Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 11:31   #1
Hipoteticko pitanje o reprodukciji

Zanima me vase misljenje,koji je pol vise odgovoran za reprodukciju,muski ili zenski? Po meni to je definitivno zenski pol jer su one i odlucile da rode. Znamo da kada ne bi bilo zenskog pola,ne bi reprodukcija bila moguca nikako,no da li bi bila moguca kad ne bi bilo muskog pola? Da li se moze razviti metoda za vestacku oplodnju bez muskog semena i da li nauka danas nesto kaze o tome?

Zadnje uređivanje DavMla : 27.06.2017. at 11:44.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 15:47   #2
Ženski spol ima sve što je neophodno za rast i razvoj djeteta. Alternativa u tom segmentu ne postoji. Nemoguće je dakle da se iz jajne stanice razvije fetus bez maternice. Ženska jajna stanica je must prilikom oplodnje, a genetski materijal se može naknadno ubaciti u postojeću jajnu stanicu prema želji kako se to radi recimo prilikom kloniranja. U posljednje vrijeme postoje pokušaji razvoja umjetne maternice koja fetus može održati na životu već i u ranijoj fazi razvoja..
Ukratko ukoliko koka ne može snijeti jaje, ukoliko žena nema maternicu tada je razvoj života nemoguć..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 10:10   #3
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Zanima me vase misljenje,koji je pol vise odgovoran za reprodukciju,muski ili zenski? Po meni to je definitivno zenski pol jer su one i odlucile da rode. Znamo da kada ne bi bilo zenskog pola,ne bi reprodukcija bila moguca nikako,no da li bi bila moguca kad ne bi bilo muskog pola? Da li se moze razviti metoda za vestacku oplodnju bez muskog semena i da li nauka danas nesto kaze o tome?
A gle bez spermija nema oplodnje. Tako da su i muškarac i žena podjednako odgovorni za reprodukciju. Naravno nakon oplodnje više pada na ženu jer je ona ta koja nosi to dijete u sebi 9 mj cca .
To o čemu ti govoriš je kloniranje jer bez spermija nema razmijene genetskog materijala kod oplodnje. Inače kloniranje ljudi je etički nemoralno i ne bi se trebalo raditi (dali se radi nemogu ti reći)
Probavali su razne druge metode oplodnje ali do sada su sve bile neuspješne. Dakle ukoliko želiš dijete treba biti i jajnih i spermalnih stanica te kao što je već rečeno maternica.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:31   #4
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ženski spol ima sve što je neophodno za rast i razvoj djeteta. Alternativa u tom segmentu ne postoji. Nemoguće je dakle da se iz jajne stanice razvije fetus bez maternice. Ženska jajna stanica je must prilikom oplodnje, a genetski materijal se može naknadno ubaciti u postojeću jajnu stanicu prema želji kako se to radi recimo prilikom kloniranja. U posljednje vrijeme postoje pokušaji razvoja umjetne maternice koja fetus može održati na životu već i u ranijoj fazi razvoja..
Ukratko ukoliko koka ne može snijeti jaje, ukoliko žena nema maternicu tada je razvoj života nemoguć..
Ovo zapravo nije točno. Imaš masu slučajeva izvanmaterničke trudnoće. Jaje/blastocista se samo/sama pobrine za sve. Maternica je zapravo 'obrana' ženinog tijela od blastociste.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:21   #5
1. kako je moguće da tijelo žene ne ubije strano tijelo u ovom slučaju spermij?

2. kako je moguće da dijete živi u ženi 9 mjeseci kad je 50% gena tuđe?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:05   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1. kako je moguće da tijelo žene ne ubije strano tijelo u ovom slučaju spermij?

2. kako je moguće da dijete živi u ženi 9 mjeseci kad je 50% gena tuđe?
Imaš situacija kada ženino tijelo napada plod a to je kod različitog rezus faktora.
Nisam sti posto sigurna ali za prvo pitanje mislim da je to zato šti je kratki životni vijek spermija

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:02   #7
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Zanima me vase misljenje,koji je pol vise odgovoran za reprodukciju,muski ili zenski? Po meni to je definitivno zenski pol jer su one i odlucile da rode. Znamo da kada ne bi bilo zenskog pola,ne bi reprodukcija bila moguca nikako,no da li bi bila moguca kad ne bi bilo muskog pola? Da li se moze razviti metoda za vestacku oplodnju bez muskog semena i da li nauka danas nesto kaze o tome?
reci, srećice, je li tebi jasno da su tvoje ideje stare pa preko tisuću godina?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 01:36   #8
Ako ćemo gledati na razmnožavanje kao na preživljavanje ljudske vrste kao kompletne i biti ne vezani konvencionalnim metodama onda je muški rod neophodniji. Jer od muško kromosona xy se može klonirati xx i xy dok se od ženskog xx može replicirati samo xx. Tako da muški rod odnosi na genetici.
Walter23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.