Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2008., 22:32   #21
Quote:
pascimotanasanji kaže: Pogledaj post
ajmo ab ovo

dobronamjerna polemizacija se najčešće ne svodi na suhoparno i kruto izražavanje vlastitog mišljenja bez ikakve volje, potrebe il nedajbože istinskog interesa za produbljivanjem vlastitog znanja ... podcrtala bi samo da informacije pročitane petparačkim biltenima o zdravoj prehrani iz nekog neobjašnjivog razloga ne smatram relevantnima ... enivej, glede podcrtanog ...
Zar su tvoje info o blagotvornosti masnoće zvane ghee možda iz desetparačkih biltena pa vrijede više od mojih s neta ? Uopće nisam osporio blagotvorna djelovanja, od utjecaja na sluznicu želuca, pa sve do saniranja opeklina ( i mene je nekad davno, nakon hard sunčanja, mazalo po leđima kiselim vrhnjem ).
Smeta me nekritičko glorificiranje tzv. putra bez vode, kocentriranog, bogatog izvora štetnih masnih kiselina i kolesterola. Niš drugo.
Ako imaš argumente da je ghee unatoč navedenim vrijednostima zdrava masnoća a svinjsku mast ( koju jednako tako ne bih preporučio ) sa sličnim vrijednostima, svi smatraju nezdravom te su je izbacili iz prehrane.
Il' lažu tablice koje nađoh na netu ( tzv. petparačke ) pa mi onda preporuči ispravne tablice, il' braniš neobranjivo.

link : http://hr.wikipedia.org/wiki/Masne_kiseline
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 00:01   #22
joj, panorama, kaj si nabrijan
za tvoju informaciju, ghee nisam jela već 5,6 godina...
ima mi poseban okus i miris i volim ga jesti, iako sad sve radim sa maslinovim uljem, jer ne brijem više na indijsku kuhinju.
drugo, kad sam napisala 'nečistoća'. mislila sam i na neke energetske pojave. naravno, to ćeš teško skužit, pa ne želim dalje o tome.
ovo ionako nije tema o zdravoj, nego o prehrani bez mesa.

molim te, okani se 'prosvjetiteljskog' tona, jer mi dižeš živac
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 09:30   #23
Smile

Maslo

Ljudi, pretpostavljam da svi koji ste tu pisali o proizvodu pod nazivom ghee morate biti malo mladji pa ne znate da za ghee imamo finu hrvatsku rijec maslo. Maslo se koristilo i prije kod nas, uglavnom kao finija masnoca za djecu ili bolesnike. Radi se vrlo jednostavno da u tavicu stavite putar i kuhate/pecete ga na laganoj vatri dok se protein ne sjedne na dno a voda ispari. Nije uopce ni tako dugo ni tesko za napraviti.
gob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:28   #24
To što ghee zovu pročišćeni maslac ne znači da ga pročiste od nečistoća, već odvoje mliječnu fazu od masne. Naime, kad se prži na običnom maslacu, on kod viših temperatura zagori baš zbog tog mlijeka u sebi. Maslac se otopi na štednjaku ili u mikrovalnoj i vide se dva sloja (bijelo- mlijeko i žuto-maslo). Ostavite da se malo ohladi i jednostavno se izlije gornji dio. Ja sam ga često radila od kupljenog maslaca.
WhiteWillow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 18:58   #25
Wow! Jela sam upravo iz Prasadam cateringa falafel, pomfri i palačinke, sve spremljeno na ghiju Nimalo, ali nimalo masno, i s nekim specijalnim slatkastim okusom! Genijalno! A palačinke žute ko 300 žumanjaka

Zadnje uređivanje bljeskaface : 13.04.2011. at 19:06.
bljeskaface is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:44   #26
Quote:
gob kaže: Pogledaj post
Maslo

Ljudi, pretpostavljam da svi koji ste tu pisali o proizvodu pod nazivom ghee morate biti malo mladji pa ne znate da za ghee imamo finu hrvatsku rijec maslo. Maslo se koristilo i prije kod nas, uglavnom kao finija masnoca za djecu ili bolesnike. Radi se vrlo jednostavno da u tavicu stavite putar i kuhate/pecete ga na laganoj vatri dok se protein ne sjedne na dno a voda ispari. Nije uopce ni tako dugo ni tesko za napraviti.


yep baš sam to htjela napisati..Hindusi imaju ghee a mi imamo maslo od davnina....da, da, ja koristim mast i prije bih odabrala maslac, mast, kokosovo i maslinovo nego bilo koje drugo rafinirano ulje ili margarin.

evo linka sa svim potrebnim info pa ko voli nek izvoli:

http://www.alternativa-za-vas.com/in.../article/ghee/
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)

Zadnje uređivanje štemajzl : 17.05.2011. at 12:59.
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 01:34   #27
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Zar su tvoje info o blagotvornosti masnoće zvane ghee možda iz desetparačkih biltena pa vrijede više od mojih s neta ? Uopće nisam osporio blagotvorna djelovanja, od utjecaja na sluznicu želuca, pa sve do saniranja opeklina ( i mene je nekad davno, nakon hard sunčanja, mazalo po leđima kiselim vrhnjem ).
Smeta me nekritičko glorificiranje tzv. putra bez vode, kocentriranog, bogatog izvora štetnih masnih kiselina i kolesterola. Niš drugo.
Ako imaš argumente da je ghee unatoč navedenim vrijednostima zdrava masnoća a svinjsku mast ( koju jednako tako ne bih preporučio ) sa sličnim vrijednostima, svi smatraju nezdravom te su je izbacili iz prehrane.
Il' lažu tablice koje nađoh na netu ( tzv. petparačke ) pa mi onda preporuči ispravne tablice, il' braniš neobranjivo.

link : http://hr.wikipedia.org/wiki/Masne_kiseline
Evo "novih" informacija i "novih" saznanja o štetnim i korisnim masnoćama:
http://istineilaziohrani.blogspot.co...ardijalni.html
Ispada da slobodno možemo krkati svinjetinu uklj. i mast, a ghee (maslo) je izuzetno zdrav i koristan isto kao i maslinovo ulje.
Treba doooobro razmisliti koliko pravih i točnih informacija dolazi do nas ....
grofD is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:47   #28
Ako nekoga zanima kako napraviti ghee, evo ovdje sam stavio detaljne upute - sve iz vlastitog (uspješnog) iskustva

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=285
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 10:33   #29
Imam jedno pitanje.

Internet je prepun za vrlo jednostavnu izradu gheeja(masla).
Kaže kupi maslac na placu za 25kn/kg I od njega napraviš 700gr masla.

Dajte mi sad objasnite dali je onda ghee po 3-5 puta skuplji u dućanu zbog Brenda,marže nečeg trećeg. ili ghee(maslo) kućne izrade nije isti proizvod ko ovaj iz dućana, da li oni dodaju nešto extra ili nešto u tom stilu?

jer nikako mi nije jasna tako velika cijena gheeja od 55kn za 250gr
Orffanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 14:10   #30
Samo biznis, ništa drugo. Realno bi bila ok oko 30 % viša cijena u odnosu na maslac (cijena drugog grijanja + nema vode).
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 20:16   #31
Quote:
Orffanel kaže: Pogledaj post
ili ghee(maslo) kućne izrade nije isti proizvod ko ovaj iz dućana, da li oni dodaju nešto extra ili nešto u tom stilu?
Ne dodaju ništa, isto je kao i iz 'kućne radinosti'.
Savjet: kupi maslac od Veronike.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.