Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2015., 22:45   #301
Quote:
šipak kaže: Pogledaj post
Ima netko da radi sam mlijeko?
Na litru vode ide 100 gr badema, stavim prstohvat soli i malo stevije. Dobro izblendam, oko minutu. Iscjedim preko trostruke gaze. I spremno je za konzumaciju.

Na isti način san radila kokosovo, bademovo i sezamovo.
Kokosovo i bademovo super! Tjedan dana u frižideru i odlično se drže.
Sezamovo, em mi je ispalo gorko, em se pokvarilo za 3 dana, tj. usmrdilo se!
Kako si radila kokosovo? Koji si kokos koristila?
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 15:45   #302
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Hm. Meni su zamjene za mlijeko (sojino, bademovo, rižino, lješnjakovo) toliko loše da mi se diže želudac na njih.
*Govorim o onima bez dodanih okusa čokolade i vanilije koji "prikrivaju" okus i miris.

Jedem zdravu hranu i ona mi izaziva ugodan osjećaj u ustima, dok ta mlijeka izazivaju gađenje. Pozelenim kad ga pijem. Nemaju "prirodan" okus i nemam osjećaj da sam pojela nešto zdravo. Ne osjećam se energičnije, sitijie, raspoloženije- bolje kao kad pojedem šaku badema ili tanjur mahuna.

Ne osuđujem one kojima se to sviđa, samo se čudim da ga toliko ljudi konzumira i promovira kao zdravu namirnicu pa se pitam...

Imaju li takva mlijeka ikakvu nutritivnu vrijednost? Koju dobrobit imamo od konzumiranja tih mlijeka (osim kao alternativu navici na kravlje mlijeko).
__________________
ja npr. zato da si imam s čim napravit muesli ili zobene što volim jesti za doručak
iako, nije da uopće ne konzumiram mliječne proizvode, samo želim smanjiti količinu
vjerojatno bi ih bilo bolje sam raditi... ali treba vremena za sve to
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:04   #303
Danas sam radila rižino mlijeko po ovom receptu: rižino mlijeko u blenderu i ispalo mi je prefino. Sljedeći put ću dodati i kakao.
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:26   #304
nije ti ljepljiva?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:35   #305
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
nije ti ljepljiva?
Nije, ali svako malo dok sam blendala sam isprobavala i činilo mi se u jednom trenu da postaje ljepljiva pa sam dodala još vode i dobro je. Meni to treba za kaše/smoothie za doručak pa nisam ni procijedila. Prije kuhanja, rizu sam izapirala u loncu s vodom i tek sam je u trecoj vodi kuhala.
Quicksand is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 10:49   #306
Uzela sam u Mulleru ono njihovo bio vanilija sojino (9 kn) i grozno je slatko. Pitam vas za ideju kak ga potrošit jer mi nije za kavu. Neki kolač možda? Prijedlog? Recept?

Edit: malo sam čitala temu. Palačinke dakle.
__________________
otpis

Zadnje uređivanje peronja : 04.09.2016. at 11:00.
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:17   #307
izlij ga u šta god hoćeš.
dobro, nemoj u cvijeće
moš u palačinke, kolač bilo koji, moš u rižu na mlijeku ili gris, možda čak i puding.

e i iako mi nije drago reklamirati ih, jedino sojino mlijeko koje je meni fino je alpro.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 11:09   #308
Par puta sam kupila te neke izvedenice ( u dm-u i TZV). Ne kužim da li sam ja gledala krive proizvode ili što, ali to što sam kupila nema blage veze sa mlijekom. Čista voda sa dodatkom nekog okusa. Nisam ponovila niti jednu kupnju. Kolege na poslu su mi rekle da su ti proizvodi njima prefini. Ništa mi nije jasno.

Čaj troskot (kuha se 15 minuta) je po okusu mlijeko, mlijeko. Stavim ga u termosicu i pijem ga toplog.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:26   #309
Biljne čajeve kupujemo u rinfuzi od Subana.

Bez obzira kako piše na uputama (mislim da piše da se kuha 2 min) mi radimo po Kneippu. Dvije čajne žličice biljke idu na šalicu vode. To stavimo u hladnu vodu. Kad zakipi kuha 15 min. Kuhati 15 min je potrebno da se otpuste sve djelatne tvari. Tako se rade i preslica i hrast. Većina ostalih čajeva se ne kuha.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 15:50   #310
mlijeko sa 0,9% m.m.

Probala sam jedino sojino i rižino mlijeko tj. napitak i meni je okus čisto ok. Samoga ga pijem ujutro uz pekmez. Ne treba mi vanilija ni čokolada, ima taj grahorast okus i ništa mu ne fali, osim visoke cijene. Češće ipak kupim kravlje mlijeko 0,9% jer je iz njega izvađena mast, dakle - ja si to smatram veganskim proizvodom, jer je ta mast poslužila za maslac.(koji uzgred ne jedem,osim subotom)..cijena je puuuno pristupačnija, a subotom može i bademovo mlijeko-skupo!
plural is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:33   #311
Quote:
plural kaže: Pogledaj post
Probala sam jedino sojino i rižino mlijeko tj. napitak i meni je okus čisto ok. Samoga ga pijem ujutro uz pekmez. Ne treba mi vanilija ni čokolada, ima taj grahorast okus i ništa mu ne fali, osim visoke cijene. Češće ipak kupim kravlje mlijeko 0,9% jer je iz njega izvađena mast, dakle - ja si to smatram veganskim proizvodom, jer je ta mast poslužila za maslac.(koji uzgred ne jedem,osim subotom)..cijena je puuuno pristupačnija, a subotom može i bademovo mlijeko-skupo!
visoka cijena? u mulleru je sojino 8,90 kn, ak je to puno...
u bipi ak se ne varam alnaturino uz bipa karticu 7,90 kn

i nikakvo kravlje mlijeko nije veganski proizvod, bez obzira koliko mliječne masti sadržavalo
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:43   #312
Quote:
plural kaže: Pogledaj post
Probala sam jedino sojino i rižino mlijeko tj. napitak i meni je okus čisto ok. Samoga ga pijem ujutro uz pekmez. Ne treba mi vanilija ni čokolada, ima taj grahorast okus i ništa mu ne fali, osim visoke cijene. Češće ipak kupim kravlje mlijeko 0,9% jer je iz njega izvađena mast, dakle - ja si to smatram veganskim proizvodom, jer je ta mast poslužila za maslac.(koji uzgred ne jedem,osim subotom)..cijena je puuuno pristupačnija, a subotom može i bademovo mlijeko-skupo!
Kakve veze ima koliko posto masnoće ima? Jel iz krave? Je. Nije vegansko niti si ti vegan ako piješ kravlje mlijeko.

Inače bademovo/lješnjakovo/kokosovo i sl. mlijeka možeš napraviti sama za puno manje love.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 21:55   #313
Quote:
plural kaže: Pogledaj post
Češće ipak kupim kravlje mlijeko 0,9% jer je iz njega izvađena mast, dakle - ja si to smatram veganskim proizvodom,
duda84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2019., 13:50   #314
Quote:
plural kaže: Pogledaj post
Češće ipak kupim kravlje mlijeko 0,9% jer je iz njega izvađena mast, dakle - ja si to smatram veganskim proizvodom
Apsolutno ne razumiješ što znači biljna prehrana i veganstvo. Cilj je da životinje ne pate i umiru zbog proizvoda. Zbog tog mlijeka iz kojeg je ''izvađena mast'' kravu će svejedno odvojiti od telića i na kraju je ubiti. A da ne govorimo o tome da je puna kravljeg estrogena i antibiotika, mast je još najmanji problem.

Zavaravaš se grdo samo nemoj nama prodavati tu priču pod normalno.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 05:43   #315
jel netko probao ovo?


vidim ga u Konzum katalogu, a cijena je ok
http://e.issuu.com/embed.html?backgr...u=katalozi.net
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 11:34   #316
U kavu stavljam mlijeko od badema. Ovo nisam probala. Nemoj uzeti ako je dodan secer (jer je sam badem vec slatkast).
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 12:04   #317
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
U kavu stavljam mlijeko od badema. Ovo nisam probala. Nemoj uzeti ako je dodan secer (jer je sam badem vec slatkast).
nema šećera, koristim ga već 5 dana. ok je
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2019., 21:01   #318
Ono di pise "unsweetened" mi je previse okusa po marcipanu, totalno preuzme okus u kavi ili grisu i sl. Tako da radije uzmem obicno.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2019., 23:12   #319
Kad se rade takva mlijeka, ostane li puno tog materijala nakon cijeđenja i može li se to onda normalno jesti kao orašasti plodovi ili bude presuho?
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2019., 14:35   #320
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Kad se rade takva mlijeka, ostane li puno tog materijala nakon cijeđenja i može li se to onda normalno jesti kao orašasti plodovi ili bude presuho?
sto se tice mlijka od indijskih orascica, moja zena to radi ovako:
-prvo namoci par sati indijske orascice u vodi
-nakon par sati baci tu vodu, stavi ih u blender i ulije vodu i smiksa
-ponekad u blender sa indijskim orascicma stavi i datulje
-to je to, ne cijedi nista

mislim da kod bademova i kokosova mlijeka cijedi ono sto je blendala; ostane joj brasno koje onda kasnije koristi...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.