Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2015., 16:05   #681
Quote:
Loververaš kaže: Pogledaj post
zaljubljivost ...


Zaljubljivost:




  • Zaljubljivost je izraz koji se koristi kako bi se opisali osjećaji vezani uz sposobnost osobe da osjeti ljubav. A svaka ljubav i zaljubljenost započinju od Venere jer ona bez ljubavi ne može niti njen život bez ljubavi ima smisla. Naglašeni znaci vage, bika, ribe u karakteru osobe nose u sebi prirodnu potrebu za ljubavlju jer ljubav je njihova glavna pokretačka energija u životu. Ako nisu zaljubljeni, za njih život kao da je stao.

  • Aktivna Venera, dakle Venera u zračnim i vatrenim znacima. Razlika između aktivnosti zračne i vatrene Venere je u tome što je zračna Venera naglašeno društvena i prirodno se spaja s okolinom i ona ne mora biti toliko opipljiva kao što je to vatrena. U emotivnom smislu zrak je mladost, zrak je dijete a priroda dječjih osjećaja je s jedne strane prpošna a s druge naivna, neiskvarena...zato za zračnu Veneru svako novo emotivno iskustvo ima značenje koje npr. otupjeli iskusni lisci nisu uopće u stanju osjetiti (percipirati). Tj. zrak može doista biti lako očaran jer djeca uvijek s puno povjerenja reagiraju na "čuda".

    Element zraka pripada plinovitom agregatnom stanju u kojem su međumolekularne sile najslabije pa ne drže čestice na okupu već im dopušta da se slobodno rasporede po cijelo raspoloživom prostoru, pa zrak ima tu lakoću koja je vezana uz zaljubljivu prirodu. Vatra je kudikamo kompaktnije, intenzivnija i više osvajački usmjerena na neki objekt (dok ju drži strast). Vatra ima tu neku kreativnu sposobnost da se zaleti u nešto i sebi "prisvoji" kako bi "izgorjeli zajedno", ona je sklona silovitim strastima koje zove ljubavlju...kada ju ta silina prođe onda nađe drugi objekt koji s istom strašću mora osvojiti.

  • Kutna Venera.

    Kardinalnost kutnog polja naglašava prirodnu kretnost, zaljubljive osobe naime imaju tu neku ljubavnu (Venera) startnost koja ih tjera da uvijek "ispočetka" kreću u ljubav.

  • Prpošnost, šarmantnost i radoznalost takvih Venera naglašena je njenom vezom s Merkurom (dupliciranje, stvaranje veza...) i Jupiterom (množenje, uvećavanje) koji joj pomažu da "stvori" drugu vezu/veze. Merkur u spoju s Venerom nosi tu neku mladalačku prijatnost koja je prisutna kod individua koje se s lakoćom i naivnošću svaki put iznova zaljube. Jer Merkur nikada ne sazrije posve a zaljubljivost je zapravo i neka vrsta emocionalne nezrelosti. Dok Venerina veza s Jupiterom naglašava potrebu za davanjem ljubavi naširoko i uspjeh u tome...drugim riječima mladalačka nesigurnost (Merkur) i optimizam (Jupiter) prema ljubavi (Venera) donosi vrlo visok stupanj zaljubljivosti.

  • Veza Venere i Mjeseca pojačava osjetljivost, nježnost, čulnost, zaljubljivost u ljubav u onom lirskom i maštalačkom smislu pa osoba lako reagira na natruhe ljubavi u svojoj okolini.
  • Naglašeno 5. polje (ljubavne veze) označava da je to područje života aktivno i plodno.


...to su neki od aforizama s tim da utjecaj Saturna na navedeno umnogome smanjuje i naglašava nedostupnost tj.ograničava sposobnost osobe da osjeti i doživi ljubav.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 16:27   #682
ako je ascendent u vagi a venera u konjukciji s ascendentom, jel bi se to onda isto smatralo zaljubljivom osobom (unatoc veneri u djevici?)

uvijek sam se pitala dali sam zaljubljiva osoba ili imam vise tu potrebu za davanjem?

i sto je s neptunom ? on je isto onak sanjasrki tip ,ne?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 20:56   #683
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
ako je ascendent u vagi a venera u konjukciji s ascendentom, jel bi se to onda isto smatralo zaljubljivom osobom (unatoc veneri u djevici?)

uvijek sam se pitala dali sam zaljubljiva osoba ili imam vise tu potrebu za davanjem?
Ovakva pitanja možeš postavljati na ovom topicu.

Ovdje pišemo generalno o osobinama karaktera gdje svaka osobina karaktera funkcionira po principu "gomilanja" energije "po" određenom elementu, kvaliteti, znaku, aspektu i ona se onda pretoči u osobinu. Pa je tako i s ovom osobinom, zato treba pogledati cijelu kartu.
Quote:
i sto je s neptunom ? on je isto onak sanjasrki tip ,ne?
Venera u vezi s Neptunom označava platonske i "uzvišene" ljubavi koje su suviše idealizirane i zanesene i više se ispoljavaju kao očaranost nečim što se ne može materijalizirati. One ljubavi kojima život udahnjuje upravo maštanje i čežnja za time što bi i kako moglo biti, ta neuhvatljivost i nedostižnost ljubavi, one zato više nalaze sebi kanal kroz umjetničku inspiraciju, one nas produhovljuju...a ovdje pišemo o zaljubljivosti kao osobini karaktera na način da u karakteru postoji kakoća kojom se osoba lako zaljubljuje neprestano, više kao pčelica koja leti s cvijeta na cvijet...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:22   #684
Evo jos jedna osobina koja nije spomenuta-arogancija .
PiscesGemini22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 17:16   #685
Je li bila opisana intuicija kao osobina karaktera ?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 17:54   #686
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

...to su neki od aforizama s tim da utjecaj Saturna na navedeno umnogome smanjuje i naglašava nedostupnost tj.ograničava sposobnost osobe da osjeti i doživi ljubav.
Na topicu Natalne karte, pitanja, jedna članica Jarac, koja nikad nije bila u vezi me je podsetila na nešto. Tu si joj odgovorila nešto vezano za saturnovsku zatvorenost. No, meni je jako zanimljiv slučaj (imam ih nekoliko u okolini) ženskih osoba koje nisu zatvorene, ali jednstavno nikad nisu imale priliku za vezu, u smislu da im niko nikad nije prišao, niko nije bio zainteresovan za njih kad su one prilazile i slično. I svima je Saturn u kontaktu sa Mo ili Ve ili vladar V. Sve više razmišljam o tome da Saturn nije nužno uvek naša unutrašnja zatvorenost, već moguće i "oskudica" u spoljašnjem svetu
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:20   #687
Ali vanjske okolnosti su uglavnom samo odraz unutarnjih. Biraju nedostupne osobe. To je kao ovaj moj udvarač, sa Ve90Sa. Ništa mu ne fali, nema razloga da nema curu, ali gdje mene nađe...koja sam, ne inače, ali u odnosu na njega, prilično hladna i zatvorena...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:32   #688
Da, slažem se, ali ne mislim na ljude koji biraju nedostupne.

Već mislim na slučajeve gde osoba nikog ne privlači. Dve takve žene znam od detinjstva. Jednostavno nemaju prilike (Sa) za vezu s bilo kim. Nije da biraju nedostupne, nego ne interesuju nikog. A jako su dobre i drage, i među najpozitivnijim su osobama koje znam.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 20:35   #689
Nije poenta ni da li su dobre, zle, lepe, ružne, jer ne tražim im ovde muža , već me zanima šta može uticati na to da Saturn da realno ograničenje (nedostatak prilika), a ne emocionalnu zatvorenost.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 02:59   #690
Je li bio analiziran cinizam/ciničnost kao karakterna osobina?
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 21:32   #691
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Nije poenta ni da li su dobre, zle, lepe, ružne, jer ne tražim im ovde muža , već me zanima šta može uticati na to da Saturn da realno ograničenje (nedostatak prilika), a ne emocionalnu zatvorenost.
Emocionalna zatvorenost je uzrok "neimanja" prilika. U astrologiji je označena vezom emocionalnih tijela (Mjesec, Venera) s Saturnom.

Kada se ne radi toliko o emocionalnoj zatvorenosti nego naprosto o životu u sredini koja je "škrta" po tom pitanju, u sredini koja ne nudi preveć prilika za ljubavnu vezu to je u astrologiji označeno Saturnom u 5. polju ili Saturnom na DSC/7. polju i napetom vezom Jupiter (prilike) - Saturn (ograničenje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 12:07   #692
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Je li bio analiziran cinizam/ciničnost kao karakterna osobina?
Nije bio analiziran...a bilo bi lijepo da si napisao definiciju cinizma jer njega nije lako definirati. Često se brka s ironijom ili sarkazmom, a za svaku stvar da bi mogli astrološki definirati na ovom topicu treba najprije istaknuti što ona točno podrazumijeva.



Cinizam je u kolokvijalnoj upotrebi, bezočna drskost, gruba otvorenost, bestidnost...tako to kaže wiki jer je on tako nastao. No zapravo cinizam je za razliku od ironije ili sarkazma vrsta svjetonazora, načina kojim se gleda na cijeli život i zato je on uvijek povezan s serijom 9.


Pod "ciničnom" osobom podrazumijeva se osoba koja zauzima negativan stav prema vrijednostima grupe kojoj pripada i koja to onda stalno naglašava uz zanemarivanje dobrih strana. Cinična osoba ima tendenciju stalnog omalovažavanja i kritiziranja.

Isto tako važno je istaknuti da se cinizam razvija kod individua kao vid samoobrane, kao vid zaštite od budućih negativnih iskustva. Cinizam je zapravo način primjećivanja svijeta oko sebe koji s jedne strane označava zamjećivanje detalja, sitnica (Merkur) a s druge njihovo omalovažavanje (Saturn). Pa su zato dva znaka koja su izražena kod cinika svakako znaci djevice i jarca...napisati ću zato još ponešto o njima.

Oba znaka pripadaju opažajnom tipu - elementu zemlje. Pa tako znak djevice razvojno označava fazu u kojoj čovjek zapaža detalje. Funkcija opažanja djevicu čini osobom koja precizno primjećuje, procjenjuje, kritizira i koja probire, a na psihološkoj razini djevica predstavlja realističnu dušu jer su njeni stavovi podvrgnuti sudu razuma. Djevica ima razvijenu kritičku svijest što ju čini ciničnom.

No danas se većina psihologa slaže s činjenicom da ljudi postaju cinični kada prođu kroz veći broj razočarenja u životu gdje cinizam postaje jedan vid odbrane od daljih razočarenja. U razvojnom pogledu jarac je znak koji ima u životu težak put za prijeći da bi došao do najviše točke i priznanja za svoj trud. Na tom putu on vidi mnoga razočarenja, a budući da je jarčeva narav sažetost on ih ima sposobnost zamijetiti i sačuvati kao "mudrost u konzerviranom obliku". Jarčeva ravnodušnost za ljudske kontakte i sklonost mizantropiji (egzil Mjeseca) čine ga mrgudom pri čemu se njegova duboka unutrašnja samosvijest često zamjenjuje za ravnodušnost. No on nije ravnodušan, on se samo želi zaštiti od daljnih razočarenja.

Zato taj spoj djevice i jarca nosi jako sitničavu narav koja ima veliku sposobna usredotočavanja i sposobnost da vrlo realistično i hladno sagleda stvari ispred sebe. To je narav koja ne trpi aproksimacije, a cinici su majstori zapažanja i "izvještavanja istine" svima oko sebe. No prava istina jest i ta da djevica uvijek želi stvari popraviti i u nekom smislu činiti učinkovitijim pa tu vidimo njenu slabost...jer da je djevica doista takav realist svijet ju ne bi mogao razočarati jer je očekivala tako malo. Zato je najbolje od svega to što su cinici još uvijek idealisti pod svojim ožiljcima kože. Bolje rečeno, razočarani idealisti (izgon Neptuna i pad Jupitera).

Cinici bi zapravo željeli popraviti svijet (djevica) pri čemu im cinizam pomaže da se zaštite od bolnih iskustva (jarac) jer zbog svoje sklonosti primjećivanja (djevica) cinik ne može samo slijegati ramenima na ta ista razočaranja i činjenicu da će ih život i ljudi oko njih kad tad opet iznevjeriti (jarac). Imajući moć da u toj igri "ostanu budni" (zemlja) oni stječu iluziju moći. Cinizam na taj način postaje jedan vid odbrane od daljih razočarenja što je zapravo najiskonskija odlika Saturna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:26   #693
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Recimo ljudi koji imaju vatreni Mars (čitaj usijana glava) puno će lakše potegnuti vatreno oružje (Mars) od onih koji imaju zemljani Mars ili Mars u aspektu na Saturn jer Saturn koči, hladi i smiruje strasti Marsu. S druge strane individue koje imaju Mars u aflikaciji s Uranom puno brže i puno nepredvidivije potežu oružje jer Uran označava ubrzanje i ponašanje koje ne prati logiku stvari što je onda posebno izraženo ako je taj Mars vatreni, itd. Onda nadalje, Mars u aflikaciji s Plutonom označava osobu koja miože dugo potiskivati bijes ali onda kada eksplodira onda je to poput atomske bombe, itd...
Vidiš ja imam mars180saturn(hlađenje) pa sam potezao bez problema-bez razmišljanja iako mi je merkur izrazito jak i u opoziciji na uran(pa u većini toga poprilično razmislim prije nego li djelujem)...ne bih se složio da saturn tu "hladi"već daje hladnu glavu bez razmišljanja da djeluje.Merkur(blizanci)je u mome slučaju zaslužan za izrazitu preciznost.

Imam dozvolu da se razumijemo,oružje obožavam(Ma120Pl)baš radi razorne moći.


Odlična tema.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 01:17   #694
Quote:
PiscesGemini22 kaže: Pogledaj post
Evo jos jedna osobina koja nije spomenuta-arogancija .
Ovo je zanimljiva osobina ali isto kao i mnoge druge osobine teško je o njoj pisati ako nije precizno definirana.

Čitah malo o aroganciji i o tome kako je (zanimljivo) ona negdje (posebno u poslovnom svijetu) donekle poželjna osobina karaktera, jer kao arogantan si pa si faca...a s druge strane mnogi ju doživljavaju negativnom osobinom. Također obilježje arogancije je i bahatost i zapravo kroz to značenje čini se da ju možemo i bolje pojmiti.



"Oholost ili arogancija (latinski: arrogantia, superbia) je stav koji precjenjuje vlastitu vrijednost ili vlastite vještine. Za razliku od ponosa, karakterizira ju ponašanje osobe koja traži ili pokušava uzeti više nego što joj pripada."wiki







Arogantno ponašanje je nešto što većinu ljudi iritira a postoje dva načina manifestiranja arogancije: grandioznost i prezir. Grandioznost predstavlja veličanje sebe i vjerovanje da ste bolji od drugih. Prijezir predstavlja omalovažavanje drugih u funkciji izdizanja sebe.


Pa evo i ponešto od astrološke simbolike:
  • Oholost ovako kako je definirana gore je u prvom redu odlika elementa vatre. Jer vatra je bezobzirna, silovita, drska, energična, dramatična i odgovara aktivnom razdražljivom temperamentu. Vatra je također sklona preuveličavanju, uzdizanju i isticanju sebe jer u njoj živi ta neka osobina koja ju uzdiže prema "samo-sjaju" i "samo-veličanstvenosti".

  • Nadalje...zanimljivo kod arogancije je to što ona u svojoj osnovi jest miks "samopoštovanja" i nametljivosti s određenim elementima bahatosti. Jer arogancija se često osjeća i kao ponašanje koje s jedne strane ističe ponos sobom (jer za cilj ima naglasiti superiornost osobe), a s druge to čini omalovažavanjem drugih.

    Tako da arogancija uvijek proizlazi iz aflikacija Sunca (lava) koje onda tu "svijest" o sebi ima potrebu reflektirati na svijet izvan sebe. Jer Sunce (lav) je i ono koje može kako veli L. Greene ..."da se uobrazi, da pomisli da je najčudesnije biće na ovom svijetu kojem cijeli svijet treba da se pokloni", a onda to Sunce postaje arogantno kada s jedne strane biva aflicirano Jupiterom (ponos, samopoštovanje, nadmjenost, precjenjivanje...oholost je i stav koji precjenjuje vlastitu važnost), a s druge od Marsa (grubost, neučtivost, iritacija, drskost). Dakle Sunce u mješavini Marsovih i Jupiterovih utjecaja.


Tanka je granica koja dijeli samouvjerenost od arogancije.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 11.12.2016. at 17:37.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 20:23   #695
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Je li bila opisana intuicija kao osobina karaktera ?
Nismo ali smo imali nešto slično:

Vidovitost
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 22:42   #696
Fish,bilo bi odlično kada bi se kriminal opisao u području karakterne osobine.
Sklonost kriminalu,kriminalnim radnjama pa čak i sposobnost kao (izdvojena)osobina koja se usko veže uz kriminal.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 16:09   #697
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Fish,bilo bi odlično kada bi se kriminal opisao u području karakterne osobine.
Sklonost kriminalu,kriminalnim radnjama pa čak i sposobnost kao (izdvojena)osobina koja se usko veže uz kriminal.
Da, bilo bi super samo što kriminalca ne čini jedna izdvojena niti sposobnost niti karakterna osobina već spoj više njih. O kriminalu imamo i cijelu temu:


Kriminal i astrologija
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 01:16   #698
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
O kriminalu imamo i cijelu temu:


Kriminal i astrologija
Hvala.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 17:46   #699
Bi li netko opisao flegmaticnost?
PiscesGemini22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:56   #700
Quote:
PiscesGemini22 kaže: Pogledaj post
Bi li netko opisao flegmaticnost?
Flegmatičnost:



U astrologiji postoji svojevrsna analogija s četiri psihološka tipa (kolerik/vatra, sangvinik/zrak, melankolik/zemlja i flegmatik/voda) i u tom smislu vodeni element je vezan uz flegmatičnost. No to je zato jer je u onoj elementarnoj podjeli pasivan i hladan element - a to je osnova za flegmatičnost. No sama osobina karaktera kada se veli za nekoga da je "flegma" podrazumijeva dosta drugih faktora ako se misli na onu vrstu ljudskog temperamenta za koji je karakteristična hladnokrvnost, mirnoća i neuzbudljivost koji čak graniče s ravnodušnošću. U tom smislu bih izdvojila neke aforizme:

  • Fiksni modalitet je vezan uz tromost i sporost promjene stanja, pa je flegmatičnost bazično vezana uz naglasak na tom modalitetu. No tu prednjači znak bika jer on jest i pasivan (škorpion je isto pasivan a fiksan znak, no on u svom suvladarstvu ima Marsa pa su mu reakcije dosta uzbudljive). Dakle, prvi aforizam - naglašen znak bika.
  • Nadalje, Saturn je taj koji usporava i koči reakcije. Zato je njegov upliv izražen kod flegmatičnih tipova. I tu je prije svega značajan njegov upliv na planete koje su povezane s našom "reaktivnošću".

    Budući da su naše reakcije prije svega opisane dvjema planetama onda je važno da su upravo one vezane uz Saturna.

    - Pa tako Mjesec simbolizira naše emocionalne reakcije pa je za osobinu flegmatičnosti važno da je u pasivnom znaku, prije svega znaku bika ali i u znaku jarca (ili da prima snažan utjecaj Saturna).

    - Mars simbolizira naše fizičke reakcije i našu "uzbudljivost" pa on mora biti jako smiren. Flegma nikako nisu ljudi s vatrenim Marsom ili Marsom koji prima aspekt Urana. S druge strane vodeni (osim škorpiona) i zemljani Marsevi su karakteristični kod flegmatičnih inidvidua. Isto tako i Marsevi u vagi (jer je tu u svom padu).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.04.2016. at 18:28.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.