Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 13:55   #141
Pozdrav.
Djevojka i ja planiramo na more od 06.-12.08(6 noćenja). Htjeli bismo u Zadar.
Pronašli smo apartman u Živkovićevoj ulici, predgrađe Diklo.
Cijena apartmana je cca 48EUR, je li to prihvatljiva cijena u tom terminu? Kakav je taj dio grada što se tiče plaža, trgovine i svega ostalog što je potrebno za mladi par?
Koliko ima šetnje do centra Zadra?

Unaprijed hvala!
_garo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 14:40   #142
Diklo je izvan poluotoka (centra) uz Borik i Arbanase naljepši kvart Zadra, plaže su malo lošije u odnosu na ova 2 kvarta te je poprilično udaljen da bi išli pješke. Cijena je poprilično jeftina za špicu sezone (apartman u istoj ulici osrednje uređen dođe 70 eura preko b.com-a u sezoni), pogotovo za lokaciju koja super jer si za par minuta pješke do mora i plaže hotela Borik gdje se doduše ulaz plaća u sezoni.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 18:51   #143
Tražimo si mjesto/app za GO.
Našla sam neke app (povoljne, na niskom budjetu smo).

Pa bi da mi malo prokomentirate iduća mjesta..

Znači, GO je sa psom, volimo mir i tišinu, da se mene pita, ne trebaju mi ljudi ni na plaži ni nigdje ��
Isto, sadržaji su nevažni, u samom mjestu di je app.
Eventualno da ima kakvu šetnicu uz more.
Dućan i da je na pol sata autom, nema veze.
Kafić poželjan, ne i nužan.

Da u okolici ima divljih (ajmoreć divljih) plaža, kad kažem okolica mislim udaljenost autom. Plaža da mogu sa psom, ne mora biti kompletno pusta.
Pijesak i beton i plićine nisu favorit, više šljunak.

Išli bi svuda uokolo na izlete, ali za to je sve ok, npr volim i turistima napučenu Istru i divlji Cres, za izletiće i vozikanje i hodanje uokolo mi nije bitno kamo idem, dok idem i landram ����

Baziram se na potezu Zadar - Šibenik, uključujući otoke dostupne trajektom (katamaran isključen).

Eto sad popis što sam našla - povoljne app u ovim mjestima:?
*Ugljan, Kali
Ugljan je više plićina i pjeskovit, koliko sam skužila, to mi je mana. Koliko je napučen?
*Karin Gornji
Uopće ne mogu dobro skužiti guglanjem to mjesto. Ni plaže. Čine mi se, kao i more, kao neke nasipane i plitke.
Prednost - landranje okolicom Zd, Vis i Pag..
*Rtina
Neke Rtine da valjaju, neke ne..? Koje nikako ne? Na što paziti? Tu mi se čini da bi mi bliže plaže pasale više, Vis i Pag su bliže za izlete.
*Tribanj Krušćica
Iznad ceste je app. Lijep pogled i lijepo mi je dole mjesto.
Dalje je Zd, Pag, Vis - ali dobro. Muči me ta cesta i kakve su bliže plaže.
*Sv Petar na moru
To mi je rekla bih, preturističko za mene?
*Nin
Udaljenosti do svega bi mi pasale ali Nin je specifičan po pijesku. Mislim da bi mi se kao mjesto sviđao, znam da su sve blizu plaže pjesak. Di bi bile nekako najbliže šljunčane?

Što mislite, što bi kao mjesto bilo najbolje po napisanome? Ne znam čak ni čemu naginjem ni što da eliminiram ��
Pomoć pliz ����
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:26   #144
Ovako odokativno izabrala bih Kali. To je mjesto koje se proteže na obje strane otoka i na obje imaš plaže. Nije potpuno pusto, ali nije ni prenapučeno - svi turisti su u Kukljici. Imaš cijeli Ugljan i cijeli Pašman za landranje.

Karin i Rtina definitivno ne

Kruščicu na poznajem

Sv. Petar je gužva (slično je Sv. Filipu i Jakovu i Biogradu), a i Nin bi mogao biti gužvovit. Iako meni bi i Nin bio u opciji da sam na tvom mjestu. Jedino što bi mene odbilo je nedostatak hlada na plaži.

Ako si još u potrazi baci pogled na Zablaće kod Šibenika. More apartmana a nigdje turista. Imaju neki malo lošiji kamp u gustoj borovoj šumi tik uz betoniranu plažu koja je praktički bila pusta prošle godine usred kolovoza. Dakle hlad i mir
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 13:18   #145
@Pingvich
Kali je na prvu OK. U cijenu svakako uračunaj trajekt. I čekanje u koloni u špici.
Karin - muljevito more, gužva, ne liči na ono što tražiš.
Rtine - one bliže mostu OK, prve od Zadra baš i ne. Stošići od otvaranja kampa je gužva, ostaju od Vrankovića do Miletića.
Tribanj Kruščica - bio, vani je OK, ali more mi je bilo prehladno. U stvari cijeli potez Tribalja ispod Velebita ima izvora.
Sv. Petar - gužva, a i more mi baš nije bilo nešto.
Nin - pijesak, koji baš i ne voliš. A i gužva je. Ne znam na što će ličiti te plaže nakon onog povodnja, budem vidio ovih dana.
Što se tiče opisane plaže, Smokvica na Pagu, ali si tamo daleko od svega i imaš nekih 7-8 km do glavne ceste. Ako je blizina ceste prioritet, na pamet mi pada Ljubač, ali onaj sjeverozapadni dio van mjesta gdje su plaže kamene, a ne pješčane, do kojih treba nekih 5 min hoda.
Možda i Sovja, sjeverno od Tribunja, ali ne znam kako se tamo kreću cijene.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 20:06   #146
Zdravo, planiram sama otici na more 5-6 dana. Treba mi preporuka za neko mirno mjesto, da su plaze relativno blizu. Moze i preporuka za smjestaj isto.
Prvi put bih odmarala sama, pa mi cudno. Treba mi neko mjesto gdje cu se osjecati sigurno kao da sam doma. I naravno da nije preskupo. Budzet mi je ove godine smanjen.

Zadnje uređivanje Kikica77 : 18.07.2018. at 20:09. Reason: Nadopuna
Kikica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 16:25   #147
Pozdrav svima,

može prijedlog za manja mjesta ( ne baš mrtvilo) za ljetovanje u sredini kolovoza?
Zbog djeteta od godinu dana žnam je bitno da mjesto ima plaže sa sitnijim šljunkom i hladovinom koje nisu nagužvane turistima.
Ne bi išli predaleko na južni Jadran. Otoci dolaze u obzir ako je kratka i česta relacija trajektom.

Hvala!
hyacinthblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.