Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 15:39   #1481
Carina - nastavak II

Quote:
danijel206 kaže: Pogledaj post
Jesu jeftinije, al baš sad toliko nisu. U feedbacku su i drugi ljudi pisali da je stalo na carini, ali da su nakon plaćanja poreza i carine dobili robu, tako da sam u najgorem slučaju očekivao isto.

Još jedno pitanje, jel carina stvarno uništava tu robu ili tako napišu pa uzmu sebi? Imam li pravo tražiti dokaz da je roba stvarno uništena?


Volio bih vidjeti sto rade sa stotinama pa i tisucama laznjaka koje plijene na dnevnoj bazi koji im se po teorijama gomilaju u podrumima i garazama.

Zadnje uređivanje AndrejX : 17.07.2017. at 15:51.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:25   #1482
kako misliš "gomilaju se"? pa po njima roba se uništava. svako malo nešto se dimi i smrdi po zagrebu, bit će valjda te silne lomače od još silnijih kineskih tenisica.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:59   #1483
Carina - nastavak II

To je odgovor genijalcima koji su uvjereni kako su carinici zeljni kineskog smeca

Koliko znam spaljuje se u cementari Nasice, ovo sto nama smrducka je CIOS
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:04   #1484
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti sto rade sa stotinama pa i tisucama laznjaka koje plijene na dnevnoj bazi koji im se po teorijama gomilaju u podrumima i garazama.
Ti ako misliš dat 1500 kn za AirMaxice slobodno daj. Ja ću tek kad to bude zadnja opcija. Ne znam što ljudi naručuju, al roba koju sam ja našao i već naručivao je top klasa. Tenisice naručujem prvi put, ali kao i sve do sad detaljno proučim i vjerujem da je kvaliteta odlična. A s obzirom kako se sve radi u hrvatskoj mislim da je moja sumnja i više nego opravdana.
danijel206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:21   #1485
Carina - nastavak II

Quote:
danijel206 kaže: Pogledaj post
Ti ako misliš dat 1500 kn za AirMaxice slobodno daj. Ja ću tek kad to bude zadnja opcija.

Ne bih dao niti kune za takav trash pa makar bio original, ali za dobar originalan LLBean ili Timberland ili Merell nemam problema jer znam da cu ih nositi koje desetljece.

Umjesto teoretiziranja drugima bolje pokusaj sam sebi objasniti poriv da kupujes fejk trendovsku robu koja u nabavi vrijedi par dolara. Danas su vrlo rijetki originali koji se mogu podiciti prihvatljivom kvalitetom, a sad ce kineski laznjak biti odlican
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:24   #1486
Quote:
danijel206 kaže: Pogledaj post
al roba koju sam ja našao i već naručivao je top klasa.
Pa zar nema robe koja je razumne cijene i kvalitete, a da nije kopija nekog razvikanog branda?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 15:25   #1487
Pa da ti se cijelo selo smije ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:02   #1488
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Pa zar nema robe koja je razumne cijene i kvalitete, a da nije kopija nekog razvikanog branda?
Ovisi što kupuješ. Npr. želiš kupiti dres od nekog nogometnog ili košarkaškog kluba. Možeš dati preko 100 eura ili 20-30 za praktički istu stvar. Ono što je u našim trgovinama je u rangu ili čak ispod ranga s robom od tajlandskih i kineskih prodavača.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Ne bih dao niti kune za takav trash pa makar bio original, ali za dobar originalan LLBean ili Timberland ili Merell nemam problema jer znam da cu ih nositi koje desetljece.

Umjesto teoretiziranja drugima bolje pokusaj sam sebi objasniti poriv da kupujes fejk trendovsku robu koja u nabavi vrijedi par dolara. Danas su vrlo rijetki originali koji se mogu podiciti prihvatljivom kvalitetom, a sad ce kineski laznjak biti odlican
Dobro, ovo što si rekao stoji, marke koje si nabrojao valjaju i vrijede svaku kunu, no ja sada govorim o sportskoj obući. Neću valjda ići trčati u Timbicama.


Sad smo prešli dosta u offtopic, dobio sam odgovore, to je to. Šta mislite isplati mi li se probati još jednom naručiti na drugu adresu ili su opet velike šanse da mi zaustave robu?
danijel206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 09:53   #1489
Može samo ukratko, kozmetika (make-up) iz USA, plaćena sve skupa sa poštarinom: 107,00 $, vidim status da je ''Sent to customs1'', morat ću im poslat račun jer znam da ga nema u paketu no samo me interesira da li ću platit i carinu ili samo PDV? Hvala!
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:40   #1490
Pitanje oko maksimalnog iznosa preko granice kad se ide autom, da li sam dobro shvatio.

Piše da je maksimalni iznos 2200 kuna koji se može prenesti bez plaćanja carine i PDV-a.

1) Da li je to po osobi? Ako nas ide dvoje da li možemo onda prenesti ukupno 4400?

2) Da li tih 2200 uključuje i PDV u drugoj državi? Ako recimo u Bosni kupim 4 gume koje tamo platim 2450 kuna (s PDV), da li ih mogu sam uvesti u Hrvatsku jer bez PDVa one koštaju 2100 kn (tamo je PDV 17%).
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:48   #1491
Evo pročitaj: https://carina.gov.hr/pristup-inform...ranicenja/2746
2200 po putniku u vozilu.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:31   #1492
Hvala! Da li znaš možda odgovor na drugo pitanje, to tu ne piše, piše samo roba vrijednosti do 2200 kn, da li to uključuje i bosanski PDV? Pretpostavljam da bi trebalo biti 2200 kn bez PDV-a.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:42   #1493
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Hvala! Da li znaš možda odgovor na drugo pitanje, to tu ne piše, piše samo roba vrijednosti do 2200 kn, da li to uključuje i bosanski PDV? Pretpostavljam da bi trebalo biti 2200 kn bez PDV-a.
300 eura po osobi robe smijes prenijeti, naravno moze se u slucaju kada je roba nedjeljiva prenjeti i roba vece vrijednosti, tipa nosis tv, neces njega djeliti na dijelove.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:44   #1494
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
300 eura po osobi robe smijes prenijeti, naravno moze se u slucaju kada je roba nedjeljiva prenjeti i roba vece vrijednosti, tipa nosis tv, neces njega djeliti na dijelove.
Kolko kužim pravilnik, ako je TV skuplji od 2200 kn onda bi u Bosni dobio povrat poreza, ali bi mi u Hrvatskoj lupili 25% PDV-a pa bi ispalo još skuplje.

Zato kad se kupuju recimo skuplje gume za auto koje recimo koštaju 3000 kn, onda se povede još nekoga pa svako na svoje ime kupi dvije za 1500. TV nemožeš podijelit na dvoje pa onda platiš PDV ako prelazi limit.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:53   #1495
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
300 eura po osobi robe smijes prenijeti, naravno moze se u slucaju kada je roba nedjeljiva prenjeti i roba vece vrijednosti, tipa nosis tv, neces njega djeliti na dijelove.


Na TV ce platiti namete. Ta prica o podjeli vrijednosti na vise osoba funkcionira tako da npr. odes u shopping hrane i sl. te da sad ne moras na blagajni kupnju dijeliti u vise dijelova. Dakle da svatko moze uzeti svoj dio, s televizorom bi to malo teze izveli.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 13:19   #1496
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Zato kad se kupuju recimo skuplje gume za auto koje recimo koštaju 3000 kn, onda se povede još nekoga pa svako na svoje ime kupi dvije za 1500. TV nemožeš podijelit na dvoje pa onda platiš PDV ako prelazi limit.
Ako ih montiras, to ne vrijedi.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:10   #1497
Pozdrav ljudi!
Imam pitanje za vas, ako mi netko moze pomoci!
Znaci, htjela bih naruciti knjige iz Srbije koje koštaju 300kuna plus dostava 120kn.
Koliko ce iznositi carina na to?
__________________
when i called her evil she just laughed.
purple :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:32   #1498
Quote:
purple :) kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!
Imam pitanje za vas, ako mi netko moze pomoci!
Znaci, htjela bih naruciti knjige iz Srbije koje koštaju 300kuna plus dostava 120kn.
Koliko ce iznositi carina na to?
Carina 0%, PDV 25%. Na čitav iznos, naravno.
Više ne znam po kojem kriteriju zaustavljaju i pregledavaju odnosno skeniraju pakete. Vjerojatno veličina igra najveću ulogu i ako rendgen pokaže da je nešto unutra nalik na mobitel.
mkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:34   #1499
PDV na knjige je 5%.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:14   #1500
Tu se radi o kompletu od osam knjiga. Pretpostavljam da je paket malo veci
Sad mi nije jasno, je li 25 ili 5%?
Ako je 25 onda je to jos dodatnih 105kn, a ako je 5 onda samo 20ak kn

I, ima li veze ako nije klasicno postom nego dostavljackom sluzbom?
__________________
when i called her evil she just laughed.

Zadnje uređivanje purple :) : 27.09.2017. at 21:17. Reason: zaboravljeno
purple :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.