Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 15:50   #1
Naše nasilje i Vaše nasilje - kontraverzni Frljić

Naše nasilje i Vaše nasilje predstava je kontraverznog Frljića...

Frljić je opet uzburkao i domaću i međunarodnu javnost..
Genijalno..
Efist A-Gens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:09   #2
Po opisu i idejama mi se čini kao Brechtovski pokušaj šoka. kaj u principu našoj sceni i treba. zato ga i podržavam, iako bih prije podržao kvalitetnu predstavu s dobrom dramaturgijom, glumcima i režijom.

Kaj niš ne znači da nije ni ova. Ali, dok je samo šok u pitanju, motivacija ima dvojako značenje... s upitnim efektom.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:36   #3
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Po opisu i idejama mi se čini kao Brechtovski pokušaj šoka. kaj u principu našoj sceni i treba.
Možeš ovo malo argumentirati? Ak se mene pita šok je ok za homogene letargične mase, a ne kulturno heterogeno i svjetonazorno podijeljeno društvo.
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 00:09   #4
O upadu prosvjednika u splitski teatar (protiv Frljićeve predstave):

"Nisu znali di je Teatar. Najprije otisli isprid "Hajduka" i tamo arlaukali. Spizdilo ih ono HNK. A kad su usli u Teatar, nisu vise znali izac. Interventna im morala pokazat put" (Zoran Krželj)
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:57   #5
Nisam gledao predstavu pa me zanima jel kolonijalizam i zapad krivac za sve?
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 08:41   #6
Prvorazredni događaj, onaj koji će se upamtiti nakon sinoćnje predstave u splitskom HNK je predstava u predstavi, civilizirana i divljenja vrijedna reakcija splitske publike koja je pjesmom "Kad bi svi ljudi na svijetu" nadglasala razularenu i prostačku skupinu koja se u lažnoj obrani kršćanskih vrijednosti služila svime onime protiv čega kršćanstvo i Kristov nauk jesu. Sama Frljićeva predstava za mene je nažalost jeftin eksces jednako jeftine simbolike. Autori predstave nažalost nemaju umjetničke snage o relevantnoj temi progovoriti i na koji drugi način osim prizemnom provokacijom.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.