Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 19:13   #1
problem s plinom- ne prebacuje tj. ne pali

prije par dana ostao bez plina, reko idem se par dana vozit na bengu da malo proradim dize, danas otiso do ducana, ocu upaliti auto da odem natenkirat plina kad slab akumulator, reko nista aku. van napuniti i sad isprobam auto pali na zub, odem natankat plina, kad ono sad ne prebacije na plin, odspojim komp od plina spojim ponovo, pregledam konektore al ni mrc... a na benku radi normala...
kakav savijet
radi se o prins kehin sistemu
carbon mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 19:40   #2
prinsov prekidač nisam vidio ali kod ostalih ovako radi.

ti sam na prekidaču prebacuješ da li se želiš voziti stalno na benzin (svijetli žuta lampica), ili na plin kad je to moguće (trepće zelena kad je spreman i svijetli stalno kad je na plin).
OBIČNO nakon odspajanja akua prekidač se sam vrati u položaj "samo benza" i onda nema vožnje na plin dok ne pritisneš gumb na prekidaču.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:05   #3
sve pet, vozim na plin vec 10 god pa to znam. znaci auto nemogu prebacit na plin NIKAKO.ni rucno ni automatika
sad sam ponovo otpojio akumulator posprejao kleme spojio i upalio, prebacio na plin i prebaci i sam al nakon 5-10 sec crkne
carbon mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 20:56   #4
Quote:
carbon mania kaže: Pogledaj post
sve pet, vozim na plin vec 10 god pa to znam. znaci auto nemogu prebacit na plin NIKAKO.ni rucno ni automatika
sad sam ponovo otpojio akumulator posprejao kleme spojio i upalio, prebacio na plin i prebaci i sam al nakon 5-10 sec crkne
Filteri?
MAP senzor?
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 21:25   #5
Quote:
carbon mania kaže: Pogledaj post
sve pet, vozim na plin vec 10 god pa to znam. znaci auto nemogu prebacit na plin NIKAKO.ni rucno ni automatika
sad sam ponovo otpojio akumulator posprejao kleme spojio i upalio, prebacio na plin i prebaci i sam al nakon 5-10 sec crkne
OK. jednu smo stvar izbacili.

a da li se izgubi kontakt na prekidaču kad se motor gasi ili ne?
i još, gledaj ispod haube da ti nije elektroventil na filteru ili isparivaču izgubil kontakt, da je spala koja žica s njega.
i da li je to baš 5-10 sekundi rada na plin pa se ugasi, ili je sekundu-dvije?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 23:10   #6
5-10 sec, onak radi pa koda nestane plina, al sad vise ga nemrem dobit tak opce da prebaci na plin.... koda ga nes samo izbaci...
dal zna netko majstora za prins uredaje ( moj je tekuca faza) kehin dize.. u okolizi zg il prema kutini... al da je majstor na dobrom glasu a ne fuser
carbon mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 09:36   #7
ovak vjerujem da ti jedan od elektroventila gubi kontakt i zaustavlja dovod plina.
svejedno trebaš majstora za to. ako ne nađeš prins meštra, zovi tidalu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 10:13   #8
Jel možeš napisati o kojem se točno sistemu radi? Malo je zbunjujuće ono što si napisao da je "tvoj tekuća faza". I koji motor je u pitanju?

Inače, prinsom su se bavili zama-teh, Horvat (Lučko) i Meić, a kako je danas, moraš provjeriti...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:02   #9
Quote:
carbon mania kaže: Pogledaj post
5-10 sec, onak radi pa koda nestane plina, al sad vise ga nemrem dobit tak opce da prebaci na plin.... koda ga nes samo izbaci...
dal zna netko majstora za prins uredaje ( moj je tekuca faza) kehin dize.. u okolizi zg il prema kutini... al da je majstor na dobrom glasu a ne fuser
Kod mene slicno pred 2 tjedna. Prebaci na plin pa se odmah vrati na benzin uz pistanje kao kad ostane bez plina. Bio je servis na pomolu pa sam otisao do ovlastenog. Napravio mali servis . Kazao mi serviser da po simptomima vjerojatno otisla neka "igla" u isparivacu - "veliki servis (isparivaca, cca 500 kn). Nisam tad odradio veliki servis (od zadnjeg takvog proslo tek 70 tkm, a radi se nakon 100 tkm) nego se malo igrao na nacin da rucno prebacim "na benzin only" kad je auto hladan jer mi se ucinilo da prebrzo prebacuje na plin (bilo je hladno tih dana). Rezultat je da pri takvom igranju nije bilo problema s prebacivanjem na plin jer sam nakon cca 5-10 minuta rada na benzin gumb vratio u "automatiku" koja je odradila prebacivanje na plin. Poslije toga par puta nisam nista dirao i nije bilo problema, za dalje cemo vidjeti.

Pred dvije godine nije nikako htio prebaciti na plin. Pospricao sam konektore kontakt sprejem i problem je nestao kako je i dosao, otad sve OK.

Sto se tice ovlastenih servisera, osim gore tri nabrojana, imas i bivsi Dastek u Sesvetama (Gordan Ivezic) te AUTO MAKSIMIR d.o.o.
Kraljevićeva 24. Po ponudama za redovni servis Zamatech je ispao najjeftiniji, ali kod Ivezica sam prije dosao na red. Inace, ugradnju i prva dva servisa sam odradio kod Meica, za njega samo preporuke, samo sto mi sad nije bio usput.
zac2005@gmail.com is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 13:31   #10
...imao sam takav problem pred nekih 5-6god....obzirom da je boca bila s ventilom koji je okrenut na van, oksidirao je elektromagnetski ventil......dobro je ociscen i ponovno zasticen i sve je funkcioniralo kao i prije...
..jednom se pak desilo da je zakazao senzor tlaka na onoj razvodnoj letvi s diznama...
..simptomi su bili, auto se zapali na benzin, kontrolna dioda svijetli crveno,....kada se motor zagrijao na temperaturu prebacivanja na plin boja se promijeni u narandjastu, no tako je bilo stalno bez obzira na okretaje.....
..kao sto rekoh krivac je bio senzor tlaka!
Zira-Foxy Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 22:04   #11
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post

Inače, prinsom su se bavili zama-teh, Horvat (Lučko) i Meić, a kako je danas, moraš provjeriti...
U zamatehu ja servisiram i zadovoljan sam.
Inace, jel zna netko nekoga i istočnoj Slavoniji da servisiram Prins?
Jelte, jedina zamjerka zamatehu je da su daleko...
delta11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:26   #12
Thumbs up

Imam fiat bravo 95 god.na plin lovato pa me interesira zasto mi se gasi u trenutku paljenja dakle kad ga upalim i dam gasa malo preko 2000 okretaja cuje se onaj zvuk cak i tada se auto ugasi ako ga ne zaturiram ponovo kad sam ugradio instalaciju to mi se nije desavalo
bboojjaann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 12:39   #13
Problem lampica od plina

Pozdrav
Imam chevrolet cruz
Plin mi je Stako
Sinoc je sve dobro bilo, normalno radilo sve
Ujutro kad sam upalio auto uopce ne svitli lampica niti za plin niti za benzin
Jel netko mozda zna u cemu je problem ili je imao slicnih iskustava?
lazo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 13:44   #14
pozdrav....imam Renault Lagunu I 2.0 1997 s lovato plinskom instalacijom direktan plin koji se pali automatski kada motor postigne određenu temperaturu i preko 1800rpm....pojavio mi se problem da ne svijetli niti jedna lapmica naprijed na prekidaču i ne prebacuje na plin (kao da plina niti nema).....imao sam već prije takav problem pa sam pokušao iskljuciti komp od plina i ponovno ukljuciti i izvaditi osigurac te ponovno ukljuciti i proradio je međutim sada neće ni to.....da li netko ima slican problem i da li možda ovako napamet može predpostaviti sto može biti??

lp

ovaj prekidač https://i.ytimg.com/vi/0T-7HvBk2oc/hqdefault.jpg
Ipe77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 14:59   #15
Za početak provjeri osigurač.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.