Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 19:22   #41
Stavim, recimo, 150g ljesnjaka u vatrostalnoj posudi u mikrovalnu. Ukljucim maksimalnu snagu (kod mene 800 vata) jedno 5 min, svako malo otvorim i promijesam ljesnjake, kad su dobili karakteristicni miris i lako se ljuste izvadim i trljam po situ da se oljuste (ili medju prstima, ali, vruci su).

Stavim sezam, mijesam svako malo, i njemu treba jedno 5 min. Stavim bucine sjemenke, njima treba oko minute. Zacine sam tostirala zajedno, to je bilo lose, ajwain mi je ostao sirov i nista drugo nisam osjetila u jelu, moram ih posebno tostirati.

Ovdje pisu neka vremena, ali to varira ovisno o mikrovalnoj, mojoj za sve treba vise vremena nego sto pise u receptima za 800W:
http://veggieplatter.blogspot.com/20...ls-flours.html
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:39   #42
Zna li netko gdje ima za kupiti tostirane nori alge a da nema previse intenzivan miris. Zadnji put kada sam nesto spremala s nori algom, stavila sam je jako malo i jelo je imalo "morski" miris. Pomalo kao da radim brodet od ribe. Jedva sam to pojela. U restoranu stave 5 puta vise i jedva se osjeti, a bude za prste polizat.
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:50   #43
Blue Dragon je tostirana, ali ne znam je li ti to prejako Moje prve alge su bile wakame, kuhala sam varivo s njima u studentskoj sobi, doso frend i reko da je miris kao da se riblje glave kuhaju, ali da je to njemu fino. Pojeo je varivo. I susjeda je pojela. Kasnije joj se cimerica zgrazala kako moze jest alge.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:53   #44
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Blue Dragon je tostirana, ali ne znam je li ti to prejako Moje prve alge su bile wakame, kuhala sam varivo s njima u studentskoj sobi, doso frend i reko da je miris kao da se riblje glave kuhaju, ali da je to njemu fino. Pojeo je varivo. I susjeda je pojela. Kasnije joj se cimerica zgrazala kako moze jest alge.


Blue Dragon nisam probala. Gdje ima toga za kupiti? bio&bio?
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:55   #45
Ne. Metro i Billa imaju. Konzum i Mercator imaju u online ducanu, ali jedna forumasica je napisala da je nestasica bas u fizickim poslovnicama. Spar inace ima. Na policama s etnickom kuhinjom. Inace, arame su jako blage, pogotovo ako ih pripremis u skladu s uputama.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 20:57   #46
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ne. Metro i Billa imaju. Konzum i Mercator imaju u online ducanu, ali jedna forumasica je napisala da je nestasica bas u fizickim poslovnicama. Spar inace ima. Na policama s etnickom kuhinjom. Inace, arame su jako blage, pogotovo ako ih pripremis u skladu s uputama.
Hvala!
Ember is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 20:10   #47
Dižem temu

Pitanje za znalce, gdje u splitu ima za kupiti dashi, i bonito flakes (sušena palamida, ili...?)
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 22:01   #48
Danas prvi put kupio alge, wakame, i na pakiranju otkrio upozorenje za arsen...
Malo proguglao i našao ovaj dokument od Hrvatske agencije za hranu
http://www.hah.hr/doc/2008/prehrana2_2008.doc

Čudi me da su uopće dobili dozvolu da to prodaju!

Sutra lagano natrag u bio&bio po pare
gizmo five is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 08:24   #49
NORI ALGE
se kratko tostiraju iznad plamenika, par sekundi da promijene boju u tamnu. takve se koriste za sushi (najbolji mi je s avokadom, a wasabi pasta se rastopi u soja sosu, i onda je za prste polizat kad se u to umače sushi), ili se zdrobe za posipavanje svega i svačega...

za početnike u algama, najfiniji je KOMBU ČIPS: algu isprati pod vodom, škarama narezat na trake, posušit na papiru i kratko pržit u dubokom ulju. predobro!!!

-ovo u gornjem postu mi je prestrašno!
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 17:30   #50
Zna li netko oćul mrijet od nori algi u miso juhi, kojima je rok prošao prije godinu ipo? Fine su i dalje.
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 18:45   #51
Quote:
Ember kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje ima za kupiti tostirane nori alge a da nema previse intenzivan miris. Zadnji put kada sam nesto spremala s nori algom, stavila sam je jako malo i jelo je imalo "morski" miris. Pomalo kao da radim brodet od ribe. Jedva sam to pojela. U restoranu stave 5 puta vise i jedva se osjeti, a bude za prste polizat.
Konzum.

Quote:
medicamed kaže: Pogledaj post
Zna li netko oćul mrijet od nori algi u miso juhi, kojima je rok prošao prije godinu ipo? Fine su i dalje.
Ako nisu promijenile boju, miris, ili se nakupile vlage, mislim da ćeš bit ok Nije da je vlaga u njima opasna, nego gubi na kvaliteti.

Nego, imam pitanje za znalce, pošto je ipak alga u pitanju - da li je tko probao raditi kobasice s agar agarom da se "učvrste"?
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 19:14   #52
Hvala ti na brzom odgovoru!

Nisu, hrskaju, jedem ih kao čips. Valjda je to ok.
I kupila sam ih pod 'snack', a uskoro će i u miso juhu.
medicamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 19:46   #53
Nemoj se prežderavat u algama, da si štitnjaču ne sjebeš.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 09:50   #54
Ima li tko od znalaca da odgovori na moje pitanjce?
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 15:37   #55
Nisam se smatrala nekim ljubiteljem algi dok nisam ovo probala. Optimalan spoj slanog i umami okusa, a hrskavo.
Da nema upozorenja na vrecici o preporucenoj dnevnoj kolicini, ne bi mogla izdrzat ne pojesti cijelu vrecicu. Ovako ju protegnem na 2 dana
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 13:17   #56
Quote:
Zora kaže: Pogledaj post
Nisam se smatrala nekim ljubiteljem algi dok nisam ovo probala. Optimalan spoj slanog i umami okusa, a hrskavo.
Da nema upozorenja na vrecici o preporucenoj dnevnoj kolicini, ne bi mogla izdrzat ne pojesti cijelu vrecicu. Ovako ju protegnem na 2 dana
Uuu... to je nešto za mene sad kad se skidam s prerađenog šećera (slatkiši i to)
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 01:40   #57
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Nego, imam pitanje za znalce, pošto je ipak alga u pitanju - da li je tko probao raditi kobasice s agar agarom da se "učvrste"?
Nisam nikada radila kobasice s agar agarom, ali sam ga koristila u raznim slasticama. Iz iskustva, ne da će ti 'učvrstiti' kobasicu , već je veći problem da ne pretjeraš i ne dobiješ gumastu kobasicu. Potrebno ga je jako malo, a efekt vidiš tek kad se smjesa ohladi. Tako sam svojevremeno umjesto kolača s voćem u želatini dobila konzistenciju 'nepoderivih' gumenih bonbona.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:00   #58
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nisam nikada radila kobasice s agar agarom, ali sam ga koristila u raznim slasticama. Iz iskustva, ne da će ti 'učvrstiti' kobasicu , već je veći problem da ne pretjeraš i ne dobiješ gumastu kobasicu. Potrebno ga je jako malo, a efekt vidiš tek kad se smjesa ohladi. Tako sam svojevremeno umjesto kolača s voćem u želatini dobila konzistenciju 'nepoderivih' gumenih bonbona.
Tnx. Znači, ne pretjerivati
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.