otvaranje privtnih vrtića? Imam super lokaciju, nalazim se u mjestu u kojem kronično manjka istih. Pa evo svaki savjet bio super!!
Ukoliko se nalazite u ruralnom području a to zapravo znači cijela Hrvatska bez Zagreba i par veći gradova moćete kroz mjere ruralnog razvoja dobiti 50 %( max.200.000 eura) sredstava za otvaranje privatnog vrtića.

Mislim da je to grupa mjera Razvoj poljoprivrednog gospodarstva i poduzetništva/ PODMJERA 4

Više o tome možete pročitati u famoznom programu ruralnog razvoja koji nikako da bude verificiran od strane EU.

http://www.mps.hr/ipard/default.aspx?id=129
bajdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:38   #67
I ja sam jedan od onih koji nemaju pojma kome se javit,imam zemlje u lici koja glasi na mog oca,ima parcela koje su potpuno ciste bez ikakvih gradevina a na relatino ok lokaciji,poviseno brdo,blizina struje,tik do ceste,i imam jednu lokaciju di su 3 građevine,2 su srušene do temelja i temelji su ostali,jedan dio je kameni,i jednu građevinu točnije drvenu kuću koja još uvjek stoji ali ako kroz koju godinu ne napravim detaljnu adaptaciju i ta će morati ić na rušenje jer če se sama srušit.

E sad moj plan je ovakav,da se barem ta koja nije srušena detaljno adaptira i iznajmljuje lovcima na ptice kojih ima dosta na tom području(Krbavsko polje) i eventualno nove godine,u principu bi moglo it bukirano dosta cesto.

Na koji način tražit sredstva,s kojom idejom,možda doradit ideju,da li bi se mogla tražit sva sredstva da ja samo financiram dokumentaciju i koliko bi ona mogla iznosit.

Te najbitnije kome se javit i gdje počet.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 05:21   #68
Quote:
bajdu kaže: Pogledaj post
Ukoliko se nalazite u ruralnom području a to zapravo znači cijela Hrvatska bez Zagreba i par veći gradova moćete kroz mjere ruralnog razvoja dobiti 50 %( max.200.000 eura) sredstava za otvaranje privatnog vrtića.

Mislim da je to grupa mjera Razvoj poljoprivrednog gospodarstva i poduzetništva/ PODMJERA 4

Više o tome možete pročitati u famoznom programu ruralnog razvoja koji nikako da bude verificiran od strane EU.

http://www.mps.hr/ipard/default.aspx?id=129
Super za start! Hvala puno na info!!
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 05:37   #69
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
I ja sam jedan od onih koji nemaju pojma kome se javit,imam zemlje u lici koja glasi na mog oca,ima parcela koje su potpuno ciste bez ikakvih gradevina a na relatino ok lokaciji,poviseno brdo,blizina struje,tik do ceste,i imam jednu lokaciju di su 3 građevine,2 su srušene do temelja i temelji su ostali,jedan dio je kameni,i jednu građevinu točnije drvenu kuću koja još uvjek stoji ali ako kroz koju godinu ne napravim detaljnu adaptaciju i ta će morati ić na rušenje jer če se sama srušit.

E sad moj plan je ovakav,da se barem ta koja nije srušena detaljno adaptira i iznajmljuje lovcima na ptice kojih ima dosta na tom području(Krbavsko polje) i eventualno nove godine,u principu bi moglo it bukirano dosta cesto.

Na koji način tražit sredstva,s kojom idejom,možda doradit ideju,da li bi se mogla tražit sva sredstva da ja samo financiram dokumentaciju i koliko bi ona mogla iznosit.

Te najbitnije kome se javit i gdje počet.
Prvo, ako misliš nešto gradit ili nadograđivat, moraš imati spremna vlastita sredstva za dovršit projekt do zadnje sitnice kako je u samom projektu i zacrtano. Znači od EU nećeš ništa dobit unaprid.

Proces ti ide otprilike tako da si osiguraš novčana sredstva vlastitim kanalima, riješiš imovinsko-pravne odnose što se tiče parcele (ili u tvom slučaju ruševine i parcele), ishodiš sve dozvole potrebne za gradnju, te kad sve to napraviš, projekt i svu ostalu dokumentaciju šalješ na raspisani javni natječaj. Tada oni razmatraju udovoljava li tvoj projekt svim traženim kriterijima s njihove strane i ako udovoljava potpisuješ ugovor s njima. Onda ti izlaze na teren i izviđaju situaciju, ti započneš gradnju koju moraš dovršiti u određenom roku i kad završiš projekt do samog kraja, oni opet dolaze da vide je li sve napravljeno po propisanim uvjetima i onda potpisujete novi ugovor o isplati sredstava.

Javiti se možeš konzultantskim firmama, lag-ovima i sl. koji imaju iskustva s EU projektima, možeš ih naći na stranicama ministarstva poduzetništva. Najveći iznos koji možeš dobit u povrat je 50% investicije i to najćešće i bude 50%.

Ukratko ti to tako ide...
__________________
Zadar je stvorija Boga,a košarka čovika!
maj_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 18:37   #70
Zbog izuzetno nejasnih direktiva VE i uredbi EK, te visokih troškova prilikom izrade samog projekta, pozitivan ishod povlačenja sredstava iz EU fondova postaje upitno, a troškovi se samo gomilaju. Veća je vjerojatnost dobitka na lotu.
brfin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 10:42   #71
Quote:
brfin kaže: Pogledaj post
Zbog izuzetno nejasnih direktiva VE i uredbi EK, te visokih troškova prilikom izrade samog projekta, pozitivan ishod povlačenja sredstava iz EU fondova postaje upitno, a troškovi se samo gomilaju. Veća je vjerojatnost dobitka na lotu.
Za najavljeni natječaj MINPO za gospodarstvo-nacrt uputa na WEB-u je sve definirano, nema nejasnoća, namijenjeni su projekti EU većinom za MSP (sve se može precizno izračunati) pa si sami potencijalni prijavitelji mogu izračunati da li mogu ostvariti najmanji broj bodova za financiranje projekta. Ako ste mali poduzetnik (do 50 zaposlenih), možete dobiti 45 % bespovratno, a to nije mala vrijednost. Troškovi prijave nisu visoki s obzirom koliko veliki obujam projektne dokumentacije koji mi u 99 % slučajeva moramo ispuniti jer se ona boduje, i u nju ne treba ići ako nemate održivi projekt, vidljivu strategiju razvoja za 3 godine, izvozni potencijal. Kako kažu evaluatori: "U kandidirani projekt bi ušli bez obzira na Eu sredstva jer Vam je to neophodno, znači čak i s vlastitim učešćem ili kreditom poslovne banke/HBOR-a".
Imamo iskustva -vrlo pozitivnih gdje su dobitnici EU potpora na projektima koje smo im radili na zadnjem natječaju MINPO iz veljače 2014.god. dobili čak 60 % bespovratne potpore i iznose preko 1 mil. EUR-a, što mnogi moraju godinama raditi da imaju takvu čistu dobit. Znači, iz moga iskustva realno i je stavrno moguće da se uspije!
Kao što sam i na početku otvaranja ove teme naznačio : "EU fondovi nisu potpore za održavanje rada poduzetnika, i nisu za svakoga!".
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 11:49   #72
Postoji li ikakva mogućnost sufinanciranja nabave vozila javnog gradskog prijevoza (autobusa) preko fondova EU? Postoji projekt u jednom gradu gdje bi se organizacijom gradskog prijevoza spojila prigradska naselja sa željezničkom stanicom u centru grada i prije nekoliko godina kružila je priča kako se može sufinancirati nabava autobusa ukoliko oni zadovoljavaju eko standarde.

Naravno, cijela priča je umotana u integraciju različitih tipova prijevoza, smanjenje vozila na prometnicama (ekologija + povećanje sigurnosti pješaka), etc etc.
Ima li tko info o tome?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 08:57   #73
Vidim da se dosta proteze po ovoj temi ideja kako Eu sredstva dlaze vrlo kasno i da moras ostvariti smostalno stvarcice, pa tek onda ocekivati njihov potez. No, moram ispraviti, jer je ipak rijec drugacija. O vasem planu i troskovniku, vi ste duzni uciniti 1na1 do zadnjeg detalja upravo onako kako ste zamislili sa"vasim sredstvima", a kada ste to napravili, onda dolazi EU rukica pomoci koja sufinancira ono sto je predvidjeno trskovnikom ( narafsky .. ukoliko su odobrili


.. pa sad.. gud lak
Jorgovani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 09:18   #74
Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
Postoji li ikakva mogućnost sufinanciranja nabave vozila javnog gradskog prijevoza (autobusa) preko fondova EU? Postoji projekt u jednom gradu gdje bi se organizacijom gradskog prijevoza spojila prigradska naselja sa željezničkom stanicom u centru grada i prije nekoliko godina kružila je priča kako se može sufinancirati nabava autobusa ukoliko oni zadovoljavaju eko standarde.

Naravno, cijela priča je umotana u integraciju različitih tipova prijevoza, smanjenje vozila na prometnicama (ekologija + povećanje sigurnosti pješaka), etc etc.
Ima li tko info o tome?
Super podrucje i izuzetno potentno za EU fondove. Splitski Promet radi nesto slicno, mozda da se pokusate povezati.. Koji je grad u pitanju?
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 17:11   #75
Pozdav

...imam maslinik na otoku Braču i namjeravam se javit na natječaje u poljoprivredi. Imam nekoliko ideja koje su prihvatljive prema Poziv na natječaj. Konkretno radi se o
http://www.apprrr.hr/mjera-4---ulaga...vinu-1040.aspx
Ima li tko kakvih iskustava, a da je radio pripremu dokumentacije i slanje na natječaj samostalno tj. bez konzultanta.

Unaprijed hvala na odgovoru
cipre21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:30   #76
Danas je MINPO objavilo prva dva velika natječaja za male i srednje poduzetnike za ulaganja u proizvodnu tehnologiju i ulaganje u izgradnju proizvodnih pogona i opremu. Iznos sufinanciranja je 35 % za srednje poduzetnike i 45 % za mikro i male. Natječaji su otvoreni do iskorištenja sredstava, a najkasnije do 2020.godine. Ovih dana primamo puno upita i radi se već konkretna priprema, tj. izrada opsežne projektne dokumentacije. O uvjetima natječaja, Vašoj prihvatljivosti i šansama za uspjeh možete se javiti PP! Sretno svima!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:01   #77
Što se događa sa Mjerom 6. Ruralnog razvoja? Kako vidim, 6.1 i 6.3 koje se odnose na poljoprivrednu djelatnost idu kroz ovu godinu (ako je vjerovati najavi: http://www.apprrr.hr/ruralni-razvoj-1022.aspx). Zašto mjera 6.2 i 6.4 nema ni u najavi za ovu godinu? Što se još nudi osim 6.2 i 6.4 za razvoj ruralnog turizma, od smještaja do usluga i aktivnosti?
Hvala.
tebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 21:46   #78
Eko etno sela preko zupanija?
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:18   #79
Quote:
ona1 kaže: Pogledaj post
Super podrucje i izuzetno potentno za EU fondove. Splitski Promet radi nesto slicno, mozda da se pokusate povezati.. Koji je grad u pitanju?
Nisam dobio u mail obavijest o odgovoru na moj post pa se tek sada javljam. Riječ je o gradu Dugo Selo pokraj Zagreba. Koga bi bilo dobro da kontaktiram?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 07:27   #80
Poslano na PM.

Sad ja trebam pomoc, ima li tko ideju za dobivanje nekih novaca za udrugu koja bi djecu vodila na putovanje izvan EU, gdje bi se djeca ucila toleranciji, razlicitosti, upoznavala sa djecom razlicitih kultura i pohadala sportska natjecanja. Zapravo, EARASMUS bi trebao biti mozda nacin, da li je netko radio sto slicno? Takoder, multimedija mi je interesantna, pomagajte!
ona1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.